MY.UAНовини
Чому від тиску на бізнес має рятувати очищення правоохоронної системи, а не збереження «поправок Лозового»
Чому від тиску на бізнес має рятувати очищення правоохоронної системи, а не збереження «поправок Лозового»

Чому від тиску на бізнес має рятувати очищення правоохоронної системи, а не збереження «поправок Лозового»

Чому від тиску на бізнес має рятувати очищення правоохоронної системи, а не збереження «поправок Лозового»

Міністр юстиції Денис Малюська на публічному заході «Влада проти бізнесу: як зупинити тиск на підприємців?» фактично сказав, що скасування так званих поправок Лозового (а скасували їх лише частково законом, який набрав чинності 1 січня цього року) відкрило можливість для посилення тиску на бізнес.

Дослівно: «Скасування таких правок, тобто строків на розслідування до моменту вручення підозри, відкрило можливість правоохоронцям зараз дістати з шаф кримінальні провадження, які були безперспективними й лежали там останні десятки років. А повірте, в цих шафах лежить чимало. І зараз можна, по суті, щодо будь-якого бізнесу, який порушив закон 15 років тому, 20 років тому, 30 років тому, відкрити кримінальне провадження, заарештувати активи, зробити кілька «масок-шоу» і запрошувати на допити. Закон це дозволяє. Це негативний наслідок скасування «поправок Лозового», про який ми попереджали. Це було неминуче. Якщо цей фактор додати до сукупності факторів, які були до цього, не прибираючи фактори, які я сказав до цього, скасування обмежень по строках дало зелену дорогу для того, щоб будь-який бізнес зайшов на ризик кримінальних проваджень».

 

Чому такі тези міністра є маніпуляцією?

Так звані поправки Лозового в частині строків слідства діяли з березня 2018 року до 1 січня 2024 року. Протягом усього цього часу бізнес скаржився на тиск силовиків, численні «маски-шоу», незаконні арешти майна та кримінальні провадження. Й «поправки Лозового» геть нікого не рятували, не заважали відкривати справи щодо порушень 10-річної давнини, розслідувати їх і чинити тиск.

Але тепер по пунктах, бо, вочевидь, пану міністру треба нагадати засади кримінального процесу та права.

Цитата 1. «І зараз можна, по суті, щодо будь-якого бізнесу, який порушив закон 15 років тому, 20 років тому, 30 років тому, відкрити кримінальне провадження, заарештувати активи, зробити кілька «масок-шоу» і запрошувати на допити. Закон це дозволяє».

Що насправді.

В Кримінальному кодексі є таке поняття, як «строк давності», — його ніхто не скасовував, і строки давності були і є в усіх кримінальних законах часів незалежності й навіть до цього.

Отже, Кримінальний кодекс (ст. 49) каже, що якщо з моменту вчинення злочину минув певний, визначений у кодексі, проміжок часу, то особа звільняється від відповідальності. Найбільшим строком давності наразі є 15 років — це для особливо тяжких злочинів, 10 років — для тяжких злочинів, далі — п’ять, три й два роки.

Давність не поширюється лише на окремі види злочинів проти національної безпеки (наприклад державну зраду) й деякі злочини проти миру та безпеки людства (наприклад геноцид, порушення правил і звичаїв війни).

Кримінальний процесуальний кодекс (п. 3-1 ч. 1 та ч. 7 ст. 284) каже, що якщо строк давності сплив і не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, справа підлягає закриттю.

Навіть якщо справу скеровано до суду в межах строку давності, але цей строк сплив, справу закривають у суді, якщо це підтримує обвинувачений. Останній може й має право вимагати виправдання та вирішення справи по суті, що дуже часто трапляється, коли особа впевнена у своїй невинуватості.

Отже, міністр мав би знати, що розпочинати слідство за порушення 30- чи 20-річної давнини — незаконно. Це абсурд, і навіть якщо таке матиме чи має місце, то таку справу потрібно негайно закрити через сплив строку давності. «Поправки Лозового» не мають до цього жодного стосунку й ніяк цього не змінюють.

Якщо ж пан Малюська мав на увазі ситуацію, коли якийсь недоброчесний слідчий чи прокурор хоче кошмарити бізнес і з порушенням закону відкрити справу щодо подій, які сталися 20-30 років тому, попри те, що строк давності давно сплив, то відкриємо міністру таємницю: вони це робили й робитимуть, як раніше, так і тепер. І який стосунок до цього мають «поправки Лозового», — залишається незрозумілим.

