MY.UAНовини
«Вибити для України 300 мільярдів на оборонку». Дар’я Каленюк — про цілі та результати міжнародної дипломатії активістів
«Вибити для України 300 мільярдів на оборонку». Дар’я Каленюк — про цілі та результати міжнародної дипломатії активістів

«Вибити для України 300 мільярдів на оборонку». Дар’я Каленюк — про цілі та результати міжнародної дипломатії активістів

Як українські представниці громадянського суспільства працюють, аби голос України був почутий на міжнародній арені.

На початку лютого співзасновниця та виконавча директорка громадської організації «Центр протидії корупції» Дар’я Каленюк разом із ветеранкою і засновницею громадської організації «Центр підтримки аеророзвідки» Марією Берлінською побували в Данії. Це країна, яка є партнеркою України у війні з Росією. Зокрема, Данія є лідеркою в коаліції F-16, навчає українських пілотів і готується передати свої літаки Україні. Активістки приїхали на запрошення української діаспори, аби нагадати про Україну та заручитися підтримкою в «літаковій» коаліції, а також проговорити вектори для співпраці в безпілотній галузі.

Які плоди поїздок і перемовин за два роки, як активістки потрапляють на зустрічі до світових лідерів, які аргументи діють на міжнародних партнерів і що ми маємо зробити, аби заручитися підтримкою світу та перемогти у цій війні — в інтерв’ю для «Детектора медіа» розповідає співзасновниця та виконавча директорка громадської організації «Центр протидії корупції» Дар’я Каленюк.

Дар’я Каленюк

— Дар’є, ви з Марією Берлінською нещодавно повернулися з Данії. Що це була за поїздка та наскільки взагалі важлива підтримка цієї країни?

— Ми були в Данії на запрошення Асоціації українців в Данії. Таку міжнародну адвокацію, громадську дипломатію ми застосовуємо дуже часто в партнерстві з українцями, які довго живуть за кордоном та намагаються робити все можливе, аби та країна допомагала Україні. Тому ми приїхали, мали конференцію в парламенті, де говорили про дрони, інновації та технології, про ситуацію на фронті та яка підтримка нам потрібна.

— Чи запитували наші партнери про внутрішні скандали, особливо корупційні? Як ви реагували на такі запитання?

— Ми говорили також і про корупцію, але у тому контексті, що викриття корупційних скандалів в Україні — це прояв того, що в нас демократія, попри повномасштабну війну. Тобто нам потрібно пояснювати нашим партнерам, що якщо в Україні чути про корупційні скандали — це добре. Це значить, що в нас працює імунна система. І це дає аргументи данським політикам і данському суспільству далі надавати великі кошти допомоги для України. До прикладу, у 2023 році Данія надала 4,3 мільярда євро тільки на зброю. Загалом від усіх країн за два роки після повномасштабного вторгнення ми отримали зброї на 92 мільярди. Тобто маленька країна з населенням в 5 мільйонів дала 4,3 млрд. Це один із найбільших показників у відсотках до ВВП.

Дар’я Каленюк та Марія Берлінська

— Очевидно, що Україна вже не на перших шпальтах іноземнихмедіа.  Як нам достукатися до європейців, зокрема данців, щоб вони не зменшували підтримку?

— Їм потрібно пояснювати, яка ситуація і що є надія. 2022 — це був рік успішної сухопутної операції. Ми звільнили 50% всієї території, яку росіяни окупували після повномасштабного вторгнення. У 2023 році в нас теж є чим пишатися — ми відновили контроль за Чорним морем. Не повністю, але досить серйозно. Понад те, ми ефективно влучаємо по військових цілях у Криму та будемо продовжувати це робити. І ми пояснюємо: якби у нас були б ракети TAURUS від німців, то ми серйозно обмежили б логістичні канали постачання до Криму військової техніки для армії Росії. 2024 рік буде роком повітря. Що я маю на увазі? Дрони й літаки. Тобто нарешті мають надійти перші F-16. Це четверте покоління літаків. Бо те, на чому ми літаємо, важко навіть назвати бойовими літаками. Там надзвичайно застаріле обладнання. Плюс дрони. Ми мали також зустріч із виробниками зброї в Данії й вони погоджуються, що майбутнє змінюється. Тобто змінюється взагалі логіка війни, логіка технологій в оборонці, і вони починають вчитися в нас. Нам є що запропонувати світу, показати та навчити наших партнерів у секторі оборони та безпеки. Ми пояснюємо і запитуємо, а якщо України не буде в НАТО чи в об’єднаній оборонній стратегії ЄС, то хто з вас готовий воювати з Росією? Хто має досвід війни з нею?

