MY.UAНовини
"Розповідав нам казочки". Наталія Сумська – про відразу до промов про "два-три тижні", театральний бум під час війни та любов до громадського транспорту
"Розповідав нам казочки". Наталія Сумська – про відразу до промов про "два-три тижні", театральний бум під час війни та любов до громадського транспорту

"Розповідав нам казочки". Наталія Сумська – про відразу до промов про "два-три тижні", театральний бум під час війни та любов до громадського транспорту

Наталія Сумська – прима Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, де служить вже 47 років. Усі ці десятиліття багато глядачів приходять до театру саме "на Сумську".

В інтерв’ю OBOZ.UA провідна українська акторка розповіла про театр під час війни, рекорд України, який встановила одна із її героїнь на сцені, та спільні роботи з чоловіком та сином. А також зізналася, де можна зустріти народну артистку просто на вулиці в Києві.

– Пані Наталю, як вам живеться в умовах війни?

– На другому році повномасштабної війни, мені здається, люди стали більш вразливими – я це бачу. Але поза стражданням намагаються себе зайняти – роботою, книжками, господарством. Тим же театром. І так вже було – не тільки наше покоління переживало війну. Моя мама Ганна Опанасенко-Сумська покинула нас за кілька днів від початку повномасштабного наступу. Вона інколи згадувала окремі епізоди попередньої війни.

Мої рідні пережили окупацію. Хоча мені здається, сьогоднішня війна страшніша тим, що ворогом, безжальним варваром виявився найближчий сусід, що причаївся на кілька десятиліть, а тепер запустив своїх найманців на нашу землю. І ще жорстоко, неочікувано, нестерпно те, що ми зараз переживаємо до тисячі ракетних атак, знищення цілих міст і найбільшу втрату – втрату наших захисників.

Уявімо, що коїться на передовій! Нам треба щиро молитися, допомагати чим можемо воїнам. Я вірю, що молитва допомагає, і знаю, що інколи не все в руках людей. Хоча і від нас у тилу багато чого залежить. У минулу війну, наприклад, люди не могли допомагати грошима, бо не було тоді сучасних можливостей для цього. Волонтерський рух – це унікальне явище, яке на наших очах рятує Україну.

Прикро, що так розгулялася корупція. Крадіжки, про які говорять звідусіль. А поряд із цим люди віддають останнє. Це внутрішнє горе – і його, на жаль, чимало. І чому нам так окреслено в житті? А народ все ж продовжує спротив та мужньо зносить ці надскладні випробування.

– Коли ви зрозуміли, що це протистояння не "на два-три тижні", а надовго?

– Сьогодні ми вже знаємо напевне, що війна не минає за тиждень-два. Памʼятаю, що люди слухали тих спікерів, котрі передрікали швидку перемогу, однак мало вірили в це. І робили свою справу. Настає ранок, ти повинен встати і працювати, аби підтримати близьких і тих, хто йде воювати. І заради пам’яті тих, кого вже немає з нами. Це страшне горе, і ми ще довго будемо їх оплакувати. А дорікати тим, хто розповідав нам казочки, немає сенсу. Покладаємося, як завжди, на час, який все розставить по місцях – я вірю в це. Як і в те, що правда переможе. І армія зупинить страшну навалу.

– Акторам місце на передовій?

– На війні, окрім суто військових, є митці, поети, музиканти, актори. На жаль, ми втратили вже багатьох. Знаєте, я інколи думаю: йде така страшна війна, а навкруг вирує життя. Працюють розважальні заклади – це так дивно. А може добре? Немає у мене відповіді. Але точно знаю, що за все добре, що зараз відбувається, маємо дякувати одним людям – військовим. Вони приходять до нас в театр. Для мене така радість, коли можна побачити їх у глядацькій залі. Бува, підглядаю за завісою в зал й одразу вирізняю дорогих гостей, глядачів у військовій формі. Щастя, коли є можливість обійняти їх.

