MY.UAНовини
Гроші закінчилися? Що не так з пільговими кредитами 5-7-9
Гроші закінчилися? Що не так з пільговими кредитами 5-7-9

Гроші закінчилися? Що не так з пільговими кредитами 5-7-9

Велика державна програма пільгового кредитування бізнесу 5-7-9, схоже, дала збій

Банки вже близько п`яти місяців не можуть отримати бюджетні компенсації на покриття різниці між пільговою та комерційною ставками. Заборгованість держави сягнула кількох мільярдів гривень. Причина банальна — в бюджеті "закінчилися" гроші. І тепер Мінфін терміново шукає джерела, щоб залатати цю діру.

Пільгові кредити банки продовжують роздавати. Але, як розповіли "Бізнес-Телеграфу" підприємці, отримати їх стало важче. Та головне: зі слів бізнесменів, фінансисти попереджують їх, що є ризики переводу позичальників на комерційні ставки. А це — до 25% річних замість 5-7-9%. І радять готуватися. Втім, у банках "Бізнес-Телеграфу" заявили, що не мають намір "вмикати лічильник", принаймні, не зараз, бо "це політичне рішення".

Що насправді відбувається з кредитами 5-7-9, і чи варто їх зараз брати?

"Не платять вже кілька місяців"

Проблеми з програмою 5-7-9 почалися ще минулого року. Та спочатку на це ніхто не звернув уваги. "Заборгованість з боку держави за компенсаціями ставок була завжди. Терміни коливалися від 1 до 6 місяців. До цього вже всі звикли", — розказали "Бізнес-Телеграфу" в одному з банків.

Але останнім часом все ускладнилось. "Заборгованість за програмою була і до цього. Вона поглибилася майже відразу із початком повномасштабної війни. Думаю, не має сенсу пояснювати чому. Зокрема на кінець 2022 року вона оцінювалась НБУ у 2,6 млрд гривень, а середній строк заборгованості коливався між 2-3 місяцями. І тоді також, до речі, говорили про критичне значення боргу, і що є ризики зупинки програми", — розповів "Бізнес-Телеграфу" голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев.

Таке відтермінування платежів держава узаконила постановою Кабміну №109, прописавши, що повернення різниці за ставками має відбуватися протягом 181 дня.

Тривожний дзвіночок пролунав, коли 2 лютого цього року, замість грошей, Кабмін видав нову версію постанови по 5-7-9. За нею, термін для розрахунків з банками збільшився до 9 місяців.

У професійних колах почали говорити, що грошей на 5-7-9 немає. І поки що держава бере паузу, а там — видно буде. Як гроші знайдуть, то відновлять фінансування, а ні — будуть потихеньку згортати.

"Заборгованість держави перед банками сягнула майже 7 млрд гривень. Через це виконання програми 5-7-9 опинилося під загрозою: за її умовами, у випадку несплати державою боргу за відсотковими ставками, банки мають право вимагати ці гроші з позичальників", — каже голова секретаріату Ради підприємців при Кабміну Андрій Забловський. "За моєю інформацією, яка підтверджена НБУ, заборгованість за програмою на початку 2024 року оцінювалась у близько 7 млрд грн. Середній строк заборгованості доходить до 5 місяців", — підтвердив Гетманцев.

Топ-чиновник у одному з профільних міністерств пояснив "Бізнес-Телеграфу", що через затримку з міжнародною допомогою бюджетні кошти в останні місяці направлялися на "більш важливі статті", зокрема, виплату зарплат бюджетникам та соціальної допомоги. І, за його словами, "зараз іде пошук джерел для компенсації по 5-7-9". Він запевнив, що про згортання програми мова не йде, але банкам "доведеться потерпіти" з грошима. Тобто, в уряді розраховують, що гроші врешті-решт таки знайдуться, і проблему вдасться залагодити.

Данило Гетманцев теж не бачить у боргах держави перед банками якоїсь сенсації чи "катастрофи".

25% замість 5-7-9?

