MY.UAНовини
Москва не може дозволити собі перемогти: огляд преси на два роки війни РФ проти України
Москва не може дозволити собі перемогти: огляд преси на два роки війни РФ проти України

Москва не може дозволити собі перемогти: огляд преси на два роки війни РФ проти України

У цю суботу, 24 лютого 2024 року, Україна відзначає другі роковини повномасштабного вторгнення Росії, що стало найбільш смертоносним конфліктом в Європі з часів Другої світової війни.

Різноманітні медіа перераховують здобутки України та поразки Росії, або ж навпаки, те, що збільшило чи продовжує становити загрозу для України.

Про те, яким був другий рік війни, та яким буде третій рік війни – читайте в огляді іноземних ЗМІ на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Чинник США: огляд Reuters

Видання вказує, що президент Володимир Зеленський все ще має значну підтримку серед країн-партнерів.

Втім, долає Reuters, оскільки у США виділення допомоги у розмірі $61 млрд стримується політичними суперечками, існує низка проблем.

– До кінця 2024 року вибори в США можуть призвести до зміни президента і політики щодо України та її війни з Росією, що може затьмарити перспективи на найближчі роки, – пише видання.

Reuters вказує, що 24 лютого до України прибудуть західні лідери та різноманітні іноземні високопосадовці. Також Зеленський візьме участь у телефонній розмові з лідерами G7. А по всій Україні відбудуться заходи, зокрема панахида за загиблими в Бучі, на північ від Києва – місці, де було скоєно одні з найжахливіших воєнних злочинів під час конфлікту.

– Початковий шок від вторгнення поступово перетворився на звикання, а потім на втому, коли світ спостерігав, як початкові російські успіхи і приголомшливий український контрнаступ наприкінці 2022 року повільно перетворилися на виснажливу окопну війну з виснаженням. У сценах, що нагадують поля битв Першої світової війни, солдати під шквальним артилерійським вогнем гинуть тисячами, іноді на кількох кілометрах землі, – пише видання.

Водночас за два роки обидві сторони розробили величезні і все більш досконалі флоти повітряних, морських і наземних дронів для спостереження і нападу, що стало безпрецедентним використанням безпілотних засобів, яке може прокласти шлях до майбутніх конфліктів.

Також видання вказує, що масштаби руйнувань в Україні приголомшують.

– Нещодавнє дослідження Світового банку показало, що відновлення економіки України може коштувати майже $500 млрд. Два мільйони одиниць житла було пошкоджено або зруйновано, а майже 6 млн людей втекли за кордон, – пише Reuters.

Два роки війни: The Guardian

Британське видання пише, що на два роки війни Україна “відчуває виснаження”. Якщо ще рік тому існував обережний оптимізм щодо контрнаступу, то зараз ці надії відсутні, а захоплення Росією Авдіївки стало найбільшою перемогою Кремля з часу захоплення Бахмута в травні минулого року.

– Українці не здаються. Але ця виснажлива війна виснажує війська на фронті, цивільне населення вдома та їхніх лідерів. Настрій національної єдності поступився місцем більш складній рішучості. Ті, хто служив на фронті або втратив там близьких, можуть мати змішані почуття щодо життя, яке відбувається в інших частинах країни. Звільнення Володимиром Зеленським свого головнокомандувача Валерія Залужного підкреслило напруженість у верхах, – пише видання.

Втім, пише видання, українці сьогодні, переважно, не бачать іншого вибору, окрім як боротися далі.

– Мало хто вірить, що Москві можна довіряти в дотриманні будь-яких домовленостей. Більшою проблемою є втома від війни за кордоном – якою б огидною вона не здавалася українцям, зважаючи на випробування, які вони переживають. Шок від вторгнення і захоплення українською доблестю з часом зменшилися. Усвідомлення того, що легкої перемоги не буде, війна на Близькому Сході та криза вартості життя поглинають увагу західних лідерів і зменшують внутрішні апетити щодо надання допомоги, – пише The Guardian.

Водночас видання захоплюється винахідливістю України, як, наприклад, креативне використання безпілотників.

