Канцлер Австрії: Нам потрібно залучити країни БРІКС до тиску на Путіна і встановленні миру
Канцлер Австрії Карл Негаммер заявив, що його країна прагне залучити країни БРІКС до тиску на російського президента Владіміра Путіна щодо припинення війни. Про це повідомляє Укрінформ.
"Для таких нейтральних країн, як Австрія, це була можливість вказати на те, що зараз потрібні нові шляхи реагування на конфлікт. Що нам потрібно вийти за рамки Європейської Ради, що нам потрібно залучити країни БРІКС – Бразилію, Індію, Китай чи Південну Африку, наприклад, - на нашому шляху до того, щоб чинити на Путіна більший тиск і змусити його замислитися над питанням миру", – зазначив Негаммер.
За його словами, у цьому питанні Австрія знайшла також союзників з-поміж інших європейських країн.
"Це була не ізольована позиція нейтральних Австрії та Ірландії, а точно така ж позиція, наприклад, у Словенії, наших сусідів, а також Греції та інших", – наголосив канцлер Австрії.
Водночас політик наголосив на важливості подальшої підтримки України.
"З одного боку, повна солідарність з Україною, а з іншого - створення рамкових умов для того, щоб вбивства припинилися", – сказав австрійський урядовець.
Негаммер також повідомив, що під час зустрічі ті країни, які й раніше надавали Україні військову підтримку наголосили на важливості її продовження, а група нейтральних країн запевнила у продовженні гуманітарної допомоги.
"Для нас, як для нейтральних країн, важливо й надалі розширювати гуманітарну допомогу. Але, перш за все, важливо також знайти інших союзників поряд з Європою і США, які також можуть вказати Путіну на те, що те, що він робить, є глухим кутом. Він не досягнув своїх стратегічних цілей, але має бути спосіб зупинити вбивства. І для цього потрібно, щоб такі союзники, як Індія, Китай і Бразилія, здійснювали цей вплив на Путіна", – додав він.
Раніше президент Фінляндії Александр Стубб в ході панельної дискусії на Мюнхенській безпековій конференції заявляв, що Китай, а також країни Глобального Півдня переконали президента Росії Владіміра Путіна припинити погрози ядерною зброєю.