MY.UAНовини
«СпасибоЗаКрым», скасування рішення Хрущова 1954 року та «Україна анексувала Крим у 1991-му»: які тези просуває агітпроп у 10-ту річницю окупації півострова
«СпасибоЗаКрым», скасування рішення Хрущова 1954 року та «Україна анексувала Крим у 1991-му»: які тези просуває агітпроп у 10-ту річницю окупації півострова

«СпасибоЗаКрым», скасування рішення Хрущова 1954 року та «Україна анексувала Крим у 1991-му»: які тези просуває агітпроп у 10-ту річницю окупації півострова

Як російська пропаганда просуває тріумфалізм та ейфорію, намагаючись переконати у приголомшливих успіхах і процвітанні півострова в умовах окупації.

20 лютого 2014 року розпочалося загарбання Криму Росією. Наприкінці тієї зими росіяни розпочали операцію із захоплення півострова, спочатку перекинувши туди війська, встановивши контроль за органами влади, блокуючи військові підрозділи України, створюючи інформаційний тиск та ухвалюючи незаконні юридичні рішення. Після цієї агресії настала збройна окупація, яка триває й досі, потім Росія, порушивши міжнародне право, здійснила анексію Криму, яку намагається всіляко легітимізувати. До цієї дати «Детектор медіа» публікує низку матеріалів, присвячених Криму. Тут читайте спогади про 2014-й рік від тодішнього керівника Кримського медіацентру Міністерства оборони Владислава Селезньова, тут — ретроспективний погляд Центру досліджень «Детектора медіа» на зміни, які відбулися з медійним ландшафтом регіону за час окупації півострова, а тут — про те, що робить Україна для майбутнього — деокупації та повернення Криму. А нині пропонуємо прочитати про те, що робить Україна для майбутнього — деокупації та повернення Криму.

За даними Інституту масової інформації, що більше часу минало від моменту окупації Криму, то менше новин з України було в інформаційному просторі півострова. Зусилля російських медіа були спрямовані на те, щоб нагадувати своїй і міжнародній аудиторії, що Крим начебто російський. Основні теми, які фігурували в медійному полі окупантів, стосувалися «покращення» рівня життя в регіоні, туристичного «ажіотажу», примарних можливостей міжнародних інвестицій у різні галузі економіки півострова, методичних запевнень представників окупаційної влади, що «Кримнаш», а також побіжно про те, наскільки нестерпним є життя під владою «київської хунти».

З початком повномасштабного вторгнення у кримських пабліках знову передбачувано багато пишуть про Україну. Зокрема, з’явилася нова постійна тема «війна та Крим» — мобілізація жителів півострова, пошук «проукраїнських ждунів», інформація про атаки по військових об’єктах та об’єктах Чорноморського флоту Росії у Криму, брак бомбосховищ і недбальство місцевої влади щодо безпеки цивільних, потенційні шляхи втечі на материк тощо. У перші дні великої війни Сергій Аксьонов заспокоював кримчан, що, мовляв, Криму нічого не загрожує, адже «вся операція, всі дії відбуваються на території сусідньої держави». У червні 2022 року він запевняв, що російські сили протиповітряної оборони унеможливлюють будь-які удари ЗСУ по Криму. Але воєнні дії все ж торкнулися півострова та незаконно збудованого Керченського мосту.

Тож на тлі регулярних повідомлень про атаки різних видів українських безпілотників, американських балістичних ракет ATACMS, ракет Storm Shadow, «замахи» українсько-західних «агентів» на життя місцевих владців, обмежень щодо перетину кордону Криму з Херсонщиною, десята річниця анексії Криму для окупаційної влади вкрай тривожна. Розбираємося, які ключові повідомлення пропагандисти поширюють до 10-ї річниці так званого «возз’єднання».

