MY.UAНовини
Міфи про криптовалюту: розвінчуємо найпоширеніші упередження
Міфи про криптовалюту: розвінчуємо найпоширеніші упередження

Міфи про криптовалюту: розвінчуємо найпоширеніші упередження

Важко знайти людину, що не чула б про криптовалюту, оскільки у часи різкої зміни курсу біткоїну це обговорюють практично усі ЗМІ, навіть недотичні до криптотематики. Втім, довкола цієї теми все ще вирують різноманітні упередження та пересуди.

У відкритому доступі в інтернеті вже є достатньо інформації щодо того, як саме працює криптовалюта, але багато хто все ще вважає це виключно "грошима для тіньових справ". Хоча експерти вже давно розвінчали це твердження, довкола біткоїну на криптогалузі загалом вистачає різних міфів.

Саме тому OBOZ.UA запитав думку читачів в соцмережах щодо найпоширеніших міфів про криптовалюту й розібрався, наскільки вони правдиві.

Міф №1. Криптовалюта пов’язана з брудними грошима

Згідно з даними ООН, у світі щорічно відмивається близько $800 млрд, що можна порівняти з 5% світового ВВП. В свою чергу дослідження криптоаналітичної компанії Chainalysis показало, що у 2023 році кількість активів, що отримали криптоадреси, пов’язані з незаконною діяльністю, знизилася з $39,6 млрд до $24,2 млрд. Аналітики підрахували, що з такою діяльністю пов’язані лише 0,34% транзакцій.

Таким чином фіатні (тобто національні) валюти використовуються зловмисниками набагато частіше. Частково це можна пояснити тим, що фіатні гроші складніше відстежити всупереч поширеній думці про анонімність у блокчейні.

Як наголошують експерти бізнес-консалтингової компанії FTI Technology, відстежуваність криптоактивів забезпечується завдяки традиційним криміналістичним методам, а також використанню протоколів KYC.

Know Your Customer (KYC) – стандартна практика для централізованих криптовалютних бірж, що полягає у верифікації користувачів. Це позбавляє їх анонімності, але натомість надає посилений рівень безпеки, доступ до повного функціонала платформи та гарантії відновлення акаунта в разі втрати пароля.

Як правило стандартна перевірка триває до 24 годин – після цього користувач отримує сповіщення про її статус. Втім, інтеграція з порталом держпослуг Дія дозволила українським користувачам криптобіржі WhiteBIT скоротити цей процес до кількох хвилин. Це можливо зробити як у браузерній версії сайту, так і через мобільних застосунок.

Аби пройти верифікацію через десктопну версію, необхідно:

  • у меню користувача відкрити сторінку верифікації;
  • серед способів перевірки обрати "Верифікація через Дію", відкрити застосунок "Дія" та відсканувати за його допомогою QR-код на екрані;
  • надалі потрібно лише підтвердити передачу документів у Дії та очікувати на завершення перевірки документів.

Крім того, у блокчейн-галузі вже давно розробили інструменти задля запобігання розповсюдження нечесних користувачів. Одним з них є AML-перевірка. Наприклад, на WhiteBIT лише за 1 USDT (а власникам нативної криптовалюти біржі WBT щоденно надаються безкоштовні перевірки) користувачі можуть миттєво перевірити будь-який криптогаманець на рахунок його причетності до незаконної діяльності. Зробити це можна, натиснувши на AML у меню "Продукти", вказавши адресу гаманця для перевірки і натиснувши "Перевірити".

Міф №2. Біткоїн – "мильна бульбашка"

Деякі українці вважають першу криптовалюту біткоїн "бульбашкою", що може скоро луснути. Така точка зору спирається на те, що буцімто біткоїн не має внутрішньої цінності, а його курс залежить лише від спекуляцій на ринку. Втім, це не зовсім так, оскільки у код біткоїну закладено низку інструментів для підтримки його вартості.

Зокрема – це емісія, обмежена у 21 млн BTC, з яких вже було створено 19,6 млн монет. Оскільки актив не може створюватися безкінечно, його пропозиція стане дефіцитною, а ціна, як наслідок, виросте.