– Розповідаючи про себе в одному з інтерв’ю, ви кажете: "Моя територія – це театр". Скільки разів зіграли свою Кайдашиху в "Кайдашевій сім’ї", яка збирає чи не найбільше овацій?

– На момент, коли ми розмовляємо з вами, відіграли вже 370 вистав. Наші адміністратори сказали, що це є рекордом України. За 16 років стільки разів вистава з’являлася на нашій сцені. Але ніхто зараз цим, доки йде війна, займатися не буде – це зрозуміло. Головне, що вистава живе, українська класика – на сцені, а в залі аншлаг. Люди дякують за правду, яку ми несемо зі сцени. Зараз "Кайдашів" чимало – авангардистських, зі своєрідним режисерським баченням. А це чиста класика. Намагатимемося, щоб вона такою і залишалася.

– З роками щось змінюється у вашій "Кайдашевій сім’ї"?

– Глобально – нічого. Вистава зроблена. Імпровізувати – це тільки на шкоду. Змінюється склад акторів: зайшло вже друге покоління виконавців – синів і невісток. Кожен по-своєму входить на ролі, головне, щоб зберегли інтонацію українського класичного твору, яку описував Нечуй-Левицький.

– Коли бачите, що щось йде на сцені не так: хтось не дотягнув фразу, не так красномовно подивився на партнера, як потрібно, – можете про це потім сказати?

– Зазвичай, переживаю це в душі. Когось научати – це невдячна справа. Та й часом зауваження можуть і не сприйняти. Хоча було б добре, якби актори слухалися (сміється).

– Ви своєю Кайдашихою, здається, живете.

– Абсолютно! Я вже не раз казала: не йду туди грати, а йду пожити отам, у селі Семигори.

– Як ставитеся до фільму "Спіймати Кайдаша", який теж знятий за п’єсою Нечуя-Левицького, проте осучаснений?

– Добре! Серіал дуже вдало осучаснений. Там де є правда, кінокартина забере увагу, глядача не обдуриш. А як зазвичай буває? Подивилися щось прохідне – поговорили та й забули. А тут правдиве виконання. Люди навіть терпіли рекламу, не могли відірватися! Гра акторів – переконлива. Найбільше мені сподобалася Мотря – просто неймовірна. І Кайдашиха. У актрис, які зіграли ці ролі, вийшов дуже гарний тандем.

– Чому так важко стало потрапити на вистави Театру Франка – квитки розлітаються за два місяці практично на всі постановки?

– Глядачі потребують живого безпосереднього сценічного мистецтва, справжнього, щирого. Зрештою, у час війни – це духовна допомога. Театр Франка люблять. Зараз багато нових акторів, нових вистав. І треба сказати, що наш театр ніколи не був обділений увагою глядачів. На деякі вистави за нашої з чоловіком участі люди приходили по три і більше разів. Вистава "Кін ІV" (у головній ролі Анатолій Хостікоєв), йшла в театрі рівно 20 років. "Пігмаліон" – 12 років, а вистава "Швейк" – понад 25 років. Приходили з дітьми, а ті дорослішали й згодом приводили вже своїх дітей.

– Не виникає образи на глядачів, які часом не вимикають телефони під час вистав?

– Я вже працювала з таким на сцені в "Кайдашевій сім'ї". Тоді і кажу прямо зі сцени: "Оно, чуєш, Карпе, дзвонять у церкві?" В залі – сміх, а той, хто не вимкнув звук, затихає. Але таке допустимо тоді, коли комедійна сцена дозволяє імпровізувати. В іншому випадку доводиться не звертати увагу, вдавати, що не чуєш.

– Коли готувалася до розмови з вами, звернула увагу на те, що, даючи з чоловіком спільні інтерв’ю, ніколи не перебиваєте один одного, як буває з іншими творчими людьми, бо всі ж емоційні. Плавно одне одного доповнюєте: він розповів – ви продовжили, або навпаки. Як досягається така гармонія?

