MY.UAНовини
10 фактів про російсько-українську війну
10 фактів про російсько-українську війну

10 фактів про російсько-українську війну

Росія напала на Україну не в лютому 2022-го, а на вісім років раніше – у лютому 2014 року.

1. Російська агресія проти України триває не два роки, а ціле десятиліття (і навіть довше)

Росія напала на Україну не в лютому 2022-го, а на вісім років раніше – у лютому 2014 року. Все почалося з Криму. І відсутність широкомасштабних бойових дій тоді не повинна нікого вводити в оману. Гібридна агресія не перестає бути агресією.

Дата 20 лютого 2014 закарбована на відомчій медалі Міноборони РФ «За возвращение Крыма». Також цей день визначений початком збройної російської агресії у Заяві Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків». У Криму ЗСУ зазнали і перших людських втрат від окупантів. 18 березня вбито прапорщика Сергія Кокуріна.

Наступним етапом агресії була гібридна окупація низки районів Луганської і Донецької областей навесні 2014 року. Як і в Криму, на Донбасі участь в агресії брали не лише місцеві бойовики, а й регулярні російські війська. Фактично частиною збройних сил РФ були й так звані 1-й та 2-й корпуси «народної міліції ДНР і ЛНР».

Третім етапом російської агресії стало повномасштабне вторгнення, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Втім, до першої практичної спроби порушити територіальну цілісність України Росія вдалася ще у 2003 році, коли спробувала заволодіти островом Тузла у Керченській протоці.

2. «Державний переворот на Майдані» як вигаданий casus belli

Коментуючи причини війни, російська пропаганда як папуга завжди згадує так званий «державний переворот», тобто втечу президента Януковича після розстрілів учасників Революції Гідності.

По-перше, ніякого «державного перевороту» в Україні не було. У момент самоусунення Януковича (і перетворення його на маріонетку путінського режиму) легітимність та спадковість влади підтримував український парламент. У тому ж 2014 році були оголошені дострокові президентські і парламентські вибори. Якби переможці Януковича були узурпаторами, то навряд чи б вони так легко розпрощалися з владою, яку передали новій команді. У 2019 році влада в Україні оновилася знову. Попри всю свою пропагандистську риторику, офіційно Москва ніколи не ставила під сумнів легітимність органів влади України після 2014 року.

По-друге, внутрішньополітичні процеси в Україні не давали Росії жодних законних підстав для інтервенції. Військове втручання Москви не було санкціоноване ООН, воно не спиралося на жодні міждержавні угоди України з РФ. А чинність підписаного Януковичем «запрошення російських військ в Україну», яке демонстрував представник Росії в ООН Чуркін, оспорювали навіть адвокати президента-втікача в українському суді.

3. «Російська весна»: окупація під димовою завісою фейків

До 2022 року Росія всіляко приховувала та заперечувала, що вона є учасником збройного конфлікту з Україною. Тому цей етап війни зазвичай називають «гібридним», у сенсі – замаскованим під дещо інше, ніж російська агресія.

Своїх солдатів у Криму Кремль довго і вперто називав «місцевими загонами самооборони», які придбали військове спорядження у воєнторзі. Повалення легітимних інститутів влади у Луганській і Донецькій областях відбувалося під гаслами місцевого сепаратизму, проте провідну роль в подіях весни 2014 року зіграли російські спецслужби і найманці.  Наприклад, захоплення Слов’янська у квітні 2014 року здійснила диверсійна група під керівництвом співробітника ФСБ РФ Ігоря Гіркіна, який згодом став «міністром оборони ДНР».

Російська пропаганда весь цей час розповідала про «громадянську війну в Україні», «народне повстання на Донбасі» тощо. Коли у серпні 2014-го в український полон потрапили кадрові військовослужбовці 98-ї повітряно-десантної дивізії ЗС РФ, Путін заявив, що «вони просто заблукали». Так само у лютому 2015 року під Дебальцевим «заблукали» танкісти з Бурятії. Ще більше російських військових на Донбасі зафіксували розслідування InformNapalm та інших команд осінтерів.

Без російської організаційної, кадрової та ресурсної підтримки режими так званих «ДНР» і «ЛНР» просто не могли б існувати. 

