Нещодавно вчені зробили новаторське відкриття, виявивши тип бактерій, які мають чудову здатність перетворювати вуглекислий газ на кристали під екстремальними рівнями тиску. Цей прорив має важливі наслідки для вирішення кліматичної кризи, з якою стикається зараз наша планета.
Потенціал використання здібностей цієї бактерії може змінити майбутнє зберігання вуглецю та сприяти пом'якшенню наслідків викидів парникових газів. Про це повідомляє New Scientist.
Пошук бактерій з такою унікальною здатністю було здійснено досвідченими дослідниками з компанії Soeder Geoscience LLC та Школи гірничої справи та технологій Південної Дакоти.
Їхні дослідження привели їх до відкриття різних видів бактерій, у тому числі Bacillus, Geobacillus та Persephonella marina, кожен з яких демонструє виняткову стійкість в екстремальних умовах.
Зазначається, що види Bacillus були виявлені на глибині 1250 м під землею. Також відомо, що Geobacillus та Persephonella marina витримують температуру до 110 градусів за Цельсієм та витримують високі рівні тиску.
У ході ретельного тестування дослідники піддали ці бактерії впливу середовища, що зазвичай зустрічається на нафтових родовищах. На свій подив, вони помітили, що ці бактерії здатні перетворювати вуглекислий газ на кристали під впливом величезного тиску. Усього за 10 днів утворилися кристали завдяки ферменту карбоангідразі, який прискорює реакцію між вуглекислим газом та водою.
Значення цього відкриття величезне, оскільки воно відкриває можливість уловлювання та зберігання кристалічного вуглекислого газу в порожнинах, що залишаються після виснаження нафтових родовищ. Хоча ця концепція поки що залишається теоретичною, вона пропонує перспективний шлях до більш стійкого майбутнього. Використовуючи унікальні здібності цих бактерій, ми потенційно могли б скоротити викиди вуглекислого газу та зробити істотний внесок у боротьбу зі зміною клімату.
Як повідомляв OBOZ, пробудження стародавніх бактерій, які перебувають у сплячому стані у вічній мерзлоті, може спричинити кризу на планеті, яка закінчиться знищенням екосистем і вимиранням. Стародавні патогени можуть повернутися до життя через глобальне потепління, що призводить до танення вічної мерзлоти.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber . Не ведіться на фейки!