Крім того, перша криптовалюта має й інші дефляційні інструменти – зокрема щочотири роки видобуток біткоїну падає вдвічі. Цей процес називають халвінг і наступного разу він відбудеться у квітні 2024 року. Після цього кількість біткоїнів, що добуваються майнерами, впаде з 6,25 BTC до 3,125 BTC за доданий блок – оскільки карбування нових монет знизиться, це також призведе до підняття їхньої вартості.

Також цінність біткоїну частково виражається через кількість електроенергії, що використовується для його видобутку. Цей процес називається майнінг.

Експерти з інвестиційної компанії Ark Invest пояснили, що біткойн дійсно не поводить себе як традиційний інвестиційний актив. Натомість вони стверджують, що біткоїн претендує на статус глобальної цифрової валюти.

У Ark впевнені, що подорожчання будь-якого активу залежить від його здатності зберігати чи навіть примножувати свою вартість. "У певному сенсі йдеться про циклічність: чим більше людей цікавляться активом – тим вищою буде його ціна, і чим актив ефективніший – тим більше людей захочуть його мати. Іншими словами, цінність грошей полягає в тому, що люди вірять в їхню цінність", – стверджують аналітики.

Це підкріплюється історично – найпоширенішім та найстабільнішим формам грошей була властива підтримка їхнього попиту. Зокрема успіх золота підкріплюється його дефіцитністю, замінністю та довговічністю.

У Ark наголосили, що біткоїну не лише притаманні ці ж самі характеристики, але й низка інших, наприклад, крім того, що його легше передавати між користувачами, для цього не потрібно нікуди йти. Також біткоїн можна поділити на менші частки.

"Це все дає йому можливість стати глобальною цифровою валютою, якщо не найкращою її формою", – наголосили експерти Ark і нагадали, що ринкова капіталізація біткоїну складає лише 2% від вартості золота.

Міф №3. У криптовалюті важко розібратися

Вивчати щось нове ніколи не просто. А оцінити, чи важко розібратися у різних аспектах криптогалузі, можна лише особисто. Для цього українці мають декілька можливостей, що до того ж не будуть їм коштувати абсолютно нічого.

По-перше, за сприяння криптобіржі WhiteBIT на національній освітній платформі Дія.Освіта було запущено безоплатний курс "Криптограмотність та блокчейн". Він складається з чотирьох модулів, які мають певну кількість уроків, і розрахований на 100 годин освоєння матеріалу. Також курс доступний англійською мовою.

Ті, хто не має вільного часу для відвідування онлайн-занять, але хоче поглибити свої знання з криптограмотності, можуть переглянути відеокурс WhiteBASE: trading на YouTube-каналі WhiteBIT.Крім того, школа Cryptology проводить безоплатний курс курс для тих, хто хоче дізнатися, чи підходить йому криптотрейдинг. Програма складається з 9 модулів.

Міф №4. Крипта – це легкий і швидкий заробіток

Хоча від історій про криптотрейдерів, що стають мільйонерами, і зльоти курсу відомих активів може запаморочитися у голові, критично важливо пам’ятати про високу волатильність криптоактивів. Це вважається як його перевагою, так і недоліком.

У такій галузі ніхто не може гарантувати прибуток, оскільки курс деяких активів може бути дуже мінливим. Саме висока волатильність криптовалют дає можливість заробити на різниці курсів, але так само, якщо невірно розпізнати ринкові сигнали, кошти можна втратити.

Тому займатися криптотрейдингом або інвестуванням у такі активи потрібно, маючи відповідний досвід або пройшовши попереднє навчання. Досвідчені експерти радять підходити до крипторинку з довгостроковою перспективою, ретельно проводити власні дослідження та диверсифікувати свої портфелі.

Міф №5. Криптовалюту просто вкрасти

Перш за все варто сказати, що вкрасти криптовалюту з блокчейну неможливо. Криптовалюта – це віртуальний актив, який не може існувати поза межами певної мережі.

Зламати блокчейн практично неможливо. Для цього зловмисники мають контролювати не менш як 51% нод – мережевих вузлів, або ж усіх комп’ютерів, підключених до блокчейну. Наприклад, блокчейн Bitcoin має 14 тисяч таких вузлів – жодне хакерське угруповання не має технічної можливості його зламати.

Втім, марно буде заперечувати факти кібератак на криптовалютні проєкти та те, що власники криптовалюти, можуть втратити її через обман. Саме тому варто забезпечити надійність зберігання своїх активів та дотримуватися правил кібербезпеки.

