У Львові зберегли кінцівку тяжкопораненому воїну, він міг втрати ногу або залишитися нерухомим.
Як отримав поранення
25-річний Ілля Дмитришин зі Львівщини, вирішив вступити в армію добровільно рік тому.
– Таке рішення ухвалив, бо сприймав це як належне. Адже воювати рано чи пізно піде кожен, а переховуватися від ТЦК мені було б соромно. То був мій чоловічий обов’язок, – говорить він.
А ще Ілля вирішив воювати заради свого шестирічного сина Мар’яна.
Чоловік думав, що стане парамедиком, адже має медичну освіту. Однак його розподілили його у кулеметники.
Служив Ілля на Бахмутському напрямку, там у вересні минулого року, під час ворожого штурму, він отримав важке кульове поранення в ногу.
Лікування після поранення
Воїна спочатку відправили до Харкова, там лікарі стабілізували його стан та встановили апарат зовнішньої фіксації.
Вже потім Іллю скерували у Львів – до реабілітаційного Центру Незламні.
У чоловіка діагностували масивний дефект мʼяких тканин та стегнової кістки – близько семи сантиметрів. Ортопеди-травматологи центру одразу взялись за порятунок кінцівки.
Ортопед-травматолог Юрій Кіт розповідає, що для порятунку ноги військового використали метод Masquelet для відновлення кістки.
– Цей метод дозволяє провести заміщення масивних дефектів великих кісток за допомогою формування організмом мембрани навколо заповненого цементним спейсером дефекту, – пояснює медик.
Далі, після формування оболонки, травматологи видалили наповнювач та пересадили кістковий трансплантат з тазу пацієнта. Втручання було успішним.
Як почувається воїн
– Прогнози мені спершу давали, що я буду десь пів року лежати в ліжку і нічого не можна буде з цим зробити. Для мене втратити мобільність і бути прикутим до ліжка – страшний сон, – пригадує Ілля.
Однак вже на 3-й день після першої операції захисник вийшов на вулицю з милицями.
У Іллі ще триває реабілітація, але чоловік вже думає про повернення на фронт. Він не хоче допустити, щоб син теж воював.
Фото: