Росія здійснила масовану ракетну атаку на Україну; Битва за Авдіївку: ЗСУ подекуди відходять. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Вранці 15 лютого російські окупанти атакували Україну крилатими ракетами повітряного базування Х-101/Х-555/Х-55, морського базування – Калібр, балістичними ракетами Іскандер-М/ KN-23, зенітними керованими ракетами С-300, керованими авіаційними ракетами Х-59. Усього зафіксовано пуски 26 ракет різних типів. Сили ППО знищили 13 ракет. Повідомлялося про низку вибухів у Києві, Дніпрі, Львові та інших містах. На Полтавщині росіяни поцілили по складському приміщенню. На Дніпропетровщині ворог атакував обʼєкти цивільної інфраструктури. У Львові росіяни поцілили в інфраструктурний об’єкт, унаслідок атаки постраждали дві людини.
За даними американських аналітиків, на момент 14 лютого російські сили контролювали щонайменше 15,4% міста. Бої тривають на південь та північний захід від Авдіївки, в районі ресторану Царська охота й селища Опитне. Найгарячіша ситуація, за інформацією ISW, спостерігається біля Авдіївського коксохімічного заводу, а також на північному заході та півдні самого міста. Є неофіційні дані, що на Авдіївському напрямку російське командування сконцентрувало близько 50 тисяч солдатів. В ОСУВ Таврія додають, що підрозділи Сил оборони подекуди відходять в Авдіївці на вигідніші позиції, оскільки “завчасно були передбачені запасні варіанти розвитку подій”. Також повідомляється, що оборону Авдіївки посилила 3-тя окрема штурмова бригада. Стверджувалось, що її бійці завдали “критичних уражень” двом російським бригадам. Окрім того, ЗСУ задіяли запасну логістичну артерію в Авдіївці.
Палата представників Конгресу США достроково пішла на перерву до 28 лютого, так і не розглянувши законопроєкт про допомогу союзникам, серед яких Україна. Отже, вирішення питання найближчими тижнями чекати не слід. Ба більше, коли законодавці повернуться до роботи наприкінці лютого, головним питанням буде знову уникнення шатдауну у США.
Угорщина заблокувала затвердження 13 пакету санкцій Євросоюзу проти Росії. Про це повідомила газета Financial Times з посиланням на неназвані офіційні джерела. Стверджується, що Угорщина була єдиною, хто не підтримав новий пакет санкцій, спрямований проти майже 200 осіб та організацій з Росії, Китаю та інших країн, які, як вважається, допомагають Москві у військових діях. Один із посадовців розповів, що Угорщина не погодилась із новими санкціями через наявність у списку компаній з КНР.
Країни НАТО планують передати Україні мільйон безпілотників у межах військової допомоги. Про це сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу у Брюсселі. “Група союзників збирається об’єднати зусилля і передати Україні мільйон безпілотників, 20 союзників по НАТО також погодилися створити коаліцію з розмінування. Все це допоможе зберегти життя українців”, – заявив він.
Наближчим часом Німеччина надасть українському війську допомогу на 100 млн євро. Про це повідомило Міноборони ФРН. До анонсованої допомоги увійдуть: протимінні машини із захистом від засідок, бомби для безпілотників, 77 вантажних автомобілів MULTI 1A1, медичне обладнання, комплекти запасних частин для різних систем озброєння.
Загальна вартість відновлення в Україні станом на 31 грудня 2023 року становить $486 млрд протягом наступного десятиліття. Таку оновлену швидку оцінку завданої шкоди та потреб на відновлення оприлюднили уряд України, група Світового банку, Єврокомісія та ООН. За оцінками української влади, тільки 2024 року країні знадобиться приблизно $15 млрд для невідкладних пріоритетних заходів із відновлення і на національному, і на місцевому рівнях, з особливим акцентом на підтримку та мобілізацію приватного сектору, а також на відновлення житла, соціальної інфраструктури та послуг, енергетики та транспорту.