Ігор Гіркін (справа) у Донецьку, 2014 рік. Джерело: Twitter

4. Мета Росії – не «миротворчість» і не повернення «історичних територій», а упокорення всієї України. Або її знищення.

Заяви Путіна про те, що напад на Україну був потрібний для «захисту» мешканців Донбасу, або що Росія просто прагне повернути свої «історичні території» не відповідають дійсності.

Бойові дії на території Луганської та Донецької областей почалися саме внаслідок російського вторгнення у 2014 році. До цього нічого життю українських громадян не загрожувало. Чим більше Кремль втручається для «захисту», тим більше цивільних людей гине.

Поняття «історичних територій» взагалі є юридично нікчемним, на відміну від міжнародно визнаних державних кордонів України, котрі Москва прагне свавільно змінювати відповідно до власних імперських амбіцій. «Історичність» тих чи інших територій малює людська уява. Вчора «історичними землями» Путіна був Крим, сьогодні – Запоріжжя, завтра – Київ. З такою аргументацією немає підстав сподіватися, що Росія коли-небудь добровільно зупиниться у своїй експансії.

Всі ці «новоросії» та «народні республіки» були потрібні Кремлю тільки для того, щоб нав’язати Україні конфедеративний устрій, коли через одного підконтрольного собі суб’єкта «конфедерації» можна було визначати політичний курс всієї розколотої таким чином країни. Проте у 2022 році терпець Москви урвався. Тепер Путін веде війну на повне знищення української державності та стирання української національної ідентичності. І цю мету не приховують ані професійні пропагандисти, ані політичний істеблішмент, на кшталт заступника голови Ради безпеки РФ Медведєва і навіть самого кремлівського диктатора.

5. Саме Росія зруйнувала механізми політичного врегулювання і зірвала Мінські угоди

Від самого початку російського вторгнення Україна шукала політичних шляхів врегулювання конфлікту з метою уникнути ескалації і людських жертв. Сподіваючись на дипломатію, Київ не став розпочинати бойові дії у Криму навесні 2014 року.

Під час АТО Україна неодноразово ініціювала перемир’я. А у вересні 2014-го було підписано Мінський протокол – угоду, яка мала покласти край кровопролиттю. Росія порушила Мінськ-1, коли відновила бої за Донецький аеропорт і Дебальцеве. В результаті у лютому 2015-го з’явилася угода Мінськ-2.

Це дало початок довгому і складному переговорному процесу із залученням ОБСЄ, а також лідерів Німеччини і Франції. Проте всупереч Мінським угодам 21 лютого 2022 року Путін визнає незалежність так званих «ДНР» і «ЛНР». Менш ніж за тиждень до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер був змушений констатувати, що «Росія ще не виконала повністю жодне зобов’язання за Мінським пакетом заходів. Вона не втілила негайне та всеосяжне припинення вогню, не відвела важке озброєння і не забезпечила доступ для ефективного моніторингу та верифікації цих кроків. Найголовніше, що вона не роззброїла незаконні збройні формування та не повернула Україні контроль над українською стороною міжнародного кордону».

Як свідчать подальші події, Росія використала добру волю України проти неї: поки представники Москви імітували переговорний процес у Мінську, російські генерали планували «бліцкриг».

Ангела Меркель, Петро Порошенко і Владімір Путін. Фото: AP

6. «Вісім років бомбили Донбас»: лицемірний міф як привід для повномасштабного вторгнення

Головна міфологема Кремля для виправдання повномасштабного вторгнення, полягає в тому, що це «розплата» за те, що українська армія 8 років безкарно обстрілювала мирних мешканців Донбасу. На кожне звинувачення у черговому акті російського варварства в 2022 році пропаганда відповідала риторичним: «а де ви були ці вісім років?»

Це типове путінське лицемірство, адже війну на Донеччину та Луганщину принесла саме Росія – до весни 2014 року Донбас жив звичайним мирним життям. На навіть весь жах, який принесла на Донеччину і Луганщину «російська весна», неспівмірний з трагедією повномасштабного вторгнення.