  • Читайте також:«Атаки відіб’ємо, але à la guerre comme à la guerre»: реакція роспропаганди на застосування Україною ракет ATACMS

Десятилітня ейфорія та «запаморочення від успіху»

Радянська пропаганда часто перебільшувала успіхи держави в будь-яких сферах життя і рапортувала про тисячі літрів «надоїв», мільйони тонн вугілля, звітувала про побудови «найдовших» доріг у світі та прокладання найглибших каналів тощо.

Нині російська пропаганда так само невідповідна реальному стану речей, і нинішній політичний режим, так само як і радянський, перебільшує свої досягнення та перемоги, щоб створити відчуття ейфорії чи тріумфу серед населення. Ця тактика спрямована на маніпулювання громадською думкою, підвищення морального духу та згуртування підтримки режиму. Подаючи спотворений або надто позитивний образ реальності, пропаганда прагне вплинути на сприйняття громадськості. Однак це також може призвести до нереалістичних очікувань і неспроможності розв’язати основні проблеми чи виклики.

  • Читайте також:Як російська пропаганда використовує ейфорію для досягнення власних цілей

Щоб викликати ейфорію від перебування Криму під владою Росії та скрасити негаразди життя на півострові, до 10-річчя окупації пропагандисти запустили гештег #СпасибоЗаКрым і закликали користувачів соцмереж ділитися всілякими «позитивними змінами» в їхніх населених пунктах на кшталт нових доріжок чи фонтану в місцевому парку, дитячих майданчиків чи лавок біля будинків. Відповідні дописи можна знайти в мережах YouTube, Instagram, Telegram, «ВКонтакте» тощо. Таке «оспівування» повсякденного публічного простору кримчан мало б створити хибне враження, що пересічні люди радіють окупації та її «перевагам», діляться цією радістю у соцмережах.

«Після 2014 року у Криму розпочалася нова епоха процвітання. За дорученням Президента Росії Володимира Путіна у найближчі терміни було відновлено туристичні комплекси, відроджено виробництво та створено нові можливості для інвестицій. Усього за кілька років із депресивної провінції Крим перетворився на перлину Причорномор’я», — запевняють пропагандисти.

Динаміка використання гештегу #СпасибоЗаКрым від 1 грудня 2023 року до 21 лютого 2024 року. 4340 повідомлень із 435 телеграм-каналів. Дані TeleZip / Mantis Analytics

Публікація дописів під цим гештегом позиціюється як нібито «народний флешмоб». Проте переважна частина постів із серії #СпасибоЗаКрым публікується не «простими кримчанами», а державними органами російської окупаційної адміністрації, від тих, хто звітує про благоустрій сільрад чи відділень владної партії «Єдина Росія».

Для стимулювання імітації «народної ейфорії» застосовуються також заходи матеріального заохочення проросійських інтернет-блогерів поширювати ці тези — за допомогою грантів і конкурсів. Наприклад, автор російського «патріотичного» каналу на 288 тис. підписників, який спеціалізується на просуванні тез про те, як погано за кордоном і як добре в Росії, опублікував відео «Як змінився Крим за 10 років». Це відео перемогло в оголошеному російським президентським Фондом культурних ініціатив конкурсі «В Росію з любов’ю».

Створений окупаційною владою «кримськотатарський телеканал “Міллєт”» також розпочав свою серію пропагандистських програм до «ювілею». В описі проєкту під назвою «Російський Крим» перелічуються в якості «досягнень» окупаційної влади будівництво доріг, благоустрій, забезпечення вуличного освітлення та медичної допомоги для жителів півострова. «Ми розповімо вам про досягнення російського Криму», — говориться в заяві телеканалу про виконання цих «неординарних» адміністративних завдань.