— І що вони відповідають?

— У них немає відповіді. Вони розуміють, що в них цього досвіду немає, що їхнє населення не готове до війни. Вони також розуміють, що їхня зброя на складах не настільки ефективна, як це прописано в доктринах. Розуміють, що війна змінилася. І найбільша армія в Європі, яка має досвід давати відсіч такому ворогу як Росія — це армія України. І ми з часом станемо гарантом безпеки Європи. Але зараз важливо зберегти наше військо, воїнів, підготувати нових, набудувати технології та зброї достатньо для того, щоб максимально здешевити наш захист і відвоювання окупованих територій. Це потребує серйозних змін і в Міноборони, і в Збройних Силах України. У нас ці зміни відбуваються повільніше, ніж ми б того хотіли. Але вони відбуваються.

— Ваші аргументи про те, що ніхто з країн Європи не готовий воювати в такому форматі, як зараз Україна воює, чують? Вони готові зробити найменше — підтримати нас озброєнням і фінансово?

— Це залежить від країн. Естонія, Латвія, Литва чітко розуміють, що вони наступні. Чітко розуміють, що 5 стаття НАТО може бути фікцією. І чітко розуміють, що як тільки Росія їх атакує, їх не буде за два дні. Їх просто не встигнуть захистити. Поки НАТО піде на консультації, росіяни вже дійдуть до Балтійського моря. Тобто масштаб руйнувань, який може завдати Росія, надзвичайно великий. І він може статися ще до того, як навіть оговтається умовне НАТО або Європа. Країни Балтії це розуміють.

Польща розуміє, але трохи егоїстично. Тому що з одного боку вони усвідомлюють загрозу від Росії, а з іншого — закуповуючи величезну кількість зброї, вони закуповують її в першу чергу для себе, хоча надають нам старе озброєння. Але все-таки вони більше зайняті тим, щоби посилити себе.

У Німеччині трошки інша ситуація. Вони дуже бояться приходу до влади Трампа. Вони не вірять уже Америці. Але їхній канцлер Олаф Шольц із Джо Байденом координується та координувався ці два роки в плані стратегії.

— Детальніше поговоримо про обіцяну підтримку США. Сенат проголосував пакет допомоги для України, але його ще має затвердити Палата представників. Що може стати на заваді цьому і чи має Україна план Б?

— Конгрес має затвердити ці 60 мільярдів доларів допомоги ще з вересня. Тобто шість місяців ми вже спостерігаємо політичне шоу, де ми, на жаль, м’ячик на полі політичної гри всередині США. Добре, що Сенат проголосував. Але нижня палата набагато складніша. Спікер Джонсон написав свою позицію, що він вважає законопроєкт від Сенату неприйнятним. Там не враховані його вимоги та вимоги праворадикальної частини Республіканської партії про серйозні заходи для збереження кордону з Мексикою. Це їхня офіційна позиція. Це позиція Трампа, задача якого — зробити Байдена слабким. І, на жаль, Україна тут відходить на задній план. Тому Америка, хоча і критично важливий партнер, є дуже ненадійним для нас партнером. Ми бачимо, що їхні обіцянки залежать від їхніх внутрішніх політичних розкладів. І зараз у період президентських виборів, де Байден і Трамп — основні кандидати, Україна — це лише спосіб досягнення політичної цілі. Тому нам потрібно готуватися до сценарію, що допомога може бути взагалі не проголосована. Це дуже реалістичний сценарій.

— А як на це відреагує американське суспільство? Нас звичайні американці підтримують?

— Звичайні американці нас підтримують. Але чим довше війна, тим ефективніше росіяни поширюють свої наративи. І такі персонажі, як Такер Карлсон, який нещодавно брав інтерв’ю в Путіна, цьому дуже допомагають. Тому що агресивне, «крикливе» крило Республіканської партії, трампісти, підтримують погляди Росії. Мовляв, що Україна неспроможна виграти цю війну, що надходження зброї та допомоги для України лише продовжує вбивства. Вочевидь, це все наративи, які куються в Кремлі. Але вони вигідні в політичній боротьбі між республіканцями та демократами.

