Українське зерно може шкодити іншим країнам ЄС, таким як Німеччина, вважає Міхал Колодзейчак.
У Польщі не виявили випадків, коли транзитна українська агропродукція залишалася б у країні. Про це сказав заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак, повідомляє у середу, 21 лютого.
“Ні пшениця, ні кукурудза, ні ріпак. Ці продукти тут не залишаються”, – заявив він і додав, що за кілька останніх тижнів його відомство отримувало повідомлення про нібито розвантаження української продукції в Польщі, яка має прямувати через країну транзитом.
“Жодне з цих повідомлень не підтвердилося”, – визнав Колодзейчак.
Водночас він висунув припущення про те, що українське зерно може шкодити іншим країнам ЄС, таким як Німеччина. До того ж Польша втрачає свою частку на цих ринках.
“Якби я протестував сьогодні, я заблокував би інший кордон. Я не хочу нікому тут натякати, але Польща запровадила ембарго на продукти з України, які нас найбільше турбують. Водночас ми також бачимо протести в Німеччині і голоси німецьких фермерів, що вони не хочуть цих продуктів з України. Але уряд не запровадив ембарго на ці продукти. Українська продукція також відібрала в нас німецький ринок”, – зазначив заступник міністра.
На його думку, вирішити ситуацію має запровадження квот на товари з України, що експортуються в ЄС, і збільшення їхнього відвантаження в інші країни світу.
Нагадаємо, 20 лютого польські фермери влаштували масову акцію протесту і перекрили шість пунктів пропуску на кордоні з Україною. Також стало відомо, що акцію збираються продовжити до квітня.
Головні вимоги протестувальників – заборона імпорту української агропродукції, а також відмова від “зеленого курсу” ЄС.
Раніше у середу президент України Володимир Зеленський звернувся до влади Польщі і ЄС через протести фермерів.