– По-перше, Анатолій – людина емоційна, коли веде розмову, його дуже цікаво слухати, там немає чого додавати. По-друге, я звикла до нього дослухатися, бо він не тільки актор, а й режисер вистав, у яких я беру участь.

Коли створюємо виставу, то і вдома про це розмови, бо то є цілодобовий процес, природній стан для творчої людини. Найсолодша мить, коли приходить фантазія, ця муза чарівна, і ти ніби схопив за хвоста жар-птицю, що веде за собою й прискорює створення ролі, вистави.

– Чи близький вам світ кіно? Охоче приймаєте пропозиції від кінорежисерів?

– Ой, це кіно… Цей світ цікавий насамперед своєю радикальною відмінністю від театру. Це зовсім різні способи входження в процес роботи. В будь-якому кіно мене більше, ніж кіноефекти та режисерські прийоми, приваблює акторська гра. Мені цікаво слідкувати за виконавською майстерністю актора. Люблю, коли у фільмі є цікавий сюжет. Подобається класичне кіно, таке, щоб захопило тебе й не дало відволікатися.

– Особисто мені дуже сподобався ваш тандем із чоловіком у серіалі "Село на мільйон" – він дуже теплий.

– Мені приємно, що ви згадали "Село на мільйон". Нам часто про цю роботу нагадують шанувальники: "Ой, ми вас пам’ятаємо за цими ролями". Або таку фразу згадують, яку Анатолій сам придумав: "Ну, як же я тобі зараз буду допомагати, коли я в піджаку?" Люди цитують, згадують. Ми дуже завдячуємо режисерові Баті Недичу. В нього принципи роботи: підтримувати актора, довіряти йому – мені таке імпонує, бо тоді розкриваєшся перед камерою.

– Ви погодилися б знову зіграти в "Слузі народу", враховуючи, що ваша роль – мама головного героя – зовсім невелика?

– Вже знято, змінити не вдасться, то навіщо міркувати? Крім того, я така артистка, яка віртуально не посилає себе в минуле. Живу теперішнім життям. Сьогодні вже народжується інше українське кіно. Навесні має вийти чотирисерійний фільм, який знімав режисер Заза Буадзе для "1+1". Атмосфера на майданчику була прекрасна – от як ще колись знімали. Тема військова, про молодих людей, які кинулися на захист України.

– Сім років ви віддали телебаченню, працюючи ведучою телепрограми "Ключовий момент". Як згадуєте ту роботу?

– Зараз такого штибу передач багато – а ми тоді були першими. І програма виходила дуже позитивною – ми не копирсалися в людських долях, не провокували нікого на з’ясування стосунків. Просто допомагали героям порозумітися й повернути рідних у своє життя. І якось так виходило, що вони самі заповнювали сюжет програми своєю щирістю й великим бажанням прибрати між ними ту стіну мовчання протягом довгих років. Дивно, що люди й досі пам’ятають програму "Ключовий момент".

– Які використовували секрети, щоб люди вам відкривалися?

– Не повірите – нічого не робила, але довіра від людей була неймовірна. І герої наші – прекрасні. Чомусь мені дуже запам’яталася одна дівчина – сама ще зовсім юна (красуня – і мова чудова, і органічна), а виховувала сама п’ятьох братів та сестер. Вона звернулася до нас, бо хотіла знайти маму. А під час зустрічі в студії жодним словом не дорікнула матері – стільки було благородства в цій дитині. Нещодавно бачила по ТВ історію хлопчика-переселенця, який доглядає менших братів та сестер. Батьків не стало після обстрілів. Це не поодинокі історії. Швидко дорослішають діти у війні.

– Ці історії впливали на вас як маму двох дітей?

– Графік був дуже напружений – бувало за день знімали більше десятка історій. Наступного дня – репетиція в театрі, ввечері – вистава. Але за допомогою чоловіка усе встигала. До речі, останньою програмою була зустріч його однокласників. Брали участь також педагоги й перша вчителька, яка досі жива – їй давно за 90 років.