— Як тоді нам зайняти першість і що робити, якщо ми все-таки не отримаємо ці 60 млрд? План Б від громадськості який?

— План Б полягає в тому, що нам потрібні альтернативні гроші. І є два варіанти, де їх узяти. Перший, швидший варіант — і частково він уже втілюється — це звернутися за допомогою до Норвегії. Ця країна найбільше заробила на війні, тому що вони замістили собою російський газ. Вони отримали надприбутки — більш як 200 мільярдів доларів. Це 6-мільйонна країна з кордоном з Росією. Вони надзвичайно багаті й у них є відчуття провини, що вони стільки грошей заробили на війні. Вони б хотіли допомогти, але вони не будуть політичними лідерами. Але якщо буде коаліція Норвегії, Данії, Швеції, Фінляндії, де політичне лідерство буде розпорошене між кількома країнами, то вони готові заплатити. Тобто покрити 90% потреб. За ці гроші потрібно і зброю закупити для України, і закрити наші дірки в бюджеті. Дірки в бюджеті завдяки норвежцям зараз частково перекриваються. Норвежці і японці нам перекривають відсутність прямої бюджетної допомоги від Америки. Але їх потрібно готувати до того, що це буде надовго. Бо висока ймовірність, що американці не проголосують за допомогу. А якщо переможе Трамп, то висока ймовірність, що взагалі не буде далі допомоги. Тому має бути робота з європейськими партнерами, які мають гроші, політичні амбіції та розуміють, що таке Росія. Тобто Норвегія може профінансувати нас, а також країни Європи, в яких зараз арештовані російські кошти. Це близько 300 мільярдів доларів. Для порівняння скажу, що ми за два роки повномасштабної війни отримали зброї на 92 мільярди доларів.

— Як і на що їх можна використати? 

— Цих грошей, в принципі, якщо їх конфіскувати вже, а не чекати десять років, і використати не на відшкодування збитків і відбудову, а на контракти зі збройними виробниками, то нам буде достатньо, щоб перемогти. Ми маємо бути свідомі, що росіяни не зникнуть. Їхні спроби знищити нас не закінчаться. Але ми маємо бути сильнішими, щоби ціна їхніх спроб була набагато вищою. Це ми зможемо робити, якщо в нас будуть і боєприпаси, і ракети для літаків, і коли ми зможемо стріляти по військових цілях у Росії. А це ще окрема історія. Росіяни постійно нас тероризують ракетними атаками на військові та цивільні об’єкти. А ми не маємо права за рішенням наших партнерів використовувати західну зброю для того, щоб стріляти по військових цілях у Росії. Це суперечить будь-якій логіці. Але це політична історія. Нам треба переконати країни Європи та США, щоб вони прибрали цю ганебну вимогу, що не буде Третьої світової ядерної війни. Росія втратила половину захоплених територій 2022 року, «Москва» пішла на дно. Вони спроможні прийняти свої поразки й не почнеться Третя світова, якщо ми будемо лупити по військових аеродромах навколо кордону з Україною.

— То як отримати ці кошти? Що треба для цього зробити?

— До 24 лютого, другої річниці вторгнення, в кількох містах країн Європи та США плануються великі заходи, де однією з вимог буде Make Russia pay («Змусимо Росію заплатити»), де українці, українська діаспора і місцеві жителі, які переймаються долею України, будуть виходити на акції та вимагати від місцевих політиків прийняти політичне рішення з негайної конфіскації цих активів. Більшість цих грошей лежать у Бельгії, близько 200 мільярдів, інші — в Німеччині та Франції. Це ті три країни, на які нам потрібно тиснути. Ми регулярно туди їздимо, плануємо візит у Брюссель. Ми підготували детальну аналітику з аргументами юридичними, фінансовими, чому конфіскувати законно.

— А чому це законно?

— Тому що це контрзахід. Тому що за міжнародним правом Росія вчинила акт агресії. Вона порушила базовий закон міжнародного права. І країни, які під загрозою, — це країни ЄС і НАТО —  мають право вчиняти контрзаходи. Тобто своїм політичним рішенням вони вже конфіскували російські суверенні активи. Це не активи олігархів, а їхнього Центробанку. І своїм політичним рішенням вони в будь-який момент можуть як контрзахід конфіскувати ці активи.

— Що треба зробити, щоб ці активи не лише конфіскували, а й передали нам зараз?

