Латвія перед початком "аграрних" переговорів у Європейському Союзі 26 лютого вимагає заборонити імпорт зерна з Росії до ЄС. Забезпечити продовольчу безпеку регіону при цьому випрошується за рахунок агропродукції з України.
Про це заявив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе, повідомляє "Укрінформ". Заява прозвучала безпосередньо перед стартом засідання Ради міністрів ЄС із сільського господарства та рибальства у Брюсселі. При цьому міністр розкритикував дії польських фермерів на кордоні з Україною.
"Все, що імпортується з Росії, може імпортуватися з України. Таким чином (забороною імпорту з РФ. – Ред.), ми підтримаємо Україну, а не допомагатимемо Росії підгодовувати її машину війни... Зараз у нас є ці труднощі на (польському. – Ред.) кордоні. Ми повністю підтримуємо Україну. З погляду Європейського Союзу, те, що відбувається на кордоні, не є зрозумілим", – сказав Краузе.
За його словами, щоб досягти результату, ЄС має поширити санкції на російське зерно та продовольчі товари. Сама Латвія, як нагадав Краузе, вже заборонила імпорт російського зерна на рівні національного законодавства.
"Латвія ухвалила національне законодавство, яке захищає нас від російського імпорту в Латвійську Республіку. Це не вражає транзит до третіх країн, у тому числі до інших країн ЄС. Але з минулого четверга наш парламент прийняв заборону на російське зерно та імпорт продовольства до Латвії". – наголосив міністр.
Краузе впевнений, що спільна сільськогосподарська політика ЄС потребує уточнення, оскільки з моменту її останнього перегляду у 2021 році багато що змінилося. При цьому, за його словами, "діяти потрібно швидко".
"Ми маємо швидко адаптуватися. І не говорити "ми подумаємо про це і щось зробимо через пару років". Я думаю, війна завершиться до цього", – заявив Краузе.
Нагадаємо, 26 лютого у Брюсселі проходила зустріч міністрів сільського господарства ЄС. На ній обговорюють ситуацію в сільськогосподарській галузі та протести фермерів, які тривають уже кілька тижнів.
Зокрема, обговорюються пропозиції Єврокомісії щодо полегшення навантаження на фермерів та скорочення їх адміністративних витрат. У той же час, прямо в Європейському кварталі Брюсселя відбуваються демонстрації фермерів, які вимагають збільшення субсидій та пом'якшення екологічних вимог до виробництва продукції.
Втім, польські протести спрямовані не лише проти аграрної політики ЄС, а й проти імпорту сільськогосподарської продукції з України. Причому не лише до Польщі, а й до інших країн Європи, де поляки хочуть самі торгувати зерном.
Як повідомляв OBOZ.UA, на цьому фоні поляки вийшли на блокаду кордону з Німеччиною. Вони виступають проти постачання зерна з України до Німеччини через те, що українська продукція витісняє польську.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!