MY.UAНовини
Аеропорт "Бориспіль" готують до відкриття: коли можуть відновитися польоти і хто має сказати "так"
Аеропорт "Бориспіль" готують до відкриття: коли можуть відновитися польоти і хто має сказати "так"

Аеропорт "Бориспіль" готують до відкриття: коли можуть відновитися польоти і хто має сказати "так"

Головний аеропорт України відвідало керівництво Міжнародної ради аеропортів Європи.

Головне летовище України – Міжнародний аеропорт "Бориспіль" знову у центрі уваги, там заявляють, що працюють над збереженням можливості швидкого запуску і готові відновити польоти за три тижні, але при виконані необхідних умов для забезпечення авіаційної безпеки та безпеки польотів.

Що кажуть у "Борисполі"?

В аеропорту зазначають, що готуються до відкриття останні два роки та підтверджують, що співробітники підприємства продовжують працювати над тим, аби аеропорт міг в найкоротші можливі терміни відновити своє функціонування. 

"Звичайно, що ми готуємося. Ми зможемо швидко відновити роботу, завдяки щоденній праці наших працівників, які всі ці 2 роки підтримують інфраструктуру аеропорту. Проте відновлення звичної авіаційної діяльності аеропорту можливе тільки тоді, коли буде безпечна ситуація та виконані усі вимоги міжнародних стандартів авіаційної безпеки та безпеки пасажирів", - пояснили сайту ТСН.ua у пресслужбі Міжнародного аеропорту "Бориспіль".

Візит з оглядинами

Цікаво, що нещодавно аеропорт "Бориспіль" відвідав Олів’є Янковець, генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE). Це перший візит до України топ-менеджменту Ради від початку повномасштабного вторгнення.

Тому у цьому візиті експерти вбачають певні зрушення у питанні можливого відновлення роботи цивільної авіації в українському небі. До слова, Міжнародна рада аеропортів – представляє понад 560 аеропортів у 55 країнах, на які припадає понад 90% комерційних авіаперевезень у Європі.

Іноземні гості ознайомились зі станом терміналів аеропорту "Бориспіль", зон видачі багажу та реєстрації пасажирів, зон очікування пасажирів та посадки у літак, пунктів контролю, перонів, іншої інфраструктури та обладнання.

Обіцяють зовнішню підтримку

Олів’є Янковець зазначив, що з огляду на виснаження фінансових резервів, українським аеропортам стає дедалі складніше підтримувати рівень готовності до польотів та своїх працівників без зовнішньої підтримки.

"Українські аеропорти підпадають під дію Плану ЄС-Україна у розмірі 50 млрд євро, втрата та подальша підготовка до операційної готовності українських аеропортів обійдеться для України набагато дорожче, ніж їх підтримка під час війни, це вплине на здатність країни до повноцінного відновлення", - зазначив Олів’є Янковець.

У свою чергу Олексій Дубревський, гендиректор аеропорту  "Бориспіль" зазначив, що для підприємства цінна експертна оцінка стану аеропорту керівництвом Міжнародної ради аеропортів Європи.

"Ця стратегічна співпраця знаменує собою важливу віху на шляху до відродження аеропорту "Бориспіль" та підкреслює нашу непохитну прихильність до розвитку авіаційного ландшафту України", – зазначив Олексій Дубревський.

Що кажуть у Європі після візиту

Тим часом, за непідтвердженою інформацією, вже декілька місяців тривають дискусії щодо вивчення можливостей відновлення повітряного сполучення між Україною та Європою ще до закінчення війни.

Це може включати створення безпечних повітряних коридорів, подібних до коридорів, встановлених у морській зоні. Мовляв, спочатку відновлення морських перевезень вантажів (українського зерна) теж вважали нереальним, але Україна змогла отримати перевагу над Росією у Чорному морі.

Також після візиту до Києва топ-менеджерів Міжнародної ради аеропортів Європи, у французьких ЗМІ повідомляється, що хоч повітряне сполучення з Україною і було повністю закрите з початку війни, українська влада та Європейська комісія неофіційно працюють над планом відновлення комерційного авіасполучення, не чекаючи на закінчення війни.