– Ваш син В'ячеслав теж став актором. Як зараз проходить його творче життя?

– Багато дублює – одне з його улюблених захоплень. От зараз в кінотеатрах йде фільм "Вонка" – українською головний герой говорить його голосом. І "Дюна" – це теж він. Ми разом граємо у виставах "Незрівнянна", "Люкс для іноземців", "Кайдашева сімʼя". Окремо син грає у "Конотопській відьмі", "Безталанній", постановці "Мартин Боруля". Любимо обговорювати, як глядачі сприйняли чергову виставу. І взагалі дуже любимо зустрічатися. На Новий рік збиралися, побули разом. Мене тішать такі миті: згадуємо, жартуємо, спілкуємося, пародіюємо. Переносити акторство в звичайне життя – це притаманно нашій сім’ї. Слава – жартівник, це в нього від природи, ще з юності. Цілі концерти нам влаштовує. Молодчина! В нього є комедійний талант, це дуже рідкісний дар.

– Цікаво: з ким ви ділите гримерку в театрі?

– Я не міняю гримерну кімнату кілька десятків років. Хто поряд? Настечка Рула, Марійка Рудинська, Катерина Артеменко, Настя Чумаченко, а ми з Людмилою Смородиною – дві корифейки. У нас десь є спільне фото з гримерки, де готуємося до "Енеїди" – це 80-ті роки, а тепер у мене знімок, де ми зараз з дівчатами у нашій гримерній на "Кайдашевій сім’ї". Після вистави можемо залишитися, щоб поговорити, помріяти. Хтось якісь фрукти принесе, коржики, чай поп’ємо.

– Чи можна зустріти Наталю Сумську просто на вулиці?

– Я артистка, яка дуже любить проїхатися тролейбусом. Особливо, коли там мало пасажирів. Ця атмосфера мені нагадує молоді роки, коли їздила до батьків у театр, де вони працювали у Запоріжжі. Люблю наземний міський транспорт, метро – менше, хоч тепер це захист для киян від ракет. А ще ходжу пішки – спеціально виділяю час, щоб пройтися. Коли впізнають, то трапляються несподівані реакції, часом навіть смішні. Пам’ятаю, якось влітку, ще до війни, відпочивали на пляжі, купалися в Десні. Я одягла окуляри, хусточку, щоб сонце не пекло. А люди, що плавали поруч, кажуть мені: "От і не заховаєтеся. Ми впізнали вас по голосу".