Раніше ми вже писали, як захистити свою криптовалюту від хакерів та шахраїв:

  • якщо вона зберігається у холодному криптогаманці, пароль до нього має знати лише власник;
  • нікому не надавати дані для входу в особистий акаунт криптобіржі чи іншої платформи;
  • щоразу перед введенням перевіряти веб-адресу платформи, на якій зберігаються активи;
  • не встановлювати на комп’ютер, з якого ви заходите у акаунт, програми для віддаленого доступу (AnyDesk, TeamViewer, Chrome Remote Desktop тощо);
  • перевіряти адресу перед підтвердженням транзакції і не копіювати адреси з історії транзакцій;
  • користуватися двофакторною авторизацією (2FA);
  • використовувати антифішингові методи захисту. Наприклад, клієнти WhiteBIT мають змогу підключити функцію "Антифішинг" – після цього для підтвердження справжності листів від криптобіржі до них додаватиметься буквено-цифровий пароль.

Що ж щодо безпеки самих майданчиків? Обирати варто такі платформи, що пройшли незалежну кібербезпекову перевірку (а краще – декілька різних). Наприклад, експерти компанії Hacken.io включили WhiteBIT до топ-3 централізованих криптобірж, а сертифікаційна платформа CER.live надала криптобіржі рейтинг ААА за надійністю.

Крім того, того WhiteBIT зберігає 96% цифрових активів на холодних гаманцях – вони не підключені до інтернету, а отже недоступні для кіберзлочинців. А для виявлення та запобігання хакерським атакам використовується Web Application Firewall (WAF).