Тут слід пояснити окремо, що «строки давності» та «строки слідства до підозри» (скасована частина «поправок Лозового») — це геть різні речі. Строки давності є в кримінальному законі якраз для того, аби розмежувати пріоритети правосуддя. З одного боку, якщо держава не змогла викрити тяжкий чи особливо тяжкий злочин за 10 чи 15 років відповідно, то немає сенсу «ганятися за привидами». Тобто строки давності завжди були і є гарантією того, щоб система правосуддя не займалася проблемами 20- і 30-річної давнини. І саме строки давності є головним орієнтиром для слідства в усьому цивілізованому світі. Важливо, що в межах строків давності мають не лише розслідувати справу, а й ухвалити вирок, який набере законної сили.

Проте в Україні 2017 року вирішили ухвалити «поправки Лозового», згідно з якими обмежити слідчим час на розслідування та збір доказів тяжкого або особливо тяжкого злочину до півтора року (так званий строк до підозри). Цей строк можна було продовжувати, але тільки у слідчого судді. А також обов’язково треба було закривати справу, якщо слідство не встигло все дослідити в цей строк або суддя вирішив не продовжувати його. Ці окремі строки, на думку як тих, хто їх просував, так і чинного міністра, мали б допомагати умовному бізнесу не перебувати на гачку в правоохоронців безстроково.

Але іронія полягає в тому, що допомогли ці строки лише «бізнесмену» Коломойському та іншим фігурантам топкорупційних справ. Ці справи почали масово закривати не так через якесь порушення строку розслідування, як через створення штучних і ручних підходів до його обрахунку (підходів, яких, звісно, немає в кодексі).

Зашкодили «поправки Лозового» також багатьом потерпілим, які вимагали від правоохоронців розслідувань у справах щодо зловживань, корупції, крадіжок і навіть зґвалтувань. Адже, не бажаючи вести слідство, недобросовісний слідчий чи прокурор просто не вчиняв жодних дій у справі й чекав, доки не спливе строк розслідування. Або ж навпаки — активно вів розслідування, аби мати змогу «обілечувати» фігурантів справ, обіцяючи їм затягнути слідство й дати змогу закрити справу на підставі «поправок Лозового». Тобто виникала ситуація, коли строки давності давали змогу успішно завершити розслідування та згодом досягти справедливості в суді, але обмежені «правками Лозового» строки слідства змушували такі справи закривати.

Реальному бізнесу нові строки слідства теж ніяк не допомогли. З банальної причини: у випадках реальних спроб спланованого тиску та «обілечування» бізнесу, коли правоохоронці діяли незаконно, для них не становило проблеми подовжити строк слідства в такому ж нереформованому суді або розпочати ще кілька нових проваджень, відкриваючи їх хоч щодня.

До речі, яскравим прикладом є нещодавня історія з підозрою та затриманням бізнесмена Ігоря Мазепи. Багато обурення було стосовно того, що справу, за якою він отримав підозру, було розпочато ще 2014 року. Дехто зазначав, що нібито саме скасування «поправок Лозового» в частині строків до підозри й уможливило існування цього кейсу.

Проте це — суцільна нісенітниця. Ця справа, навпаки, демонструє аргументи на користь того, що «поправки Лозового» ніколи не рятували бізнес від незаконного тиску. Й ось чому.

В реєстрі судових рішень є посилання на низку ухвал у цьому кримінальному провадженні. Із тексту ухвал випливає, що наприкінці листопада 2023 року в цьому ж провадженні від 2014 року п’ять осіб отримали повідомлення про підозри й у грудні щодо них обирали запобіжні заходи. На той час «поправки Лозового» в частині обмеження строку розслідування до підозри ще діяли. Але вони ніяк не завадили появі підозрюваних у справі. Цієї справи не закрили за строками й обираючи запобіжні заходи суд не встановив жодних порушень строків.

Аналогічно і з повідомленням про підозру самому Мазепі, яке відбулося у січні цього року. На той час «поправки Лозового» в частині обмеження строку розслідування до підозри вже було скасовано. Суд не вказав на порушення строків слідства до підозри.

Тобто підозрювані у справі з’являлися як із «правками Лозового», так і без них. І поправки ніяк цьому не завадили.

