Про це в соцмережі Х повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.
У відомстві нагадують про закон від 14 лютого 2024 року, який підписав президент Росії Володимир Путін і який дозволяє конфіскацію майна за "поширення неправдивої інформації про російські збройні сили". На думку аналітиків, це значною мірою спрямовано на те, щоб змусити замовкнути внутрішніх критиків війни в Україні.
Двома днями раніше "Комітет з іноземного втручання" Державної Думи представив законопроєкт, що має на меті розширити перелік "небажаних" для Росії організацій. Це, ймовірно, спрямовано на подальше обмеження діяльності російськомовних західних ЗМІ, таких як RFE/RL, Deutsche Wellе і Російська служба Бі-Бі-Сі, вважають у відомстві.
«Ці кроки є частиною ширшої тенденції російського уряду, який намагається обмежити внутрішнє інформаційне середовище, щоб обмежити внутрішню критику та інакомислення», - йдеться у звіті.
У відомстві зазначають, що хоча ця тенденція спостерігається вже багато років, вона значно прискорилася після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Як повідомляв Укрінформ, російські держкомпанії витратили щонайменше 4,8 мільярда рублів ($53 млн) за кілька років, оплачуючи позитивні відгуки прокремлівських експертів.