MY.UAНовини
Чому від тиску на бізнес має рятувати очищення правоохоронної системи, а не збереження «поправок Лозового»
Чому від тиску на бізнес має рятувати очищення правоохоронної системи, а не збереження «поправок Лозового»

Чому від тиску на бізнес має рятувати очищення правоохоронної системи, а не збереження «поправок Лозового»

Чому від тиску на бізнес має рятувати очищення правоохоронної системи, а не збереження «поправок Лозового»

Міністр юстиції Денис Малюська на публічному заході «Влада проти бізнесу: як зупинити тиск на підприємців?» фактично сказав, що скасування так званих поправок Лозового (а скасували їх лише частково законом, який набрав чинності 1 січня цього року) відкрило можливість для посилення тиску на бізнес.

Дослівно: «Скасування таких правок, тобто строків на розслідування до моменту вручення підозри, відкрило можливість правоохоронцям зараз дістати з шаф кримінальні провадження, які були безперспективними й лежали там останні десятки років. А повірте, в цих шафах лежить чимало. І зараз можна, по суті, щодо будь-якого бізнесу, який порушив закон 15 років тому, 20 років тому, 30 років тому, відкрити кримінальне провадження, заарештувати активи, зробити кілька «масок-шоу» і запрошувати на допити. Закон це дозволяє. Це негативний наслідок скасування «поправок Лозового», про який ми попереджали. Це було неминуче. Якщо цей фактор додати до сукупності факторів, які були до цього, не прибираючи фактори, які я сказав до цього, скасування обмежень по строках дало зелену дорогу для того, щоб будь-який бізнес зайшов на ризик кримінальних проваджень».

 

Чому такі тези міністра є маніпуляцією?

Так звані поправки Лозового в частині строків слідства діяли з березня 2018 року до 1 січня 2024 року. Протягом усього цього часу бізнес скаржився на тиск силовиків, численні «маски-шоу», незаконні арешти майна та кримінальні провадження. Й «поправки Лозового» геть нікого не рятували, не заважали відкривати справи щодо порушень 10-річної давнини, розслідувати їх і чинити тиск.

Але тепер по пунктах, бо, вочевидь, пану міністру треба нагадати засади кримінального процесу та права.

Цитата 1. «І зараз можна, по суті, щодо будь-якого бізнесу, який порушив закон 15 років тому, 20 років тому, 30 років тому, відкрити кримінальне провадження, заарештувати активи, зробити кілька «масок-шоу» і запрошувати на допити. Закон це дозволяє».

Що насправді.

В Кримінальному кодексі є таке поняття, як «строк давності», — його ніхто не скасовував, і строки давності були і є в усіх кримінальних законах часів незалежності й навіть до цього.

Отже, Кримінальний кодекс (ст. 49) каже, що якщо з моменту вчинення злочину минув певний, визначений у кодексі, проміжок часу, то особа звільняється від відповідальності. Найбільшим строком давності наразі є 15 років — це для особливо тяжких злочинів, 10 років — для тяжких злочинів, далі — п’ять, три й два роки.

Давність не поширюється лише на окремі види злочинів проти національної безпеки (наприклад державну зраду) й деякі злочини проти миру та безпеки людства (наприклад геноцид, порушення правил і звичаїв війни).

Кримінальний процесуальний кодекс (п. 3-1 ч. 1 та ч. 7 ст. 284) каже, що якщо строк давності сплив і не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, справа підлягає закриттю.

Навіть якщо справу скеровано до суду в межах строку давності, але цей строк сплив, справу закривають у суді, якщо це підтримує обвинувачений. Останній може й має право вимагати виправдання та вирішення справи по суті, що дуже часто трапляється, коли особа впевнена у своїй невинуватості.

Отже, міністр мав би знати, що розпочинати слідство за порушення 30- чи 20-річної давнини — незаконно. Це абсурд, і навіть якщо таке матиме чи має місце, то таку справу потрібно негайно закрити через сплив строку давності. «Поправки Лозового» не мають до цього жодного стосунку й ніяк цього не змінюють.

Якщо ж пан Малюська мав на увазі ситуацію, коли якийсь недоброчесний слідчий чи прокурор хоче кошмарити бізнес і з порушенням закону відкрити справу щодо подій, які сталися 20-30 років тому, попри те, що строк давності давно сплив, то відкриємо міністру таємницю: вони це робили й робитимуть, як раніше, так і тепер. І який стосунок до цього мають «поправки Лозового», — залишається незрозумілим.