Втім, банкіри вже нервують. Відразу кілька столичних підприємців розказали "Бізнес-Телеграфу", що їх банківські менеджери попередили: з пільговими кредитами можливі неприємні сюрпризи. І може таке статися, що одного ранку банк просто змінить вам ставку — замість пільгових 5-7-9 змусить платити за умовами комерційних кредитів, а це до 25% річних. Як варіант — запропонують терміново погасити кредит.

"Бізнес-Телеграф" звернувся до банкірів з питанням: чи можуть підприємцям "ввімкнути лічильник?". Укргазбанк і Ощадбанк не знайшли часу відповісти. Євген Заіграєв, член правління ПриватБанку з питань МСБ, сказав, що затримки виплат з боку держави помітні, але не критичні, Він розраховує, що влада все ж знайде вихід із ситуації. Та все рівно, в Приваті мають план "Б". Його подробиці Заіграєв не розкрив, зауважив лише, що "він не передбачає різких кроків, які б нашкодили державі чи нашим клієнтам-позичальникам".

Неофіційно банкири кажуть, що бізнесменів "лякають". Реально їм поки що нічого не загрожує. "Банки, можливо, й хотіли б збільшити ставки, але зробити їм це ніхто не дасть. Тут має бути політичне рішення. І поки що воно таке, щоб тримати пільги до останнього. Навіть якщо це робиться за рахунок банківської системи", — говорять у великому недержавному банку.

Саме тому на початку лютого 2024 року Уряд відтермінував цей ризик, розширивши вказані терміни до девʼяти місяців.

Проблема із заборгованістю не нова, але ключове завдання для Уряду вчасно знаходити необхідний ресурс для його покриття та реструктуризацію так, щоб це не заважало імплементації самої програми.

Орієнтовна структура кредитів в рамках програми 5-7-9

Попит на цю програму з боку бізнесу зберігається. У лютому цього року 321 підприємець отримав кредити за програмою "Доступні кредити 5−7-9%" на загальну суму 1,2 млрд грн. Загалом, за час дії воєнного стану в Україні видано 46 240 доступних кредитів на загальну суму 185,9 млрд грн (у тому числі банками державного сектору — 34 459 кредитів на 94,4 млрд грн).

Як пільгові кредити для заробітчан рятують бізнес у війну

Кредитна програма 5-7-9 працює з 2020 року. Це задумка президента Володимира Зеленського. Спочатку пільгові кредити запропонували у рамках кампанії "Повертайся й залишайся" — для заробітчан, які все кинуть на чужині й повернуться додому вести власний бізнес. Та вже зовсім скоро пільгове кредитування запропонували підприємцям, які нікуди не виїжджали, але теж потребували дешевих грошей.

В ковідні часи 5-7-9 позиціонувалася як державна підтримка бізнесу, що якось мав пережити карантин. А з початком великої війни пільгові кредити стали для підприємців чи не єдиним способом отримати порівняно дешеву позику, бо після того, як Нацбанк почав збільшувати облікову ставку, вартість банківських кредитів різко збільшилася.

З початку програми 5-7-9 підприємці отримали майже 75 700 пільгових кредитів на суму 249,4 млрд гривень, — відзвітував Кабмін у кінці минулого року. Багато кредитів видали вже після повномасштабного вторгнення. З лютого 2022 року бізнес оформив майже 41 000 кредитних угод на суму біля 160 млрд гривень.

Довідка

Програма 5-7-9 почала діяти в 2020 році. Постановою №28 від 24 січня 2020 року Кабмін прописав порядок надання фінансової підтримки бізнесу.

Згідно з ним, кредити можуть бути надані на такі цілі:

  • інвестиційні (придбання/модернізація основних засобів, нерухомості, земельних ділянок, будівництво тощо
  • фінансування оборотного капіталу
  • сільське господарство
  • пролонгація діючих кредитів
  • підтримка торгівельних компаній
  • відновлення або заміна пошкодженої внаслідок бойових дій енергетичної інфраструктури (цей пункт додався вже після початку війни)

Максимальна сума кредиту — до 60 млн гривень

Для фізосіб-підприємців — до 3 млн гривень

Для сільськогосподарського виробництва — 90 млн гривень

Для торгівельних компаній — до 1 млрд гривень

На відновлення енергетичної інфраструктури — 3,6 млн гривень за 1МВт встановленої потужності, аде не більше 90% необхідного фінансування

Терміни кредитування за програмою:

10 років — на сільськогосподарське виробництво

5 років — на інвестиційні цілі

3 роки — на фінансування оборотного капіталу (з можливістю продовження ще на рік)

1 рік — для торгівельних компаній

Відсоткові ставки:

  • для субʼєктів малого підприємництва та мікробізнесу — 7% річних. У разі виконання умови щодо приросту робочих місць (створення не менше 2 робочих місцб за перший квартал кредитування) ставка на наступний квартал знижується до 5% річних
  • для субʼєктів середнього та великого підприємництва — 9% річних

"5-7-9 набирала оберти минулого року: обсяг кредитів зріс на 34% до 267 млрд грн (на 19.02.2024 – 277 млрд грн). На кінець 2023 року НБУ оцінював, що позики за програмою становлять близько 40% чистого корпоративного портфеля у гривні", — каже Гетманцев.

"Попит на цю програму з боку бізнесу зберігається. Зокрема, у лютому цього року 321 підприємець отримав кредити за програмою "Доступні кредити 5−7-9%" на загальну суму 1,2 млрд грн", — додав Забловський.

За даними Кабміну, з тих позик, що оформлювали вже під час воєнного стану, 10,26 млрд гривень бізнес взяв на інвестиційні цілі, 9,11 млрд — на антикризові програми, 3,75 млрд — на рефінансування попередніх кредитів, 35,5 млрд — під сільськогосподарське виробництво, а найбільше — 58,12 млрд — на "антивоєнні цілі" (тут мається на увазі відновлення виробництв, релокація бізнесу та ін.).

"Нам ці гроші дуже потрібні, бо власним коштом розвивати бізнес просто не можемо, а комерційні кредити дуже дорогі", — каже керівниця запорізької компанії FamBerry (ветеранський бізнес, що спеціалізується на переробці кизилу) Наталія Ольшанська.

"Палки в колеса"

Та зараз, попри те, що офіційно програма 5-7-9 продовжується, багато підприємців скаржаться, що не можуть отримати пільговий кредит. "Ми подалися, та вже досить довго банк не дає відповіді. Незрозуміло, отримаємо гроші чи ні", каже Ольшанська.

Керівник громадського руху SAVEФОП і власник віконної компанії Сергій Доротич отримав відмову. "Подавався на програму, бо хотів оновити транспорт. Не дали грошей. Запитали, навіщо для мого бізнесу потрібні вантажні авто, запросили контрагентів, купу довідок, та все одно — відмова. Робити нічого — взяв звичайний кредит в "Ощадбанку" під 15% річних. Це не 5-7-9, та ставка досить непогана за нинішніх часів — розказує Доротич.

Голова фермерського господарства з Київщини, що зараз служить у ВСУ, Валерій Мартишко каже, що їхнє господарство чекає рішення по кредиту вже чотири місяці. "Нещодавно подзвонили з банку, і сказали, що хочуть подивитися ще нашу звітність за весь 2023 рік, тобто, треба готувати новий пакет документів", — розповідає військовий. Бухгалтер його фірми додала, що простіше взяти кредит у недержавному банку, але там доведеться платити зверху ще 2% до 9% пільгових. А от погодити позику у державному банку справді проблема. Ще й пішли чутки, що мобілізованим бізнесменам кредитів не дають (у банках це заперечують).

Як каже фермер, пільговий кредит — єдина надія. "Потрібно закуповуватися під посівну, грошей немає, бо все віддали по попередніх позиках, а рентабельність аграрного виробництва зараз невисока. Зароблене віддаємо банкам за відсотки. І дай бог, щоб хоч так далі було. Бо комерційні кредити не потягнемо", — каже Мартишко.

Голова аптечної асоціації ФармРада і власниця аптеки у Переяславі-Хмельницькому Київської області Олена Пруднікова говорить, що багато фармацевтів зараз теж хвилюються, бо набралися пільгових кредитів під заставу нерухомості, а, якщо ставки підвищать, то платити не зможуть. "Буде багато банкрутств", — побоюється Пруднікова.

Що буде з 5-7-9 далі

Гетманцев каже, що через розширення кредитної підтримки бізнесу під час війни програма 5-7-9 "розфокусувалася" й збільшила навантаження на бюджет. "На цьому фоні ще у першій половині 2023 року фінансовий блок влади почав обговорювати модифікацію програми, з метою зміщення акцентів на малий та середній бізнес і підтримку інвестиційних цілей, а не перекредитування (рефінансування поточної заборгованості). Відповідний маяк – підготувати пропозиції по зміні дизайну програми – зʼявився у програмі МВФ спочатку на вересень 2023 року, а потім через складності питання його перенесли на березень 2024 року", — пояснив Гетманцев.

Директор департаменту малого та середнього бізнесу Глобус Банку Оксана Шульга очікує, що по програмі 5-7-9 будуть зміни. "Вона стане більш адресною, з вектором на бізнес у тих галузях економіки, що ще не відновилися після широкомасштабного вторгнення та працюють у регіонах х високими воєнними ризиками", — пояснила Шульга. Вона додала, що у бюджеті на 2024 рік за програмою 5-7-9 закладено 18 млрд (це на 2 млрд більше, ніж у 2023 році — БТ), та через погашення попередніх боргів перед банками фактично бюджет програми під нові кредити скоротиться майже на третину. Адже разом з тілом кредиту зростають і відсотки.

Ще у вересні 2023 року Кабмін змінив механізм підтримки бізнесу. Зокрема для підприємств, що зазнали руйнувань, збільшили ліміти до 150 млн гривень, для бізнесу , що створює найбільшу додану вартість, збільшили терміни кредитування до 10 років під інвестиційні цілі, а для решти, хто бере позику на оборотний капітал, збільшили ставку до 13% .

Експерти очікують, що за програмою 5-7-9 будуть і далі закручувати гайки. "Проблема в тому, що відразу обрали дивний механізм. Давали всім і під все. В результаті, бізнес брав дешеві гроші на рефінансування попередніх комерційних кредитів — частка позик під це в окремі періоди сягала 40%. Дехто брав у держави пільгові кредити під 5% і купував за них ОВДП з дохідністю 18%, тобто, ще й заробляли 13% річних. Хтось за позику купував валюту й заробляв на курсі Таким чином, втрачався ефект мультиплікації, коли, скажімо, одна гривня вкладена державою в компенсацію відсотків за пільговими позиками, могла б давати 15 гривень нових кредитів, 5 гривень до ВВП та 1,5 гривні додаткових податкових надходжень. Звісно так не повинно бути, бо гроші не працюють на економіку", — вважає економіст Олексій Кущ.

Гетманцев каже, що зараз чекають від уряду фінальних пропозицій щодо переформатування програми. "Важливо збалансувати навантаження на державний бюджет у перспективі кількох років. Щодо поточної заборгованості, очікую, що по мірі покращення надходження зовнішнього фінансування у березні виплати за програмою відновляться і гострота проблеми трохи спаде", — додав Гетманцев.