Як вже повідомляв сайт ТСН.ua, відновлення цивільних польотів в Україні залежить від декількох чинників: перший – це безпека аеропортів від ракетних ударів ворога, другий – підготовка та сертифікація інфраструктури летовищ, третій – механізм страхування пасажирів та літаків, четвертий – визначення авіакомпаній, які погодяться здійснювати польоти у таких жорстких умовах.

Готовність аеропорту і можливість літати – різні речі

Авіаційні експерти кажуть, що слідкують за коментарями посадовців про можливе відновлення польотів цивільної авіації в Україні, які, справді, почали лунати надто часто.

"Мені особисто не зовсім зрозумілі підстави для таких заяв. Особливо, коли їх коментують офіційні особи. Адже вони мають посилатись на конкретні фактори безпеки та готовності аеропорту до відновлення роботи. Наразі велика кількість працівників аеропорту задіяна лише для утримання об’єкту інфраструктури", - розповідає ТСН.ua Кирило Новіков, авіаційний експерт.

Він зазначає, що відновлення польотів для цивільної авіації в Україні напряму пов’язане з безпековою складовою.

"Можливо, що вже існують якісь безпекові домовленості з нашими міжнародними партнерами, про які ми не знаємо. Наприклад, про те, що система протиповітряної оборони буде підтримуватися західними партнерами. І у разі ймовірної атаки на Київ, чи на район аеропорту – безпека буде гарантована на сто відсотків. Але чи є такі домовленості – невідомо", - зазначає Кирило Новіков.

Він підкреслює, не варто забувати, що безпека аеропорту – це ще не безпека усього маршруту польоту літака над Україною в умовах війни.

"Уявімо собі, що відновлення діяльності аеропорту "Бориспіль"на першому етапі буде пов’язано тільки з міжнародними рейсами, тобто літатимуть від "Борисполя" до західних кордонів і за межі країни. В такому випадку безпека має гарантуватися на всьому маршруті. Там мають працювати системи ППО, а враховуючи, що борти літають різними маршрутами, відповідно, всі вони мають бути захищеними. Це основне", - пояснює експерт.

Чи гарантуватимуть безпеку винищувачі?

Він додає, що досягнути безпеки у повітрі під час війни досить складно, навіть якщо в українському небі з’являться літаки F-16.

"Зброя, яку використовує ворог настільки підступна та непередбачувана, що F-16 не зможуть гарантувати стовідсоткового прикриття неба. До речі, є ще один важливий момент – це економіка таких авіаперевезень. Якщо кожен виліт пасажирського чи вантажного літака з "Борисполя" буде супроводжувати 2-3 винищувача, то можна тільки уявити наскільки здорожчає економіка таких рейсів", - пояснює Кирило Новіков.

Поки літає лише військова авіація

За словами авіаційного експерта, спеціальні авіарейсив Україні виконуються і під час війни, але лише за згодою Генерального штабу. Отже, якось Україна гарантує їх безпеку, принаймні для військових вантажних бортів.

"У відкритому доступі є інформація про перевезення авіавантажів у 2023 році. І там стоять далеко не нулі. Але ці рейси відбувалися виключно за погодженням з Генштабом. Тобто військова авіація літає. Але військові борти – це одне під час воєнного стану, а цивільна авіація – це зовсім інший аспект, коли можуть постраждати пасажири та техніка, які не мають конвенційного захисту під час війни", - зазначає Кирило Новіков.

За яких умов можливе відновлення польотів

Авіаційний експерт додає, що відновлення цивільних польотів над Україною напряму залежить від власників повітряних суден.

"У цивільній авіації тримачами повітряних суден є фінансові установи, лізингові, кредитні та страхові компанії. Від їх рішення залежить можливість запуску чи не запуску рейсів на різних напрямках. Відповідно, якщо вони скажуть своє "так", тоді вже можна буде говорити, що ринок готовий до польотів і відновлення рейсів у певному вигляді. Поки вони мовчать, а є лише заяви чиновників, але не більше того", - підсумовує Кирило Новіков.

