Офіс генпрокурора запустив цифрове відстеження обшуків суб'єктів господарювання
Офіс генпрокурора запустив цифрове відстеження обшуків суб'єктів господарювання, повідомляє "Інтерфакс-Україна". Таку заяву зробив начальник управління захисту інвестицій та запровадження спеціалізації прокурорів Департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій Офісу генпрокурора Олександр Максименко.
"Ми бачимо, що в деяких випадках є такі втручання правоохоронних органів у суб'єкти господарювання. На сьогодні вже є цифрове рішення. Ми запустили відстеження обшуків у системі прокуратури", - сказав він на засіданні парламентської Спецкомісії із захисту інвесторів, коментуючи виконання указу президентом зменшення тиску на бізнес.
За його словами, після указу Офіс генпрокурора посилив діалог з бізнесом, і зараз проводиться комунікація з представниками понад 20 бізнес-асоціацій.
Заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Євген Колесник зазначив, що Нацполіція має понад 30 тис. кримінальних проваджень з "альтернативною підслідністю" ( стаття 191 "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", стаття 35 чи організації"), з них тих, що можуть бути віднесені до підслідності Бюро економічної безпеки (БЕБ) майже 11 тис. - за ст. 191 та 4,8 тис. за ст. 364.
За його словами, з 23 січня по 1600 кримінальних проваджень надійшли звернення до органів прокуратури для визначення їх у ВЕБ. Як зазначив заступник керівника головного підрозділу детективів БЕБ Костянтин Овчаров, з 23 січня з 2028 справ у бюро було прийнято рішення про закриття 126, з них 8% було розпочато іншими органами, переважно Нацполіцією.
У свою чергу, представники бізнесу на засіданні продовжили скаржитися про тиск на бізнес. Зокрема, засновник Concorde Capital Ігор Мазепа заявив, що у його справі щодо законності виділення землі відсутня інформація про висунуті підозри представникам держорганів. Він також висловив здивування передачею справи Державному бюро розслідувань (ДБР), оскільки до компетенції цього органу не належить розслідування справ бізнесу. Мазепа наголосив, що незаконні дії силовиків щодо бізнес відштовхують інвесторів від України.
Як повідомлялося, РНБО рішенням від 23 січня рекомендувала Офісу Генпрокурора, ДБР, Нацполіції, БЕБ та СБУ провести у тримісячний термін аудит вжитих щодо суб'єктів господарювання обмежувальних заходів щодо кримінальних проваджень та визначити доцільність їх застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних. реєстрах; а також утримуватись протягом трьох місяців від проведення процесуальних дій у кримінальних провадженнях, якщо таке застосування може заблокувати підприємницьку діяльність.
Раніше ми писали про те, що "бурштинова" справа перебуває на розгляді у ВАКС із 2019 року. Майже чотири роки тривало підготовче судове засідання через постійні неявки будь-кого з учасників та великі проміжки між засіданнями. Ексдепутати Розенблат та Поляков звинувачуються у отриманні неправомірної вигоди у розмірі 300 тисяч доларів за внесення змін до законодавства про легалізацію видобутку бурштину.