MY.UAНовини
Крим в умовах окупації: Огляд державних політик України та міжнародної реакції щодо захоплення півострова
Крим в умовах окупації: Огляд державних політик України та міжнародної реакції щодо захоплення півострова

Крим в умовах окупації: Огляд державних політик України та міжнародної реакції щодо захоплення півострова

10 років окупації: що робить українська держава для майбутньої деокупації Криму, як відреагували міжнародні організації на анексію та для чого потрібна Кримська платформа.

20 лютого 2014 року розпочалося загарбання Криму Росією. Наприкінці тієї зими росіяни розпочали операцію із захоплення півострова, спочатку перекинувши туди війська, встановивши контроль за органами влади, блокуючи військові підрозділи України, створюючи інформаційний тиск та ухвалюючи незаконні юридичні рішення. Після цієї агресії настала збройна окупація, яка триває й досі, потім Росія, порушивши міжнародне право, здійснила анексію Криму, яку намагається всіляко легітимізувати.

До 10-ї річниці окупації Криму Центр досліджень дезінформації «Детектора медіа» підготував ретроспективний погляд на зміни, які відбулися з медійним ландшафтом регіону за час окупації півострова. А нині пропонуємо прочитати про те, що робить Україна для майбутнього — деокупації та повернення Криму.

Нормативно-правова база України щодо тимчасової окупації Криму

15 квітня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Відповідальність за порушення визначених Конституцією та законами України прав і свобод на тимчасово окупованій території покладено на Росію як на державу-окупантку відповідно до норм і принципів міжнародного права. Цей Закон (ч.6, ст.6) визначає Росію як державу, що здійснює окупацію. Згідно з частиною четвертою статті 5 Закону, «примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України».

Ще одним нормативно-правовим актом, що регулює правовідносини на ТОТ АР Крим та Севастополя на час тимчасової окупації, є Закон України 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Політику розв’язання проблем різних соціальних та етнічних груп на території тимчасово окупованого Криму викладено у такому стратегічному документі, як Розпорядження КМУ України від 27 грудня 2018 р. №1100-р «Про схвалення Стратегії інформаційної реінтеграції Автономної Республіки Крим та м. Севастополя». Україна припинила авіасполучення з тимчасово окупованим Кримським півостровом, подачу води Північнокримським каналом, залізничне сполучення, економічні зв’язки.

До початку повномасштабної російської агресії Указом Президента України №117/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року «Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» було затверджено стратегічний документ щодо деокупації та безпечної реінтеграції Кримського регіону.

Стратегія закладає ключові елементи, цілі, принципи, напрями політики деокупації та безпечної реінтеграції. Йдеться про внутрішньополітичні реформи, направлені на модернізацію управлінської, безпекової сфер, підвищення рівня національної стійкості та згуртованості. Містить документ і завдання щодо системи перехідного правосуддя, відновлення стійкого миру. У ньому, крім того, проголошено комплексні зусилля в міжнародній сфері щодо політики невизнання, уживанні всіх заходів із деокупації Криму. Наскрізними елементами деокупації є «реалізація комплексу заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного та іншого характеру». Політика деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території поєднується із заходами розбудови миру, посилення обороноздатності держави, забезпечення подальшого суспільно-політичного і соціально-економічного розвитку України на засадах європейської та євроатлантичної інтеграції.

Переміщення державних органів на підконтрольну Україні територію

У перші місяці агресії, у лютому-березні 2014 року, окупаційні сили Росії захопили, підпорядкували чи повністю заблокували роботу всіх органів державної влади, правоохоронних і судових органів Автономної Республіки Крим та Севастополя. Усі новостворені та підпорядковані на півострові державою-окупанткою структури всупереч міжнародному праву керувались у своїй роботі законодавством Росії. Уже 15 березня 2014 року постановою Верховної Ради України №891-VII було достроково припинено повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Унаслідок цього, згідно з положеннями Конституції України та Конституції Автономної Республіки Крим у березні 2014 року, фактично припинили свої повноваження й Рада Міністрів АРК, Севастопольська міська державна адміністрація та Севастопольська міська рада. Всі ці органи не було відновлено на підконтрольній Уряду території України.