Цитата 2. «Скасування таких правок, тобто строків на розслідування до моменту вручення підозри, відкрило можливість правоохоронцям зараз дістати з шаф кримінальні провадження, які були безперспективними й лежали там останні десятки років. А повірте, в цих шафах лежить чимало».

Ця цитата Малюськи є дуже показовою.

Міністр вочевидь натякає, що правоохоронці можуть перевідкрити або реанімувати старі провадження й розпочати за ними активне слідство. Проте незрозуміло, який стосунок до таких потенційних дій має вже скасована частина «поправок Лозового». Чому це — маніпуляція, зрозуміло на прикладі тієї ж справи бізнесмена Мазепи: її умовно розслідували й у ній повідомляли про підозри як під час дії «поправок Лозового», так і після цього.

Ба більше, ніщо й ніколи не заважало СБУ, ДБР чи Нацполіції просто відкрити нову справу або в межах іншої справи з іншим фактажем кошмарити людей, узагалі мало з цією справою пов’язаних.

Можемо згадати свіжий приклад стеження за командою журналістів Bihus.Info. Досі так і невідомо, в межах якої справи це мало місце й чи взагалі була хоч якась справа. Стежили за всією редакцією, а в офіційних поясненнях СБУ зазначила, що одна з операторок фігурувала в якійсь справі щодо наркотичних речовин. Тому тут недоброчесні представники органів правопорядку, як завжди, діяли за принципом «була б людина, а справа знайдеться».

Отже, часткове скасування строків до підозри точно не матиме наслідком сплеск атак на бізнес. Якщо навіть повернути нещодавно скасовану частину «поправок Лозового», це ніяк не допоможе бізнесу відбиватися від атак недоброчесних слідчих чи прокурорів. Як то кажуть, «це ж було вже».

А от що дійсно може зменшити сплеск тиску й атак на бізнес — то це інституційні реформи з усунення політичного впливу на прокуратуру й правоохоронців, а також створення дієвих та ефективних механізмів притягнення до відповідальності слідчих, прокурорів і суддів за незаконні дії. Це в довгій перспективі. В короткій — наприклад, звільнення заступника голови ОП Олега Татарова, який і є відповідальним за ручний вплив на правоохоронців і збільшення кількості справ, пов’язаних із тиском на бізнес.

 

Чому «поправки Лозового» треба остаточно скасувати?

Меседж міністра щодо необхідності повернути скасовану частину «поправок Лозового», ймовірно, мав на меті заговорити учасників зустрічі та відвернути увагу від іншої, справді важливої проблеми.

Йдеться про недоскасовану частину «поправок Лозового», що передбачає обов’язок безумовно закрити справу в разі спливу строку слідства після підозри. Ця норма перетворила кримінальний процес на звичайну формальність, коли ніхто не розбирається ні в суті доказів, ні в суті звинувачень.

Нагадаємо, що справу «Роттердам+» закривали, зокрема, й через те, що до строку розслідування штучно зарахували строк між її незаконним закриттям і подальшим відновленням.

У багатьох інших справах основним приводом для закриття є плутанина з тим, який суб’єкт має право продовжувати строки розслідування. Спершу строки у справах, відкритих до появи «поправок Лозового», та в об’єднаних провадженнях продовжував прокурор. Згодом з’явилася практика, що це нібито мав робити виключно слідчий суддя, хоча закон визначав зворотне правило. Найгіршим є те, що в усіх цих справах суди навіть не починали розбиратися в доказах можливої винуватості особи, а просто кожен суддя по-своєму визначав підхід до того, як рахувати строк.

По-хорошому, навіть якщо строк слідства дійсно було порушено, то чи має це бути автоматичною підставою для безумовного закриття справи? Адже якщо всі слідчі дії проведено з дотриманням порядку й у належний строк і жодних істотних порушень основоположних прав і свобод людини не було, то чому пропуск строку має спричиняти закриття всієї справи? Чи означає це, що все розслідування тоді має канути в небуття? Звісно, ні. Але нині, згідно з «правками Лозового», закон вимагає саме цього.

Тоді як суд мав би розібратися з кожним доказом по суті, і якщо якийсь із доказів справді здобуто поза строком, то його мали б визнати недопустимим. Але сьогодні легше знайти причину, чому пропущено один день слідства, й відпустити відомого контрабандиста чи закрити справу зі збитками на 20 млрд грн, не розбираючись у її суті.