Статистика Управління Верховного комісара ООН з прав людини засвідчує, що кількість жертв на Донбасі серед мирних мешканців поступово зменшувалася до 2022 року

Після того, як відгриміли бої за Дебальцеве взимку 2015 року, конфлікт перейшов у стадію «замороженого» і кількість жертв різко знизилася. Так, порушення режиму припинення вогню періодично фіксувалися, однак абсолютною неправдою буде записувати всі ці випадки в провину українській стороні. В порушення Мінських угод Росія регулярно вдавалася до артилерійських і мінометних обстрілів, учасники АТО/ООС гинули від снайперського вогню і ворожих ДРГ. Проте навіть прифронтові окуповані Донецьк і Луганськ не знали масованих бомбардувань і планомірного знищення міських кварталів.

З початком повномасштабного вторгнення саме на Донбасі російська армія практикує найбільш нищівні й навіть геноцидальні способи ведення війни. Такі міста Донеччини і Луганщини, як Маріуполь, Попасна, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Авдіївка фактично стерті з лиця землі.  

7. Світ і Україна докладали зусиль, щоб відмовити Путіна від повномасштабного нападу

З початку повномасштабного вторгнення Москва генерує наратив, відповідно до якого Росія була «змушена» розпочати війну, аби захистити свої «екзистенційні інтереси». Це лицемірна брехня: ще в другій половині 2021 року світ намагався переконати Путіна відмовитись від його злочинних намірів. Відомо, що конструктивне спілкування з Росією намагалися підтримувати і Сполучені Штати, заклики до деескалації лунали з Берліна, Париж пропонував подумати над новим форматом діалогу тощо. Київ також робив все можливе, аби уникнути війни: ще у 2019 році Україна погодилась на розведення військ на декількох ділянках лінії розмежування на Донбасі. Та сам Володимир Зеленський йшов на президентські вибори 2019 року в тому числі під гаслами пошуків миру. Проте всі ці зусилля розбилися об фанатичне прагнення Путіна реалізувати власні імперські амбіції.

Зруйнована Авдіївка, листопад 2023 року. Джерело: Олександр Тарнавський

8. Самогубство замість «бліцкригу»

Російський план блискавичного захоплення України з тріском провалився ще у березні 2022 року, коли Сили Оборони України запобігли окупації Києва, а також вибили російські війська з Чернігівщини та Сумщини. Але замість того, щоб відмовитись від подальших зазіхань на суверенітет України, Москва розпочала криваву і затяжну війну на виснаження. 

Тепер Путін намагається уникнути відповідальності за свої попередні злочини скоєнням нових – ще більш тяжких. Тим часом офіційна пропаганда облудно представляє путінську «СВО», як «екзистенційну боротьбу» Росії чи навіть як глобальне протистояння із «сатанинським Заходом». Насправді ця війна є безглуздою і нищівною для самої Росії. За даними Генерального штабу ЗСУ, станом на 19 лютого втрати російської армії вже перевищили 400 тисяч осіб. Але йдеться не лише про загибель людей, яких Москва жене на злочинну війну. Остаточне перетворення Росії на диктатуру, яке сталося після початку повномасштабного вторгнення, вже спровокувало масову еміграцію, обсяг якої може становити 1,3 млн осіб.

Мілітаризація економічного, культурного і політичного життя, а також зростаюча міжнародна ізоляція – все це ознаки того, що Росія свідомо перетворює себе на державу-вигнанця, не здатну до продуктивної і взаємовигідної співпраці зі світом. І саме це – а зовсім не міфічна «змова англосаксів», про яку твердить Путін – ставить хрест на майбутньому РФ.

9. Україна здатна чинити ефективний опір

Провал путінського «бліцкригу» навесні 2022 року не був ані «дивом», ані несподіванкою. Ще у 2014 році сили, задіяні для проведення Антитерористичної операції, звільнили значні території Луганської та Донецької областей, зокрема 18 міст, як-от Слов’янськ, Маріуполь, Бахмут, Авдіївку, Рубіжне, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Щастя тощо. Таким чином, Україна зірвала план гібридної окупації Донбасу. Також завдяки діям правоохоронців та опору громадянського суспільства був похований проєкт окупації цілої низки східних та південних областей України (так званої «Новоросії від Харкова до Одеси»), який виношували у Москві. Врешті, до повномасштабного вторгнення під контролем РФ залишилась лише третина сукупної території Донецької та Луганської областей.

