MY.UAНовини
Міфи про криптовалюту: розвінчуємо найпоширеніші упередження
Міфи про криптовалюту: розвінчуємо найпоширеніші упередження

Міфи про криптовалюту: розвінчуємо найпоширеніші упередження

Важко знайти людину, що не чула б про криптовалюту, оскільки у часи різкої зміни курсу біткоїну це обговорюють практично усі ЗМІ, навіть недотичні до криптотематики. Втім, довкола цієї теми все ще вирують різноманітні упередження та пересуди.

У відкритому доступі в інтернеті вже є достатньо інформації щодо того, як саме працює криптовалюта, але багато хто все ще вважає це виключно "грошима для тіньових справ". Хоча експерти вже давно розвінчали це твердження, довкола біткоїну на криптогалузі загалом вистачає різних міфів.

Саме тому OBOZ.UA запитав думку читачів в соцмережах щодо найпоширеніших міфів про криптовалюту й розібрався, наскільки вони правдиві.

Міф №1. Криптовалюта пов’язана з брудними грошима

Згідно з даними ООН, у світі щорічно відмивається близько $800 млрд, що можна порівняти з 5% світового ВВП. В свою чергу дослідження криптоаналітичної компанії Chainalysis показало, що у 2023 році кількість активів, що отримали криптоадреси, пов’язані з незаконною діяльністю, знизилася з $39,6 млрд до $24,2 млрд. Аналітики підрахували, що з такою діяльністю пов’язані лише 0,34% транзакцій.

Таким чином фіатні (тобто національні) валюти використовуються зловмисниками набагато частіше. Частково це можна пояснити тим, що фіатні гроші складніше відстежити всупереч поширеній думці про анонімність у блокчейні.

Як наголошують експерти бізнес-консалтингової компанії FTI Technology, відстежуваність криптоактивів забезпечується завдяки традиційним криміналістичним методам, а також використанню протоколів KYC.

Know Your Customer (KYC) – стандартна практика для централізованих криптовалютних бірж, що полягає у верифікації користувачів. Це позбавляє їх анонімності, але натомість надає посилений рівень безпеки, доступ до повного функціонала платформи та гарантії відновлення акаунта в разі втрати пароля.

Як правило стандартна перевірка триває до 24 годин – після цього користувач отримує сповіщення про її статус. Втім, інтеграція з порталом держпослуг Дія дозволила українським користувачам криптобіржі WhiteBIT скоротити цей процес до кількох хвилин. Це можливо зробити як у браузерній версії сайту, так і через мобільних застосунок.

Аби пройти верифікацію через десктопну версію, необхідно:

  • у меню користувача відкрити сторінку верифікації;
  • серед способів перевірки обрати "Верифікація через Дію", відкрити застосунок "Дія" та відсканувати за його допомогою QR-код на екрані;
  • надалі потрібно лише підтвердити передачу документів у Дії та очікувати на завершення перевірки документів.

Крім того, у блокчейн-галузі вже давно розробили інструменти задля запобігання розповсюдження нечесних користувачів. Одним з них є AML-перевірка. Наприклад, на WhiteBIT лише за 1 USDT (а власникам нативної криптовалюти біржі WBT щоденно надаються безкоштовні перевірки) користувачі можуть миттєво перевірити будь-який криптогаманець на рахунок його причетності до незаконної діяльності. Зробити це можна, натиснувши на AML у меню "Продукти", вказавши адресу гаманця для перевірки і натиснувши "Перевірити".

Міф №2. Біткоїн – "мильна бульбашка"

Деякі українці вважають першу криптовалюту біткоїн "бульбашкою", що може скоро луснути. Така точка зору спирається на те, що буцімто біткоїн не має внутрішньої цінності, а його курс залежить лише від спекуляцій на ринку. Втім, це не зовсім так, оскільки у код біткоїну закладено низку інструментів для підтримки його вартості.

Зокрема – це емісія, обмежена у 21 млн BTC, з яких вже було створено 19,6 млн монет. Оскільки актив не може створюватися безкінечно, його пропозиція стане дефіцитною, а ціна, як наслідок, виросте.

