Україна готується до підписання нових безпекових угод з країнами-партнерами, а полякам і українцям слід знайти спільну мову перед обличчям російської агресії.
Про це заявив президент Володимир Зеленський у зверненні за підсумками 21 лютого.
На початку звернення він подякував Повітряним силам ЗСУ, які продемонстрували хороші результати щодо російських військових літаків.
– Сім бойових літаків – російських “сушок” – за тиждень. Я дякую вам, наші воїни, за влучність. Одне з головних завдань цього року для нашої держави – якраз захист неба й наших фронтових позицій від російських авіаційних і ракетних ударів, – сказав він.
Президент також прокоментував пріоритети України щодо політики сусідства, а також відносин із партнерами у Євросоюзі.
– Український принцип – це прагматизм. І щодо безпеки – ми маємо максимально прагматично робити все, щоб і Україна, і кожен із наших партнерів ставали сильнішими, щоб кожному з нас додавалося можливостей захищатися від російського зла. Також прагматично ми маємо підходити й до розв’язання соціальних та економічних проблем – без зайвої політизації, без маніпуляцій – маніпуляцій відносинами між державами й народами. Що більш ми прагматичні – кожен у Європі, то більш захищені наші спільні цінності, то міцніша наша незалежність, – наголосив він.
Володимир Зеленський додав, що такі ж пріоритети України зараз безпосередньо стосуються і відносин із Польщею.
Він нагадав, що запропонував польській владі заради спільних інтересів розв’язати наявні проблеми на кордоні.
– Наш уряд, усі наші інституції готові до зустрічей і діалогу. Я готовий приєднатися до цих зустрічей. Дуже важливо, щоб і Єврокомісія була в діалозі. Нам усім потрібен результат. І тим паче, коли нашим державам і народам у Європі так чи інакше загрожує російська агресія. Коли українці та поляки чи будь-хто інший у нашій Європі не знаходить спільної мови між собою, від цього радіє лише Москва, – сказав він.
Окремо глава держави прокоментував підготовку Україною нових безпекових угод з країнами-партнерами, а самі угоди назвав “дуже предметними”.
– Це і нова оборонна підтримка для наших воїнів, і цілком конкретні фінансові гарантії для нашої держави, і політична взаємодія, яка наближає Україну – нашу державу, наше суспільство – до більших можливостей, до більшої взаємодії зі світом, до більшої сили. Вже найближчими тижнями готуємо кілька нових безпекових угод, – сказав він.
Володимир Зеленський резюмував звернення коментарем щодо українських військових, які боронять державу на різних напрямках.
– Наші воїни. Ласточкине, Авдіївський напрямок. Новомихайлівка, Мар’їнський напрямок. Синьківка, Купʼянський напрямок. Роботине, Запорізький напрямок. Найбільша активність російських штурмів за цю добу. І максимальна важлива стійкість та хоробрість наших воїнів. Дякую всім, хто в бою, на бойових постах, на бойових завданнях. Дякую кожному й кожній, хто працює заради України та оборони, – сказав він.
Президент додав, що сьогодні вірити в Україну – це “вірити в себе та працювати на спільну силу”.