Раніше сайт ТСН.ua розповідав про "залізний коридор" від кордону до Борисполя: як повернути в небо України цивільні літаки під час війни.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Дрони ЗСУ пролетіли 1700 км і атакували завод з виробництва "Шахедів"
iPress
2025-04-23T11:52:56Z
Тіло Франциска перенесли в Базиліку Святого Петра для прощання
24tv
2025-04-23T11:52:31Z
Які пільги може отримати особа зі статусом "дитина війни"
24tv
2025-04-23T11:51:34Z
Чи надаватимуть гранти першокурсникам у 2025 році
24tv
2025-04-23T11:48:45Z
Орендарка знайшла за шафою старовинний секрет: тепер їй збільшать орендну плату
24tv
2025-04-23T11:48:34Z
"Добрий знак": лелека з'явилася під час освячення пасок на Великдень
24tv
2025-04-23T11:48:03Z
Українські розробники модифікували танк Т-55 у бойовий панцерник
InternetUA
2025-04-23T11:46:46Z
На конкурсі «Prix CIRCOM Regional 2025» перемогу та відзнаку здобули проєкти Суспільного
Детектор М
2025-04-23T11:34:34Z
Для складання НМТ цьогоріч працюватимуть понад пів сотні центрів у 34 країнах світу
Детектор М
2025-04-23T11:34:26Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Вища рада правосуддя звільнила суддю Сливу, якого обвинувачують в отриманні хабаря по справі Богуслаєва
Украина Криминальная
2025-04-23T11:54:29Z
Ще один комплімент терористам: у Трампа згортають розслідування злочинів росіян в Україні
Telegraf
2025-04-23T11:52:52Z
Маск оголосив про скорочення роботи в адміністрації Трампа
iPress
2025-04-23T11:52:32Z
Рубіо відмовився від участі у переговорах у Лондоні через позицію Зеленського, - NYT
Telegraf
2025-04-23T11:52:31Z
Як має діяти Європа, щоби вижити без нинішнього безпекового партнерства з США
Европейская правда
2025-04-23T11:52:24Z
кремль намагається компенсувати брак робочої сили в рф громадянами КНДР – ISW
iPress
2025-04-23T11:52:10Z
Молдова може відкрити перший кластер у перемовинах з ЄС раніше за Україну
iPress
2025-04-23T11:52:08Z
США не підтримують вимогу росії про демілітаризацію України – Reuters
iPress
2025-04-23T11:52:05Z
"Даю годину": дружина Остапчука погрожує колишній телеведучому
GlavRed
2025-04-23T11:54:21Z
Не лише "Титанік": 2 моторошні фільми про страшні катастрофи, засновані на реальних подіях
24tv
2025-04-23T11:48:45Z
Парфуми зірки "Еліти" Арона Піпера – аромат, що зачаровує найуспішніших зірок світу
24tv
2025-04-23T11:48:26Z
Продюсер Нікітін показав фото з молодості з Вєркою Сердючкою і розкрив секрет її успіху
TSN
2025-04-23T11:48:23Z
Олена Тополя зізналася, чому побоюється заводити 4 дитину
GlavRed
2025-04-23T11:45:31Z
Анна Кошмал замилувала рідкісним фото з чоловіком і розсекретила, як із ним проводить час
TSN
2025-04-23T11:29:21Z
"Є привід відзначити": колишня Остапука розповіла, як поділила з ним будинок
GlavRed
2025-04-23T11:28:19Z
Дружина Тараса Тополі чесно відповіла, чи готовий музикант піти в політику: "Дуже боюся"
TSN
2025-04-23T11:27:34Z
28-річна дружина Джастіна Бібера з округлим животом повідомила про свою серйозну хворобу
TSN
2025-04-23T11:27:09Z
Продукт №1 в раціоні: чим корисні каперси для чоловіків і жінок
Gazeta UA
2025-04-23T11:34:12Z
Який симптом свідчить про те, що більше не можна їсти солодощі: пояснення лікарів
TSN
2025-04-23T11:28:50Z
П’ять фактів про користь білого вина
TSN
2025-04-23T11:28:44Z
Можете залишитися без урожаю: чим підживити часник, якщо рослина пожовтіла
GlavRed
2025-04-23T11:28:31Z
Чому чорніє срібло на шиї: як це пов’язано зі здоров’ям