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з актором В’ячеславом Довженком – про запізнілі кроки влади та скандал із прізвищем Зеленський у своїй виставі.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Крутий, але не настільки? Чому для Трампа важливі відносини з Путіним
Telegraf
2025-06-10T19:45:48Z
У МЗС Росії заявили, що для завершення війни в Україні хочуть виходу військ НАТО з країн Балтії
УкраинФорм
2025-06-10T19:42:34Z
Поліція показала перші хвилини після атаки дронів на Одесу
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T19:39:24Z
Чи справді США "згорнули" підтримку України за Трампа? "Телеграф" знайшов цікаві деталі
Telegraf
2025-06-10T19:39:21Z
Ставка угорської влади на примітивну демонізацію України – програшна, – МЗС
24tv
2025-06-10T19:36:58Z
РФ готує можливості атакувати північну частину Європи - Подоляк
УкраинФорм
2025-06-10T19:33:38Z
США красномовно відреагували на один із наймасштабніших обстрілів Києва
Telegraf
2025-06-10T19:30:20Z
В ОП кажуть, що цього тижня у США санкції проти Росії можуть внести до Сенату
УкраинФорм
2025-06-10T19:27:48Z
Без неї Росія не зможе нічого: є лише 1 країна, здатна примусити Путіна до миру
24tv
2025-06-10T19:27:43Z
Глави українських церков звернулись до світової спільноти із закликом зупинити удари РФ по святинях
УкраинФорм
2025-06-10T19:46:15Z
Данія хоче терміново придбати наземні системи ППО у європейських виробників
Европейская правда
2025-06-10T19:37:25Z
У школах запровадять уроки енергоефективності
24tv
2025-06-10T19:36:38Z
Чи можна вагітним жінкам ходити на похорони - священник здивував відповіддю
GlavRed
2025-06-10T19:33:22Z
Без ВЛК, відстрочки та бронювання: хто може уникнути мобілізації на особливих умовах
Знай
2025-06-10T19:30:34Z
"За маму За тата За третю штурмову": ресторани Запоріжжя долучились до благодійної ініціативи
24tv
2025-06-10T19:21:26Z
"Спочатку сміялись, а тепер використовуємо": які методи боротьби з дронами є в України та Росії
24tv
2025-06-10T19:18:48Z
Щороку йдеться про те, що із бюджету недофінансовуються ЗСУ, - Микола Томенко
Политека
2025-06-10T19:12:37Z
Розкриті технічні характеристики японської протикорабельної ракети Type 12 SSM
InternetUA
2025-06-10T19:06:43Z
У родині вагітної Ріанни сталося горе
TSN
2025-06-01T16:21:48Z
"Не судіть суворо": Яна Глущенко кардинально змінила професію
GlavRed
2025-06-10T19:45:22Z
"Ніби дві різні людини": Тоня Матвієнко зважилася на екстремальну зміну іміджу
GlavRed
2025-06-10T19:37:23Z
"Давай я окремо": зрадниця Лорак заявила про зміни в родині
GlavRed
2025-06-10T19:27:25Z
Учасники круглого столу закликали до системної підтримки української мови на всіх рівнях
УкраинФорм
2025-06-10T18:45:11Z
Синій костюм та масивне кольє: Кейт Міддлтон в елегантному образі завітала до музею
24tv
2025-06-10T18:30:13Z
Хто зробив вишиванку модною: історик розкрив маловідомі факти
GlavRed
2025-06-10T18:27:16Z
Вже зовсім скоро: коли чекати 3 сезон "Гри в кальмара" та чому серіал обожнюють у всьому світі
24tv
2025-06-10T18:24:24Z
"На 100 відсотків": ексучасниця дуету Пара Нормальних розкрила таємницю особистого життя
GlavRed
2025-06-10T17:27:54Z
Треба лише сир та зелена цибуля: найлегші пиріжки – вистачить нагодувати всю сімʼю
24tv
2025-06-10T19:18:27Z
Цей пляж визнали найкращим в Італії: туристи називають його "раєм на Землі"
24tv
2025-06-10T19:06:51Z
Зникнуть раз і назавжди: як легко позбутися бліх у будинку
24tv
2025-06-10T18:57:37Z
