Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий пояснив, що школярам потрібно давати можливість робити помилки. За його словами, дітям необхідний безпечний простір, де вони зможуть аналізувати їх та йти у доросле життя з досвідом їх подолання. Так посадовець відповів на питання, про те, що робити з учнями, для яких настає кінець світу, якщо вони все не визубрять.
Лісовий підкреслив, що страх перед помилками навʼязаний радянськими цінностями, коли нікого не цікавила думка учнів й була одна правильна відповідь. В інтервʼю NV.ua очільник освітнього відомства зазначив, що саме через такі підходи відбувається невротизація школярів.
"Ми дуже наголошуємо на тому, що навчальний процес – це частина життя, де людина має право робити помилки. Цей страх помилки йде ще від старих радянських цінностей школи, авторитарної за природою, де твоя думка нікого не цікавить, де є лише одна правильна відповідь. Звідси ця нетерпимість до помилок, страх помилитися і у вчителів, і в дітей ця невротизація", – сказав очільник МОН.
Він додав, що аби змінити цю ситуацію, потрібно першочергово готувати вчителів, які будуть самі розуміти що помилки це не трагедія й допомагати школярам долати страхи перед ними.
Крім того Лісовий нагадав, що педагоги мають транслювати підтримку та безпеку. У разі, коли діти провели безсонну ніч через терористичні атаки, треба дати їм час на відпочинок, а не аби вони одразу бігли на урок.
Раніше OBOZ.UA розповідав, що Іванна Коберник назвала величезну проблему освіти та ризики, які вона несе.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!