Невже створення штучних підстав для закриття справ дійсно є дієвішим методом, ніж притягнення до відповідальності конкретних слідчих чи прокурорів, які умисно пропустили строк розслідування?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
ЄІБ виділяє €134 мільйони на відновлення транспортної інфраструктури України
УкраинФорм
2025-07-12T11:03:04Z
Доплати до пенсії: скільки грошей отримують українці, яким виповнилось 70 років
24tv
2025-07-12T11:03:01Z
Ан-124 "Руслан", що пролетів над Києвом, прибув до Лейпцигу
Комсомольская правда
2025-07-12T10:40:25Z
ТОП країн з найбільшими золотими запасами: хто тоннами скуповує дорогоцінний метал
24tv
2025-07-12T10:39:22Z
Агровиробників запрошують до бізнес-каталогу Україна в Європі
AgroPortal
2025-07-12T10:30:17Z
97 мільйонів за рік — українські школи відкрили секрет економії на закупівлях
ZN UA
2025-07-12T10:03:12Z
ЄБРР та Єврокомісія зменшують ризики для інвесторів в зелену енергетику України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T10:00:49Z
Біткоїн б'є рекорди. Чи готові великі банки вкладатися у "крипту"
InternetUA
2025-07-12T09:31:06Z
Україна підірвала російський газопровід – Bloomberg
iPress
2025-07-12T09:16:18Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Не лише їжа: неочевидні звички, що шкодять рівню глюкози
360ua.news
2025-07-12T10:57:10Z
Як концерти і ярмарки покращують ментальне здоров’я — науковці пояснили
360ua.news
2025-07-12T08:15:10Z
Європою шириться новий штам коронавірусу : який тривожний симптом не можна ігнорувати
Знай
2025-07-12T07:51:40Z
Цей продукт допоможе відростити волосся: він знаходиться у вас під ногами
24tv
2025-07-12T07:03:14Z
Безсонні ночі й робочі ранки: як не зламатися. Поради сомнолога
ZN UA
2025-07-12T05:33:48Z
Як щоденні звички псують ваші зуби — пояснення експерта
TSN
2025-07-11T20:06:07Z
Темний шоколад і зелений чай можуть діяти як ліки від гіпертонії
360ua.news
2025-07-11T19:15:07Z
Росіяни вчергове атакували Куп’янськ: постраждали четверо мирних жителів
Мій Харків
2025-07-12T11:06:04Z
РФ продає "містичний чорний ящик із двома капсулами" на ринку зброї: у ГУР розкрили деталі
Фокус
2025-07-12T11:00:50Z
Росія в обхід санкцій ввозить австрійські верстати для кування стволів гаубиць - ЗМІ
InternetUA
2025-07-12T10:58:50Z
Міндовкілля назвало суму збитків, які Росія завдала українському довкіллю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T10:54:30Z
ЗМІ: на війні проти РФ загинув доброволець з Угорщини
Европейская правда
2025-07-12T10:51:16Z
Франція розслідує можливе зловживання алгоритмами в соціальній мережі X
Детектор М
2025-07-12T10:45:50Z
Глава МЗС України закликав зупитини «фабрику смерті Путіна»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T10:36:14Z
Президент Фінляндії таємно взяв участь у змаганнях з триатлону: посів друге місце
Европейская правда
2025-07-12T10:33:37Z
Допит на кордоні: ЗМІ заявили про затримання українців-втікачів від мобілізації
GlavRed
2025-07-12T10:27:27Z
Через удар по Чернівцях загинули працівник Снятинської міськради та завідувачка аптеки
24tv
2025-07-12T10:39:16Z
Росіяни ударили по центру Слов'янська: влучили біля автовокзалу, є загиблий і поранені
24tv
2025-07-12T10:30:59Z
Як у фільмах Marvel: в Одесі чоловік у костюмі Людини-Павука дерся у вікно з букетом
24tv
2025-07-12T10:18:27Z
"Було враження, що до мене в хату влітає": мешканці Львова про те, як пережили нічну атаку
24tv
2025-07-12T10:18:02Z
Ні житла, ні людей. Як зараз виглядає окупований Маріуполь та що з його відновленням