Тут слід пояснити окремо, що «строки давності» та «строки слідства до підозри» (скасована частина «поправок Лозового») — це геть різні речі. Строки давності є в кримінальному законі якраз для того, аби розмежувати пріоритети правосуддя. З одного боку, якщо держава не змогла викрити тяжкий чи особливо тяжкий злочин за 10 чи 15 років відповідно, то немає сенсу «ганятися за привидами». Тобто строки давності завжди були і є гарантією того, щоб система правосуддя не займалася проблемами 20- і 30-річної давнини. І саме строки давності є головним орієнтиром для слідства в усьому цивілізованому світі. Важливо, що в межах строків давності мають не лише розслідувати справу, а й ухвалити вирок, який набере законної сили.

Проте в Україні 2017 року вирішили ухвалити «поправки Лозового», згідно з якими обмежити слідчим час на розслідування та збір доказів тяжкого або особливо тяжкого злочину до півтора року (так званий строк до підозри). Цей строк можна було продовжувати, але тільки у слідчого судді. А також обов’язково треба було закривати справу, якщо слідство не встигло все дослідити в цей строк або суддя вирішив не продовжувати його. Ці окремі строки, на думку як тих, хто їх просував, так і чинного міністра, мали б допомагати умовному бізнесу не перебувати на гачку в правоохоронців безстроково.

Але іронія полягає в тому, що допомогли ці строки лише «бізнесмену» Коломойському та іншим фігурантам топкорупційних справ. Ці справи почали масово закривати не так через якесь порушення строку розслідування, як через створення штучних і ручних підходів до його обрахунку (підходів, яких, звісно, немає в кодексі).

Зашкодили «поправки Лозового» також багатьом потерпілим, які вимагали від правоохоронців розслідувань у справах щодо зловживань, корупції, крадіжок і навіть зґвалтувань. Адже, не бажаючи вести слідство, недобросовісний слідчий чи прокурор просто не вчиняв жодних дій у справі й чекав, доки не спливе строк розслідування. Або ж навпаки — активно вів розслідування, аби мати змогу «обілечувати» фігурантів справ, обіцяючи їм затягнути слідство й дати змогу закрити справу на підставі «поправок Лозового». Тобто виникала ситуація, коли строки давності давали змогу успішно завершити розслідування та згодом досягти справедливості в суді, але обмежені «правками Лозового» строки слідства змушували такі справи закривати.

Реальному бізнесу нові строки слідства теж ніяк не допомогли. З банальної причини: у випадках реальних спроб спланованого тиску та «обілечування» бізнесу, коли правоохоронці діяли незаконно, для них не становило проблеми подовжити строк слідства в такому ж нереформованому суді або розпочати ще кілька нових проваджень, відкриваючи їх хоч щодня.

До речі, яскравим прикладом є нещодавня історія з підозрою та затриманням бізнесмена Ігоря Мазепи. Багато обурення було стосовно того, що справу, за якою він отримав підозру, було розпочато ще 2014 року. Дехто зазначав, що нібито саме скасування «поправок Лозового» в частині строків до підозри й уможливило існування цього кейсу.

Проте це — суцільна нісенітниця. Ця справа, навпаки, демонструє аргументи на користь того, що «поправки Лозового» ніколи не рятували бізнес від незаконного тиску. Й ось чому.

В реєстрі судових рішень є посилання на низку ухвал у цьому кримінальному провадженні. Із тексту ухвал випливає, що наприкінці листопада 2023 року в цьому ж провадженні від 2014 року п’ять осіб отримали повідомлення про підозри й у грудні щодо них обирали запобіжні заходи. На той час «поправки Лозового» в частині обмеження строку розслідування до підозри ще діяли. Але вони ніяк не завадили появі підозрюваних у справі. Цієї справи не закрили за строками й обираючи запобіжні заходи суд не встановив жодних порушень строків.

Аналогічно і з повідомленням про підозру самому Мазепі, яке відбулося у січні цього року. На той час «поправки Лозового» в частині обмеження строку розслідування до підозри вже було скасовано. Суд не вказав на порушення строків слідства до підозри.

Тобто підозрювані у справі з’являлися як із «правками Лозового», так і без них. І поправки ніяк цьому не завадили.

Цитата 2. «Скасування таких правок, тобто строків на розслідування до моменту вручення підозри, відкрило можливість правоохоронцям зараз дістати з шаф кримінальні провадження, які були безперспективними й лежали там останні десятки років. А повірте, в цих шафах лежить чимало».