— По-перше, рішення про конфіскацію має бути на рівні країн Великої Сімки та Євросоюзу. А далі потрібно пропрацювати, як ці активи будуть використані. Дуже важливо, щоб вони були використані на закупівлю зброї, на оборонні контракти. Бо нам спершу потрібно вкласти гроші в ППО, в літаки, в дрони, в технології, в інновації, для того, щоб ми могли повністю убезпечити наш кордон. Тоді вже можна говорити про відбудову. Партнери розуміють це, але про це потрібно постійно нагадувати. Це політики — й вони реагують на те, що говорять їхні виборці. І дуже добре, що ми, українство всього світу, єднаємося. Є дуже багато активних громад, які постійно роблять якісь акції, дзвонять місцевим політикам, нагадують про ситуацію в Україні. Важливо також говорити з їхніми медіа. Це так звана громадська дипломатія, яка підтримує дипломатію офіційну. І тоді ми таким єдиним крилом можемо вибити для України в цьому році 300 мільярдів на оборонку. Це наша ціль на цей рік.

Фото з фейсбук-сторінки Дар’ї Каленюк, портретне фото «Української правди»

Титульне фото: Андерс Овервард (аналітик Think Tank Europa) та Дар’я Каленюк 

Читайте також
«Скажімо “Люмос!”»: як молодіжний делегат України в ООН об’єднав зал цитатою з Гаррі Поттера
Побудувати державу вдячності
Лютий: події, гранти, вакансії у громадянському суспільстві (постійно оновлюється)
Ольга Айвазовська: «У дискусії про вибори має бути менше politics, а більше policy»
Дарина Каленюк, Центр протидії корупції: «Я сказала Блінкену, що більше не вірю в боротьбу з корупцією»
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Полякова у день 46-річчя Єфросиніної показала їхні небачені фото з-за лаштунків і зробила зізнання
TSN
2025-05-25T09:51:41Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Співачка Валевська відверто зізналася, як пила та думала про суїцид
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:36:17Z
Козловський розповів, де служить, та поскаржився на дідівщину
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T17:24:24Z
Стало відомо, хто зіграє головні ролі в новому серіалі HBO про Гаррі Поттера
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T16:51:37Z
Зірку "Величного століття" Халіта Ергенча засудили до позбавлення волі
TSN
2025-05-27T14:39:25Z
Від випадкової фрази до гімну: як народжувалась легенда Києва
VGorode
2025-05-27T14:36:28Z
На старовинній картині XIX століття помітили "мандрівника в часі" з iPhone
ТСН
2025-05-27T14:33:54Z
Зірка "Жіночого кварталу" Нікітіна розкрила, які уколи краси робить: "Два роки наважувалася"
ТСН
2025-05-27T14:33:11Z
Ароматні квіти для вашого саду: які рослини посадити, їх запахи вразять усіх
TSN
2025-05-27T13:06:12Z
Обов’язково зробіть це з ковдрою і подушками влітку замість прання: українцям нагадали про важливу процедуру
ТСН
2025-05-27T12:33:32Z
Ваші троянди квітнутимуть все літо: поливайте кущі цим розчином — рецепт без хімії
ТСН
2025-05-27T11:33:10Z
Чи можна замінити яйця в випічці майонезом: кухар та технологиня поділилися своїми міркуваннями
ТСН
2025-05-27T09:36:38Z
Чим підживити огірки одразу після садіння у відкритий ґрунт: органічні та мінеральні добрива, які радять експерти
TSN
2025-05-27T09:09:32Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, на який чекає найкраще літо в житті
TSN
2025-05-27T07:51:18Z
Туреччина масово закриває готелі перед сезоном: готельєри дали пораду туристам
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T07:18:39Z
Не можна купувати ці дрова: вони лише тліють, не дають тепла і від них багато сажі
ТСН
2025-05-26T17:51:46Z
Як правильно підібрати розмір взуття дитині, з яким запасом брати дитині черевики
TSN
2025-05-26T16:18:01Z
Популярний напій, який регулює кров’яний тиск та покращує кровообіг: мало хто знає про ці його корисні властивості
ТСН
2025-05-27T14:33:51Z
Як правильно мити полуницю: поради для збереження смаку, безпеки та захисту від паразитів
TSN
2025-05-27T14:21:37Z
Що форма стопи може розповісти про ваш характер: особистісний тест
ТСН
2025-05-27T12:33:37Z
В одному з дитсадків на Дарниці зафіксовано спалах гострої кишкової інфекції
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T10:57:13Z
Макулярний розрив: причини виникнення та шляхи лікування
Comments UA