TSN
2025-04-23T11:27:35Z
Простий спосіб знизити ризик деменції: відкриття вчених
TSN
2025-04-23T11:27:05Z
Що таке метастази, на якій стадії вони з’являються, чи можуть зникнути: відповіді онкологів
TSN
2025-04-23T11:21:59Z
Шлунок, енергія та нервова система: прихована користь бананів
Знай
2025-04-23T11:12:14Z
Як штучний інтелект допомагає українським медикам: нардеп розкрив деталі
Факти ICTV
2025-04-23T10:57:01Z
«Вінницяпобутхім» передали Фонду держмайна для реалізації — раніше актив включили у перелік на велику приватизацію
AIN
2025-04-23T11:51:01Z
Росія нарощує постачання нафти
24tv
2025-04-23T11:48:19Z
Протримається рік: Нафтогаз ухвалив тариф на газ для населення у 2025 році
GlavRed
2025-04-23T11:45:42Z
Apple і Meta отримали перші в ЄС антимонопольні штрафи DMA — до $600 млн і більше, якщо не виправляться за 60 днів
ITC
2025-04-23T11:40:45Z
США пом’якшують торговельний тиск на Китай
360ua.news
2025-04-23T11:36:50Z
Російські акції та валюта обвалилися через зрив мирних переговорів у Лондоні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T11:31:54Z
Прибуток Tesla обвалився на 71% через скандали навколо Маска
Gazeta UA
2025-04-23T11:31:09Z
Найбільшу ділянку Земельного банку віддають в оренду за 65,5 млн грн
AgroPortal
2025-04-23T11:30:42Z
В Україні суттєво здорожчала цибуля - у чому причина
TSN
2025-04-23T11:29:24Z
Російський удар по автобусу в Марганці забрав життя дев’яти людей – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T11:51:38Z
У Татарстані завод із виробництва Шахедів атакували ударні дрони
Факти ICTV
2025-04-23T11:48:58Z
У багатоповерхівці Києва обірвався ліфт з людиною всередині: що відомо
TSN
2025-04-23T11:48:31Z
Вбивство співака Ігоря Талькова. Російський суд через 34 роки ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T11:48:30Z
В Австралії снайпери розстріляли з гелікоптера понад 700 коал: названо причину
Фокус
2025-04-23T11:46:44Z
Засуджено харків’янина, який зґвалтував і пограбував 17-річну дівчину
Украина Криминальная
2025-04-23T11:42:52Z
У Ніжині невідомі побили військового
1News
2025-04-23T11:42:04Z
Там виробляють Шахеди: дрони атакували місто Єлабуга в Татарстані - деталі
GlavRed
2025-04-23T11:37:28Z
ДТП з вантажівкою та легковиком на Львівщині: троє загиблих
TSN
2025-04-23T11:28:54Z
Ворог готувався: у Силах оборони Півдня розповіли, як відчули на собі "перемир'я" Путіна
24tv
2025-04-23T11:48:38Z
"Встановили ганчірку і закріплюються": ЗС РФ захопили населений пункт на Донеччині
Фокус
2025-04-23T11:42:30Z
Підвищення тарифів на воду в Харкові: як зміняться цифри у платіжках
Политека
2025-04-23T11:31:34Z
Втрати Росії станом на 23 квітня: Генштаб оновив дані
TSN
2025-04-23T11:30:35Z
Коли до України прийде холод: синоптикиня розкрила терміни
TSN
2025-04-23T11:29:51Z
Рідкісну болотяну черепаху побачили в Одеській області
TSN
2025-04-23T11:29:24Z
У Харкові пролунала серія вибухів: зафіксовано приліт ворожого “Шахеда”
TSN
2025-04-23T11:28:54Z
Україну накрила квітнева спека: чому це небезпечно
TSN
2025-04-23T11:28:47Z
Атака "Шахедів" на Харків: кількість постраждалих збільшилася
TSN
2025-04-23T11:28:16Z
Підкорює серця гурманів: як приготувати вдома популярний сир лабне
Gazeta UA
2025-04-23T11:55:09Z
Нізащо не робіть цього на цвинтарі: накличете хвороби та лихо
24tv
2025-04-23T11:48:57Z
Як пофарбувати шафу з МДФ, щоб поверхня була гладенькою і однорідною
24tv
2025-04-23T11:48:07Z