Ця цитата Малюськи є дуже показовою.

Міністр вочевидь натякає, що правоохоронці можуть перевідкрити або реанімувати старі провадження й розпочати за ними активне слідство. Проте незрозуміло, який стосунок до таких потенційних дій має вже скасована частина «поправок Лозового». Чому це — маніпуляція, зрозуміло на прикладі тієї ж справи бізнесмена Мазепи: її умовно розслідували й у ній повідомляли про підозри як під час дії «поправок Лозового», так і після цього.

Ба більше, ніщо й ніколи не заважало СБУ, ДБР чи Нацполіції просто відкрити нову справу або в межах іншої справи з іншим фактажем кошмарити людей, узагалі мало з цією справою пов’язаних.

Можемо згадати свіжий приклад стеження за командою журналістів Bihus.Info. Досі так і невідомо, в межах якої справи це мало місце й чи взагалі була хоч якась справа. Стежили за всією редакцією, а в офіційних поясненнях СБУ зазначила, що одна з операторок фігурувала в якійсь справі щодо наркотичних речовин. Тому тут недоброчесні представники органів правопорядку, як завжди, діяли за принципом «була б людина, а справа знайдеться».

Отже, часткове скасування строків до підозри точно не матиме наслідком сплеск атак на бізнес. Якщо навіть повернути нещодавно скасовану частину «поправок Лозового», це ніяк не допоможе бізнесу відбиватися від атак недоброчесних слідчих чи прокурорів. Як то кажуть, «це ж було вже».

А от що дійсно може зменшити сплеск тиску й атак на бізнес — то це інституційні реформи з усунення політичного впливу на прокуратуру й правоохоронців, а також створення дієвих та ефективних механізмів притягнення до відповідальності слідчих, прокурорів і суддів за незаконні дії. Це в довгій перспективі. В короткій — наприклад, звільнення заступника голови ОП Олега Татарова, який і є відповідальним за ручний вплив на правоохоронців і збільшення кількості справ, пов’язаних із тиском на бізнес.

 

Чому «поправки Лозового» треба остаточно скасувати?

Меседж міністра щодо необхідності повернути скасовану частину «поправок Лозового», ймовірно, мав на меті заговорити учасників зустрічі та відвернути увагу від іншої, справді важливої проблеми.

Йдеться про недоскасовану частину «поправок Лозового», що передбачає обов’язок безумовно закрити справу в разі спливу строку слідства після підозри. Ця норма перетворила кримінальний процес на звичайну формальність, коли ніхто не розбирається ні в суті доказів, ні в суті звинувачень.

Нагадаємо, що справу «Роттердам+» закривали, зокрема, й через те, що до строку розслідування штучно зарахували строк між її незаконним закриттям і подальшим відновленням.

У багатьох інших справах основним приводом для закриття є плутанина з тим, який суб’єкт має право продовжувати строки розслідування. Спершу строки у справах, відкритих до появи «поправок Лозового», та в об’єднаних провадженнях продовжував прокурор. Згодом з’явилася практика, що це нібито мав робити виключно слідчий суддя, хоча закон визначав зворотне правило. Найгіршим є те, що в усіх цих справах суди навіть не починали розбиратися в доказах можливої винуватості особи, а просто кожен суддя по-своєму визначав підхід до того, як рахувати строк.

По-хорошому, навіть якщо строк слідства дійсно було порушено, то чи має це бути автоматичною підставою для безумовного закриття справи? Адже якщо всі слідчі дії проведено з дотриманням порядку й у належний строк і жодних істотних порушень основоположних прав і свобод людини не було, то чому пропуск строку має спричиняти закриття всієї справи? Чи означає це, що все розслідування тоді має канути в небуття? Звісно, ні. Але нині, згідно з «правками Лозового», закон вимагає саме цього.

Тоді як суд мав би розібратися з кожним доказом по суті, і якщо якийсь із доказів справді здобуто поза строком, то його мали б визнати недопустимим. Але сьогодні легше знайти причину, чому пропущено один день слідства, й відпустити відомого контрабандиста чи закрити справу зі збитками на 20 млрд грн, не розбираючись у її суті.

Невже створення штучних підстав для закриття справ дійсно є дієвішим методом, ніж притягнення до відповідальності конкретних слідчих чи прокурорів, які умисно пропустили строк розслідування?

