Про це 24 Каналу розповів дипломат, колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін, зауваживши, що Мюнхенська безпекова конференція цього року буде складною.
Одна з тем, які будуть обговорювати – бажання Ізраїлю атакувати місто Рафах, яке розташоване на кордоні з Єгиптом. Європейці та американці публічно виступають проти такої атаки. Зараз тривають непрості перемовини. І атака на Рафах може стати точкою неповернення у великій війні на Близькому Сході.
Дуже важливо показати, що світ почав перезавантажуватися саме з війни російського режиму проти нас. Як би нас інші речі не відволікали, саме від цього піде відрахунок для нової європейської системи безпеки,
– сказав Клімкін.
Крім того, в Єропі є велика стурбованість щодо майбутнього у Сполучених Штатах. Ніхто не знає, як закінчаться вибори в США. Тим паче що Трамп вже багато чого наговорив. Хоч варто розуміти, що він є емоційною людиною і говорить різні речі.
Чого Україні очікувати від Мюнхенської конференції
Як наголосив Клімкін, Україні важливо, аби європейські партнери були готовими підняти ставки та надати Україні усе, що буде необхідним. Йдеться і про зброю, і про фінансову допомогу тощо. Це особливо важливо на тлі турбулентності з військовою допомогою від США.
Одночасно Україні потрібно працювати над просуванням шляху вступу до НАТО. Хоча варто усвідомлювати, що навряд чи на Мюнхенській конференції буде суттєвий прогрес у цьому питанні. Міжнародні партнери поки не готові до цього рішення.
Також важливою темою буде Берлінська конференція з відновлення України, яка відбудеться на початку літа. Тем більш ніж достатньо,
– підкреслив Клімкін.
Мюнхенська конференція з безпеки: коротко
- 16 лютого розпочалася 60-та Мюнхенська безпекова конференція. Близько 50 лідерів планують відвідати цей захід.
- Володимир Зеленський виступатимена Мюнхенській конференції 17 лютого. Також він зустрінеться із віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.
- Колишній міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розповів, чого очікувати від Мюнхенської безпекової конференції. Зараз наша держава поступово входить у затяжну війну.