Команда китайських учених з Університету Циндао під час дослідження з’ясувала, що жінки отримують більшу користь, ніж чоловіки, від такої самої кількості регулярних фізичних вправ, коли йдеться про запобігання ранній смерті.
При цьому дослідники виявили, що дівчатка і жінки, як правило, менше займаються фітнесом і спортом, ніж хлопчики і чоловіки.
– Наше дослідження не передбачає, що жінкам слід менше займатися спортом, а, скоріше, заохочує їх, – зазначив співавтор дослідження Хунвей Цзі.
Як проходило дослідження
Під час наукового експерименту вчені з 1997 по 2017 роки спостерігали понад 400 тис. учасників без будь-яких проблем зі здоров’ям. До кінця грудня 2019 року померло 39 935 осіб, з яких 11 670 померли від серцево-судинних захворювань.
Під час дослідження учасники брали участь в опитуваннях про стан здоров’я, які містили запитання про фізичні вправи.
Результати
Результати показують, що більша частка чоловіків регулярно займалася фізичною активністю та силовими вправами, ніж жінки.
Однак, хоча фізичні вправи були пов’язані зі зниженням ризику передчасної смерті для чоловіків і жінок, зокрема від серцево-судинних захворювань, користь для жінок була більшою.
Час на активність
Серед інших результатів команда виявила, що 140 хвилин помірних фізичних вправ на тиждень знижують ризик передчасної смерті жінок з будь-якої причини на 18% порівняно з малорухливим способом життя.
Навпаки, чоловікам для аналогічного результату було потрібно 300 хвилин таких вправ на тиждень.
Зниження ризику збільшувалося з часом, проведеним чоловіками і жінками за тренуваннями, аж до приблизно 300 хвилин помірної активності на тиждень, після чого воно вирівнялося. На цьому рівні у жінок ризик передчасної смерті з будь-якої причини був на 24% нижчим порівняно з жінками, які ведуть неактивний спосіб життя.
300 хвилин на тиждень
– 300-хвилинний поріг – це те місце, де ми спостерігаємо найбільшу користь, але статистично значущі статеві відмінності проявляються навіть за менших показників часу, – сказав Цзі.
Команда попереджає, що дослідження засноване на самооцінках фізичних вправ і не включає активність, пов’язану з домашніми справами.