  1. Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. Представництво є державним органом, утвореним відповідно до Конституції для сприяння виконанню в АРК повноважень, покладених на Президента України, якому воно і підпорядковується. До початку окупації цей орган розміщувався в Сімферополі та діяв на території АРК. Після початку окупації Кримського півострова Представництво було переміщено до Херсона. Відповідно до Указу Президента України №758/2019 від 17 жовтня 2019 року, тепер воно тимчасово розміщується в Києві та Херсоні.
  2. Суди. У межах єдиної судової системи України на території АРК та Севастополя на момент тимчасової окупації діяли 36 судів, де працювали більш як 500 суддів. З березня 2014 року українські суди на території Кримського півострова були фактично захоплені та підпорядковані окупаційній владі. Після окупації Україна створила можливість для суддів із Криму продовжити відправлення правосуддя на підконтрольній Уряду території, такою можливістю скористалися приблизно 50 суддів. Українською владою було змінено на місто Київ підсудність справ, що розглядалися у цих судах, а з липня 2022 року — частково на місто Одесу. Кримські суди були офіційно ліквідовані 25 січня 2018 року рішенням Вищої ради правосуддя за поданням Голови Верховного Суду.
  3. Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. На момент тимчасової окупації на півострові діяли прокуратура АРК, відповідні прокуратури міст автономії та прокуратура Севастополя з загальним штатом понад 1200 осіб. Відповідно до наказу в.о. Генерального прокурора України від 12.06.2014 року №33, прокуратура АРК була переміщена до Києва. Надалі її повноваження були поширені й на Севастополь. Зараз штат прокуратури АРК та Севастополя становить 77 людей. З оновленням керівництва прокуратури АРК у 2016 році було змінено й оновлено напрямки роботи цього органу, запроваджено механізми, що дали змогу ефективно працювати за відсутності доступу до території. Пріоритетами роботи органу, крім розслідування злочинів проти національної безпеки, є документування, належна кваліфікація та забезпечення запобігання безкарності за найтяжчі міжнародні злочини — воєнні злочини, злочини проти людяності, злочин геноциду, вчинені на території півострова (ст. 438 ККУ «порушення законів та звичаїв війни»).
  4. Головне управління Національної поліції в АР Крим та Севастополі. Після окупації Кримського півострова правоохоронні органи фактично припинили свою роботу, частину з них відновлено чи створено на підконтрольній Уряду території. Так, відповідно до Постанови КМУ від 16 вересня 2015 року №730 «Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ», почало роботу ГУ НП АРК та м.Севастополь. Спочатку воно розміщувалося в Одесі, а потім — у Херсоні. Основний напрямок роботи правоохоронців — це документування та розслідування злочинів, вчинених під час тимчасової окупації Кримського півострова.
  5. Головне управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим. У 2014 році у структурі СБУ на території півострова було понад 1600 працівників. Діяльність управління відновили закритим Указом Президента України в червні 2016 року. Воно розміщене зараз у Києві та Херсоні. На той момент керівник управління Олег Кулініч був затриманий у 2022 році за підозрою у державній зраді, щодо нього триває розслідування.
  6. Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Відповідно до положень Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», у Сімферополі працював Представник Омбудсмана з дотримання прав жителів АРК та Севастополя. Він та його офіс опрацьовували звернення громадян із питань дотримання та захисту прав людини, відвідували місця несвободи в рамках механізму «Омбудсман +» тощо. З 2018 року та до повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року Представник працював у Херсоні, зокрема допомагаючи ВПО, політичним в’язням і членам їхніх сімей, громадянам, які перетинали КПВВ з тимчасово окупованим Кримом тощо. Кримські відділення Фонду державного майна та Державної податкової служби було приєднано до відповідних структур Херсонської області. Через її тимчасову окупацію та нестабільну безпекову ситуацію перша була переміщена до Києва, а окремі повноваження другої здійснює Головне управління ДПС у Полтавській області. Зокрема, йдеться про адміністрування податків, зборів і платежів.