Проте немає жодних ознак швидкої і простої перемоги Росії, як багато хто очікував два роки тому, пише медіа. Сьогодні очевидно, що конфлікт докорінно змінив перспективи європейської безпеки, а Європа більш серйозно бореться з розумінням того, що на США більше не можна покладатися як на свого гаранта.

– Європа і США повинні виконати свої зобов’язання, щоб забезпечити Києву допомогу, необхідну для продовження боротьби, – резюмує видання.

24 лютого 2022: очікування від Axios

На думку американського Axios, найкращою надією України на третій рік російського вторгнення може бути те, аби уникнути втрати нових територій, але щодо цього є сумніви, оскільки Вашингтон досі не може забезпечити допомогу Україні.

За словами Майкла Кофмана, провідного військового аналітика і старшого наукового співробітника Фонду Карнегі, Росія має перевагу в артилерійських боєприпасах п’ять до одного, а Україна також стикається з нестачею піхоти.

– Малоймовірно, що цього року буде достатньо ресурсів для ще одного великого українського наступу, – каже Кофман, зазначаючи, що Київ має вирішити “фундаментальні питання” щодо зміцнення своїх оборонних позицій і мобілізації більшої кількості бійців.

Фото: Facebook / 110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка

Видання також пише про те, що президент Володимир Зеленський, який цього місяця звільнив свого вищого командувача і “чия риторика щодо війни стає дедалі похмурішою”, під час візиту на фронт цього тижня попередив, що його війська перебувають у “надзвичайно складному” становищі через “затримки” у постачанні зброї.

Попри переваги Росії, Україна все ще може сподіватися “стримати і потенційно виснажити” російські сили цього року, але лише за умови достатньої підтримки з боку західних прихильників, каже Кофман.

Водночас Axios вказує, що “немає жодних ознак того, що президент Росії Володимир Путін прагне миру – і, звичайно, не на тих умовах, які прийняв би Зеленський”.

Паралельно із цим видання згадує військових аналітиків та західних чиновників, які кажуть, що з часом західні санкції і зброя погіршать здатність Росії вести війну і дозволять Україні взяти гору на полі бою. Втім, після 24 лютого 2022 року, мало хто оптимістично дивиться на 2024 рік, підсумовує Axios.

Фото війни: The Atlantic

Аналітичний центр The Atlantic під другі роковини вторгнення Росії нагадує, що Кремль планував захопити Київ за три дні, а решту України – за шість тижнів.

– Коли російські війська перейшли кордон 24 лютого 2022 року, один російський оглядач оголосив про дострокову перемогу. “Україна, – писав він, – більше не існуватиме”. Натомість Київ не був узятий, колона відступила, і два роки по тому Україна все ще існує, – йдеться у матеріалі.

Тим не менш, 24 місяці бойових дій “завдали українцям надзвичайної шкоди, спричинивши фізичний і психологічний шок, який триватиме протягом наступних поколінь”.

– Звичайні ландшафти стали надзвичайними. Міста поцятковані руйнуваннями від війни, села перетворені на руїни, значна частина сільської місцевості знелюдніла. Змінилося і звичайне життя. Українці перебудували своє життя, покинули свої домівки, навчилися жити в умовах глибокої незахищеності та були змушені робити надзвичайний вибір. Слова, які раніше люди сприймали як належне, або ніколи не замислювалися над ними – хоробрість, боягузтво, патріотизм – набули нового значення, – йдеться у матеріалі.

У матеріалі аналітиків запропонували переглянути підбірку фотографій війни, з огляду на два роки російської агресії.

– Вони є спробою зафіксувати в образах трансформацію, яка іноді не піддається опису, – резюмують в The Atlantic.

Фото війни від The Atlantic – за посиланням.

Уроки війни: The Washington Post

Американська газета The Washington Post вказує, що США довгий час покладалися на дорогу зброю як на ключ до перемоги в конфліктах, але війна в Україні змушує їх “переглянути свої припущення”.

Стейсі Петтіджон, директор оборонної програми Центру за нову американську безпеку, заявила виданню, що цей конфлікт поставив під сумнів давні уявлення про те, що дорога високоточна зброя є ключем до перемоги США у війнах.

Американські снаряди, які наводяться на ціль за допомогою GPS, виявилися вразливими для російських засобів радіоелектронної боротьби, які зашифровують їхні сигнали і збивають з курсу.