Теги за темою
ПриватБанк
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Війна в Україні змінила архітектуру оборонних рішень - стартап Helsing
УкраинФорм
2025-07-17T21:09:34Z
В Україні встановили єдиний підхід до пенсійних виплат за рішенням судів
УкраинФорм
2025-07-17T19:54:44Z
Нова платіжка за квартиру з 1 серпня: у Дніпрі повідомили про зміни цін
Политека
2025-07-17T19:30:31Z
Грошова допомога на оренду квартири: хто й скільки зможе отримати
Знай
2025-07-17T19:21:58Z
Скільки землі можуть дати учаснику бойових дій у липні 2025 року
24tv
2025-07-17T19:06:14Z
Анонсовано інноваційну систему відеоспостереження для громадського транспорту
AutoCentre
2025-07-17T19:03:02Z
Дефіцит продуктів у Харківській області: базовий товар починає зникати
Политека
2025-07-17T19:00:03Z
Не виплачує зарплати з грудня. В Росії хочуть визнати банкрутом найбільшого виробника телевізорів
InternetUA
2025-07-17T18:58:18Z
В Україні може суттєво змінитися ціна на паливо: експерт назвав ключовий фактор
GlavRed
2025-07-17T18:27:50Z
Його називали "Доктор Зло": розслідувачі "Схем" розповіли про лікаря-ката з Мордовії
24tv
2025-07-17T21:42:01Z
Словаччина розблокує ухвалення 18 пакета санкцій ЄС проти Росії, - Фіцо
24tv
2025-07-17T21:36:21Z
Удар дронів призупинив роботу найбільшого хімзаводу РФ: ЗМІ повідомили деталі
GlavRed
2025-07-17T21:33:18Z
Трамп активно реалізовуватиме своє бачення щодо припинення війни в Україні - Держдеп
УкраинФорм
2025-07-17T21:27:27Z
У США заявили, що "поспішають" передати Україні зброю за планом Трампа
Европейская правда
2025-07-17T21:06:52Z
Зеленський заявив, що обговорює з Трампом "мегаугоду" про продаж зброї
Европейская правда
2025-07-17T21:06:19Z
У Молдові попередили про активізацію кампанії РФ з поширення дезінформації
InternetUA
2025-07-17T21:01:47Z
Питання ціни: чи можуть США справді жорстко натиснути на Путіна
Telegraf
2025-07-17T20:54:31Z
Стармер про Коаліцію охочих: Наші плани готові до реалізації, наскільки це можливо
УкраинФорм
2025-07-17T20:48:16Z
Чекайте на неперевершений урожай помідорів: як доглядати за ними у липні
24tv
2025-07-17T21:24:27Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T20:12:23Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:02Z
Харчове отруєння: причини, симптоми та коли варто звертатися до лікаря
24tv
2025-07-17T19:03:26Z
Чим зняти зубний біль?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:27:49Z
Як часто та правильно поливати перець: секрети рясного врожаю
TSN
2025-07-17T16:36:28Z
Чи корисно пити холодний чай у спеку: експерти дали поради
GlavRed
2025-07-17T16:27:09Z
Як штучні підсолоджувачі можуть змінити гормональний фон підлітків
24tv
2025-07-17T16:24:20Z
Понеділки ламають психіку людей: результати нового дослідження
Знай
2025-07-17T16:21:21Z
Окупована частина Запорізької області залишилася без світла: у чому причина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T21:33:14Z
Хронологія війни — день 1241: окупанти на Запоріжжі залишились без світла і тиснуть на фронті
Telegraf
2025-07-17T21:03:48Z
Скидати Чорноморський флот РФ із рахунків було б помилкою - Плетенчук
УкраинФорм
2025-07-17T20:51:34Z
В Одесі жінку протягнув по асфальту бус ТЦК: що відповіли у військкоматі
TSN
2025-07-17T20:48:18Z
Росіяни вдарили дроном по автомобілю головного рабина Херсонщини
24tv
2025-07-17T20:42:17Z
Посилили війська та збільшили тиск: росіяни намагаються ізолювати велике українське місто
Знай
2025-07-17T20:36:02Z