Офіційні святкування та «вибори» Путіна

Крім імітаційних «народних флешмобів», до святкування десятиріччя окупації російська влада також проводить і офіційні заходи. В них беруть участь різноманітні представники окупаційної та російської влади. Зокрема, самоназвана «Державна рада Республіки Крим» під керівництвом Володимира Константинова створила медаль «На відзначення 10-ї річниці возз’єднання Криму з Росією 2014–2024». «Нею заохочуватимуться громадяни [...] за мужність, героїзм, активну політичну діяльність та особистий внесок у возз’єднання Криму з Росією; за участь у підготовці та проведенні загальнокримського референдуму 16 березня 2014 року», — сказав Константінов.

Відзначилося і російське Міністерство закордонних справ, яке провело 15 лютого презентацію збірки «Крим у розвитку Росії: історія, політика, дипломатія. Документи архівів МЗС Росії». Збірку презентував міністр Сергій Лавров за участі кримських окупантів. За словами Лаврова, публікація збірки покликана довести «нерозривний зв’язок долі Криму» з Росією.

З зовсім неочікуваних учасників святкування «ювілею» окупації — уряд Камчатського краю. Від його імені було створено сайт «10летвместе.рф», на якому жителів Камчатки вітають із «ювілеєм» і закликають реєструватися на російському порталі електронного голосування для того, щоб узяти участь у вікторині з призами на честь «свята» (обіцяють побутову техніку, путівку в Крим і навіть автомобіль). Крім реєстрації, на порталі потрібно також проголосувати у зазначені дати, які майже збігаються з датами кримського фальшивого «референдуму» 2014 року. За що саме треба голосувати, на сайті чомусь не вказується, але дати голосування, звичайно, збігаються з датами так званих «президентських виборів» у Росії. В самому Криму, як інформує російське видання «Комерсант», жодних вікторин на честь «виборів» чи «ювілею» не заплановано.

Загалом тема збігу чергових «виборів» Путіна з датами десятиріччя окупації активно експлуатується у пропаганді. Причому як «вибори» рекламують за допомогою «ювілею», так і саму окупацію намагаються підтвердити уявною «єдністю» жителів Криму під час голосування. «Усі політичні заходи, які ми проводимо — вибори, референдуми, голосування — все підтверджує безумовну єдність кримчан», — вихваляється «демократичністю» кримських виборів вищезгаданий Константинов.

20 лютого як день «відмежування»

У 2014 році на медалі за «повернення Криму» Міністерство оборони Росії вказало початок проведення операції 20 лютого 2014 року. Але у 2018 році очільник російського МЗС Лавров назвав цю дату «технічним непорозумінням». Нещодавно пропагандистам вдалося дійти згоди: «Возз’єднання Криму рішення кримчан, а діяти вони розпочали саме 20 лютого».

Версія про «народний спротив» кримчан, яка поширюється на вебсторінках окупаційних установ, звучить так: «Уночі в районі селища Корсунь-Шевченківський Черкаської області на колону з семи автобусів із кримчанами, які поверталися з Києва, напали прихильники Майдану, які побили учасників акції “Антимайдан” і розстріляли транспорт. Спікер парламенту Криму Константинов перебував у відрядженні в Москві, де (…) зазначив, що у разі приходу екстремістів до влади насильницьким шляхом Росія не має, на його думку, визнавати таку владу. "Півострів може відокремитися від України у разі серйозної дестабілізації ситуації в країні, і такий розвиток подій стане можливим, якщо країна розвалиться", — заявив В. Константинов. Цього ж дня громадські дружини спільно зі співробітниками міліції почали патрулювати вулиці Севастополя, на в’їздах до міста було посилено блокпости».