Петтіджон сказав виданню, що США майже напевно взяли до уваги той факт, що Україна використовує застарілу артилерію, яка наводиться на ціль за допомогою датчиків і безпілотників.

– Ракети HIMARS коштують близько $240 тис. кожна, і в 2022 році Україна ефективно використовувала їх для нанесення точних ударів по російських цілях за лінією фронту. Але витік документів американської розвідки минулого року свідчив про занепокоєння, що Росія знайшла способи націлювати їх за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, і до часу контрнаступу України влітку їхній вплив був притуплений, – пише видання.

Фото: Chopin Airport

Проблеми із застосуванням американської тактики також виявилися під час війни, коли українські війська намагалися відмовитися від невдалої тактики маневрів НАТО для прориву через російську оборону.

The Post повідомила, що уроки України будуть враховані в наступній Стратегії національної оборони США, де аналітики вивчатимуть наземну війну, інформаційну війну, вогневі можливості на великих відстанях та інші аспекти конфлікту.

2 роки війни: огляд економіки від The Conversation

Видання із посиланням на одного європейського економіста пише, що війна в Україні повністю домінує в російській економіці. Це відбувається настільки, що “Москва не може дозволити собі ні перемогти, ні програти цю війну”.

Рено Фукар, старший викладач економіки в Ланкастерському університеті, вказав на важку економічну ситуацію, в якій опинилася Росія, коли добігають кінця 2 роки війни проти України.

За даними російського уряду, у третьому кварталі 2023 року ВВП Росії зріс на 5,5% у річному обчисленні. Але більша частина цього зростання зумовлена гігантськими військовими витратами країни, каже Фукар: цього року Кремль планує витратити на оборону рекордні 36,6 трлн рублів, або $386 млрд.

– Зарплати військовим, боєприпаси, танки, літаки, компенсації за загиблих і поранених солдатів – все це впливає на показники ВВП. Простіше кажучи, війна проти України зараз є головним рушієм економічного зростання Росії, – заявив Фукар в статті для The Conversation цього тижня.

Інші сфери російської економіки страждають від затягування війни. Москва зіткнулася з гострою нестачею робочої сили через те, що молоді фахівці тікають з країни або втягуються в конфлікт. За оцінками, зараз в країні не вистачає близько 5 млн працівників, що призводить до стрімкого зростання заробітної плати.

Інфляція висока – 7,4%, що майже вдвічі перевищує цільовий показник центрального банку в 4%. Тим часом прямі інвестиції в країну обвалилися, впавши приблизно на $8,7 млрд за перші три квартали 2023 року, згідно з даними російського центрального банку.

– Все це ставить Кремль у скрутне становище, незалежно від результату війни в Україні. Навіть якщо Росія переможе, вона не зможе дозволити собі відновити і убезпечити Україну через фінансові витрати, а також через наслідки ізоляції від решти світового ринку, – пише видання.

Поки Росія залишається ізольованою, її “найкраща надія” – стати “повністю залежною” від Китаю, одного з небагатьох стратегічних союзників, що залишилися, сказав Фукар.

Тим часом, витрати на відбудову власної держави вже “величезні”, додав він, вказуючи на такі проблеми, як зруйнована інфраструктура і соціальні заворушення в Росії.

Інші економісти попереджають про неприємності, що насуваються на Росію на тлі її війни в Україні. На російську економіку чекає ще більша деградація, попередив нещодавно один лондонський аналітичний центр, незважаючи на розмови про стійкість Росії перед обличчям західних санкцій.

Скільки пройшло днів з 24 лютого 2022

Загалом, широкомасштабна агресія України з 22 лютого 2024 року триває вже 731 день, або 1 рік, 12 місяців.

Від початку окупації Росією Криму і Севастополя минуло 3656 днів, або 10 років.

Переглянути лічильник, на якому можна побачити, скільки днів пройшло з дати 24 лютого 2022 року – можна на Фактах ICTV.

Джерела: The Conversation, Reuters, Washington Post, Axios, The Guardian, The Atlantic

Теги за темою
ЗМІ
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На фронті 187 зіткнень, росіяни здійснили понад 3900 обстрілів позицій Сил оборони
УкраинФорм
2024-11-22T21:33:27Z
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
Знай
2024-11-22T21:30:11Z
ЗМІ розкрили деталі про плани росіян захопити Харків і Суми в червні 2024 року
24tv
2024-11-22T21:27:54Z
У частині Києва аварія вивела з ладу систему сповіщення про повітряну тривогу
24tv
2024-11-22T21:21:29Z
Поблизу Вугледара окупанти розстріляли п’ятьох полонених захисників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:21:47Z
Удари по Росії покращили для ЗСУ ситуацію – ЗМІ
1News
2024-11-22T20:12:31Z
Наступ ворога спричинив перенесення Покровської адміністрації
360ua.news
2024-11-22T20:12:03Z
10 років тюрми отримав поплічник Росії, який наводив ракети на ЗСУ під Слов’янськом
InternetUA
2024-11-22T20:01:32Z
КМДА звинуватила поліцію у зриві термінів ремонту на одній зі столичних ТЕЦ
УкраинФорм
2024-11-22T20:00:16Z
У РФ виділили на мікроелектроніку $7 млрд, але через санкції не змогли її закупити
Хвиля
2024-11-22T21:36:53Z
Політичні ігри навколо України: експерт розповів, як Шольц та Ердоган використовують війну у своїх політичних інтересах
Политека
2024-11-22T21:28:48Z
Трамп легко може "поставити Путіна на коліна": експерт назвав спосіб
GlavRed
2024-11-22T21:27:55Z
"Король Чарльз програє битву з раком": інсайдери зробили нову заяву
GlavRed
2024-11-22T21:27:50Z
Активісти Greenpeace заблокували резиденцію лідера канадської опозиції
УкраинФорм
2024-11-22T21:18:33Z
кремль хоче залякати Україну новою ракетою – WSJ
iPress
2024-11-22T21:15:21Z
Європарламент готується схвалити резолюцію щодо ситуації в Грузії
iPress
2024-11-22T21:15:15Z
В Туреччині незадоволені рішенням влади протестувальники розпалили на вулицях багаття
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:03:35Z
Сійярто лютує через санкції США проти Газпромбанку: Атака на наш суверенітет
Европейская правда
2024-11-22T20:45:16Z
Фільм «Ваяна» / Moana — Двейн Джонсон у полінезійському «костюми» на багатьох фото зі знімального майданчика
ITC
2024-11-22T21:15:54Z
«Ля Палісіада», «Мирні люди» і три копродукційні фільми про війну в Україні увійшли до списків «Оскара»-2025
Детектор М
2024-11-22T21:12:31Z
Пісні Tember Blanche потрапили у тренди завдяки серіалу "Реванш"
24tv
2024-11-22T21:03:41Z
Скарлетт Йоганссон – 40 років: 4 найкращі фільми з королевою драми й номінанткою Оскара
24tv
2024-11-22T19:57:26Z
Відомий співак шокував розповіддю, як ледь не загинув під обстрілом: "Мама закрила собою мене"
24tv
2024-11-22T19:36:39Z
"Для чого все це": солістка А-студіо жорстко видала свою позицію і вилаяла колег за мовчання
GlavRed
2024-11-22T19:27:39Z
Для справжніх поціновувачів розкоші: як правильно обрати вигнутий диван для вітальні
24tv
2024-11-22T19:06:02Z
У Києві презентували реєстр Музейного фонду України
УкраинФорм
2024-11-22T18:58:22Z
Володимир Остапчук подарував 24-річній дружині розкішне елітне авто
TSN
2024-11-22T17:36:06Z
Імбир ніколи не буде сохнути та псуватися: секрет його зберігання
24tv
2024-11-22T21:03:06Z
Наскільки небезпечні Е-добавки в їжі та напоях
24tv
2024-11-22T20:06:03Z
Вчені зʼясували, наскільки тривале сидіння шкодить здоров'ю серця
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T20:00:19Z
Нічого не скасовуємо: Мінсоцполітики про виплату допомоги і МСЕК