Пляжний сезон в Одесі: наскільки тепла вода у морі для купання
24tv
2025-07-17T20:33:55Z
Росіяни використали штучний інтелект для створення фейку про оточення ЗСУ на Куп'янському напрямку - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-17T20:24:14Z
Лінія фронту станом на 17 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T19:51:03Z
Більше ніж просто мода: що насправді означає червона нитка на зап'ясті
GlavRed
2025-07-17T21:27:34Z
Генсек ООН рішуче засудив ізраїльський авіаудар по католицькій церкві в Газі
УкраинФорм
2025-07-17T21:19:10Z
Київську митрополію УПЦ МП зобов’язали припинити зв’язки з Росією до серпня
Лига
2025-07-17T21:18:27Z
"Уже не передбачено": ТЦК втратили можливість штрафувати людей за несвоєчасне оновлення даних
Фокус
2025-07-17T21:00:46Z
72-річний дідусь став зіркою мережі, коли в його авто сіла українка: що про нього відомо
24tv
2025-07-17T20:48:14Z
Індія випробувала зенітні ракети Akash Prime у високогірному регіоні
InternetUA
2025-07-17T20:31:25Z
Регіональні військові кладовища матимуть єдині стандарти поховань - міністр
Хвиля
2025-07-17T20:21:51Z
В Україні масово перевірятимуть пасажирські автобуси: що відбувається і чи вплине це на швидкість руху
Знай
2025-07-17T20:06:52Z
Українці дають чеському бюджету більше, ніж він на них витрачає - посол Зварич
УкраинФорм
2025-07-17T20:00:38Z
Легендарний десерт: як приготувати торт, як знаменитий десерт від Kinder
24tv
2025-07-17T21:18:25Z
Улюблений багатьма салат "Білочка": ароматна закуска всього з трьох інгредієнтів
Telegraf
2025-07-17T20:36:20Z
Готує себе сама: страва для вечері, над якою не треба стояти
GlavRed
2025-07-17T20:27:50Z
Один лимон та трішки цукру: рецепт найпростішого лимонаду на кожен день – це порятунок від спеки
24tv
2025-07-17T20:12:31Z
Відпочинок на морі в Україні 2025: де дозволено купатися та скільки коштує відпустка для двох
TSN
2025-07-17T20:03:54Z
Як захистити себе від впливу ретроградного Меркурія: потрібен простий оберіг
24tv
2025-07-17T20:00:13Z
Молода картопля і соковита яловичина: ця страва зведе з розуму навіть гурманів
Telegraf
2025-07-17T19:15:10Z
Чи можна на своєму подвірʼї палити вогонь: як посмажити шашлики
24tv
2025-07-17T19:06:27Z
Простий лайфхак для організації взуття без витрат: використайте дротяний вішак
24tv
2025-07-17T18:54:47Z
"Усі були нажахані": Памела Андерсон приголомшила зізнанням про свою політику "без макіяжу"
GlavRed
2025-07-17T21:27:52Z
Вже підкорюють глядачів: 3 нові цікаві фільми 2025 для вечірнього перегляду
24tv
2025-07-17T21:03:37Z
Жив 150 млн років тому: на аукціоні продали цілий скелет динозавра за астрономічну суму
Фокус
2025-07-17T20:30:17Z
Відібрав у тата корону: у Мережі в захваті від миловида Гаррі Галкіна
GlavRed
2025-07-17T20:27:10Z
"Супермама" виводить на чисту воду: до кого "прийшли" після показу шоу
GlavRed
2025-07-17T19:57:45Z
Не можна: Тодоренко знову не дивилася за дітьми і нарвалася на жорстку відмову в РФ
GlavRed
2025-07-17T19:39:33Z
"Сором'язливі": на концерті Coldplay главу стартапу випадково зняли з коханкою
GlavRed
2025-07-17T19:27:30Z
Кохання, історія і драма: 6 фільмів та серіалів для тих, хто фанатіє від "Кави з кардамоном"
24tv
2025-07-17T19:09:46Z
Фестиваль-премія ГРА оголосила короткий список театральних вистав
УкраинФорм
2025-07-17T18:39:41Z
Мешканка Волині стала жертвою онлайн-шахраїв
InternetUA
2025-07-17T21:25:22Z
Чоловік хотів придбати ноутбук, але втратив понад 29 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-17T20:13:26Z