2025-05-27T10:11:00Z
Із цією маскою про сивину можна забути назавжди: не шкодить волоссю і шкірі голови
TSN
2025-05-27T09:51:22Z
Покладіть це під подушку для ідеального сну: дослідження підтвердили ефективність народного методу
ТСН
2025-05-27T08:33:51Z
Запровадження європейських норм обігу хімічних речовин: бізнес закликає до діалогу
AgroPortal
2025-05-27T07:00:05Z
Смертність від раку через алкоголь різко зросла – хто у найбільшій зоні ризику?
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T00:36:48Z
Портнова вбили, але його справа живе. Хто і чому блокує створення військових судів?
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T19:00:50Z
Греція ліквідує держагентство, що фігурує в розслідуванні ЄС про шахрайство
Европейская правда
2025-05-27T18:57:53Z
ЗМІ: ЄС готується схвалити вступ Болгарії до єврозони
Европейская правда
2025-05-27T18:43:41Z
Трамп предупреждает Путина, новое обвинение от Орбана, 150 млрд на оборону ЕС: новости дня
Европейская правда
2025-05-27T18:24:09Z
Премʼєр Грузії списав критику з боку європейських лідерів на deep state
Европейская правда
2025-05-27T18:24:09Z
Україна передала пропозиції для мирної угоди, Трамп звернувся до Путіна. Головне за 27 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:21:53Z
Що відбувається з російською «ядеркою» в Білорусі: розвідка пояснила ситуацію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:21:07Z
Парламент Франції зробив перший крок до легалізації асистованого суїциду
Европейская правда
2025-05-27T18:01:49Z
Європа проінвестує виробництво української далекобійної зброї – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:00:44Z
Брати-близнюки у ЗСУ отримали незвичні позивні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:51:22Z
Був курорт, а тепер режимний об’єкт. Як Росія перетворює Крим на мілітаризовану закриту територію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:00:16Z
Гороскоп на 28 травня: Водоліям - емоційний туман, Рибам - вибір між двома дорогами
FaceNews
2025-05-27T17:36:54Z
У Силах оборони заявили про активність ворога вздовж кордону Чернігівщини
FaceNews
2025-05-27T17:27:55Z
Ворог поступово зміщує фокус активності на Донеччині: Трегубов про ситуацію під Покровськом
ТСН
2025-05-27T14:31:51Z
Росія готує новий великий наступ на Україну: які області під загрозою та коли все почнеться
ТСН
2025-05-27T14:06:38Z
Як звільнятимуть цивільних полонених і чи можливий обмін "всіх на всіх": Лубінець відповів
TSN
2025-05-27T13:06:44Z
У Німеччині провели рейд за підозрою у підтримці російських бойовиків на Донбасі
Европейская правда
2025-05-27T12:58:44Z
Обмін полоненими «1000 на 1000». Стало відомо, чи були у списках північнокорейці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T12:51:03Z
Від верстатниці до трактористки: українки змінюють стереотипи щодо «чоловічих» професій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:30:01Z
У Німеччині влада скасовує експрес-громадянство та обмежує возз'єднання сімей
FaceNews
2025-05-27T17:45:42Z
Кількість шенгенських віз, виданих росіянам торік, зросла на чверть
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T17:45:39Z
"Контракт 18-24" можуть розширити новими спеціальностями
FaceNews
2025-05-27T17:30:09Z
У Фінляндії схвалили обмеження для водіїв електросамокатів
Европейская правда
2025-05-27T17:19:23Z
Марно сподівалися. Московська церква в Україні відмовилася рвати зв'язки з РПЦ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T16:45:39Z
Ексначальник штабу «Азов» Кротевич отримав орден після інциденту з нагородженням
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T16:33:42Z
У Британії увʼязнили "екоактивістів", які хотіли приклеїти себе до злітної смуги аеропорту
Европейская правда
2025-05-27T16:12:48Z
Правда про новітні дрони і ракети недоімперії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T15:30:03Z
Чи можуть оштрафувати за нетверезу їзду на електросамокаті: що каже суд
ТСН
2025-05-27T12:51:29Z
РОПА Україна представила на AGRO Challenge найтехнологічніші машини HORSCH
AgroPortal
2025-05-27T09:00:44Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Україна вперше застосувала дрони зі штучним інтелектом проти Росії – Forbes