Фокус
2024-11-22T19:57:09Z
Здоровий початок дня: 5 простих ранкових процедур, які допоможуть схуднути
Фокус
2024-11-22T19:51:57Z
Як приготувати смачний, насичений вітамінами гарбузовий сік
TSN
2024-11-22T19:06:41Z
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T15:51:10Z
Що з чинними документами по МСЕК: у МОЗ пояснили, кому і коли треба йти на повторний огляд
Украина Криминальная
2024-11-22T15:48:23Z
Дослідження показало, що аспірин та інші ліки можуть підвищувати ризик розвитку деменції
Portaltele
2024-11-22T14:34:02Z
Хет-трік Кейна приніс Баварії перемогу над Аугсбургом
Football.ua
2024-11-22T21:29:53Z
Контракт Маскерано з Інтер Маямі буде розраховано на три роки
Football.ua
2024-11-22T21:24:12Z
Боніфейс може пропустити залишок 2024 року через травму
Football.ua
2024-11-22T20:51:27Z
Компанія для Модрича: Реал планує повернути легенду клуба
24tv
2024-11-22T20:51:24Z
Хомченовський повернувся до загальної групи Кривбасу
Football.ua
2024-11-22T20:34:57Z
Відбулися кадрові зміни у Федерації хокею України
УкраинФорм
2024-11-22T20:34:42Z
Чемпіон ОІ та прихильник Путіна зажадав від МОК вибачитись перед росіянами
24tv
2024-11-22T19:42:54Z
Українська «молодіжка» - у другому кошику на жеребкуванні футбольного Євро-2025
УкраинФорм
2024-11-22T19:34:32Z
Лупашко: Колос нам створював багато труднощів, але ми впоралися з цим
Football.ua
2024-11-22T19:16:58Z
Долар зростає як на дріжджах: яким буде курс валют з 25 листопада
GlavRed
2024-11-22T21:27:27Z
Керівники центробанку ЄС попереджають, що економіці загрожує політичний параліч – FT
iPress
2024-11-22T21:15:23Z
Ryanair та інші лоукостери отримали штраф за стягнення плати за ручну поклажу
360ua.news
2024-11-22T19:21:15Z
Ціни на житло: які квартири в Україні дорожчають швидше
Хвиля
2024-11-22T19:09:06Z
Галущенко зустрівся у Відні з представником Китаю при МАГАТЕ
УкраинФорм
2024-11-22T18:55:54Z
Польські фермери оголосили про новий страйк перед пунктом пропуску на кордоні
ZN UA
2024-11-22T18:52:16Z
Бюджет-2025: скільки грошей витратять на оборону, пенсії та зарплати
TSN
2024-11-22T18:48:10Z
Українці в жовтні отримали понад ₴119 мільйонів кешбеку
УкраинФорм
2024-11-22T18:37:06Z
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Знай
2024-11-22T18:36:29Z
У Києві створили штаб ППО, – ЗМІ
24tv
2024-11-22T21:21:53Z
Цифрова мобілізація: чи запровадять трекінг повістки у "Резерв+"
TSN
2024-11-22T21:21:49Z
Дрони ЗСУ атакували російський Капустін Яр, звідки була запущена міжконтинентальна ракета
iPress
2024-11-22T21:15:22Z
Чи змусять батьків говорити українською у школах: оголосили нові правила
Знай
2024-11-22T21:12:44Z
У ЗСУ спростували інформацію про нібито присутність північнокорейських військових на Харківщині
УкраинФорм
2024-11-22T21:09:06Z
“Війська КНДР під Харковом”: в ЗСУ відреагували
1News
2024-11-22T21:00:10Z
Як українські ЗМІ кошмарять українців ядеркою. Ми всі помрем?
Детектор М
2024-11-22T20:37:50Z
Біля кордону Норвегії винищувачі перехопили російський літак-розвідник
24tv
2024-11-22T20:27:46Z
Пенсія в Україні: в Мінсоцполітики розповіли про стаж та розмір виплат військових
Политека
2024-11-22T20:27:29Z
"Мангеттен серед пустелі": як з глини збудували найстаріше місто хмарочосів у світі
Фокус
2024-11-22T21:12:51Z
Навіщо на джинси вже понад 100 років кріплять ззаду "шкіряну" етикетку
24tv
2024-11-22T21:03:19Z
Секрет ресторанного смаку вдома: неймовірний салат з мідіями
24tv