Telegraf
2025-07-12T10:15:18Z
ГУР перехопило наказ російського командира про страту українських військовополонених
УкраинФорм
2025-07-12T10:15:14Z
Викрито масштабний незаконний видобуток піску, який міг спричинити екологічну катастрофу на Київщині
Украина Криминальная
2025-07-12T10:09:59Z
Новий графік транспорту в Дніпропетровській області: містянам розповіли про зміни
Политека
2025-07-12T10:00:49Z
ЗМІ: З травня чисельність угруповання РФ, яке воює проти України, збільшилася на 60 тисяч
ZN UA
2025-07-12T10:00:45Z
Субсидії для пенсіонерів у Харківській області: розмір допомоги зменшився, в ПФУ дали пояснення
Политека
2025-07-12T11:00:49Z
Так виникає нація героїв, – Ліна Костенко вперше за довгий час дала інтерв'ю
24tv
2025-07-12T11:00:05Z
Повітряні сили показали роботу зенітного комплексу Skynex по російських дронах
УкраинФорм
2025-07-12T10:57:37Z
Розкриті технічні характеристики ракет GMLRS для реактивних систем залпового вогню HIMARS
InternetUA
2025-07-12T10:31:08Z
Прихована камера спіймала момент: пес думає, що сам удома, і вмикає "режим слона"
Фокус
2025-07-12T10:30:54Z
Робота для пенсіонерів у Вінниці: хто може заробляти 24 тисячі гривень в місяць
Политека
2025-07-12T10:30:29Z
Хто платить у громадському транспорті, а хто їздить безкоштовно
24tv
2025-07-12T10:30:24Z
Куди подіти воду, якою мили покійника: священник відповів
GlavRed
2025-07-12T10:27:44Z
Система "Чисте небо" перехопила 12 липня майже 50 дронів над Київською областю
Лига
2025-07-12T10:21:40Z
Антоніна дивиться знамениті серіали минулого: шукайте мене в комі, в гаражі чи біля холодильника
Детектор М
2025-07-12T11:00:04Z
Андре Тан показав наймодніші джинси та кросівки у 2025 році: що обирають ікони стилю
Фокус
2025-07-12T10:00:08Z
Камалія показалася з ексчоловіком і доньками в Іспанії та приголомшила, як вони змінилися за 8 років
TSN
2025-07-12T09:48:47Z
Стильні зачіски для літа: з ними ви завжди виглядатимете на всі 100%
24tv
2025-07-12T09:48:44Z
Леся Нікітюк показала тіло через місяць після пологів
GlavRed
2025-07-12T09:27:58Z
Костянтин Грубич показав покійну 17-річну доньку на пам'ятному фото і довів до сліз
TSN
2025-07-12T08:58:58Z
Співак Бібер показав сімейні фото на фоні чуток про розрив
360ua.news
2025-07-12T08:48:51Z
Народжена в любові: Катя Кузнєцова в одній спідниці привітала себе з днем народження
GlavRed
2025-07-12T08:27:19Z
Ви точно його пам’ятаєте: який фільм став найпопулярнішим у 1998 році
24tv
2025-07-12T08:09:57Z
Найсмертоносніша авіакатастрофа: про що йдеться у попередньому звіті щодо падіння літака Air India
ZN UA
2025-07-12T11:04:19Z
Жителька Херсона вже вдруге пережила атаку РФ у Львові
TSN
2025-07-12T10:36:38Z
Росіяни обстріляли Нікополь, загинула жінка, двоє людей поранені
УкраинФорм
2025-07-12T10:36:11Z
У Києві затримали іноземця, підозрюваного у вбивстві чоловіка на Троєщині
УкраинФорм
2025-07-12T10:21:21Z
Хлопця віднесло у море на 14 км: його знайшли живим на безлюдному острові
Фокус
2025-07-12T10:00:02Z
У Львові пошкоджено корпуси Політехніки: через нічну атаку вибито понад сотню вікон
24tv
2025-07-12T09:33:56Z
Столичні оперативники затримали грабіжника, який відібрав пенсію у 85-річного чоловіка
Украина Криминальная
2025-07-12T09:30:39Z
Нічна атака дронами та ракетами: загиблі в Чернівцях
iPress
2025-07-12T09:16:40Z
У Львові зросла кількість постраждалих від атаки РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T09:09:38Z
Чому не цвіте герань: помилки, що заважають бутонам розкритися