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Португалії діаспора закликала заборонити російську акцію «Безсмертний полк»
УкраинФорм
2025-05-06T09:16:12Z
Німецькі ЗМІ називають політичним землетрусом провал в обранні канцлера
Европейская правда
2025-05-06T09:14:52Z
Трамп сказав, що Путін схиляється до миру – озвучено "цікавий" аргумент
GlavRed
2025-05-06T09:13:57Z
Комісар Угорщини перешкоджає відмові від російської енергозалежності
24tv
2025-05-06T09:12:45Z
Російський хор, який підтримує війну, виступив у Генасамблеї ООН: заспівали радянські пісні
24tv
2025-05-06T09:12:02Z
Після збиття Су-30 росіяни почали діяти обережніше - Плетенчук
УкраинФорм
2025-05-06T09:09:51Z
Очільник Румунії призначив тимчасового прем'єра після відставки Чолаку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T09:07:56Z
Бундестаг перервав сесію після невдалої спроби обрати канцлера
Европейская правда
2025-05-06T09:07:56Z
У МЗС Литви вважають, що ймовірність фальшивого миру в Україні – низька
Европейская правда
2025-05-06T09:07:52Z
"Ходячий труп": Кіркоров ледве пересувається через важку хворобу - росЗМІ
GlavRed
2025-05-06T09:13:45Z
Помер письменник-шістдесятник Валерій Шевчук
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T09:12:51Z
Настя Цимбалару та її колишній чоловік заінтригували спільним відео: невже знову разом
24tv
2025-05-06T09:06:37Z
Мені – 5 місяців, брату – 4 роки, мамі – 26: Притула показав рідкісне фото з родинного архіву
Факти ICTV
2025-05-06T08:58:47Z
Після чуток про розлучення: молода дружина Цекало зважилася на серйозний крок
GlavRed
2025-05-06T08:42:38Z
Скандальний блогер Ігор Пустовіт одружується вдруге
Gazeta UA
2025-05-06T08:36:19Z
75-річна Віра Вонг вийшла на публіку в сукні з дуже глибоким декольте
Фокус
2025-05-06T08:30:53Z
Ziferblat на "Євробачення-2025" одягнули в костюми Фролова: реакція мережі
Фокус
2025-05-06T08:30:35Z
Ріанна офіційно оголосила про третю вагітність
Фокус
2025-05-06T08:28:15Z
Жінка виграла в лотерею 200 тисяч доларів, однак помітила це лише через декілька днів
Фокус
2025-05-06T09:13:47Z
Сирський відвідав Покровський напрямок та нагородив військових – фото
Лига
2025-05-06T09:12:30Z
Стягнули 300 човнів: ЗС РФ готують десантну операцію на Херсонщині, — НГУ
Фокус
2025-05-06T09:04:46Z
У «Резерв+» зʼявляться нові відстрочки та функції – Черногоренко
ITC
2025-05-06T09:01:35Z
Розробники з Південної Кореї представили високоточний радар зі штучним інтелектом, що відстежує бойові дрони
InternetUA
2025-05-06T09:01:21Z
Розвідка перед ударами на 9 травня: експерт про масовану атаку дронів на РФ
GlavRed
2025-05-06T08:58:27Z
Чи будуть вихідними 8 і 9 травня: як ці дні відзначають тепер
Telegraf
2025-05-06T08:45:12Z
8 давньоукраїнських прізвищ-оберегів, які захищають від злих духів: перевірте своє у списку
24tv
2025-05-06T08:33:26Z
Україну представили на мультикультурному фестивалі у Гані
УкраинФорм
2025-05-06T08:33:13Z
Ford скасовує прогноз прибутку через тарифні ініціативи Трампа
Gazeta UA
2025-05-06T09:16:11Z
У Женеві 7 травня відбудеться конференція з відбудови України
УкраинФорм
2025-05-06T09:16:02Z
Як зменшити рахунки за світло на сотні гривень
Знай
2025-05-06T09:13:52Z
ОЕСР презентує огляди України у галузі економіки та доброчесності - Шмигаль
УкраинФорм
2025-05-06T09:10:13Z
OpenAI вирішила не змінювати свою структуру управління. Компанія залишиться некомерційною
AIN
2025-05-06T09:07:45Z
Ціни на твердий сир кусаються. Порівнюємо найдешевші варіанти в магазинах
Telegraf
2025-05-06T09:07:12Z