Крім того, перша криптовалюта має й інші дефляційні інструменти – зокрема щочотири роки видобуток біткоїну падає вдвічі. Цей процес називають халвінг і наступного разу він відбудеться у квітні 2024 року. Після цього кількість біткоїнів, що добуваються майнерами, впаде з 6,25 BTC до 3,125 BTC за доданий блок – оскільки карбування нових монет знизиться, це також призведе до підняття їхньої вартості.

Також цінність біткоїну частково виражається через кількість електроенергії, що використовується для його видобутку. Цей процес називається майнінг.

Експерти з інвестиційної компанії Ark Invest пояснили, що біткойн дійсно не поводить себе як традиційний інвестиційний актив. Натомість вони стверджують, що біткоїн претендує на статус глобальної цифрової валюти.

У Ark впевнені, що подорожчання будь-якого активу залежить від його здатності зберігати чи навіть примножувати свою вартість. "У певному сенсі йдеться про циклічність: чим більше людей цікавляться активом – тим вищою буде його ціна, і чим актив ефективніший – тим більше людей захочуть його мати. Іншими словами, цінність грошей полягає в тому, що люди вірять в їхню цінність", – стверджують аналітики.

Це підкріплюється історично – найпоширенішім та найстабільнішим формам грошей була властива підтримка їхнього попиту. Зокрема успіх золота підкріплюється його дефіцитністю, замінністю та довговічністю.

У Ark наголосили, що біткоїну не лише притаманні ці ж самі характеристики, але й низка інших, наприклад, крім того, що його легше передавати між користувачами, для цього не потрібно нікуди йти. Також біткоїн можна поділити на менші частки.

"Це все дає йому можливість стати глобальною цифровою валютою, якщо не найкращою її формою", – наголосили експерти Ark і нагадали, що ринкова капіталізація біткоїну складає лише 2% від вартості золота.

Міф №3. У криптовалюті важко розібратися

Вивчати щось нове ніколи не просто. А оцінити, чи важко розібратися у різних аспектах криптогалузі, можна лише особисто. Для цього українці мають декілька можливостей, що до того ж не будуть їм коштувати абсолютно нічого.

По-перше, за сприяння криптобіржі WhiteBIT на національній освітній платформі Дія.Освіта було запущено безоплатний курс "Криптограмотність та блокчейн". Він складається з чотирьох модулів, які мають певну кількість уроків, і розрахований на 100 годин освоєння матеріалу. Також курс доступний англійською мовою.

Ті, хто не має вільного часу для відвідування онлайн-занять, але хоче поглибити свої знання з криптограмотності, можуть переглянути відеокурс WhiteBASE: trading на YouTube-каналі WhiteBIT.Крім того, школа Cryptology проводить безоплатний курс курс для тих, хто хоче дізнатися, чи підходить йому криптотрейдинг. Програма складається з 9 модулів.

Міф №4. Крипта – це легкий і швидкий заробіток

Хоча від історій про криптотрейдерів, що стають мільйонерами, і зльоти курсу відомих активів може запаморочитися у голові, критично важливо пам’ятати про високу волатильність криптоактивів. Це вважається як його перевагою, так і недоліком.

У такій галузі ніхто не може гарантувати прибуток, оскільки курс деяких активів може бути дуже мінливим. Саме висока волатильність криптовалют дає можливість заробити на різниці курсів, але так само, якщо невірно розпізнати ринкові сигнали, кошти можна втратити.

Тому займатися криптотрейдингом або інвестуванням у такі активи потрібно, маючи відповідний досвід або пройшовши попереднє навчання. Досвідчені експерти радять підходити до крипторинку з довгостроковою перспективою, ретельно проводити власні дослідження та диверсифікувати свої портфелі.

Міф №5. Криптовалюту просто вкрасти

Перш за все варто сказати, що вкрасти криптовалюту з блокчейну неможливо. Криптовалюта – це віртуальний актив, який не може існувати поза межами певної мережі.

