Як передає кореспондент Укрінформу, захід проходив біля храму Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників.
На початку церемоніалу був виконаний гімн України. Після цього присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні.
Священники українських церков відслужили екуменічну панахиду за загиблими. Відбулося покладання квітів.
Як зазначив під час заходу п'ятий президент України Петро Порошенко, героїчні події Революції гідності переросли в народження нації. Він згадав події в Маріїнському парку 18 лютого, коли загинули десятки людей, які «прийшли вимагати свободи і демократії, повернення країни до Європи, а їх за це нелюди вбивали».
Своєю чергою заступник міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко підкреслив, що Небесна сотня своїм подвигом виборола європейський вибір України. «І зараз Україна стала кандидатом у члени до Європейського Союзу і рухається до повноправного членства в ЄС», — сказав він.
З промовами виступили також заступниця міністра у справах ветеранів Оксана Сивак, генеральний директор Національного музею Революції гідності Ігор Пошивайло, в.о. голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак, родичі загиблих.
Як повідомлялося, 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної сотні, встановлений згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року.
Саме 18-21 лютого 2014 року у Києві були найжорстокіші протистояння між силовиками та учасниками Революції гідності. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану.
17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.
105 Героям Небесної сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені орденом Героїв Небесної Сотні.