MY.UAНовини
Bradley з поганими акумуляторами і старі моделі F-16: експерти зі США вказали на проблеми із західною допомогою
Bradley з поганими акумуляторами і старі моделі F-16: експерти зі США вказали на проблеми із західною допомогою

Bradley з поганими акумуляторами і старі моделі F-16: експерти зі США вказали на проблеми із західною допомогою

Американські фахівці кажуть про проблеми із західною технікою, яку доставляють до України.

Якщо Захід прагне переломити ситуацію на полі бою на користь України, країни-союзники мають адаптувати військову допомогу відповідно до потреб української армії. Це стосується як озброєння і навчання бійців, так і розвитку новітніх технологій.

Про це йдеться у матеріалі Лондонського Королівського інституту об'єднаних служб (RUSI), повідомляє "Телеграф". Серед авторів статті – учасники програми Minerva Міністерства оборони США, які досліджують, яким чином Штати можуть покращити іноземну військову підготовку.

За майже три роки досліджень американці опитали сотні військовослужбовців з України, США й інших країн НАТО, а також деяких політичних діячів на Заході. Одна з тривожних тенденцій, яку визначили — невідповідність між наданою союзниками допомогою та реальними потребами України. А також той факт, що допомога українському війську опиняється в епіцентрі різноманітних політичних штормів.

"Західна допомога відображає війну, яку західні політики та планувальники воліли б вести, а не війну, яку насправді веде українська армія", — йдеться у матеріалі.

"Стратегічна нерішучість" США

Автори статті зазначають: Америка, як один із ключових союзників, неохоче надає Україні необхідні системи озброєння. І робить це повільніше за європейців.

"США надали Україні 31 танк Abrams, але надіслали лише старіші версії через побоювання, що ці технології захоплять і використають росіяни. Проте Велика Британія надала 28 танків Challenger 2, а різні європейські військові сили та канадці надіслали Україні понад 100 танків Leopard 2 зі своїм найкращим комплектом (датчики, програмне забезпечення тощо), щоб максимально підвищити їхню бойову ефективність для українців. Підхід США до України найкраще можна описати як "стратегічна нерішучість" (англійською strategic dithering. – Ред.): достатньо, щоб Україна не програла, але недостатньо, щоб допомогти їй перемогти".

Зовнішній тиск поставив Київ у становище, коли західне обладнання та знання, отримані під час навчання бійців за кордоном, довелося застосовувати проти недостатньо оснащених і навчених, але добре окопаних російських військ. На думку авторів матеріалу, саме напруження через завищені очікування змусило президента Володимира Зеленського відправити у відставку головнокомандувача Валерія Залужного, "щоб просто заспокоїти західні столиці".

Україна отримає старі F-16?

Важливу роль у невдачі контрнаступу 2023 року відіграла перевага Росії в авіації: "Українці відмовилися від західної тактики ведення бою, оскільки їм не вистачало авіації, щоб протистояти російським повітряним силам і обороні".

Україна планує отримати кілька винищувачів F-16 на початку 2024 року, проте і ці літаки американського виробництва не стануть так званою "срібною кулею". Крім того, українські Повітряні сили, ймовірно, поповнять винищувачі старої модифікації.

"Українським льотчикам знадобляться сотні годин нальоту, щоб набути достатнього досвіду для бойових дій. Так само, як і зі старішими версіями танків Abrams, українці отримають старіші варіанти F-16 (востаннє модернізовані між 2003 і 2005 роками), які не мають передової авіоніки, програмного забезпечення та датчиків, а найдосконаліші ракети класу "повітря-повітря" середньої дальності (AMRAAM) не поставлять щонайменше до 2026 року", — зазначається в матеріалі.

Імовірно, після поставок американських винищувачів українські воїни все ще не зможуть здійснювати достатньо вильотів, аби стримувати чи збивати російські Ту-95, що атакують українські міста ракетами.

"Якщо Вашингтон хоче кращих результатів, слід позбутися страху перетнути уявні "червоні лінії" Росії, щоб належним чином допомогти, озброїти та навчити Київ", — підкреслюється у статті.

Відсутність західної авіації є лише одним із недоліків безпекової допомоги Україні. За словами експертів, у значній частині техніки нема важливих компонентів. Стверджується, що понад 40 американських БМП Bradley доставили на фронт із поганими акумуляторами та неякісною проводкою.