Вартість пшениці в Україні може підскочити, якщо не підуть дощі
24tv
2025-05-06T09:06:30Z
Частина урожаю цибулі може бути не продана: запаси ще є, а на підході рання продукція
AgroPortal
2025-05-06T09:00:07Z
Чиновник із команди Ілона Маска опинився під слідством через біткоїни та акції Tesla
InternetUA
2025-05-06T08:58:35Z
Чоловік згорів живцем: місцеві жителі розповіли подробиці вчорашньої атаки дронів по Одещині
УкраинФорм
2025-05-06T09:16:21Z
Два мотогонщики загинули внаслідок аварії на змаганнях в Англії
Подробности
2025-05-06T09:15:20Z
У Польщі в аварію втрапив автобус з американськими солдатами, є постраждалі
Европейская правда
2025-05-06T09:10:16Z
Під Києвом собака напав на школярів: постраждали семеро дітей
Telegraf
2025-05-06T08:51:44Z
У Києві судитимуть чоловіків, які силою змушували військового відмовитись від боргу
Khreschatyk
2025-05-06T08:42:10Z
Мобілізація 2025: у Львові чоловіка без одного кросівка тягнули в бус по асфальту
Фокус
2025-05-06T08:21:29Z
Зловмисник, який збрехав про мінування трьох мостів у Харкові, замість 5 років за ґратами відбувся іспитовим строком
Украина Криминальная
2025-05-06T08:12:30Z
"Шахеди" атакували готельний комплекс у Харкові: було 4 влучання, спалахнули пожежі
24tv
2025-05-06T08:09:38Z
Депутата, який сприяв незаконному перетину держкордону ухилянтами, та його спільника взято під варту
Украина Криминальная
2025-05-06T07:57:30Z
У МОЗ підтвердили, що заборона маркетингу не вплинула на ціни на ліки, – Сердюк
24tv
2025-05-06T09:09:28Z
Що робити, якщо листя полуниці жовтіє: 1 добавка у воду і проблему вирішено
GlavRed
2025-05-06T08:27:18Z
Хірурги провели унікальну операцію: пухлину хребта видалили через око
24tv
2025-05-06T08:12:03Z
Алергія, проблеми з диханням та втома: небезпека цвілевих кліщів та як їх позбутися
Знай
2025-05-06T07:51:26Z
Відомий пластичний хірург розкрив таємниці операції із збільшення грудей
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T07:39:44Z
Встановлення інвалідності за кордоном: як і де можна пройти оцінювання
24tv
2025-05-06T07:36:44Z
Місячний календар на червень 2025: як планувати справи на початку літа
Факти ICTV
2025-05-06T07:25:44Z
На Львівщині вдруге судили лікаря-нарколога, який підробляв рецепти і виписував ліки померлим пацієнтам
Украина Криминальная
2025-05-06T06:12:15Z
Учені попередили про розвиток залежності від знеболювальних тривалої дії
Факти ICTV
2025-05-06T06:04:04Z
Росіяни пошкодили два водогони на Донеччині
1News
2025-05-06T09:18:57Z
"Ми не говоримо багато – ми робимо": Наєв привітав українських військових із Днем піхоти
24tv
2025-05-06T09:12:56Z
Житомирський ТЦК та СП заявив про хакерську атаку
Комсомольская правда
2025-05-06T09:07:07Z
Грошова допомога у Харкові: як отримати таку важливу підтримку
Политека
2025-05-06T09:01:10Z
СБУ затримала російського «крота» у бойовій бригаді ЗСУ на Харківщині
Мій Харків
2025-05-06T09:00:40Z
Ukraine-Russia: Will Donald Trump become «Geopolitical Herostratus»?
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T09:00:19Z
"Дронове сафарі на вулицях": як Росія атакує Херсон та чим українці захищаються від обстрілів
Фокус
2025-05-06T09:00:00Z
Заморозки і посуха. Синоптик дав невтішний прогноз на врожай 2025
Telegraf
2025-05-06T08:42:09Z
Понад 600 000 кратерів від снарядів і ракет виявили на деокупованих територіях Херсонщини та Миколаївщини
AIN
2025-05-06T08:36:26Z
Nissan готує позашляховик на базі пікапа Frontier
AutoCentre
2025-05-06T09:16:23Z
Велика Стіна представляє свій перший суперкар, який змагатиметься з Ferrari SF90