Під час повномасштабної війни Україна знову довела, що може чинити ефективний опір агресору. Впродовж 2022 року російські війська були вигнані з центральних та північних областей України. У вересні Сили Оборони здійснили успішний контрнаступ на сході, визволивши більшу частину Харківської області. У листопаді на півдні було звільнено Херсон – єдиний обласний центр, який вдалося окупувати росіянам після 24 лютого 2022 року. Згодом було створено плацдарм на лівому березі Дніпра, який має важливе стратегічне значення.

На особливу увагу заслуговують успіхи України на морському театрі воєнних дій. Окрім визволення острова Зміїний та бурових платформ, Україна завдала важких втрат Чорноморському флоту РФ. Потоплення ракетного крейсера «Москва» у квітні 2022 року було лише початком: сьогодні кількість знищених російських військових суден наближається до 30.

Знищення великого десантнтного корабля ЧФ РФ «Цезар Куніков» 14 лютого 2024 року. Джерело: ГУР

10. «Жести доброї волі» Путіна – це не запрошення до переговорів, а обман

Впродовж останніх місяців Москва неодноразово оголошувала про свою готовність розпочати переговорний процес. Проте наразі не існує жодних реальних доказів того, що подібні заяви є чимось більшим, ніж елементом інформаційної війни проти України та її міжнародних партнерів.

Як свідчать події 2014-2021 років, Росія може використовувати дипломатичні паузи для нарощування власних сил з метою подальшої збройної ескалації. Демонстративні «миролюбні жести» – це також спроба посіяти сумніви серед союзників Києва: то може, це Україна, а не Росія не прагне миру? Чи варто далі озброювати українців, якщо росіяни вже хочуть домовлятися?

Водночас, із початку повномасштабного вторгнення Москва жодного разу не продемонструвала готовності до реальних компромісів. Кремль попросту зігнорував завчасні застереження Києва про неможливість подальших переговорів з Путіним у разі анексії нових територій України. Тепер Росія постійно наполягає на «врахуванні нових територіальних реалій», що означає вимогу визнання незаконних анексій, кінця-краю яким не видно.

Весь цей час Росія цілеспрямовано веде геноцидальну війну проти України. Воєнні злочини, вчинені російськими військами у Бучі, Бородянці, Маріуполі, Ізюмі та багатьох інших містах України шокували весь світ. У липні 2022 року Росія обстріляла колонію в селищі Оленівка Донецької області, вчинивши у такий спосіб масову страту українських полонених. Взимку 2022-2023 років Росія намагалася зруйнувати енергетичну систему України та спричинити гуманітарну катастрофу, жертвами якої мали стати мільйони цивільних осіб. У червні 2023 року російські війська підірвали Каховську ГЕС, що спровокувало масштабну екологічну катастрофу.