Насправді не призначені для саду: садівники назвали свої улюблені незвичні інструменти
24tv
2025-06-10T18:57:19Z
Хто зі знаків зодіаку у Полуничну повню знайде друзів – можете бути саме ви
24tv
2025-06-10T18:15:03Z
Ніколи не зберігайте тут віник: притягнете негаразди до будинку
24tv
2025-06-10T17:39:35Z
Забудете про дрібну полуницю: бюджетне добриво, яке працює
Telegraf
2025-06-10T17:30:30Z
"Наче він звичайний турист": на популярному курорті з моря раптово виліз крокодил
24tv
2025-06-10T17:18:00Z
Пішов проти системи: турист вигадав, як пронести на літак 17 кілограмів багажу безплатно
24tv
2025-06-10T17:03:18Z
Повинен знати кожен водій: поліція запроваджує жорсткі обмеження на дорогах
Знай
2025-06-10T19:12:03Z
Новий графік руху транспорту в Запоріжжі: тимчасові зміни торкнуться важливих маршрутів
Политека
2025-06-10T19:00:56Z
В СБУ показали ексклюзивні кадри з обміну полонених
УкраинФорм
2025-06-10T18:45:53Z
На Харківщині оголосили обовʼязкову евакуацію з семи населених пунктів
УкраинФорм
2025-06-10T18:39:32Z
Чому "шахеди" врізаються у висотки: експерт назвав єдину причину
Telegraf
2025-06-10T18:36:17Z
Рахунки формуватимуть за іншим принципом: у кого зростуть витрати на комуналку
Знай
2025-06-10T18:36:15Z
"Рвуться і штурмують": в ЗСУ розповіли, чи зайшли росіяни на Дніпропетровщину
GlavRed
2025-06-10T18:34:00Z
Відключення світла в Запоріжжі: українцям зробили попередження
Политека
2025-06-10T18:30:59Z
Окупанти зайняли понад десять сіл на Сумщині: експерт оцінив імовірність штурму Сум
GlavRed
2025-06-10T18:27:41Z
У Рівному засяяв золотий суперкар McLaren
Топ Жир
2025-06-10T19:45:31Z
Доступніший ідентифікатор для малюків: новинка може з’явитися раніше, ніж ви очікуєте
Топ Жир
2025-06-10T19:15:10Z
Тепер щодня з 6:00: для власників авто запровадили важливі зміни
Хвиля
2025-06-10T19:06:44Z
Швидкісний Mustang GT500 втрачає задню частину під час від’їзду з зустрічі
Топ Жир
2025-06-10T18:45:27Z
Toyota та Daimler Truck об’єднали підрозділи з виробництва вантажівок
AutoCentre
2025-06-10T18:33:19Z
Вперше електрична вантажівка перетнула Ла-Манш на поромі
AutoCentre
2025-06-10T18:01:50Z
Великий завод з виробництва акумуляторів у США зупинив роботу через мита Трампа
Топ Жир
2025-06-10T18:00:46Z
Новий Logan 2026 вперше помітили на дорогах
Фокус
2025-06-10T17:36:08Z
Cadillac представив один з найшвидших кросоверів бренду
1News
2025-06-10T16:42:49Z
У Сумах невідомі вирізали символ "Z" на банері з фото загиблих військових
Лига
2025-06-10T19:27:05Z
Стрілянина у школі в Австрії: серед загиблих – громадянин Франції
Европейская правда
2025-06-10T19:13:44Z
На протестах у Лос-Анджелесі поліцейський поцілив журналісту в голову гумовою кулею
InternetUA
2025-06-10T18:58:39Z
У Києві після масованого обстрілу ще гасять пожежу на Оболоні
УкраинФорм
2025-06-10T18:48:21Z
Пішли купатися в забороненому місці: стало відомо, хто підірвався на міні в Затоці
24tv
2025-06-10T18:00:18Z
Травмував жінку за зауваження щодо російських пісняків: житомирські поліцейські затримали нападника
Украина Криминальная
2025-06-10T17:42:06Z
Затримано 6-х ділків, які намагалися продавати трофейну зброю в Україні
Украина Криминальная
2025-06-10T17:42:04Z
У Франції знайшли тіла пожежників, на яких обвалилось перекриття
Европейская правда
2025-06-10T17:36:29Z
Росіяни скинули вибухівку з дрона на авто у Херсоні, постраждала жінка
УкраинФорм
2025-06-10T17:24:52Z
У США міністр-антивакцинатор звільнив увесь Комітет з питань вакцин
24tv
2025-06-10T17:54:36Z
