Оселедець - це не просто смачна риба, але і справжнє джерело макроелементів, необхідних для здоров'я організму дорослих людей. Лікарі стверджують, що оселедець може бути кориснішим, ніж дорога червона риба із сімейства лососевих.
Основна причина полягає в тому, що оселедець виловлюється з природних водойм, а не вирощується на фермах, де годують форель та сьомгу різноманітними добавками, що може зменшити цінність м'яса.
Оселедець, що живе в холодних водах, стає справжнім джерелом поліненасичених жирних кислот омега-3, які є безцінними для нашого організму.
Ці жирні кислоти здатні:
- знизити рівень шкідливого холестерину в крові,
- зменшити ризики серцево-судинних захворювань,
- скоротити запальні процеси, які є провокаторами інфарктів та інсультів.
Регулярне вживання оселедця також є своєрідним захистом від раку завдяки білку, який розкладається на короткі пептиди – амінокислоти, що захищають клітини від впливу вільних радикалів, відповідальних за онкологічні захворювання.
Вміст селену в оселедці сприятливо впливає як на серцево-судинну систему, а й у щитовидну залозу, і навіть регулює рівень цукру на крові, що допомагає запобігти розвитку діабету другого типу.
Велика кількість вітаміну D у рибі сприяє зміцненню кісткової тканини, запобігаючи остеопорозу та надаючи суглобам еластичність.
Амінокислоти та поліненасичені жири в оселедці благотворно впливають на:
- нервову систему,
- якість сну,
- імунну систему
Тим не менш, є деякі обмеження у вживанні оселедця. Солона риба, хоч і смачна, не рекомендується для людей з гіпертонією, проблемами нирок, а також для жінок, що годують грудьми, оскільки вона може бути сильним алергеном і впливати на смак грудного молока.
Однак варений або запечений оселедець безпечний для більшості людей і приносить організму безліч корисних речовин.
Крім того, Знай.ua повідомляв, вийде і поласувати, і заощадити: як бюджетно приготувати котлети по-київськи