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T17:36:21Z
Неандертальці були розумнішими, ніж ми думали: дивовижна знахідка вчених
ТСН
2025-05-27T13:36:12Z
"Сміття" з печери виявилося 500-річним скарбом
ТСН
2025-05-27T13:06:33Z
Єврокомісія почала розслідування щодо 4 платформ, зокрема Pornhub, щодо контролю віку користувачів
Европейская правда
2025-05-27T11:21:21Z
Біля Венери виявили небезпечні астероїди, які можуть розтрощити Землю
TSN
2025-05-27T09:09:00Z
Життя на K2-18b під сумнівом — нові дослідження спростовують відкриття
ТСН
2025-05-27T07:33:33Z
Дитяча задачка про час розділила дорослих: просте запитання викликало справжню плутанину
ТСН
2025-05-26T20:33:17Z
Вчені пояснили, чому з віком час летить швидше
ТСН
2025-05-26T15:33:31Z
На дні океану знайшли поховане місто віком 140 000 років: це може змінити уявлення про історію людства
ТСН
2025-05-26T14:51:13Z
Міністерка оборони Чехії потрапила в ДТП
Европейская правда
2025-05-27T17:15:07Z
Інвалідність за гроші. Затримано заступника глави Кам'янець-Подільської райради
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T15:00:46Z
У Білій Церкві рятувальники дістали потопельника з водойми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T14:24:24Z
У Норвегії спустили на воду судно, що ледь не вʼїхало у будинок
Европейская правда
2025-05-27T14:22:42Z
Напад на військовослужбовців ТЦК у Черкасах: затримали чотирьох причетних
ТСН
2025-05-27T14:15:28Z
На Київщині надзвичайники врятували козеня, яке вскочило у закинуту криницю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T14:00:18Z
Щодня виготовляв 100 тонн пального. У Кривому Розі викрито нелегальний нафтопереробний завод
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:54:40Z
Жінка дивом вижила на Вербну неділю, а сьогодні втратила дім: шокувальні подробиці атаки на Суми
ТСН
2025-05-27T13:36:08Z
Смерть хлопчика після лікування зубів у Львові: підозрювана лікарка мобілізувалася до ЗСУ
ТСН
2025-05-27T13:36:02Z
Вищі за європейські. Ціни на газ в Україні досягли рекордного рівня за два роки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:42:57Z
Єгипет намолотив більше пшениці, ніж планувалось
AgroPortal
2025-05-27T16:00:19Z
США виступили проти зниження граничної ціни на російську нафту в комюніке G7
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T15:48:47Z
У Єврокомісії розповіли, що чекає на Україну після завершення "торговельного безвізу"
Европейская правда
2025-05-27T14:42:43Z
Відмова Китаю від американської кукурудзи: стало відомо, хто у виграші
AgroPortal
2025-05-27T14:30:10Z
Швеція допоможе Україні розвивати аграрну та продовольчу сфери
AgroPortal
2025-05-27T14:00:08Z
Брак працівників стримує збільшення виробництва овочів
Agravery
2025-05-27T13:51:39Z
В Україні цього року коноплями засіють понад 3,2 тис. га
AgroPortal
2025-05-27T13:30:28Z
Уряд подовжив період пільгового кредитування для бізнесу в зонах високого воєнного ризику
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:12:16Z
Юнацька збірна України з футболу проведе два товариські поєдинки у червні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T14:06:23Z
Збірна України з футболу втратила гравця перед червневим турніром у Канаді
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:51:20Z
Середа та Гриценко здобули для України п'яте золото чемпіонату Європи зі стрибків у воду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:30:19Z
Калініна сенсаційно розгромила ексросіянку у першому колі «Ролан Гаррос»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:09:38Z
Чи гратиме хокейна збірна Росії на Олімпіаді? Відповідь МОК
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T12:33:41Z
Анчелотті пояснив відсутність Неймара у складі збірної Бразилії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T12:21:28Z
Затверджено дати і час початку матчів плей-оф за право участі в УПЛ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T12:06:41Z
Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 дізналася суперників на чемпіонаті світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T11:48:40Z
Чемпіонат України з футболу U-19: «Динамо» всьоме стало переможцем турніру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T11:39:12Z