  • Читайте також:«Татаробандерівці» й «екстремісти»: як російська пропаганда дискредитує кримських татар

Хоча самозваний «глава кримського парламенту» Константинов назвав 20 лютого 2014 року як дату «відмежування» Криму від України, втім, жодних «пам’ятних заходів» у цей день не відбулося. Сам же Константинов цей день провів не в Криму, а відвідував виноробню та дитячий садок у Кіровській області, побував у тепличному комплексі на Бєлгородщині. Обмежився дописом-спогадом: «Рівно 10 років тому, 20 лютого 2014 року, озброєні бойовики майдану напали на колону автобусів із кримчанами, які поверталися з Києва після акції на підтримку конституційного ладу. Це сталося у Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області… Саме того дня мені стало остаточно очевидно, що влади в Україні більше немає, і лише самі кримчани можуть захистити себе, свої будинки та сім’ї, зберегти мир і порядок на півострові. З цього моменту розпочалася наша робота, спрямована на те, щоб відмежуватися від тих, хто прийшов до влади внаслідок державного перевороту, та не допустити їхніх бойових загонів на територію Криму».

А Сергій Аксьонов узагалі проігнорував цей день, на його сторінці в телеграмі повідомлення за 20 лютого 2024 року стосувалися буденних тем, як-от наради з Путіним, план щодо капітального ремонту шкіл і привітання самозваного кримського «міністра внутрішніх справ» із кар’єрним підвищенням. Самопроголошений «мер Севастополя» Михайло Развожаєв також, здається, забув про річницю: обмежився дописами про ремонт доріг, творчий конкурс та бої за Кринки Запорізької області.

  • Читайте також: Десять років окупації, ще десять — когнітивної деокупації. Інформаційний простір Криму: виклики та можливості

Історичний ревізіонізм: як скасувати 1954 рік

Темою «незаконної» передачі Криму до складу Української РСР у 1954 році російська пропаганда маніпулює ще з моменту розпаду Радянського Союзу. Приміром, Росія ще у дев’яностих (у 1993 та 1996 роках) намагалася оскаржити в ОБСЄ належність півострова до України, але марно. А депутати російської Думи протягом 90-х неодноразово говорили про проведення референдуму й оголошення Криму окремою державою.

До 10-річчя анексії пропагандисти знову почали порушувати це питання. Так, у кінці грудня 2023 року російські медіа писали, що «у процесі передачі Криму до складу УРСР у 1954 році було допущено рекордну кількість порушень чинного на той момент законодавства», а згаданий вище Константинов назвав ті події «правовим нігілізмом». За його словами, «визнання незаконним рішення передати Крим з РРФСР до УРСР є важливим з історичної та моральної точки зору». Саме тому окупаційний «парламент» Криму почав готувати звернення до Конституційного суду Росії щодо скасування того рішення 1954 року.

Перший заступник голови комітету Державної думи Росії у справах СНД Костянтин Затулін фактично назвав Микиту Хрущова злодієм: «Українською ця земля за формальним визнанням була з 1954 року, а до цього протягом сотень років — це був російський регіон, а в 1954 році в Росії Крим украли». Хоча насправді ці «сотні років» менше, ніж двісті (до 1783 року територія належала Кримському ханству).

У січні 2024 року так звані кримські парламентарі вирішили, що не лише передача Криму Микитою Хрущовим, а й саме перебування Криму в складі України в 1991–2014 роках було «незаконним». «Тема, яка визначила нашу долю і загнала кримчан проти їхньої волі до складу незалежної України, має отримати чітку юридичну оцінку. Перебування Криму у складі незалежної України було незаконним, як і розвал Радянського Союзу», — обґрунтував позицію окупантів Константинов. Мовляв, це не Росія анексувала півострів у 2014 році, а Україна «анексувала» його в 1991 чи навіть у 1954 році. Це типова тактика віддзеркалення, яку пропагандисти використовують, аби звинуватити когось у тому, що зазвичай роблять самі.

Якщо спробувати відкотити історію на 70 років, це спричинить різноманітні юридичні колізії. А опротестування незалежності України автоматично має опротестовувати й правовий статус сучасної Росії.

