Вік Чумацького Шляху може виявитися набагато більшим, ніж вважалося
Наша галактика Чумацький Шлях може виявитися на два мільярди років старшою, ніж передбачалося досі. Галактика віком 10 мільярдів років може містити зірки, які з'явилися до народження самого Чумацького Шляху, і так само старі, як сам Всесвіт, повідомляє Forbes.
Таких висновків дійшли вчені, які працювали в спільному проєкті Аргентини, Чилі та Іспанії під назвою CIELO. Дослідження розпочалися ще до пандемії COVID-19, і продовжуватимуться й надалі.
CIELO - це проєкт, метою якого є створення віртуального всесвіту для вивчення того, як формуються галактики, і зокрема, як сформувався наш Чумацький Шлях. Мільйони частинок кожної симуляції - це числа, що позначають обсяг маси. Потім результати чисельних експериментів порівнюються зі спостереженнями.
Під час формування Чумацького Шляху пил та газ із раннього космосу кинулися в гало з темної матерії нашої галактики – гіпотетичну гравітаційно-пов'язану область, що оточує її. Це гало, у свою чергу, залучило достатньо газу та пилу, щоб почати формувати найраніші молекулярні згустки Чумацького Шляху, які зрештою перетворилися на зірки.
Вважається, що наша галактика з'явилася приблизно 10 мільярдів років тому. Незважаючи на те, що Чумацький Шлях є типовою спіральною галактикою, він унікальний тим, що за останні кілька мільярдів років не спостерігалося його злиття з іншими галактиками. Тобто морфологія Чумацького Шляху «закріплена» на рівні, на якому була через три мільярди років після Великого вибуху.
Раніше дослідники з Потсдамського астрофізичного інституту встановили, що сплеск зореутворення в центральній частині Чумацького шляху затих лише 3 мільярди років тому - це пізніше, ніж вважалося раніше, і може призвести до перегляду віку нашої галактики.