Зламати блокчейн практично неможливо. Для цього зловмисники мають контролювати не менш як 51% нод – мережевих вузлів, або ж усіх комп’ютерів, підключених до блокчейну. Наприклад, блокчейн Bitcoin має 14 тисяч таких вузлів – жодне хакерське угруповання не має технічної можливості його зламати.

Втім, марно буде заперечувати факти кібератак на криптовалютні проєкти та те, що власники криптовалюти, можуть втратити її через обман. Саме тому варто забезпечити надійність зберігання своїх активів та дотримуватися правил кібербезпеки.

Раніше ми вже писали, як захистити свою криптовалюту від хакерів та шахраїв:

  • якщо вона зберігається у холодному криптогаманці, пароль до нього має знати лише власник;
  • нікому не надавати дані для входу в особистий акаунт криптобіржі чи іншої платформи;
  • щоразу перед введенням перевіряти веб-адресу платформи, на якій зберігаються активи;
  • не встановлювати на комп’ютер, з якого ви заходите у акаунт, програми для віддаленого доступу (AnyDesk, TeamViewer, Chrome Remote Desktop тощо);
  • перевіряти адресу перед підтвердженням транзакції і не копіювати адреси з історії транзакцій;
  • користуватися двофакторною авторизацією (2FA);
  • використовувати антифішингові методи захисту. Наприклад, клієнти WhiteBIT мають змогу підключити функцію "Антифішинг" – після цього для підтвердження справжності листів від криптобіржі до них додаватиметься буквено-цифровий пароль.

Що ж щодо безпеки самих майданчиків? Обирати варто такі платформи, що пройшли незалежну кібербезпекову перевірку (а краще – декілька різних). Наприклад, експерти компанії Hacken.io включили WhiteBIT до топ-3 централізованих криптобірж, а сертифікаційна платформа CER.live надала криптобіржі рейтинг ААА за надійністю.

Крім того, того WhiteBIT зберігає 96% цифрових активів на холодних гаманцях – вони не підключені до інтернету, а отже недоступні для кіберзлочинців. А для виявлення та запобігання хакерським атакам використовується Web Application Firewall (WAF).