  • Читайте також:Питання когнітивної деокупації Криму — на часі

Загалом російська пропаганда намагається використовувати тему десятиріччя окупації Криму в якості «переможного» наративу. До самого факту проведення окупації додають ще «успіхи» окупаційної влади під час перебування півострова під її контролем. Проте більшість із цих «успіхів» — це звичайна адміністративно-комунальна робота. Кремль вклав кошти, отримані з продажу нафти та газу й податків росіян, у пропагандистсько-інфраструктурні проєкти в Криму, зокрема у незаконно побудований Керченський міст, які зараз використовуються як символи «ювілею» та «успіхів» окупаційної влади.

Про те, яких втрат зазнав Крим від розриву усталених торговельних та інфраструктурних зв’язків із рештою України, пропаганда, звичайно, мовчить. Так само як мовчить вона про втрати туристичної сфери Криму від перебування в «сірій» міжнародній зоні невизнання та санкцій. Хоча в соцмережах пишуть, що навіть до десятирічного «ювілею» російські оператори мобільного зв’язку відмовляються організувати якісний сервіс на півострові, побоюючись санкцій. «Хотілося б, щоб щонайменше напередодні 10-ї річниці возз’єднання Криму і Севастополя з Росією оператори змінили своє ставлення до Кримського півострова», — закликає один із російських телеграм каналів.

