На кшталт "Україна не виграє війну" або "країни знищать один одного". Такою думкою з 24 Каналом поділився радник голови ОПУ Михайло Подоляк, наголосивши, хоч це звучить дивно, до цього потрібно ставитися спокійно.
У світі пишуть багато маячні
Подоляк зазначив, що сучасний інформаційний світ у демократичних країнах дозволяє говорити будь-яку маячню, тиражувати її та масштабувати. Не потрібно зосереджуватися на подібних результатах опитувань.
"Є сенс звертати увагу на ключові засадничі речі, пояснюючи нашим польським друзям. Дивіться, це ж все непросто. Немає України – тоді наступний хто? Чи Росія, випалюючи територію України, потім скаже, що не піде далі? Далі міжнародне право. "Воно нам забороняє. Ми не будемо атакувати". А головне – що буде Росія робити з армією вторгнення? Вона поверне їх на заводи, яких не існує в Росії?", – наголосив радник ОПУ.
Російські окупанти "вкусили" масштабної крові цивільного населення України, грабували, знищували та ґвалтували. Для того, щоб контролювати ці маси людей треба або виграти – тоді росіяни заливатимуть кров'ю не тільки в Україні, а й в інших країнах; або програти – тоді окупанти йдуть на лаву підсудних і несуть відповідальність. Другий варіант – це правильний фінал війни.
І тому ця вся бравада, поки ти не воюєш. Бравада, що хтось там когось знищить, хтось програє і так далі. Це – бравада людей, які не готові воювати. І тому спокійно ставимося,
– підкреслив Подоляк.
Три речі, які варто усвідомлювати про Європу
За словами посадовця, після двох років повномасштабної війни має бути абсолютно чітке усвідомлення трьох речей про Європу.
По-перше, занадто багато бюрократії. І навіть суттєві кризи її швидко не ламають.
По-друге, занадто мало людей, які готові захищати і території, і цінності. І Україна – це не єдина на сьогодні країна, яка готова. У нас просто немає іншого варіанту.
По-третє, війна справедливо фіналізується – це правильний історичний процес, який не може постійно бути розтягнутим у часі. Концепція "русского міра" вже й так занадто довго затрималась на цьому світі.
Це має бути знищено, якщо хочемо гарантувати своїм дітям більш-менш зрозуміле майбутнє. Це стосується не України. От бажано, щоб це усвідомлювали. Є багато політичних діячів, партій в Європі, які це усвідомлюють,
– зауважив Михайло Подоляк.
Інша справа – коли європейці не можуть перейти від "політики слова" до "політики діла". Вони дискутують та обговорюють, але думають, що достатньо прописати в колонці, які ризики генерує Росія.
У Європі не розуміють, що немає сенсу тільки прописувати один рядок, потрібно одразу формувати другий, щоб розуміти "що конкретно по пунктах ми будемо робити".
Приміром: військове виробництво. Зі складів передаємо таку-то зброю. Враховуємо, що треба знищувати російські військові спроможності на такій-то відстані, тому далекобійних ракет буде не 20, а 2 тисячі для України тощо.
Поки немає редакційної колонки №2. Перша вже є, де всі ризики Росії, які вона генерує, прописані. Немає другої колонки – що робимо логістично тут і зараз з погляду зобов'язань для України щодо виграшу в цій війні,
– констатував радник ОПУ.
Російська пропаганда працює по всьому світу
- Російська пропаганда вигадала фейк, що у Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського є прийомний син в Австралії, який нібито підтримує Росію.
- Також ворог намагається нав'язати новому Головкому образ "радянської та російської людини". Для цього кремлівські посіпаки шукають родичів та "друзів родини" Сирського у Росії.
- До того ж окупанти намагаються виправдати тривалість війни з Україною та колосальні втрати російського війська тим, що вони нібито "воюють із Заходом".
- Крім того, Росія зацікавлена в блокуванні кордонів України з боку країн Євросоюзу. Вона шукає маргінальні політичні групи, щоб використати їх у корисливих цілях.