Як передає Укрінформ, про це повідомило Міноборони.
Зазначається, що Міноборони продовжує процес цифровізації залишків майна у військових частинах та на складах.
«SAP - це провідна міжнародна система у сфері управління ресурсами, яку використовують 28 країн НАТО. Вона автоматизує процеси постачання, формує інформацію про залишки на складах, заявки, дозволяє бачити реальну потребу, закуповувати та вчасно забезпечувати військових усім необхідним», - ідеться у повідомленні.
Завдяки системі Міноборонипришвидшило опрацювання заявок на постачання від бригад з кількох тижнів до 2-3 днів. Раніше цей процес міг тривати місяць.
Зібрана інформація щодо залишків майна дозволяє краще планувати закупівлі та постачання озброєння і тилового майна Збройних сил України.
«Цифровізація обліку майна - важливий крок для покращення управління оборонними ресурсами. Ми маємо забезпечити ефективніше планування закупівель для потреб наших військових. Це стратегічний крок, спрямований на підвищення ефективності використання ресурсів та підтримку бойової готовності нашого війська», - зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.
Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко підкреслила, що «пріоритет Міністерства оборони - це впровадження IT-систем, які сприяють ефективності». «Результатом остаточного запровадження SAP має стати повна автоматизація процесів логістики і повноцінна відмова від «паперової армії», - сказала вона.
Мета впровадження повноцінної системи управління оборонними ресурсами - автоматизувати та спростити існуючі процеси обліку ресурсів, забезпечити прозорість у використанні ресурсів, надати різним ланкам управління Міноборони, Генштабу та ЗСУ інструменти прогнозування, управління, аналітики та контролю, а також знизити потенційні корупційні ризики при використанні ресурсів.
Впровадження SAP наблизить процеси ЗСУ до стандартів НАТО.
Як повідомляв Укрінформ, у Міноборони запроваджують електронний облік військового майна.