Колаж:  Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Понти Путіна. Для кого ці всі заяви?
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T16:03:06Z
В ЄС заявили, що будь-яка торговельна угода з США має ґрунтуватися на "повазі, а не погрозах"
Европейская правда
2025-05-24T15:58:58Z
Все більше німців схвалюють роботу Мерца на посаді канцлера
Европейская правда
2025-05-24T15:33:24Z
Кандидат в президенти Польщі запропонував супернику здати аналізи через "наркотичні підозри"
Европейская правда
2025-05-24T15:10:14Z
Лідер німецьких соціал-демократів відкритий до заборони "АдН"
Европейская правда
2025-05-24T14:51:33Z
Росія зробила цинічну заяву про удар по пору Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T14:36:59Z
Кандидат у президенти Польщі втрапив у скандал через незвичайний жест на дебатах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T14:06:16Z
Єврокомісія пригрозила Угорщині через закон про боротьбу з незалежними медіа
Европейская правда
2025-05-24T13:58:59Z
Соратники Фіцо хочуть офіційно вимагати від України компенсації за допомогу
Европейская правда
2025-05-24T13:40:05Z
Поки ще є час: весняне підживлення, яке активує шалене зростання томатів — рецепт
ТСН
2025-05-23T17:40:48Z
Вчені назвали добавку, яка може уповільнити старіння на три роки
ТСН
2025-05-23T17:40:42Z
Яка користь банана для здоров’я чоловіка
ТСН
2025-05-23T17:39:38Z
Білкова дієта: принцип дії та дозволені продукти
ТСН
2025-05-23T17:39:09Z
Як схуднути на кефірі за три дні: варіанти дієти
ТСН
2025-05-23T17:38:56Z
Засіб номер 1 від білокрилки: як боротися зі шкідниками
ТСН
2025-05-23T17:38:05Z
Спалах гепатиту А: скільки коштує вакцинація у столичних приватних клініках
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T15:00:48Z
Спалах гепатиту А. Інфекціоніст розповів, кому варто уникнути вакцинації
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T08:00:08Z
Спалах гепатиту А: де вакцинуватися найдешевше
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:45:13Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Культурні події у Києві: календар на тиждень 26 травня – 1 червня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T16:03:15Z
Співак та композитор Олександр Тищенко повідомив про трагедію у своїй родині
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:12:18Z
Учасниця "Холостяка-12" оголосила про вагітність і показала свій помітно округлий животик
ТСН
2025-05-23T17:41:39Z
Каменських замилувала романтикою з Потапом і показала подарунок від нього на річницю шлюбу
ТСН
2025-05-23T17:40:08Z
"Холостяк" Терен шокував зізнанням про розрив з Бєлєнь після шоу: "Складно сказати, що ми були разом"
ТСН
2025-05-23T17:39:50Z
"Холостяк" Терен після гучних скандалів з Бєлєнь зізнався, чи тримає на неї образу: "Виринуло багато"
ТСН
2025-05-23T17:39:16Z
Переможниця "Холостяка-13" Бєлєнь гнівно звинуватила Терена у порушенні обіцянки: "Виживає, як може"
ТСН
2025-05-23T17:39:06Z
Дівам варто більше вчитися, а Скорпіонам слід попрацювати з імпульсивністю: гороскоп за картами Таро на 23 травня 2025 року
TSN
2025-05-23T17:42:57Z
Астрологи назвали два знаки зодіаку, доля яких постійно змінюється
ТСН
2025-05-23T17:41:48Z
Лушпиння часнику творить дива на городі: чому його обов’язково треба збирати, а не викидати
ТСН
2025-05-23T17:40:29Z
11 квітів, які не дають рости бур’янам, розпушують ґрунт, відлякують шкідників і приваблюють бджіл
ТСН
2025-05-23T17:40:12Z
В жодному разі: чому народні прикмети радять не прати на ніч — запам’ятайте на все життя
ТСН
2025-05-23T17:40:08Z
Обов’язково зробіть це з томатами після садіння у відкритий ґрунт: правильне підживлення та поливання помідорів
ТСН
2025-05-23T17:40:03Z
Який твій особливий дар: розшифровка за датою народження
ТСН
2025-05-23T17:39:48Z
Цей молочний продукт зовсім не корисний для вашого здоров’я, але він є майже у всіх холодильниках
ТСН
2025-05-23T17:39:46Z
З цими інгредієнтами млинці будуть в рази смачніші: зробіть таке тісто — і не пошкодуєте
ТСН
2025-05-23T17:39:32Z
Яка погода буде у червні? Метеоролог припустила нову небезпеку для аграріїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T16:15:20Z
Росіяни заявили про захоплення села на Сумщині: місцева влада пояснила ситуацію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T16:06:36Z
Зеленський присвоїв звання Героя України сімом військовослужбовцям
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:00:14Z
Влада показала наслідки нічної атаки на Київ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:48:28Z
«Я їду додому»: зворушливі відео зі звільненими воїнами
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:36:59Z
У результаті обміну полоненими додому повернулися 27 захисників Маріуполя
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:48:14Z
Чи буде тепло в червні? Прогноз синоптиків
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T09:09:25Z
Карта бойових дій в Україні станом на 24 травня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:24:07Z
Масована атака на Київщину: є поранені, пошкодження в п’яти районах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T06:36:24Z
М'ясоїди і вегани посперечалися через конкурс барбекю у німецькому містечку
Европейская правда
2025-05-24T13:01:12Z
Російська армія накопичує війська на кордоні Харківщини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:21:08Z