"Українці на передовій розповіли нам, що багато 155-мм гаубиць M777 прибули без необхідного обладнання для прицілювання. Відсутність належних запасних частин для техобслуговування та ремонту посилює труднощі, і деякі українські військовослужбовці розповідають нам, що американські гвинтівки М-4 ламаються після тижня використання в окопах. Багатьох із цих проблем можна було б уникнути, якби були сержанти, які б проводили сумлінну перевірку техніки перед її відправкою в Україну".

Зазначимо, генеральний інспектор Міністерства оборони США в новому звіті підтвердив, що Пентагон надав Україні броньовану техніку без плану забезпечення довгострокового використання цієї зброї. Серед іншого документ містить оцінки стратегії підтримки систем озброєння Bradley, Stryker та Abrams. Міноборони Штатів дійшло висновку, що без належних запасних частин, боєприпасів і технічного обслуговування українці не зможуть підтримувати роботу цих систем озброєнь.

Українці дуже покладалися на західне обладнання, відкладаючи літній наступ минулого року. Це давало росіянам час на створення так званої "лінії Суровікіна" (комплекс фортифікаційних споруд та окопів, який російські війська почали будувати на окупованих територіях у другій половині 2022 року. – Ред.).

Оборона в стилі Першої світової та технології ХХI століття

Один із британських офіцерів, який навчав українських бійців, висловив думку, що ЗСУ ведуть бій у "кіберпанк-війні": окопна війна та глибока оборона в стилі Першої світової війни, але із вбивчими перешкодами, залежними від технологій ХХI століття як-от дрони та зв’язок Starlink.

"Тип загальновійськових маневрів, які проводять в Україні, — це солянка з доктрин і тактик, запозичених із Вікіпедії, YouTube, соцмереж як Telegram, відеоігор по типу War Thunder і навчальних посібників США/НАТО/Радянського Союзу", — описав британський інструктор.

Інновації та новітні технології в епоху цієї війни роблять поле бою небезпечним для дорогих систем озброєння та ще більш небезпечним для великої концентрації збройних сил.

"Через російські засоби радіоелектронної боротьби більшість наданих Заходом "розумних" артилерійських снарядів гірше працюють. Російські перешкоди також впливають на комунікацію між українськими підрозділами", кажуть експерти.

Водночас широке використання FPV-дронів змушує українців шукати альтернативний підхід до виснаження російських сил. Бійці намагаються уразити якомога більше операторів БПЛА.

"FPV-дрон дешевий, FPV-пілот — це місяці навчання… ми називаємо це "вбивати розумних росіян"", — сказав один із бійців ЗСУ.

Експерти підсумовують, що остаточний хід війни залежить від того, яка сторона опанує нові технології у масштабі достатньому, аби переломити волю противника до боротьби.

"Щоб вийти з глухого кута на користь України, знадобиться дешевий та інноваційний спосіб розмінування сотень метрів російських мінних полів, а також простіші та менш ризиковані способи зачистки російських окопів та ліній оборонних позицій. Враховуючи наші численні розмови з учасниками бойових дії, потрібне виробництво та розгортання на тиждень щонайменше 10 тисяч автономних повітряних, наземних і морських безпілотників з необхідними датчиками, штучним інтелектом та вогневою міццю, щоб пробити російські лінії оборони", — такими підрахунками діляться американці.

У роботу безпілотників, керованих штучним інтелектом, складно втрутитися, оскільки ШІ, відповідно до заданих параметрів, сам вирішує, на що націлюватися. Росіяни, за даними Forbes, вже працюють над освоєнням подібних технологій:

"Ця війна випускає "кота з мішка", коли мова заходить про інновації на полі бою та розвиток "розумної зброї". Захід має припинити зволікання та взяти на себе зобов’язання допомогти Україні, щоб Росія не перемогла", — зазначають фахівці зі США.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" проаналізував, скільки ще зможе воювати Росія, і які ресурси має у розпорядженні путінська армія.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Розкриті технічні характеристики новозеландського безпілотного гелікоптера SA200, який отримають ЗСУ
InternetUA
2025-04-24T09:01:33Z
ЗМІ: Данія посилить військову присутність на стратегічному острові у Балтії
Европейская правда
2025-04-24T09:01:31Z
Робота у Дніпрі: де готові платити від 40 тисяч гривень
Политека
2025-04-24T09:01:02Z
Київ атакували північнокорейськими балістичними ракетами KN-23
VGorode
2025-04-24T09:00:35Z
Виклик для Китаю: Японія показала електромагнітну гармату проти гіперзвукових ракет
Фокус
2025-04-24T09:00:03Z
У Раді Європи очікують близько 6 мільйонів заяв до Реєстру збитків від українців
Хвиля
2025-04-24T08:58:03Z
Жалоба за Папою Франциском триватиме дев'ять днів - Ватикан
УкраинФорм
2025-04-24T08:51:26Z
Шведські винищувачі, що патрулюють у Польщі, вперше піднімали через літак РФ
Европейская правда
2025-04-24T08:49:27Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Чому Трампа дратує Зеленський і як це ламає його плани
Telegraf
2025-04-24T09:03:50Z
Зеленський заявив, що доручив негайно зв'язатись з партнерами щодо зміцнення ППО
Европейская правда
2025-04-24T09:01:15Z
Сил нам, – Олена Зеленська емоційно відреагувала на масовану ракетну атаку Росії по Україні
24tv
2025-04-24T08:54:24Z
Європа має переконати США, щоб вони донесли Путіну, що він ще не переміг — The Times
ZN UA
2025-04-24T08:52:37Z
СБУ затримала агента РФ, який готував прорив ворожих військ на Сумщину
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T08:51:08Z
Північнокорейські солдати на фронті в Україні: стратегічна помилка Росії, що поглиблює хаос
VGorode
2025-04-24T08:48:10Z
США прагнуть якнайшвидше укласти з Україною угоду щодо надр - Бессент
Gazeta UA
2025-04-24T08:45:54Z
Сибіга після нічної атаки РФ: тиснути треба на Москву, а не на Київ
Европейская правда
2025-04-24T08:45:41Z
Інвалідність в Україні: що змінилося після ліквідації МСЕК
24tv
2025-04-24T08:24:26Z
Мінцифри запустило флагманський проект у сфері штучного інтелекту
Хвиля
2025-04-24T07:42:45Z
Тихий серцевий напад: лікар про симптоми, які можна пропустити
Факти ICTV
2025-04-24T07:28:45Z
Ви завжди робили це неправильно: чи потрібно мити волосся перед фарбуванням
24tv
2025-04-24T07:03:04Z
Бувай вага, апетит і потяг до солодкого: препарати для схуднення змінюють харчові звички
24tv
2025-04-24T05:21:27Z
Дослідження показало, що солодкі напої прискорюють випадіння волосся
24tv
2025-04-24T03:54:30Z
Штучний інтелект від Microsoft допомагає лікарям у всьому світі
InternetUA
2025-04-24T02:01:03Z
Безоплатна стоматологія для військових: як працює програма та хто має право на послуги
Хвиля
2025-04-24T01:15:45Z
Нанопластик із води та їжі може привести до інсульту
Telegraf
2025-04-23T21:21:19Z
Алім, Євлалія та інші: які імена обирають для своїх дітей українські знаменитості
24tv
2025-04-24T08:54:25Z
Перший тизер фільму «Хижак: Пустки» натякає на нового головного героя і корпорацію «Вейланд-Ютані»
ITC
2025-04-24T08:39:19Z
Венздей повертається: Netflix показав перший тизер другого сезону
1News
2025-04-24T08:36:49Z
"Найстрашніша ніч у житті": будинок блогерки Парфільєвої постраждав через ракету РФ
GlavRed
