Нещодавно фахівці зі здоров'я оприлюднили низку порад щодо збереження молодості мозку та запобігання передчасному когнітивному занепаду.
Адже саме звичайні, поведінкові звички значною мірою визначають стан нашого мозку у майбутньому. Про це повідомляє Huffpost.
Отже, на що варто звернути увагу, щоб уникнути ризику передчасного старіння мозку. По-перше, брак спілкування та соціальної взаємодії. Коли ми зустрічаємо нових людей, мозок формує додаткові нервові зв'язки між клітинами. Тому регулярне спілкування – чи то під час фізичної зустрічі чи онлайн – допомагає підтримувати пластичність мозку.
Впливає і відсутність нових вражень та досвіду. Нам потрібно постійно чомусь новому вчитися та розширювати свій кругозір – адже це зміцнює існуючі та формує нові нейронні зв'язки. Крім того, на мозок впливає невміння долати хронічний стрес. Важливо усвідомлювати стресори у власному житті і вчасно "перезавантажуватися" - через медитацію, дихальні вправи і т.д. В іншому випадку хронічний стрес може негативно позначитися на стані мозку.
Також зверніть увагу на надмірне споживання фаст-фуду та незбалансоване харчування. Доведено, що така їжа підвищує ризик розвитку деменції у майбутньому. Звичайно ж, не забувайте про здоровий сон. Недосипання чи поганий сон порушують процеси "очищення" мозку, що у довгостроковій перспективі може призвести до когнітивних розладів.
А ще постарайтеся змінити малорухливий спосіб життя. Регулярні фізичні навантаження (навіть помірні, на кшталт прогулянок) покращують кровообіг та живлення мозку, сприяючи його здоров'ю.
Знай.ua писав, стейки та американо: 55-річний Гай Річі поділився секретом успішного схуднення