Список російських злочинів можна продовжити, але вже зараз очевидно: Москва запрошує не до миру, а терором змушує до капітуляції, яка стала б катастрофою для українського народу та означала б крах наявного міжнародного ладу.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Просочування та засідки в режимі тиші: комбат "Ахіллес" про дії ЗС РФ на річці Оскіл
Фокус
2024-12-02T14:45:27Z
Коли до України прийде справжня зимова погода: синоптик зробив прогноз на грудень
TSN
2024-12-02T14:45:08Z
У ГУР показали, як "відрубали" російським окупантам електрику і зв’язок
TSN
2024-12-02T14:39:34Z
Ветерани Харківщини отримують підтримку для відкриття та розвитку власного бізнесу
Мій Харків
2024-12-02T14:36:02Z
В НГУ показали знищення піхоти РФ на Покровському напрямку
1News
2024-12-02T14:30:09Z
На Харківському напрямку окупанти шість разів намагалися прорвати оборонні рубежі, на Куп’янському ворог здійснив три штурмові дії — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-12-02T14:18:43Z
На Одещині на узбережжя лиману Шагани викинуло близько 4 тонн хамси
УкраинФорм
2024-12-02T14:18:02Z
У РФ заявили про захоплення українського танка Leopard 2, але це виявився якісний муляж
Фокус
2024-12-02T14:15:59Z
Скільки років треба відкладати середню зарплату у Львові, щоб купити там квартиру
24tv
2024-12-02T14:12:01Z
Не робіть як Шольц: Зеленський пояснив, чому іншим лідерам не слід дзвонити Путіну
24tv
2024-12-02T14:54:52Z
ЗМІ: Єврокомісія готує нові правила щодо депортації мігрантів, які нелегально потрапили у ЄС
Европейская правда
2024-12-02T14:52:23Z
Мобілізація з 18 років: адміністрація Байдена розчарована позицією України – WP
TSN
2024-12-02T14:51:59Z
Дипломати та військові РФ тікають із Сирії - розвідка
УкраинФорм
2024-12-02T14:49:30Z
Зеленський: Оголошений Шольцом пакет допомоги надійде у грудні
УкраинФорм
2024-12-02T14:49:04Z
Армія РФ тікає, здаючи місто за містом: як війна в Сирії вплине на Україну
GlavRed
2024-12-02T14:48:39Z
Місце Шкрум у Раді займе син колишнього нардепа від «Батьківщини»
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T14:42:28Z
Зеленський показав безпілотники, які Україна виробляє спільно з Німеччиною
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T14:42:09Z
Проєкт "Хочу к своим": понад 270 колаборантів попросилися до РФ замість полонених українців
Фокус
2024-12-02T14:42:01Z
Чому важливо спати за графіком
360ua.news
2024-12-02T14:36:17Z
Українська компанія створила 3D-протези для відновлення пальців
InternetUA
2024-12-02T14:31:38Z
Уже можна запасатися: що можна зробити з часникового лушпиння
GlavRed
2024-12-02T13:27:38Z
Що їсти, щоб підвищити імунітет взимку: топ-8 продуктів
TSN
2024-12-02T13:21:39Z
Південна Корея і Данія передали медикам Харківщини три машини швидкої допомоги
Мій Харків
2024-12-02T13:09:24Z
Тренування на 5 хвилин: для тих випадків, коли вам не хочеться нічого робити, але – треба
24tv
2024-12-02T12:45:41Z
Чи впливає рівень тестостерону на лібідо чоловіка
24tv
2024-12-02T12:06:47Z
Чому люди у Фінляндії їдять неочищену картоплю
24tv
2024-12-02T10:12:41Z
Що не варто робити, якщо у вас безсоння
24tv
2024-12-02T09:45:21Z
Потрібно негайно переглянути питання прайс-кепів для посилення енергоімпорту – депутат
TSN
2024-12-02T14:51:18Z
Стартувала державна програма «Зимова єПідтримка»
Мій Харків
2024-12-02T14:49:36Z
Intel звільнила Пета Гелсінгера з посади гендиректора — після падіння акцій компанії на понад 50% у 2024 році
ITC
2024-12-02T14:43:04Z
Найбільша авіакомпанія Швейцарії продовжила заборону на польоти до Тель-Авіва
УкраинФорм
2024-12-02T14:42:34Z