2025-04-24T08:25:34Z
Музична премія Yuna 2025 оголосила переможців: тріумф ОЕ та спецнагороди
Факти ICTV
2025-04-24T08:18:39Z
Андре Тан розповів, що буде модним цього літа: зібрано найстильніші тренди
24tv
2025-04-24T08:18:29Z
Руйнуватиме стереотипи: хто така Sissal, що представить Данію на Євробаченні 2025
Факти ICTV
2025-04-24T08:10:30Z
Це був мій спосіб подякувати, – зірка топового серіалу "Кохання та полум'я" про свою роль
24tv
2025-04-24T07:54:36Z
Леся Нікітюк вперше за довгий час виклала селфі з Хмельницького
Gazeta UA
2025-04-24T07:51:23Z
Батьки поїхали на дачу: під час атаки РФ на Київ могли загинути двоє дітей з однієї родини
Фокус
2025-04-24T08:58:18Z
Клименко уточнив кількість загиблих у Києві: не дев'ять, а вісім
Лига
2025-04-24T08:39:44Z
Дев'ята особа, яку вважали загиблою, виявилася частинами тіл інших жертв, – Клименко
24tv
2025-04-24T08:30:03Z
Шпигував за військовими та передавав дані росіянам: на Черкащині затримали зрадника
InternetUA
2025-04-24T08:28:13Z
За шахрайство під виглядом ремонту автомобілів судитимуть жителя Кіровоградщини
Украина Криминальная
2025-04-24T08:12:12Z
Унаслідок атаки Росії на Київ пошкоджено Центральний палац одружень
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T08:09:50Z
На Київщині рятувальники ліквідували наслідки масованого обстрілу РФ
УкраинФорм
2025-04-24T08:06:01Z
Масованим повітряним ударом по Києву росіяни вбили та поранили велику кількість людей, у ДСНС показали наслідки нападу
ZN UA
2025-04-24T08:01:31Z
10 загиблих та 70 поранених: що іще відомо про масовану повітряну атаку на Київ станом на цей час
ZN UA
2025-04-24T08:01:30Z
У Святошинському районі Києва розбирають завали будинків, підтверджена загибель вісьмох людей - Кличко
УкраинФорм
2025-04-24T09:03:55Z
Під час атаки на Київ вп'яте постраждала станція метро «Лук'янівська»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T08:45:46Z
Росія активно атакує на фронті, найскладніше під Торецьком і Покровськом: карти ISW за 23 квітня
24tv
2025-04-24T08:45:29Z
Кореспондент каналу «Звезда» помер внаслідок поранення, отриманого в зоні бойових дій
Детектор М
2025-04-24T08:25:59Z
Літати, а не бігати. Що не так з "контрактами 18-24" та як змінити їх на краще
Фокус
2025-04-24T08:15:31Z
Розвідка оприлюднила імена росіян, причетних до вивезення з України архівів
УкраинФорм
2025-04-24T08:06:50Z
У Криму вночі лунали вибухи, ймовірне влучання по аеродрому - соцмережі
УкраинФорм
2025-04-24T08:06:30Z
Вночі росіяни здійснили три хвилі масштабних атак по Харкову та передмістю, внаслідок яких постраждали шестеро людей
Мій Харків
2025-04-24T08:06:30Z
Російські війська намагалися прорвати оборону в районі Костянтинополя - Сили оборони
УкраинФорм
2025-04-24T08:06:19Z
Переробники молока сподіваються на активізацію споживачів
AgroPortal
2025-04-24T09:00:41Z
Через погоду в Україні очікується найнижчих урожай пшениці за 13 років
ZN UA
2025-04-24T08:58:19Z
Скільки заробляють у Хорватії: мінімальні зарплати для працівників у 2025 році
24tv
2025-04-24T08:48:44Z
Банки в Україні змінили відсотки за депозитами: які актуальні середні показники
ZN UA
2025-04-24T08:36:46Z
Подорожчання хліба в Запоріжжі: як нові ціни вдарять по кишенях українців
Политека
2025-04-24T08:31:09Z
МВФ прогнозує критичне зростання державного боргу України
Хвиля
2025-04-24T08:30:08Z
Прибутки Tesla впали на понад 70%: Маск вирішив змінити стратегію
AutoGeek
2025-04-24T08:22:19Z
Ціни на нафту зростають після майже 2% падіння напередодні
Gazeta UA
2025-04-24T08:18:16Z
Куди вигідно вкласти гроші: депозитні ставки та терміни
24tv
