![Китайські вчені виявили перше джерело високоенергетичних космічних частинок у нашій галактиці](https://thumbor.my.ua/lFXsYcFJ88Q0JyYaeiX3mWd89hE=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F1b636c3130be16983d9d6461d81c47d9.jpg)
Китайські вчені виявили перше джерело високоенергетичних космічних частинок у нашій галактиці
Ця обсерваторія стежить за космічними променями і гамма-променями, щоб виявити гігантську бульбашку гамма-випромінювання в зореутворюючому регіоні Cygnus OB2, що знаходиться на відстані близько 4700 світлових років від Землі.
Гамма-бульбашка містила багато фотонів з енергією понад 1 ПеВ (петелектронвольт, 10^15 еВ), з піком у 2,5 ПеВ. Це свідчило про те, що всередині структури існував природний прискорювач частинок, який надавав їм величезну енергію. Потужності цього прискорювача було достатньо, щоб розігнати частинки до 20 ПеВ і викинути їх за межі бульбашки.
Найбільш вірогідним джерелом прискорення частинок, на думку вчених, є молоді та гарячі зорі типу O і B в центрі Cygnus OB2. Інтенсивність гамма-випромінювання цих зірок настільки висока, що воно вибиває протони з навколишнього міжзоряного газу, тим самим прискорюючи їх.
Чому це важливе відкриття
Спостереження китайської команди вперше пов'язує космічні промені з такою високою енергією з астрофізичним об'єктом або явищем у нашій галактиці. Вважається, що походження космічних променів з енергією нижче 1 ПеВ відбувається зсередини галактики, тоді як промені з енергією вище 10 ПеВ мають невідоме походження.
Обсерваторія LHAASO продовжить спостереження за цим та іншими зореутворюючими регіонами, щоб отримати більше інформації про спостережувані процеси.