Від чого залежить скасування графіків відключень світла: в Міненерго назвали умову
GlavRed
2024-12-02T14:42:03Z
Україна готується до запуску платних доріг: деталі
TSN
2024-12-02T14:39:16Z
Пенсії та комунальні тарифи: головні зміни у грудні
Знай
2024-12-02T14:30:59Z
Нововведення до Податкового Кодексу: в Кабміні пояснили, що зміниться з 1 грудня
24tv
2024-12-02T14:30:05Z
США посилюють санкції проти напівпровідникової галузі Китаю: нові обмеження
InternetUA
2024-12-02T14:28:14Z
Учасникам "Євробачення-2025" від Чорногорії загрожує дискваліфікація через серйозне порушення правил
TSN
2024-12-02T14:39:00Z
Колишня дружина Романа Абрамовича стала мамою впʼяте
Фокус
2024-12-02T14:30:19Z
Діва Монро зізналася, чому їй доводиться ходити в перуці
GlavRed
2024-12-02T14:27:21Z
Став заслуженим артистом України: де зараз Михайло Кукуюк, який зіграв у комедії "Шлях додому"
24tv
2024-12-02T14:09:36Z
10 різдвяно-новорічних фільмів, які створять святкову атмосферу
Вива
2024-12-02T13:40:01Z
Ольга Фреймут вперше за тривалий час показала 8-річного сина-красеня та як він змінився
TSN
2024-12-02T13:39:14Z
Попелюшка в російських чоботях. Як американський режисер Шон Бейкер посприяв агресії проти України
Детектор М
2024-12-02T13:31:19Z
Нікіта Добринін заступився за "Холостяка" Терена, якого критикують через поцілунки на шоу
24tv
2024-12-02T13:18:54Z
Найцікавіші нові серіали грудня 2024 року
ITC
2024-12-02T13:09:20Z
Право на оплачувану відпустку під час війни: Лубінець звернувся до Конституційного суду
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T14:54:44Z
Перевірте себе: чи зрозумієте волинську та закарпатську говірки
24tv
2024-12-02T14:54:19Z
Життя Поплавського у фотографіях. Університет до ювілею свого ректора підготував унікальне видання
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T14:51:23Z
Тисяча Зеленського: хто з українців не зможе отримати допомогу від держави
24tv
2024-12-02T14:48:27Z
Україна має ударні дрони, які можуть долати 1800 кілометрів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T14:46:49Z
З тимчасово окупованих територій повернули ще шістьох дітей
УкраинФорм
2024-12-02T14:45:32Z
Стало відомо, чи запросив Чарльз III Гаррі та Меган Маркл на святкування Різдва у 2024 році
24tv
2024-12-02T14:39:26Z
Аліна Шаманська шокувала, як колишній чоловік-втікач Ханумак довів її до сліз: "Боляче й страшно"
TSN
2024-12-02T14:39:14Z
Студентам-чоловікам дозволено виїжджати за кордон: у МОН розповіли деталі
ZN UA
2024-12-02T14:33:26Z
"Затримати, дати п***ди": Жорін різко висловився про ДТП у Дніпрі
TSN
2024-12-02T14:51:54Z
Неповнолітньому, який підпалив вагон електропотяга в Харкові, повідомлено про підозру
Мій Харків
2024-12-02T14:43:25Z
Поліція спростувала, що за кермом BMW у Дніпрі знаходився неповнолітній
Комсомольская правда
2024-12-02T14:30:30Z
Жінка втратила 175 тисяч гривень, оформляючи матеріальну допомогу
InternetUA
2024-12-02T14:28:04Z
У Берліні в початковій школі від сльозогінного газу постраждали 44 дитини
Европейская правда
2024-12-02T13:49:41Z
Впродовж тижня на Харківщині сапери ДСНС знешкодили більше 300 ворожих боєприпасів
Мій Харків
2024-12-02T13:49:13Z
Понад 5 проміле алкоголю в крові, водій-рекордсмен у Вінниці
360ua.news
2024-12-02T13:42:05Z
Працівник поліції виявився агентом рашистів
Украина Криминальная
2024-12-02T13:30:24Z
Під час аварії за участю Tesla Cybertruck загинули три людини
InternetUA
2024-12-02T13:28:41Z
Ексзірка збірної Англії зухвало висловився про легенду Динамо через виграш Золотого М'яча
24tv
2024-12-02T14:24:16Z
Відомого грузинського футболіста пограбували у власному домі у Франції