2024-11-22T20:48:49Z
Домашні проєкти, над якими ідеально працювати під час зимових канікул
24tv
2024-11-22T20:03:13Z
Новорічні традиції: що не варто подавати на святковий стіл
24tv
2024-11-22T19:51:38Z
Не пощастить: для яких знаків зодіаку осінь закінчиться неприємними новинами
24tv
2024-11-22T19:06:08Z
Автентичний рецепт для домашнього затишку: готуємо тисменицьку начинку
24tv
2024-11-22T18:15:14Z
Як повторно використовувати картонні коробки, щоб захистити свої рослини взимку
24tv
2024-11-22T17:51:37Z
Ідеальне місце для грошового дерева: тільки тут принесе успіх та багатство
24tv
2024-11-22T17:42:23Z
Росіяни завдали два удари по Запорізькій області, попередньо - без жертв
УкраинФорм
2024-11-22T21:28:14Z
Країна під атакою потужної магнітної бурі: коли "влупить" ще одна
GlavRed
2024-11-22T21:27:33Z
У Софіївській Борщагівці під Києвом вибухнули два трансформатори
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T21:21:16Z
Хмільна катастрофа: як Лондон затопило смертельною хвилею пива
Фокус
2024-11-22T20:03:05Z
На Хмельниччині чоловік застосував сльозогінний газ проти ТЦК, бо ті відмовилися від хабаря
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T19:51:04Z
Поліцію Італії зобов’язали повернути вилучену марихуану вартістю 1,5 млн євро
Европейская правда
2024-11-22T19:43:50Z
Засуджено киянку, яка вбила кота, викинувши його з 8-го поверху
Украина Криминальная
2024-11-22T19:39:07Z
Росіяни атакували Суми "Шахедами" з новим зарядом, щоб вбити якомога більше людей: нові подробиці
TSN
2024-11-22T19:36:55Z
У Сербії заарештували 11 осіб, причетних до обвалення даху на вокзалі
УкраинФорм
2024-11-22T18:15:52Z
«Новонароджена» планета все ще світиться від тепла свого формування
Portaltele
2024-11-22T21:36:51Z
Розробник претендента на "гру року" розповів, що він зробив гру, щоб убити час у відпустці
InternetUA
2024-11-22T21:31:25Z
Вчені думали, що знайшли в океані літак Амелії Ергарт: чим він був насправді
Фокус
2024-11-22T21:12:17Z
Яка різниця між міжконтинентальною та ракетою середньої дальності: пояснення Defense Express
24tv
2024-11-22T20:42:52Z
Перше детальне зображення загибелі зірки за межами Чумацького Шляху — у 2000 разів більшої за Сонце, за 160 000 світлових років
ITC
2024-11-22T19:58:34Z
OpenAI розглядає можливість створення власного браузера для конкуренції з Google
Детектор М
2024-11-22T19:48:39Z
У космосі астронавти стали розуміти гірше, ніж на Землі
Portaltele
2024-11-22T19:36:30Z
Поспішіть з апгрейдом: Nvidia попередила про дефіцит ігрових відеокарт
InternetUA
2024-11-22T18:43:26Z
Apple починає продавати оновлений iPad 10
Portaltele
2024-11-22T18:34:28Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z
Вчені знайшли спосіб заряджати акумулятори електрокарів лише за 15 хвилин
24tv
2024-11-22T18:22:34Z
Ford подав до суду за модернізацію нових Bronco
AutoCentre
2024-11-22T18:03:04Z
"Тести будуть позитивні": пілоти "Формули 1" у Лас-Вегасі поскаржились на марихуану
Фокус
2024-11-22T17:12:25Z
Tata Daewoo презентувала електровантажівку із запасом ходу 480 км
AutoCentre
2024-11-22T17:07:34Z
Брутальний і потужний: презентовано новий позашляховий кросовер Honda
Фокус
2024-11-22T17:06:38Z
Hyundai та GM налагодять спільний випуск пікапів
AutoCentre
2024-11-22T16:37:56Z
В Україні виготовили партію сміттєвозів на шасі JAC N120
AutoCentre
2024-11-22T16:37:51Z
Що означають кольорові крапки та лінії на шинах: водіям назвали важливий нюанс
GlavRed
2024-11-22T16:27:22Z