Міжнародне невизнання незаконної анексії Росією Криму

Акт агресії Росії та подальша окупація частини території України з перших днів отримали реакцію від міжнародної спільноти. Вона засудила тимчасову окупацію та послідовно не визнає спробу анексії Росією території АР Крим та Севастополя. Міжнародними організаціями й урядами було засуджено проведення так званого «референдуму» на тимчасово окупованому півострові в березні 2014 року та підтримано територіальну цілісність України. Відповідні заяви та резолюції з березня 2014 року та під час тимчасової окупації було ухвалено Генеральною Асамблеєю ООН, Парламентською асамблеєю Ради Європи, Парламентською асамблеєю ОБСЄ, Європейським парламентом, Парламентською асамблеєю НАТО, урядами різних країн тощо.

27 березня 2014 року Генеральна Асамблея ООН за підтримки 100 держав ухвалила резолюцію «Територіальна цілісність України» (68/262), у якій підтверджує відданість суверенітету та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Організація закликає всі держави відмовитися й утримуватися від дій, спрямованих на часткове чи повне порушення територіальної цілісності України. Закликає всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-якої зміни статусу АРК та Севастополя й утримуватися від будь-яких дій чи кроків, які можна було б витлумачити як визнання будь-якого такого зміненого статусу. Протягом подальших років було ухвалено низку резолюцій, які засуджують окупацію та не визнають спробу анексії, звертають увагу на системні та грубі порушення прав людини та норм міжнародного гуманітарного права.

У квітні 2014 року Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, у якій підтвердила свою рішучу підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Асамблея зазначила, що так званий «референдум», організований Росією на півострові, є неконституційним, не має правових наслідків і не визнається Радою Європи. Асамблея закликала Росію негайно вивести свої війська з Криму. Надалі ПАРЄ ухвалила численні резолюції щодо зниклих безвісти на тимчасово окупованих територіях, нападів на журналістів та свободи медіа, політичних в’язнів Росії, гуманітарних наслідків війни в Україні, ескалації навколо Азовського моря та Керченської протоки тощо. У березні 2022 року ПАРЄ одноголосно рекомендувала виключити Росію з Ради Європи. Це рішення підтвердив Комітет міністрів цієї міжнародної організації — Росія перестала бути членом Ради Європи.

У липні 2014 року Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила Бакинську декларацію, яка, зокрема, підкреслює важливість дотримання принципів непорушності кордонів і територіальної цілісності, мирного врегулювання спорів, рівності прав і самовизначення народів, закріплених у Гельсінському заключному акті, та закликає Росію скасувати анексію АРК та міста Севастополь, а всі держави-учасниці відмовлятися від визнання насильницької анексії півострова Російською Федерацією. Надалі ПА ОБСЄ ухвалила резолюції щодо продовження очевидних, грубих порушень Росією зобов’язань у межах ОБСЄ та міжнародних норм, порушення прав людини та основних свобод в АРК та Севастополі, а також щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

У квітні 2014 року Європейський Парламент ухвалив резолюцію щодо дестабілізації Росією ситуації в Україні (2014/2699(RSP)). Документ розглядає акт агресії Росії як грубе порушення міжнародного права й міжнародних зобов’язань, наголошує на незаконності так званого «референдуму», проведеного під контролем російських військ. Резолюція також закликає до запровадження економічних, торговельних і фінансових обмежень щодо Кримського півострова та представників окупаційної влади, висловлює занепокоєність долею кримськотатарської та української громади в Криму. Надалі Європарламент ухвалив понад десять резолюцій, у яких підкреслює, що спроба анексії Росією АРК та Севастополя порушує міжнародне право, зокрема Статут ООН, Заключний Гельсінський Акт, Будапештський меморандум. Європарламент засуджує мілітаризацію Кримського півострова, загострення ситуації в Азовському морі, закликає Росію вивести війська з тимчасово окупованих територій України.

У листопаді 2022 року Парламентська Асамблея НАТО ухвалила резолюцію «Fit For Purpose In The New Strategic Era», у якому закликає країни-члени Альянсу «підтримувати роботу Міжнародної Кримської платформи, включно з її Парламентським самітом як інструментом консолідації міжпарламентських зусиль, спрямованих на деокупацію Кримського півострова».

