В Україні бояться запитувати думку дітей для формування політики чи ухвалення рішень на основі цих даних в освітній сфері. Натомість, в Європі такі опитування проводяться регулярно, і держава використовує їхні результати для аналізу та здійснення вибору.
На цьому наголосила співзасновниця громадських організацій "Батьківський контроль" і "Смарт освіта" Іванна Коберник. У своєму дописі у Facebook вона зазначила, що це відображається на освітніх програмах, зокрема й нових, які приймалися цього року. За її словами, навчальні матеріали для школярів перевантажені зайвим, через що їх неможливо вивчити фізично за відведений час.
"Більшість дорослих в освіті боїться і не хоче чути думки дітей. Це очевидно з українських освітніх програм – навіть нові, які приймалися вже цього року, для 7-го класу, за стандартом НУШ – перевантажені зайвим матеріалом, який фізично неможливо вивчити за відведений час", – написала Коберник.
Вона додала, що діти знають, що їх не хочуть чути, тож не кажуть про свої проблеми, а якщо і кажуть, то їх не чують або не сприймають всерйоз. Саме тому, на її думку, кількість школярів, які потребують психологічної підтримки значно більше, ніж вважають батьки та вчителі. Зокрема, в результатах нещодавнього дослідження "Війна та освіта. Два роки повномасштабного вторгнення" 62% учнівства зазначило, що їм необхідна психологічна допомога.
Коберник привела у приклад випадки, коли школи, постраждалі від війни, звертались до донорів по допомогу. Проте заклади освіти відмовлялись від неї, адже умовою спонсорів було проведення опитування серед старшокласників стосовно бачення відбудови.
Співзасновниця громадських організацій також зауважила на тому, що більше половини дітей хочуть залишитись в Україні попри повномасштабну війну Росії проти України. За її словами, це багато. Проте немає гарантії, що це не зміниться. Так само це стосується і тих учнів, які вказали, що хочуть виїхати.
"52%, більше половини, хочуть залишитися в Україні, попри повномасштабну війну – це багато. Але не факт, що саме, ті, хто так відповів, залишаться. Як і не факт, що 26%, які сказали, що хочуть виїхати – виїдуть. Бо для молодих людей нормально хотіти побачити нове, хотіти змін і незнайомого досвіду. Україні для відбудови будуть потрібні молоді люди з гнучким розумом, вмінням адаптуватися і готовністю вчитися новому", – зазначила Коберник.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що згідно з дослідженням кожен пʼятий український учень не планує здобувати вищу освіту після школи.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!