Чи можна заварювати один чайний пакетик двічі
24tv
2025-06-10T17:39:49Z
Зміцнює серце та захистить від судинних захворювань: лікар назвав найкорисніший сніданок
Знай
2025-06-10T16:51:43Z
Чому помідори чорніють та як цього уникнути: лайфхаки, які точно спрацюють
24tv
2025-06-10T16:33:33Z
Засмага без ризику: поради дерматологині для захисту від сонячних опіків і раку шкіри
24tv
2025-06-10T14:30:57Z
«Охматдит» підписав договір на відновлення корпусу, який росіяни зруйнували в 2024 році, — роботи вже розпочалися
AIN
2025-06-10T11:45:11Z
Без цукру і калорій: наскільки безпечні напої зі штучними підсолоджувачами
24tv
2025-06-10T11:24:34Z
Новий штам коронавірусу миттєво шириться Європою: які симптоми
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T11:09:54Z
Як засинати раніше і налагодити режим сну: 6 порад фахівців
Комсомольская правда
2025-06-10T11:01:23Z
Долар торгується біля мінімуму за кілька років
24tv
2025-06-10T19:36:46Z
Глобальний стандарт крайньої бідності переглянули
Gazeta UA
2025-06-10T19:30:52Z
"Анархо-колгоспна система": експерт жорстко висловився про реформу ЖКГ
Хвиля
2025-06-10T19:24:43Z
В Україні газ дешевшає другий місяць поспіль
360ua.news
2025-06-10T19:12:52Z
Одна з найбільших IT-компаній Ciklum придбала польського аутсорсера
24tv
2025-06-10T19:06:56Z
Світовий банк: митна політика США гальмує глобальну економіку
iPress
2025-06-10T18:45:53Z
Сезонні фрукти не кожен зможе собі дозволити: яблука та малина стали дорожчі за апельсини
Знай
2025-06-10T18:21:04Z
Societe Generale — перший великий банк, який запустить доларовий стейблкоїн
ITC
2025-06-10T18:19:32Z
Забудьте про дешеві абрикоси: що буде з цінами на фрукти та ягоди в Україні
Хвиля
2025-06-10T18:00:43Z
Вперше в історії океанографи змогли зняти на відео метрового кальмара G. antarcticus
ZN UA
2025-06-10T19:42:20Z
Батько Ілона Маска підтвердив, що син хотів купити ракету у РФ: чому виникла така ідея
Фокус
2025-06-10T19:21:30Z
Над Україною зійшов «Полуничний Місяць»: видовищні кадри
ГЛАВКОМ NET
2025-06-10T19:18:32Z
Новий погляд: дивні ямки на зубах предків людини виявилися не дефектом
Фокус
2025-06-10T19:06:22Z
У передмісті Ньюкасла в Австралії вчені знайшли таємну колонію коал
ZN UA
2025-06-10T18:45:45Z
Ніхто не знає її призначення: хто й навіщо створив Сонячну колісницю
Фокус
2025-06-10T18:30:24Z
Топ-5 флагманських Android-смартфонів 2025 року
InternetUA
2025-06-10T18:28:41Z
Як швидко очистити батарею від іржі - простий кухонний засіб робить справжнє диво
GlavRed
2025-06-10T18:27:37Z
Перший тест процесора NVIDIA N1X — обганяє Core Ultra 9 285HX та Ryzen AI MAX+ 395
ITC
2025-06-10T18:19:15Z
Депай став другим гравцем із 50-ма голами за збірну Нідерландів
Football.ua
2025-06-10T19:37:32Z
Сенсаційна українка поповнила список тенісисток-мільйонерок
24tv
2025-06-10T19:33:05Z
Гаврюшов замінив Первака на посаді головного тренера Лівого Берега
Football.ua
2025-06-10T19:33:00Z
Трансфер Меньяна до Челсі зірвався – Романо
Football.ua
2025-06-10T19:24:30Z
Юнацька збірна України з футболу не втримала перемогу над однолітками США
УкраинФорм
2025-06-10T19:09:51Z
Шеркі: Я залишив Ліон лише заради проєкту, в який дійсно вірю
Football.ua
2025-06-10T19:00:42Z
Наполі завершує придбання півзахисника Мілана
Football.ua
2025-06-10T18:58:02Z
Челсі не домовився з Боруссією Дортмунд щодо Гіттенса — трансфер під питанням
Football.ua
2025-06-10T18:40:19Z
Саудівські гранди націлилися на Шешко
Football.ua
2025-06-10T18:33:31Z