Столтенберг про вступ України до НАТО: це питання не "якщо", а "коли"
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зробив заяву до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії, наголосивши, що Україна зараз ближче до Альянсу, ніж будь-коли раніше. За його словами, вступ України до НАТО — це питання не “якщо”, а “коли”. Заяву опублікувала пресслужба Альянсу.
“Ситуація на полі бою залишається надзвичайно серйозною. Мета президента (Росії Владіміра - ред.) Путіна — домінувати в Україні, не змінилася. І немає жодних ознак того, що він готується до миру. Але ми не повинні падати духом. Україна знову і знову демонструє неабияку майстерність і запеклу рішучість”, - сказав генсек НАТО, додавши, що Україна не впала за кілька тижнів, як багато хто побоювався, а натомість відвоювала половину території, захопленої Росією з початку вторгнення, відтіснила РФ зі значної частини Чорного моря та завдала важких втрат російським військам.
“Але найголовніше - Україна зберегла свою свободу і незалежність. Це стало можливим завдяки вашій мужності та рішучості. Це стало можливим завдяки значній військовій і економічній підтримці з боку союзників по НАТО. Лише за останні дні і тижні члени НАТО оголосили про нові пакети допомоги на мільярди доларів”, - сказав Столтенберг, запевнивши, що більше підтримки вже на підході.
“Путін розпочав цю війну, бо хотів зачинити двері НАТО і відмовити Україні у праві обирати власний шлях. Але він отримав абсолютно протилежне: Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше. Ми допомагаємо зробити ваші збройні сили все більш оперативно сумісними з силами Альянсу. Ми разом відкриємо новий Об'єднаний центр аналізу, тренувань і освіти в Польщі. І ми поглиблюємо наші політичні зв'язки через Раду Україна-НАТО, де консультуємось і приймаємо рішення разом”, - заявив генсек Альянсу.
“Україна вступить до НАТО. Це питання не "якщо", а питання "коли". Готуючи вас до цього дня, НАТО і надалі стоятиме поруч з Україною. Заради вашої і нашої безпеки”, - сказав Столтенберг.
Союзники по НАТО вже давно заявляють про “відкриті двері” Альянсу для України, але досі не змогли запропонувати чітких термінів для вступу. Минулорічний саміт у Вільнюсі завершився без чіткої заяви про те, що Україна може стати членом Альянсу після війни, і ця відсутність рішення обурила президента України Володимира Зеленського. До того ж, за словами посла Великої Британії при НАТО Девіда Куоррі, Києву не варто очікувати значного прогресу щодо заявки на членство на майбутньому саміті Альянсу у Вашингтоні.
Про те, чи покличуть Україну до НАТО, та які країни є головними противниками вступу Києва, читайте у матеріалі Володимира Кравченка.