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Главный конфуз за королевскую «карьеру» Кейт Миддлтон
Marie Claire
2024-09-22T02:00:49Z
"Дело было к вечеру, выпить было нечего": Волочкову высмеяли за меха в жару
GlavRed
2024-09-21T20:06:37Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
"С согласия ФСБ": Кондратюк отреагировал на съемки пропагандистской ленты об армии РФ
Фокус
2024-09-08T13:00:33Z
«Новый сезон-2024»: самые стильные образы российских звезд на фестивале
Marie Claire
2024-09-16T15:25:02Z
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Маразм зашкаливает. РФ определилась со странами ЕС, не угрожающими ее "традиционным ценностям"
Comments UA
2024-09-21T21:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Иран передал РФ ракеты, но не передал пусковые установки - СМИ
Корреспондент
2024-09-22T02:36:04Z
Харрис приняла приглашение CNN на дебаты 23 октября
Европейская правда
2024-09-22T02:33:11Z
Запад изменил позицию по ударам вглубь РФ. The Times назвал причину
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T17:27:19Z
Зеленский: Путин и ему подобные могут разделить мир и съесть части как пирог
Европейская правда
2024-09-15T19:03:34Z
Семья судьи Апелляционного суда Львовщины Михаила Романюка незаконно завладела виллой в центре Львова, - расследование СМИ
Политека
2024-09-10T17:13:06Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
"Вот почему это происходит". Ребров не сдержался в эфире после поражения сборной Украины от Албании. Видео
Обозреватель
2024-09-08T06:52:52Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Конте повернувся на Альянц Стедіум за нічиєю проти Ювентуса
Football.ua
2024-09-21T18:04:32Z
Карпати в меншості здолали Чорноморець
Football.ua
2024-09-21T11:58:10Z
Александра Усика арестовали в аэропорту Кракова
UAToday
2024-09-18T03:24:18Z
Усик - об ударе от Фьюри: Возле меня летали какие-то аисты
Корреспондент
2024-09-16T09:30:33Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Мега шоколадный десерт: рецепт простого и сладкого брауни за полчаса, видео
Политека
2024-09-21T18:45:29Z
Рейчел Барбер и чужая зависть: как безумное стремление к счастью разрушило жизни целой семьи
Marie Claire
2024-09-21T16:27:44Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Три способа обеззараживания: как сделать воду безопасной для питья
Знай
2024-09-08T17:21:08Z
Доступная дорога к здоровью: ученые рассказали, как легко сжигать калории и укреплять организм
Фокус
2024-09-21T19:03:47Z
После варки риса не сливай воду, оставь ее для оздоровления прически: как это правильно сделать
Знай
2024-09-21T13:51:50Z
В аптеках Украины появится новая французская вакцина: врачи призывают украинцев ею воспользоваться
Знай
2024-09-21T12:12:45Z
Довести уход за собой до идеала: врач рассказала об основных нюансах комплексного душа
Фокус
2024-09-21T12:12:26Z
Липосомы в косметике: как «доставить» крем в самые глубокие слои кожи
Marie Claire
2024-09-21T11:00:25Z
В США одобрена первая назальная вакцина против гриппа: детали
Comments UA
2024-09-21T10:15:55Z
Ученые спустя 5 лет нашли эпицентр распространения COVID-19: названы все "подозреваемые"
UAToday
2024-09-21T09:06:27Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
"Уже через неделю были понятны причины", - эксперт о катастрофе F-16
Новости Украины
2024-09-08T19:27:45Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
На затонувшей яхте Майка Линча были водонепроницаемые сейфы с секретными данными разведок – СNN
ZN UA
2024-09-22T03:03:54Z
В Сумской области раздалось 175 взрывов
TSN
2024-09-22T02:33:28Z
На складе в Воронежской области двое суток детонируют боеприпасы после попадания БПЛА
ZN UA
2024-09-09T01:50:11Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Не дадим России нас обойти: Умеров рассказал о производстве дронов в 2025 году
ZN UA
2024-09-22T00:36:02Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
"Вытаскивать нужно вовремя": Жан Беленюк с огромным аппаратом предлагает украинкам помощь
Знай
2024-09-08T16:51:42Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
Иран представил модернизированный Шахед
Корреспондент
2024-09-22T03:30:15Z
Полгода будете ходить пешком: водителей массово лишают прав за техническую неисправность – проверьте свое авто
Знай
2024-09-22T03:21:41Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Украина привела доказательства причастности России к удару по миссии Красного Креста
Апостроф
2024-09-21T12:09:31Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Гороскоп на 22 сентября для всех знаков Зодиака: кого ждет приятный день
Политека
2024-09-22T01:00:39Z
В Минприроды обновили информацию о загрязнении воды в Сейме и Десне
Апостроф
2024-09-21T22:27:34Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
Украинцы за восемь месяцев ввезли в страну почти триста тысяч автомобилей
ZN UA
2024-09-21T18:33:40Z
Юные жеребцы и мощные авто - слабости Мадонны: роскошный Jaguar поп-дивы выставлен на продажу
Знай
2024-09-21T15:51:03Z
В Украине работает шеринг автогражданки для водителей, сообщил hotline finance
Корреспондент
2024-09-20T13:15:09Z
Заброшенные раритеты: в Украине обнаружили коллекцию винтажных Mercedes и Cadillac
Фокус
2024-09-20T13:06:15Z
Харьковские рекордсмены: история уникальных украинских спорткаров ХАДИ
Фокус
2024-09-20T12:06:18Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
"Будут сидеть без света по 16 часов в сутки": эксперт ответил, в каких городах зимой ситуация будет самой тяжелой
TSN
2024-09-08T10:54:08Z
Сдерут не только за коммуналку: украинцам установили дополнительную плату за жилье
Знай
2024-09-22T02:30:17Z
Какие документы подавать для оформления субсидии на зиму: ПФУ напомнил правила
Знай
2024-09-21T19:12:26Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Признание поражения? Создатели Homeworld 3 выпустят годовой контент за один день
GameMag
2024-09-22T03:37:10Z
Инклюзивность и боди-хоррор: Редактор персонажей из Dragon Age: The Veilguard стал мемом
GameMag
2024-09-22T03:06:01Z
"Ralph Lauren" только реплики делает: украинка на "сэконде" отрыла винтажный свитер за $600
Знай
2024-09-22T02:51:30Z
"Ледниковый период холодной войны": AMD больше не интересует рынок игровых ПК и ноутбуков
GameMag
2024-09-21T19:33:54Z
Свирепый мамонт, голодные крокодилы и Хоумлендер: у Mortal Kombat 1 "жирное" DLC, яркое видео
Знай
2024-09-21T18:51:21Z
Инсайдеры: Final Fantasy XVI скоро выйдет на Xbox Series X|S, некоторые анонсы по серии ожидаются на TGS 2024
GameMag
2024-09-21T16:03:51Z