На острові Галіндез у 13 пар вилупилося 19 пташенят. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр у Facebook.
- Цей показник важливий, бо минулого року українські біологи не спостерігали появу малюків у поморників на Галиндезі, хоч були кладки яєць. Розмноження цих птахів також було не дуже успішним на навколишніх островах, – йдеться у повідомленні.
Цього року, згідно зі спостереженнями вчених, пташенята поморників виявлені на всіх островах, які вдалося дослідити. Наприклад, наприкінці січня полярники виявили близько двадцяти гнізд поморників на островах Скуа, Блек і Шелтер, і більшість гнізд вже мали по два пташенята.
В антарктичному центрі також зазначили, що щорічний моніторинг розмноження антарктичних птахів дозволяє вченим вивчати, як зміни клімату впливають на їхню популяцію та життя.
- 19 лютого, на честь Всесвітнього дня китів, українські полярники станції ім. Академіка Вернадського поділилися інформацією про китів, що мешкають в Антарктиці.
- 3 лютого українські полярники опублікували рідкісні кадри антарктичних пінгвінів та їхніх малюків.
- 1 лютого полярники розповіли про один вид тварин, які виходять на сушу лише двічі на життя і для чого вони це роблять.