Топ Жир
2025-05-06T08:30:29Z
Втілення розкоші: Rolls-Royce Phantom святкує 100-річчя
Фокус
2025-05-06T08:30:15Z
Класичний Land Rover перетворили на електромобіль
AutoCentre
2025-05-06T08:16:09Z
Раритет із 70-х: на аукціон виставили першу заряджену "п'ятірку" BMW
Фокус
2025-05-06T07:42:21Z
Чому скриплять гальмівні колодки і що з цим робити?
iPress
2025-05-06T07:32:47Z
Є навіть популярні моделі: купити авто до 3000 доларів в Україні — це реальність
Telegraf
2025-05-06T07:12:23Z
Преміальний брат VW Golf GTI: у Києві помітили рідкісний заряджений хетчбек 90-х
Фокус
2025-05-06T06:42:14Z
375 к.с. та 650 км на одному заряді: дебютував новий Jeep Compass
AutoCentre
2025-05-06T06:18:35Z
Вода як з картинки: де в Україні покупатися в кришталево чистих озерах
24tv
2025-05-06T08:33:19Z
Китайський гороскоп на завтра 7 травня: Мавпам - стрес, Коням - зневіра
GlavRed
2025-05-06T08:27:59Z
Це просто фантастика: пиріг "Стаканник" – легко готувати і всі його обожнюють
24tv
2025-05-06T07:42:47Z
Як облаштувати маленьку гардеробну кімнату: 10 неймовірних ідей
24tv
2025-05-06T07:27:03Z
Тільки не зрізайте: що потрібно зробити з тюльпанами, коли вони відцвітуть
Telegraf
2025-05-06T06:42:59Z
Чим вимити фарбу для волосся з дерева: перевірені способи
24tv
2025-05-06T06:30:49Z
Готується елементарно, виходить ситним та смачним: цей салат з кус-кусом сподобається усім
Telegraf
2025-05-06T06:18:00Z
Не поспішайте з помідорами: що краще садити на початку травня
Telegraf
2025-05-06T06:09:30Z
Як захистити баклажани від колорадських жуків: перевірені народні методи
Gazeta UA
2025-05-06T05:40:08Z
Салах звернувся до Трента після трансферу в Реал: Ми ще зустрінемося
Football.ua
2025-05-06T09:13:45Z
Помер аргентинський футболіст, який тріумфував зі збірною на чемпіонаті світу
24tv
2025-05-06T09:03:27Z
Рафінья: Хаві мені не довіряв — замінював першим, навіть коли я викладався
Football.ua
2025-05-06T08:52:40Z
Микола Шапаренко готується до нового виклику за кордоном
360ua.news
2025-05-06T08:52:13Z
Перед матчем Ліги чемпіонів: лідера Інтера звинуватили у сексуальному насильстві
24tv
2025-05-06T08:39:54Z
Баєр розглядає Арбелоа як потенційного наступника Хабі Алонсо
Football.ua
2025-05-06T08:37:13Z
Реал хоче оформити трансфер Трента до старту літнього КЧС
Football.ua
2025-05-06T08:22:37Z
Живе з онуками за кордоном: що відомо про тещу Олександра Усика і як вона виглядає
Telegraf
2025-05-06T08:15:30Z
Битва за фінал ЛЧ: хто транслюватиме матч Інтер – Барселона в Україні
24tv
2025-05-06T08:12:53Z
Великі екрани в маленьких корпусах: Samsung розпочав збірку нового покоління складних пристроїв
InternetUA
2025-05-06T09:16:53Z
Гра в кальмара 3: Netflix показав тизер фінального сезону
1News
2025-05-06T09:13:28Z
Археологи виявили тисячі років старі артефакти на угорському вулкані Сомло
360ua.news
2025-05-06T09:13:02Z
Google повертається до виробництва контенту, запускаючи підрозділ для фільмів
24tv
2025-05-06T09:03:45Z
Польоти стануть ще цікавішими: показали інтерактивні ілюмінатори для літаків
24tv
2025-05-06T09:03:07Z
Найкращі бюджетні планшети 2025 року: експерти назвали найкласніші моделі
Фокус
2025-05-06T08:57:59Z
Ремастер Oblivion за тиждень став третьою найбільш продаваною грою 2025 року
ITC
2025-05-06T08:55:46Z
Єдина у світі: стародавня поезія розкриває 1400-річну трагедію прісноводної морської свині
Фокус
2025-05-06T08:51:22Z
Маск і Альтман створюють додатки "для всього": як вони змінять смартфони
InternetUA
2025-05-06T08:31:41Z