2025-04-24T08:15:18Z
Гори, архітектура та море: це недооцінене місто Іспанії стане для вас відкриттям
24tv
2025-04-24T08:39:32Z
Скільки можна з'їсти мʼяса без шкоди для здоровʼя та екології
24tv
2025-04-24T07:33:19Z
Як оновити шафу з ДСП за допомогою фарби
24tv
2025-04-24T07:30:47Z
310 метрів над землею: у Варшаві відкриється новий унікальний оглядовий майданчик
24tv
2025-04-24T07:27:44Z
Виросте розміром з кулак і без хімії: чим підгодувати озимий часник, щоб порадував урожаєм
Telegraf
2025-04-24T07:10:19Z
До кого зі знаків зодіаку у травні повернеться людина з минулого
24tv
2025-04-24T06:06:49Z
Вишуканість за 5 хвилин: простий салат з авокадо на кожен день
24tv
2025-04-24T05:46:19Z
Найтепліший острів на Канарах: куди відправитися любителям спеки
24tv
2025-04-24T05:21:49Z
Про нього знають лише досвідчені кулінари: соус з 2 інгредієнтів для мʼяса, риби та салатів
24tv
2025-04-24T04:03:26Z
Ашур: Вилетіти в півфіналі Кубка від найсильнішої команди України
Football.ua
2025-04-24T09:01:55Z
Астон Вілла та Комо розмірковують над запрошенням Де Брюйне – Sky Sports
Football.ua
2025-04-24T08:43:17Z
Арсенал повторив антирекорд АПЛ останніх 17 років
Football.ua
2025-04-24T08:43:12Z
Бражко: Цей гол додасть мені впевненості
Football.ua
2025-04-24T08:25:53Z
Сили оборони ліквідували срібного призера Кубка Росії з боксу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T08:24:37Z
Консейсан: Від перемоги над Інтером щаслива навіть моя дружина
Football.ua
2025-04-24T08:07:07Z
Ліга націй серед жінок: визначилося місце проведення гри Україна – Албанія
ГЛАВКОМ NET
2025-04-24T08:06:52Z
IBF зобов’язала Дюбуа захистити пояс проти Чісори: який термін на досягнення домовленості
24tv
2025-04-24T07:42:56Z
Екс-тренер збірної Бразилії Тіте взяв паузу у кар'єрі
Football.ua
2025-04-24T07:39:02Z
Названо найкращий смартфон 2025 року, і це не модель від Samsung або Google
Фокус
2025-04-24T09:00:05Z
Майбутній флагман Sony Xperia 1 VII показали на офіційних фото
InternetUA
2025-04-24T08:46:58Z
Відеокарти RTX 50 від Gigabyte «плачуть» термогелем — що сталось?
ITC
2025-04-24T08:39:57Z
Забудьте про Windows: вчені створили першу у світі квантову ОС
ITC
2025-04-24T08:39:18Z
Пішла епоха: Meta запускає рекламу в Threads для всіх
24tv
2025-04-24T08:33:02Z
Microsoft почала просувати систему шифрування даних у Windows 11
InternetUA
2025-04-24T08:31:02Z
Найгірший випадок знебарвлення на Землі за всю історію: постраждали 84% коралових рифів
Фокус
2025-04-24T08:27:51Z
Вчені вперше знайшли підтвердження боїв гладіаторів із левами у Стародавньому Римі
Telegraf
2025-04-24T08:21:02Z
Ці 5 приладів завжди потрібно вимикати з розетки перед поїздкою: одиниці знають
24tv
2025-04-24T08:03:31Z
Дизайнери Ford показали своє бачення Mustang майбутнього
AutoCentre
2025-04-24T09:04:57Z
Novitec вважує, що Ferrari SF90 XX не вистачає гучності
Топ Жир
2025-04-24T08:45:31Z
В Україні помітили унікальний спорткар Porsche 930 дуже незвичного кольору
Топ Жир
2025-04-24T08:21:57Z
Сонячна фарба, мозок з ШІ та понад 1000 км запас ходу: Mercedes розповів про електромобілі майбутнього
AutoCentre
2025-04-24T08:15:04Z
У Шанхаї презентували китайський аналог Роллс-Ройсу від автора Bugatti Veyron
Топ Жир
2025-04-24T07:54:08Z
Chery TIGGO 4: рестайлінговий кросовер їде в Україну
AutoGeek
2025-04-24T07:30:41Z
Renault вивів на тести нове покоління Clio
AutoCentre
2025-04-24T07:12:31Z
За Полярним колом: Bosch випробувала гальма без механічного з’єднання
AutoGeek
2025-04-24T06:46:23Z
Скільки служить сушильна машина та які ознаки, що техніку пора замінити
24tv
2025-04-24T06:39:59Z