ZN UA
2024-12-02T14:12:58Z
Ексгравці Шахтаря відверто прокоментували скандальні епізоди з вилученнями у матчі УПЛ
24tv
2024-12-02T14:03:12Z
Рома шукає нападника, який буде конкурувати з Довбиком
Football.ua
2024-12-02T13:52:52Z
Довгоочікуваний реванш: дата та місце проведення
BigMir
2024-12-02T13:40:31Z
У матчі АПЛ за участі українця фанат зняв штани, щоб допомогти своїй команді: комічне відео
24tv
2024-12-02T13:21:28Z
Ювентус та Інтер зацікавлені в трансфері Крістенсена
Football.ua
2024-12-02T13:19:26Z
Каррагер: Ман Сіті доведеться боротися за першу четвірку в АПЛ
Football.ua
2024-12-02T12:55:12Z
"Борода" став другим гравцем в НБА, якому підкорився гросмейстерський показник: історичне відео
24tv
2024-12-02T12:45:25Z
Усього 200гр на 10кг: чим потрібно посипати цибулю, щоб вона пролежала до весни
GlavRed
2024-12-02T14:30:45Z
Свята вже на порозі: як засолити м'яке сала, що підкорить кожного гостя
24tv
2024-12-02T14:24:14Z
Ніколи цього не робіть: перелік речей, які не можна сушити на батареї
24tv
2024-12-02T14:09:49Z
Як вибрати ідеальний подарунок за знаком зодіаку до свят
TSN
2024-12-02T13:51:54Z
Покладіть пляшку з водою до морозилки: це вирішить одну з найактуальніших зимових проблем
TSN
2024-12-02T13:51:06Z
Виглядає казково: як зробити трендову гірлянду з ялинки в стилі Pinterest
24tv
2024-12-02T13:42:56Z
Ніколи так не робіть: кольори, які не можна поєднувати з дубовими кухонними шафами
24tv
2024-12-02T13:18:30Z
Букет буде стояти кілька тижнів: основні секрети догляду квітів у вазі
24tv
2024-12-02T13:12:35Z
Цю неймовірну намазку на хліб чомусь усі забули: рецепт паштету з квасолі та сирків
Знай
2024-12-02T12:52:37Z
Toyota лідирує, BYD стрімко зростає, у BMW не все добре – новий рейтинг автомобільних брендів
ITC
2024-12-02T14:52:17Z
Рейтинг TOП 10 світових автовиробників очолила Toyota
AutoCentre
2024-12-02T14:16:44Z
Безпілотний український бронеавтомбіль Protector показали у роботі
AutoCentre
2024-12-02T13:46:48Z
Новий кросовер Opel Mokka готується до запуску в Україні: оголошено комплектації та ціни
AutoCentre
2024-12-02T13:46:34Z
Британці схрестили рідкісний пікап Skoda та спортбайк Suzuki
Фокус
2024-12-02T13:45:59Z
Volkswagen увімкнув режим економії у створенні нових моделей
AutoCentre
2024-12-02T12:43:16Z
Представлений кросовер Avatr 11 Ultra з подвійним живленням
Portaltele
2024-12-02T11:35:18Z
Запас ходу популярних китайських електромобілів оцінили у реальних умовах: результати тестів
AutoGeek
2024-12-02T10:46:58Z
В Україні стартували продажі нового Honda Civic з витратою 2,1 л/100 км: оголошено ціни
ЗаРулем
2024-12-02T10:22:22Z
Асоціація IT Ukraine запустила сайт «Ворожий софт»
Детектор М
2024-12-02T14:43:11Z
The Witcher 4 буде більшим і кращим за попередні ігри CDPR
24tv
2024-12-02T14:42:22Z
«Гниття мозку» — слово року за версією Оксфордського словника. Що воно означає і чому стосується всіх нас?
ITC
2024-12-02T14:25:46Z
Snapdragon 8 Elite Gen 2: наступному топовому процесору пророкують приріст продуктивності на 20% та значне здорожчання
ITC
2024-12-02T14:25:36Z
У PS Store стартував розпродаж на честь ювілею PlayStation — The Last of Us, God of War та інші 2000+ ігор зі знижками до 80%
ITC
2024-12-02T14:25:08Z
Новий тренд: у 2025 році на ринку з'являться смартфони з акумулятором 8000 мАг
InternetUA
2024-12-02T14:16:08Z
АТ «Харківобленерго» придбало три сучасні пересувні лабораторії
Мій Харків
2024-12-02T14:12:07Z
Microsoft застерегла користувачів від встановлення Windows 11 на непідтримувані ПК
24tv
2024-12-02T14:03:17Z
Названо найпопулярніші браузери у світі для ПК
InternetUA
2024-12-02T14:01:51Z