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
В Киеве заработают официальные елочные ярмарки: список адресов по районам
Хвиля
2024-11-28T15:54:16Z
"Человек в таких случаях сразу погибает": военный восемь часов пролежал с пулей в голове, ожидая помощи
Политека
2024-11-28T15:28:58Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Минус около $200 млн: «Червона Калина» и «Тайфун» уничтожили комплекс «Борисоглебск 2»
Апостроф
2024-11-18T11:30:35Z
Кличко сообщил подробные последствия атаки по Киеву
Comments UA
2024-11-17T08:54:06Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
У Зеленского ответили на давление из США, где призвали снизить возраст мобилизации
Comments UA
2024-11-28T15:49:13Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Александр Мусиенко рассказал, начнет ли российский «Орешник» ядерную войну
Знай
2024-11-28T16:45:38Z
Депутат запрещенной "ОПЗЖ" Денис Андреев пьяным в бане отметил новую должность в Николаевском облсовете
Знай
2024-11-28T16:39:02Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Фагот назвал артиста, который поразил его после начала войны/Это Дмитрий Дикусар, который стал на защиту страны
Апостроф
2024-11-28T16:39:51Z
"Приезжайте в Украину и читайте в бомбоубежище", - украинцы захейтили Риз Уизерспун
Новости Украины
2024-11-28T16:36:56Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Известная украинская актриса впервые рассказала о муже-военном и брате, который пропал без вести
TSN
2024-11-27T15:06:43Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Как понять, что вы начали стремительно преждевременно стареть: признаки
Comments UA
2024-11-28T16:42:11Z
Обнаружили язвочки во рту: причины, лечение и насколько это опасно
Знай
2024-11-28T15:51:26Z
Теплая пижама или отопление: что выбрать для здорового сна
Знай
2024-11-27T12:51:42Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Рыбка вся замерзла? В Украине супермаркеты резко подняли цены на селедку, скумбрию и карпа
Знай
2024-11-28T16:07:58Z
В Китае открыли "супергигантское" месторождение золота: оно самое большое в мире
Comments UA
2024-11-28T16:03:02Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Курс валют на 25 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
Комсомольская правда
2024-11-25T07:39:47Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Патриарх Кирилл выдал очередную партию бреда, почему все должны не бояться умереть
Comments UA
2024-11-28T14:18:28Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
В Украине узаконили добровольный возврат на службу после СОЧ и дезертирства
Апостроф
2024-11-28T16:45:13Z
Девушка раскрыла тайну своей семьи, заметив спрятанные документы во время переезда
Фокус
2024-11-28T16:45:06Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Испании злоумышленники перевозили гашиш дронами из Украины
Европейская правда
2024-11-28T16:42:47Z
Аферу с системой "Шлях" организовали директор благотворительной организации и военный
Comments UA
2024-11-28T15:51:38Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Одна из лучших теннисисток мира попалась на допинге
ZN UA
2024-11-28T16:10:31Z
112-летний бразилец Жоао Нето установил мировой рекорд
Корреспондент
2024-11-28T15:00:03Z
Голкипер клуба НХЛ забросил курьезную шайбу в свои ворота
ZN UA
2024-11-28T14:11:48Z
Чемпион мира, победивший Кличко, встретился с Усиком перед его реваншем с Фьюри
Фокус
2024-11-28T13:33:08Z
Бывший чемпион мира сравнил Усика с Хопкинсом
Корреспондент
2024-11-28T12:27:25Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Если ваша курица это увидит, о яйцах можете забыть: фермер рассказала, что влияет на откладывание
TSN
2024-11-28T16:33:31Z
Гороскоп на пятницу 29 ноября 2024 года
UAToday
2024-11-28T16:03:42Z
Простой совет от Джейми Оливера, чтобы приготовить самый вкусный соус для пасты
Marie Claire
2024-11-28T14:30:58Z
Как сделать разрыхлитель для теста своими руками – отличная идея за копейки/Вы знали об этом лайфхаке?
Апостроф
2024-11-28T10:21:03Z
Перевернутый медово-вишневый пирог – на его аромат к вам прибегут соседи/Готовить его – проще простого!
Апостроф
2024-11-28T09:27:48Z
Из какого мяса нельзя варить холодец: оно только испортит вкус блюда
TSN
2024-11-28T09:18:54Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
Как фотографировать на телефон: секреты красивых кадров от популярного блогера
Marie Claire
2024-11-28T16:04:42Z
Как найти Пункты несокрушимости через "Дія" при отключении света
Comments UA
2024-11-28T16:00:04Z
Как изменятся и будут выглядеть смартфоны через 50 лет: 5 безумных идей
Фокус
2024-11-28T15:13:05Z
Работает без интернета и поможет оставаться на связи: как воспользоваться Картой несокрушимости в «Дії»
ZN UA
2024-11-28T14:46:55Z
Российская гонка CarX Street выйдет на консолях
GameMag
2024-11-28T14:37:47Z
Последнее новолуние 2024 года с влияние ретроградного Меркурия: что запрещено делать 1 декабря
Знай
2024-11-28T14:30:37Z
Черная пятница: несколько способов "пережить" распродажу и не потратить все средства
Фокус
2024-11-28T14:00:06Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Американское качество: классический Chevrolet 60-х завелся после 36 лет простоя
Фокус
2024-11-28T14:30:15Z
Машина дала слабину: китайский танк VT-4 опозорился во время показов
Фокус
2024-11-28T13:57:20Z
В США создали мощный трехколесный электровелосипед с запасом хода более 200 км
Фокус
2024-11-28T13:36:39Z
BMW воссоздали знаменитый спорткар из культовой компьютерной игры
Фокус
2024-11-28T12:52:15Z
Китай отказался производить для российских властей премиальные авто
Корреспондент
2024-11-28T12:39:40Z
Представлений Toyota RAV4 2025 з повним приводом
Portaltele
2024-11-28T12:08:18Z
Продажа или покупка авто через "Дію": как это сделать
Апостроф
2024-11-28T09:24:35Z
Гоночная легенда: на аукцион выставили прославленный Ferrari за 25 миллионов евро
Фокус
2024-11-28T09:21:44Z