У російському полоні нині перебувають тисячі українських військовослужбовців та цивільних. Такі акції – це можливість достукатися до світу і вплинути на повернення захисників "Азовсталі". Як вже відбувалося – дивіться в ексклюзивному фоторепортажі 24 Каналу.
Мовчати про полон не можна
До другої річниці повномасштабного вторгнення у Києві українці знову зібралися, щоб нагадати про полонених захисників "Азовсталі". Вони вже більш як півтора року перебувають у російському полоні, а від частини немає жодних звісток.
Акція, що має нагадати світу про українців у полоні / фото Валентини Поліщук
Десятки людей вишикувалися у живий ланцюг плакатами-закликами звільнити "азовців". На табличках киян були викарбувані написи "Вони там, бо захищали нас. Пам'ятай це", "Коли я побачу рідні очі?", "Полон – це пекло, звільніть AZOV", "Прямо зараз хтось під тортурами".
Сотні родин очікують на повернення своїх рідних / фото Валентини Поліщук
Люди наголошують, що понад 900 "азовців" зараз у полоні – не враховуючи воїнів інших підрозділів та цивільних, яких захопила Росія за два роки. Водночас Росія відмовляється обмінювати воїнів "Азову".
Українці два роки очікують на повернення захисників / фото Валентини Поліщук
Окрім цього додамо, що щонеділі о 12:00 такі заходи проводяться в різних місцях Києва. Вони мають на меті долучити якомога більше киян і нагадати про те, що сотні азовців перебувають у полоні.
Акція-нагадування про захисників "Азовсталі" / фото Валентини Поліщук
Обміни полоненими
- Останній масштабний обмін полоненими з Росією відбувся 31 січня 2024 року. Україна повернула з полону 207 наших захисників. Додому вдалось повернути як військових, так і цивільних людей. Це був вже 50 обмін полоненими з початку повномасштабного вторгнення.
- Водночас за останні обміни звільнили лише двох бійців "Азову", які долучилися до нього вже після того, як полк "Азов" розширили до бригади. Безпосередньо тих, хто брав участь у обороні Маріуполя росіяни не повертають.
- Голова ГУР Кирило Буданов зазначив, що ворог у такий спосіб хоче дестабілізувати нашу країну, оскільки "питання "Азову" сильно натягнуто та в суспільстві сприймається дуже болісно".