GlavRed
2025-07-12T10:51:54Z
Що не так на картинці: лише "геній головоломок" знайде помилку за 9 секунд
GlavRed
2025-07-12T10:51:25Z
Не додавайте більше "слівки" до кави, бо в українській мові цього слова немає
24tv
2025-07-12T10:51:18Z
Бумераскінг відштовхує від вас людей: що це за звичка та як її уникнути
24tv
2025-07-12T10:45:25Z
Суперілюзія: знайдіть кота, що сховався, серед безлічі сов за 5 секунд
GlavRed
2025-07-12T10:27:33Z
Одна помилка, через яку морква гине і виростає маленькою: виправте її у липні
24tv
2025-07-12T09:36:17Z
Одна ложка популярного засобу — і ви забудете про неприємний запах з морозильної камери: ефективність перевірена
TSN
2025-07-12T09:33:47Z
Лише 3% людей змогли знайти дзвін серед ключів за 11 с: перевірте себе у цій головоломці
Gazeta UA
2025-07-12T09:27:50Z
Як прибрати сліди від скотчу на стіні: прості поради
24tv
2025-07-12T09:27:40Z
Безоплатне розмитнення авто: у яких українців є на це право
24tv
2025-07-12T09:33:50Z
1548 к.с. й 300 км/год у сімейному кузові: Xiaomi готує найшвидший серійний електрокросовер YU7 Ultra
ITC
2025-07-12T09:16:09Z
Автобус Setra S 517 HD перетворили на ексклюзивний VIP-шатл
AutoCentre
2025-07-12T09:13:39Z
Офіційна презентація нової Mazda CX-5 2026
AutoCentre
2025-07-12T07:09:40Z
Німецький дилер отримав п'ять років в’язниці за продаж дорогих автівок до Росії
УкраинФорм
2025-07-12T06:36:30Z
Тест-драйв Ford Puma 1.0 MHEV 155: гібрид, який про керованість
AutoCentre
2025-07-12T06:09:02Z
Американський монстр зіткнувся з суперкаром – результат вражає
Топ Жир
2025-07-12T01:18:28Z
Новий електричний кросовер-купе Audi з топовою версією на 509 кінських сил
Топ Жир
2025-07-12T00:18:45Z
Цей унікальний купе кардинально відрізняється від сучасних моделей Chrysler
Топ Жир
2025-07-11T23:48:01Z
ШІ створив цифрову пастку: мільйони користувачів втратили зв’язок із реальністю
InternetUA
2025-07-12T11:04:37Z
Помідори на Галапагоських островах еволюціонують у зворотному напрямку
24tv
2025-07-12T11:03:11Z
Одне просте налаштування на Android змусить Google працювати бездоганно: що потрібно зробити
Фокус
2025-07-12T11:00:16Z
Експерт зламав ChatGPT і отримав ключі Windows через гру
InternetUA
2025-07-12T10:04:28Z
Геологи знайшли нове пояснення утворенню найбільших родовищ у Тибеті
360ua.news
2025-07-12T09:51:14Z
Користувачі WhatsApp готові перейти на Signal і iMessage через одну дратівливу функцію
Фокус
2025-07-12T09:30:44Z
Тести не брешуть: експерти назвали 3 смартфони з найкращими селфі-камерами
Фокус
2025-07-12T09:00:27Z
Росія і Білорусь готуються створити власний штучний інтелект
Детектор М
2025-07-12T08:33:05Z
Нові шахрайські схеми онлайн: як вберегти гроші на карті
24tv
2025-07-12T08:33:00Z
Рома закриває трансфер нападника Брайтона
Football.ua
2025-07-12T10:54:54Z
Бенфіка готова придбати 50% прав на Феліша – O Jogo
Football.ua
2025-07-12T10:54:16Z
Ліонель Мессі примудрився встановити рекорд у регулярному чемпіонаті МЛС
Известия Киев
2025-07-12T10:37:41Z
Луїс Енріке: Я діяв правильніше і виходило набагато краще, коли я програвав
Football.ua
2025-07-12T10:21:44Z
Піолі — головний тренер Фіорентини
Football.ua
2025-07-12T10:15:38Z
Полісся — Млада Болеслав: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-12T10:04:29Z
Айнтрахт хоче зберегти Екітіке, але очікує пропозицій з АПЛ
Football.ua
2025-07-12T09:57:48Z
Челсі цікавиться Доннаруммою
Football.ua
2025-07-12T09:49:12Z
Головний тренер Сток Сіті вперше висловився про трансфер Таловєрова
24tv
2025-07-12T09:48:43Z