У Фінляндії прокоментували зростання активності РФ у Балтійському морі
Европейская правда
2025-05-24T10:46:25Z
Відгуляли весілля у Страсну п’ятницю: стало відомо, чому Мінкульт відсторонив керівницю Софії Київської
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T08:33:43Z
Безплатно, бистро і жарко. 200 псевдоросіянізмів в українській мові
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:00:46Z
У Туреччині пройшли масштабні міжнародні військові навчання
Европейская правда
2025-05-24T06:21:49Z
Захищав Україну у память про маму, яку вбила російська ДРГ. Згадаймо Юрія Капоріна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T06:00:20Z
Захисниця «Азовсталі» Пташка прийшла на відкриття пам’ятника загиблому коханому
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T04:24:19Z
У «Дії» будуть недоступні деякі послуги для водіїв: причина
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T02:09:33Z
На Київщині під час обстрілу загинула мама-лелека – прикрила собою пташенят
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:54:30Z
В Ужгороді студент вистрибнув із вікна гуртожитку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:36:34Z
Чоловік прокинувся і побачив біля свого ґанку гігантський корабель
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:18:50Z
Масштабна смертельна ДТП на Кіровоградщині: зіткнулись мікроавтобуси, вантажівка та легковик
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T14:51:26Z
У Києві винесли вирок коригувальнику і одразу віддали його на обмін
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T14:15:40Z
У Черкасах двоє чоловіків побили «кіборга», який служить в ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:33:32Z
Напад у Гамбурзі: поліція вимагає помістити нападницю у психіатричну лікарню
Европейская правда
2025-05-24T11:36:01Z
Нічна атака на Київ: стало відомо, скільки людей постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:21:59Z
Масований обстріл Києва: пожежі спалахнули одразу в кількох районах
VGorode
2025-05-24T06:45:19Z
ДТЕК «Енерго» пройшов сертифікацію на відповідність міжнародному екологічному стандарту
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:39:57Z
Для інтеграції до європейського ринку слід скасувати прайс-кепи – Всеукраїнська енергетична асамблея
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T12:30:15Z
Хмельниччина зменшила експорт зерна, молока та м'яса
AgroPortal
2025-05-24T11:30:27Z
В Україні не виробляється обладнання для переробки фундука
AgroPortal
2025-05-24T10:30:12Z
У Тульській області РФ уражено хімічне підприємство «Азот»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T09:03:13Z
Kernel першим в Україні отримав товарну аграрну ноту
AgroPortal
2025-05-24T08:30:35Z
В ДАР призупинено добір на спеціальну бюджетну дотацію на утримання корів, кіз та овець
Agravery
2025-05-24T08:07:17Z
На Херсонщині фіксують загибель зернових на 100% через приморозки та посуху
AgroPortal
2025-05-24T07:30:10Z
ЗМІ: ЄС тимчасово відновить квоти для української агропродукції
Европейская правда
2025-05-24T06:18:23Z
Кукурудза нового покоління: ШІ та генетика допомагають зменшити потребу в добривах
AgroPortal
2025-05-24T13:00:37Z
Нова ракета Falcon 9 вивела на орбіту ще 27 супутників Starlink
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T00:03:53Z
Магнітна буря 23 травня: яка її потужність
ТСН
2025-05-23T17:42:50Z
Випорожнення пінгвінів можуть пом’якшити зміну клімату на планеті
ТСН
2025-05-23T17:42:23Z
Екологічна катастрофа ставить під загрозу виживання бджіл і людства
TSN
2025-05-23T17:42:06Z
"Атлантида пісків": у пустелі Руб-ель-Халі знайшли місто 5000-річної давнини
ТСН
2025-05-23T17:41:46Z
Вчені знайшли восьмий континент: що відомо про нове відкриття
ТСН
2025-05-23T17:40:05Z
Археологи знайшли місце, де Ісус перетворив воду на вино: фото
ТСН
2025-05-23T17:39:59Z
У "Дії" призупинять роботу низки сервісів: що відомо
ТСН
2025-05-23T17:39:49Z
США перемогли Швецію та вперше за 65 років вийшли у фінал чемпіонату світу з хокею
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:21:16Z
Євроліга-2025: чоловіча збірна України з пляжного футболу здобула другу перемогу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T15:00:19Z
Пішов з життя видатний ексгравець «Динамо»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T13:39:56Z
Вікенд для легіонерів збірної України: кубковий фінал Трубіна і фініш в Англії та Іспанії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T09:21:18Z
Був командиром спецпризначенців. На Курщині ЗСУ ліквідували чемпіона світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T08:18:04Z
Жіноча збірна України з пляжного футболу здобула перемогу в другій грі Євроліги-2025
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:45:43Z
Тренер «Наполі» Конте встановив унікальне досягнення за титулами в Серії А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-24T07:33:50Z
Збірна Росії з хокею остаточно відсторонена від Олімпіади-2026 – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T16:54:02Z
Організатори присвятили чемпіонат Росії з кікбоксингу закладчику, якого ліквідували ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-23T13:27:35Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z