Українські та міжнародні санкції проти країни-агресора за незаконну анексію Криму

Спеціальні обмежувальні заходи (санкції) є одним з інструментів тиску на Росію з метою припинення збройної агресії проти України, що застосовують десятки країн і регіональні й міжнародні організації з 2014 року. Санкції є визнаним у світі елементом «дипломатії примусу» та методом впливу на країну-порушницю міжнародного права. Мета санкцій — не покарати, а примусити змінити поведінку, що порушує мир та становить загрозу міжнародній безпеці. Усі види санкцій (дипломатичні, секторальні та персональні) на сьогодні тією чи тією мірою застосовані до Росії через її акт агресії проти України. Але найефективнішими міжнародними вважаються санкції Ради Безпеки ООН, які зараз не можуть бути ухвалені щодо Росії через її постійне членство у Радбезі ООН.

В Україні питання застосування обмежувальних заходів (санкцій) регулює ухвалений у 2014 році Закон України «Про санкції». Згідно з ним, пропозиції застосувати, скасувати чи внести зміни до санкцій розглядає Рада національної безпеки та оборони України, Верховна Рада, Президент України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Служба безпеки України. Рішенню РНБО застосувати санкції надає сили Указ Президента України. У разі застосування секторальних санкцій їх мають також затвердити протягом 48 годин від дня видання указу Президента України постановою Верховної Ради. Однак досі законодавство не містить належних механізмів притягнення до відповідальності за порушення чи недотримання санкційних обмежень.

З переліком осіб, щодо яких Україна запровадила санкції, можна ознайомитися на офіційному ресурсі НАЗК «Війна та санкції». Інші країни так само мають власне законодавство щодо застосування санкцій до порушників міжнародного права. З метою тиску на Росію задля примушення припинити збройну агресію проти України й тимчасову окупацію Кримського півострова з 2014 року проти російських юридичних осіб і громадян Росії запровадили санкції ЄС, США, Сполучене Королівство, Канада, Японія, Австралія, Швейцарія та інші країни. Такі санкції чинні до деокупації Криму, а санкційні списки постійно оновлюються та доповнюються.

Затверджена у 2021 році Стратегія деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої АРК та м.Севастополь визначає, що Україна відстоює позицію щодо недопущення послаблення персональних спеціальних економічних та інших санкцій, запроваджених Україною, іноземними державами, міжнародними організаціями до Росії, до досягнення мети їх запровадження, а також щодо потреби посилити санкційний тиск на Росію з метою забезпечення деокупації території АРК та міста Севастополя. Запровадження міжнародних санкцій мало значний негативний ефект у фінансовому, оборонному й інших секторах економіки Росії. Однак українські й міжнародні санкції поки що не досягли основного результату — деокупації Кримського півострова, відновлення територіальної цілісності України та закінчення збройної агресії Росії.

Міжнародна Кримська платформа

Нову хвилю підтримки й актуалізації питання деокупації Кримського півострова на міжнародному рівні Україна здійняла після того, як Президент Володимир Зеленський ініціював заснування Міжнародної Кримської платформи. Це зовнішньополітичний інструмент консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію та відновлення територіальної цілісності України, подолання наслідків, спричинених тимчасовою окупацією Росією АРК та Севастополя, а також захисту прав та інтересів громадян України. 23 серпня 2021 року в Києві відбувся установчий саміт Міжнародної Кримської платформи за участі 47 представників іноземних країн та організацій. Вони ухвалили Декларацію Кримської платформи, де домовилися продовжувати втілювати політику невизнання незаконної анексії АРК та Севастополя Росією.

Станом на 2022 рік до Декларації долучилися 48 країн та організацій і вона залишається відкритою до приєднання. Діяльність МКП має 5 пріоритетних напрямів:

консолідація міжнародної політики невизнання зміни статусу АРК та Севастополя як частини території України;

ефективність санкцій, їх посилення та перекриття шляхів обходу;

захист прав людини й міжнародного гуманітарного права, відновлення прав кримськотатарського народу;

забезпечення безпеки в Азово-Чорноморському регіоні та за його межами, захист принципу свободи навігації;

подолання екологічних та економічних наслідків окупації.