У Данії у 12 супермаркетах мережі виявили кокаїн у бананах
Европейская правда
2025-07-17T19:31:56Z
Справа Гусакова: РБК-Україна заявило про тиск, поліція почала розслідування
TSN
2025-07-17T19:18:17Z
Російський дрон знову атакував цивільного в Херсоні
УкраинФорм
2025-07-17T19:12:39Z
У Тернополі викрили агентів рф, які орендували квартиру для зберігання вибухівки
InternetUA
2025-07-17T18:27:54Z
Повідомлено про підозру закарпатському ліснику, який допустив незаконні рубки на ₴5 млн
Украина Криминальная
2025-07-17T17:36:38Z
На півночі Польщі військове авто потрапило в ДТП, є постраждалі
Европейская правда
2025-07-17T17:15:59Z
В Одесі викрили фальшивий реабілітаційний центр
360ua.news
2025-07-17T17:09:24Z
Лунін дав свою згоду на трансфер у Вільярреал – ЗМІ
Football.ua
2025-07-17T21:40:33Z
Бондаренко: Ми створили дуже багато моментів, однак не змогли реалізувати жодного
Football.ua
2025-07-17T21:19:24Z
Евертон за участі Миколенка презентував нову гостьову форму
Football.ua
2025-07-17T20:57:36Z
Туран: Я більше задоволений другою грою проти Ільвеса, ніж першою
Football.ua
2025-07-17T20:37:09Z
Тренер Ільвеса: Нашою метою було покращити свою гру – нам це вдалося
Football.ua
2025-07-17T20:16:01Z
Побачите справжню різницю, – Дюбуа зробив зухвалу заяву перед реваншем із Усиком
24tv
2025-07-17T20:06:33Z
Жоту ввели до Зали слави Вулвергемптона
Football.ua
2025-07-17T20:04:14Z
Гетьманська шапка Усика приголомшила Паркера: що сказав претендент на титули
24tv
2025-07-17T19:51:43Z
Оболонь підписала контракт з ексхавбеком Ворскли Кулаковським
Football.ua
2025-07-17T19:51:10Z
У США можуть заборонити iPhone з китайськими дисплеями через звинувачення у промисловому шпигунстві
InternetUA
2025-07-17T21:33:38Z
Вчені показали, якою наша планета стане через 250 мільйонів років
TSN
2025-07-17T21:18:47Z
Південна Корея планує створити базу на Місяці до 2045 року
УкраинФорм
2025-07-17T21:03:53Z
Найбільший шматок Марса на Землі продано за карколомну суму: що відомо про артефакт
TSN
2025-07-17T20:33:30Z
OpenAI тестує прямі покупки в ChatGPT: що зміниться для користувачів
24tv
2025-07-17T20:06:57Z
Радість виявилася помилкою: баг Steam змусив інді-розробників вважати себе мільйонерами
Фокус
2025-07-17T20:00:48Z
Китайці знайшли спосіб врятувати світ від забруднення: цукор стане бонусом
24tv
2025-07-17T19:42:04Z
Спадщина Silent Hill живе: її автори розпочали роботу над новим моторошним проєктом
Фокус
2025-07-17T19:30:54Z
Civilization VI Platinum Edition з доповненнями можна отримати безкоштовно: роздача Epic Games Store
Фокус
2025-07-17T18:27:21Z
Водіям Volvo рекомендується утриматися від використання цього режиму до встановлення критичного оновлення
Топ Жир
2025-07-17T21:18:05Z
Рідкісний Ferrari за $5 мільйонів з’явився серед дешевих Nissan на Craigslist
Топ Жир
2025-07-17T20:33:28Z
Ця репліка Mustang Eleanor оцінюється більш ніж у півмільйона доларів
Топ Жир
2025-07-17T20:03:25Z
У Японії злодії обирають Toyota, щоб викрасти іншу Toyota
Топ Жир
2025-07-17T19:18:48Z
Електричний Land Rover отримає компактнішу версію
Топ Жир
2025-07-17T18:33:10Z
Одна держава зробила запит до Mazda — і отримала спеціальну версію CX-5
Топ Жир
2025-07-17T18:03:04Z
Ви ще ніколи не відчували такого рівня комфорту на задньому сидінні Lexus
Топ Жир
2025-07-17T17:18:20Z
Це може бути найшвидша версія Model Y, про що Tesla мовчить
Топ Жир
2025-07-17T16:33:14Z
Для українських доріг: Nissan створив позашляхову сімейну модель за $19 500
Фокус
2025-07-17T16:30:00Z