Є у кожному магазині — які макарони найшкідливіші
TSN
2025-04-23T11:29:40Z
Що розкаже про вас форма пальців: несподіваний психологічний тест
TSN
2025-04-23T11:29:31Z
Підживіть полуницю цим розчином — і влітку зберете багатий урожай солодких та великих ягід
TSN
2025-04-23T11:29:14Z
Гола прибиральниця розповіла про дивні послуги, які вона пропонує клієнтам за доплату
TSN
2025-04-23T11:28:53Z
Де садити кабачки: несподіване місце для рекордного врожаю
TSN
2025-04-23T11:28:12Z
Подивіться на картинку й виберіть зображення, щоб дізнатися, чи станете ви успішним
TSN
2025-04-23T11:25:04Z
Допінговий скандал: що загрожує Мудрику, якщо його провину буде доведено
GlavRed
2025-04-23T11:54:00Z
Хто найбагатший спортсмен світу всіх часів: опубліковано оновлений рейтинг
Факти ICTV
2025-04-23T11:48:42Z
Шанс врятувати сезон: онлайн-трансляція півфіналу Кубка України Полісся – Шахтар
24tv
2025-04-23T11:48:23Z
Стала відома дата початку нового чемпіонату України з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T11:39:31Z
Гюйсен все ближче до Челсі, Реал може покинути гонку
Football.ua
2025-04-23T11:28:35Z
Рекорд за рекордом. Які досягнення підкорилися Йокічу в регулярному сезоні НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T11:21:49Z
Дружина Усика замилувала фанів сімейним відео боксера із наймолодшою донькою
24tv
2025-04-23T11:00:41Z
Стало відомо, коли стартує новий сезон УПЛ та дати кваліфікації єврокубків
Football.ua
2025-04-23T10:52:50Z
Президент Креміня після чергового скандалу вимагає запровадити обов’язкове проходження поліграфа для суддів
Football.ua
2025-04-23T10:48:26Z
The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered містить дещо абсолютно нове
24tv
2025-04-23T11:48:52Z
Керівники Passion UA розкрили шалену суму, яку заробили на стікерах до Shanghai Major
24tv
2025-04-23T11:48:22Z
Шокуючі заборони топ-тренерів — в новому відео на YouTube-каналі Football.ua
Football.ua
2025-04-23T11:40:47Z
Шум замість даних: як Китай приховує інформацію і передає її зі швидкістю 1 ТБ/с
InternetUA
2025-04-23T11:31:44Z
Чи зможуть кити повернутися на сушу: пояснення вчених
TSN
2025-04-23T11:28:01Z
Троє школярів винайшли холодильник, який працює без електрики — фото
TSN
2025-04-23T11:27:53Z
Вчені знайшли "череп" на Марсі: його форма вразила дослідників
TSN
2025-04-23T11:27:43Z
Сотні найбільших гризунів планети "захопили" ціле місто
TSN
2025-04-23T11:27:05Z
Астрономи розгадали таємницю "зниклої" матерії у Всесвіті: її виявили у гігантських гало
TSN
2025-04-23T11:26:44Z
Toyota показала суперника Tesla Model 3 за $23 000
AutoCentre
2025-04-23T11:31:00Z
Бажаєте McLaren власності від зірок Формули-1 Хмільницького чи Батона? Ваш щасливий день!
Топ Жир
2025-04-23T11:15:32Z
З золотим декором: флагманський електричний кросовер Zeekr 9X показали офіційно
AutoGeek
2025-04-23T11:12:46Z
Найдшвидший хетчбек Renault — електричний і дорожчий, ніж 911 GTS
Топ Жир
2025-04-23T11:00:15Z
Велосипедист тягнув великий диван по жвавій автостраді
Фокус
2025-04-23T10:42:50Z
Новий Lexus ES без решітки: автомобіль почав електрифікацію
Топ Жир
2025-04-23T10:30:19Z
Завдяки ШІ: у Kia придумали, як зробити поїздки для незрячих пасажирів більш комфортними
AutoGeek
2025-04-23T10:15:31Z
Новий гібридний Porsche 911 Turbo S: тихий, але дивовижно швидкий
Топ Жир
2025-04-23T09:30:47Z
Новий Volkswagen Tiguan отримав топову 272-сильну версію: всі подробиці
ЗаРулем
2025-04-23T09:22:36Z