  • Читайте також: Марія Томак: Сприйняття теми Криму прямо впливає на надання Україні достатньо військових та інших ресурсів

Попри повномасштабне вторгнення Росії, протягом 2022 року Україна спільно з партнерами організувала Другий саміт МКП у серпні 2022-го, що об’єднав 60 представників різних делегацій. За його результатами ухвалено Спільну заяву, що засудила збройну агресію Росії проти України, та заявлено про готовність і надалі робити спільні кроки задля деокупації Кримського півострова. У жовтні 2022 року відбувся Перший Парламентський саміт МКП у столиці Хорватії Загребі, а у жовтні 2023 року було проведено Другий Парламентський саміт МКП у столиці Чехії Празі.

За ініціативи Представництва Президента України в Криму та підтримки Офісу Кримської платформи в жовтні 2023 року було проведено міжнародну конференцію «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South».

Права корінних народів в Україні та питання кримськотатарської автономії

У Конституції України сформульовано поняття про «корінні народи» та «національні меншини» (ст.11, 92 та 119). Згідно зі ст.92, права цих груп визначають тільки закони України. Законодавство України визначає, що корінний народ — автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови та культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, усвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України. Корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки.

У постанові Верховної Ради «Про Заяву Верховної Ради України щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української Держави» (1140-VII) від 20 березня 2014 року йдеться про те, що «Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України». Згідно з текстом Постанови, Україна гарантує захист та реалізацію невіддільного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної та незалежної Української Держави, визнає Меджліс і Курултай.

У 2015 році український парламент визнав насильницьку депортацію кримських татар в 1944 році радянським сталінським режимом актом геноциду. Забезпечення та захист прав корінних народів і національних меншин в Україні відповідно до міжнародних, зокрема європейських, стандартів є метою Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої Указом Президента України від 24 березня 2021 року №119.

У Стратегії Деокупації АР Крим та Севастополя було визначено ключові напрями захисту прав корінних народів і національних меншин, які живуть на території Кримського півострова, розроблено план її реалізації, який містить і кроки захисту прав корінних народів.

У 2021 році Верховна Рада ухвалила закон «Про корінні народи України» (1616-IX), який регулює правовий статус корінних народів України та встановлює для їхніх представників правові гарантії на повне володіння всіма правами й основоположними свободами. Документ розвиває відповідні постанови ВРУ від 2014 року про визнання кримськотатарського народу корінним народом України. Нині триває опрацювання проєкту Закону України про статус кримськотатарського народу в Україні. Він має визначити реальні механізми гарантування прав кримських татар і взаємодії держави з представницькими самоврядними органами народу, а також забезпечити фактично національно-територіальну автономію кримськотатарського народу після деокупації Криму, при цьому не порушуючи унітарний державний устрій України.

Держава впроваджує заходи з підтримки корінних народів. 23 лютого 2022 року було схвалено Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022–2032 роки та операційний план до неї. Вона як мова одного з корінних народів України визнається елементом ідентичності та етнокультурної цілісності української нації.

Архівне фото: другий саміт Кримської платформи, 23 серпня 2022 року (пресслужба президента України)

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В США готовятся к переговорам о сокращении американского контингента в Европе
Европейская правда
2025-05-16T20:27:46Z
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Трамп напомнил, что "ненавидит" Тейлор Свифт и сказал, что она "не горячая"
Корреспондент
2025-05-16T20:54:33Z
РФ пытается выиграть время. Реакция на переговоры
Корреспондент
2025-05-16T20:21:29Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Портников объяснил, почему Путин отказался от прекращения огня и предложил переговоры
TSN
2025-05-11T13:34:59Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
Известная украинская певица пережила три выкидыша и удивила решением проблемы: "Жила с монахами"
TSN
2025-05-16T19:19:30Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Баранчик Шон появится на экранах
Корреспондент
2025-05-09T08:30:51Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Дания готовит 26-й пакет военной помощи для ВСУ
Корреспондент
2025-05-16T20:15:02Z
В Украине начнут запускать 5G: какой город станет первым
UAToday
2025-05-16T20:03:43Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Как спасти крыжовник от мучнистой росы: полезные советы, которые реально работают
TSN
2025-05-16T19:21:06Z
Гепатит А атакует столицу: что известно о заболевании среди киевлян
TSN
2025-05-16T19:18:14Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Ножевое нападение в центре Киева: иностранцы обокрали гражданина Турции
TSN
2025-05-16T19:20:17Z
В Сумах задержали сотрудницу вуза за вымогательство взятки
Корреспондент
2025-05-16T15:06:47Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Ситуация на фронте на вечер 16 мая 2025 года
UAToday
2025-05-16T20:03:18Z
Когда потеплеет в Киеве: в Укргидрометцентре назвали дату
TSN
2025-05-16T19:19:52Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
UAToday
2025-05-16T20:03:46Z
Бронирование от мобилизации на предприятиях: будут ли изменения
UAToday
2025-05-16T20:03:27Z
Цена на электроэнергию в Украине на самом высоком уровне в Европе - эксперт
Корреспондент
2025-05-16T20:03:17Z
В Великобритании запустят авиарейсы на водородно-электрической тяге
Корреспондент
2025-05-16T18:12:19Z
Доля населения в потреблении электроэнергии в Украине превысила 36%
Корреспондент
2025-05-16T18:00:04Z
В компании IDS сделали заявление о потерях из-за санкционного режима
Корреспондент
2025-05-16T17:36:13Z
До АРМА передали активы одесского агротерминала Коломойского
Корреспондент
2025-05-16T15:51:33Z
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
Корреспондент
2025-05-16T15:27:40Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Лунный календарь на каждый день: рекомендации и предостережения на 17 мая
TSN
2025-05-16T19:20:46Z
Названы три вещи, которые обрекают на одиночество и не дают обрести настоящую любовь
TSN
2025-05-16T19:19:59Z
Как стирать футболку, чтобы она не растянулась и не потеряла форму: основные секреты
TSN
2025-05-16T19:19:02Z
Тест по картинке: что расскажет о вас ваш любимый фрукт
TSN
2025-05-16T19:18:17Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 17-18 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-16T09:12:07Z
Две ложки этого средства во время стирки — вещи будут, будто новые: пятна сойдут, как и не было
TSN
2025-05-15T16:45:02Z
Гонконгский миллиардер Джозеф Лау выставил редкие вина на аукцион
Корреспондент
2025-05-15T15:54:22Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Желание осталось: Богачук стремится все-таки заполучить бой с Фундорой
Корреспондент
2025-05-16T20:03:58Z
Украина в еврокубках-2025/26: кто будет играть в Лиге чемпионов, Лиге Европы и Лиге конференций
UAToday
2025-05-16T20:03:48Z
Раньери: Должны играть слаженно с минимумом ошибок, если хотим выйти в ЛЧ
Корреспондент
2025-05-16T19:25:13Z
Украинец Богачук: Желание драться с российским чемпионом есть, почему нет
Корреспондент
2025-05-16T19:03:46Z
33-летний Неймар намерен остаться играть в бразильском чемпионате
Корреспондент
2025-05-16T18:27:42Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Ученые раскрыли секрет рыжих кошек, который не давал покоя десятилетиями
TSN
2025-05-16T19:19:42Z
В Ираке обнаружили рельеф с изображением последнего ассирийского царя
Корреспондент
2025-05-16T17:21:23Z
В Китае представили цифрового военачальника на основе ИИ DeepSeek
Корреспондент
2025-05-16T16:36:46Z
Киберспорт по популярности догоняет топовые футбольные дерби: инсайты дискуссионной панели GGBET UA на SBC Summit Ukraine
Корреспондент
2025-05-16T15:39:33Z
Какие магнитные бури ожидаются 16 мая и как с ними справиться
UAToday
2025-05-16T10:03:52Z
В Африке обнаружили вид геккона, который считался исчезнувшим более 30 лет
Корреспондент
2025-05-15T17:03:24Z
Сам выбирает цели: Турция представила обновленный Bayraktar TB2 с ИИ
Корреспондент
2025-05-15T15:54:18Z