MY.UAНовини
Привид великої війни чи пусті слова? Чи введуть країни НАТО свої війська в Україну
Привид великої війни чи пусті слова? Чи введуть країни НАТО свої війська в Україну

Привид великої війни чи пусті слова? Чи введуть країни НАТО свої війська в Україну

Російські пропагандисти так довго переконували, що воюють в Україні з військами НАТО, а Путін стільки разів фантазував про екзистенційну війну з "колективним Заходом", що в самому Альянсі, схоже, перестали боятися обговорювати цю тему та почали активно таку можливість розглядати.

І хоча до реальних дій вочевидь ще далеко, сама наявність такої дискусії – це добрий сигнал для України та всього світу.

24 Канал аналізує та пояснює, що криється за заявами країн НАТО про готовність відправляти свої війська в Україну.

Макрон, введи війська

26 лютого 2024 року президент Франції збирав у Парижі представників США, Канади та європейських союзників України та обговорював варіанти подальшої допомоги нашій державі у її війні з Росією.

Зустріч мала як практичні наслідки – було оголошено про створення "коаліції бомб і ракет" (вочевидь і для ударів по території Росії), а також про закупівлю французами боєприпасів для України за межами ЄС (за чеською схемою, дякуємо, генерале Павел).


Макрон виступив під час пресконференції в Єлисейському палаці, 26 лютого 2024 року, Париж, Франція / Фото АР / Gonzalo Fuentes

Та звісно ж головну увагу ЗМІ до себе привернули заяви про можливість допомоги Україні не лише технікою, але й людьми.

Відправлення західних військ (до України) у майбутньому не можна виключати, але сьогодні немає консенсусу щодо офіційного, прийнятого і схваленого відправлення військ на місця,
— президент Макрон під час зустрічі на підтримку України, 26 лютого 2024 року.

Пролунали різні думки, та не було одностайності. Дехто (як словацький прем'єр Фіцо) був відверто наляканий, хтось (як президент Польщі Дуда) був розчарований відсутністю ентузіазму. Втім, головним тут є сам факт наявності такої дискусії.

Наявність такого питання на порядку денному, звісно, не є гарантією його втілення. Втім, це доволі потужний сигнал, як Україні, так і Росії, що її ядерних погроз і шантажу ніхто вже не боїться. А ще – це перспективний план дій. Про це також говорив президент Макрон.

Багато людей, які сьогодні кажуть "Ніколи, ніколи", були тими самими людьми, які два роки тому казали "жодних танків, жодних літаків, жодних ракет дальнього радіуса дії". Давайте будемо достатньо скромними, щоб визнати, що ми часто відставали від графіка на шість-дванадцять місяців. Це і було метою сьогоднішньої дискусії: все можливо, якщо це корисно для досягнення нашої мети,
– президент Франції про "ніколи не кажи ніколи".

Росію більше не бояться

Скільки в цьому реального бажання допомогти, а скільки тиску на США (бо вже втомили), а скільки бравади Франції перед тою ж Німеччиною (дуже добре, що історичне протистояння двох держав у 21 столітті проходить у форматі "хто більше допоможе Україні") – наразі не так важливо, головним є факт. І він полягає в тому, що Росію більше не бояться.

Заява французького президента, який раніше лише надзвонював Путіну, а тепер грає м'язами, налякала росіян. Це підтвердив своєю заявою і речник Путіна Дмітрій Пєсков.

Якщо це станеться, то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення Росії та НАТО,
– Пєсков коментує заяву Макрона та визнає, що нині в Україні ніхто з НАТО не воює.

Цікаво, що слова Макрона про далеку перспективу відтягнули всю увагу Кремля на себе, натомість заяви про те, що Україна отримає ракети та ще більше снарядів, Росія проковтнула спокійно. Якщо так було задумано, то браво, президенте Макроне.


Пєсков та Путін / Фото росЗМІ

Війська країн НАТО в Україні: ідея не нова

Важливо, що нарешті це сказав хтось із чинних перших осіб держав, а не поважний пенсіонер, якому немає чого втрачати.

Нагадаємо, що влітку 2023 року ми вже чули заяви колишнього генсека НАТО Андерса Фога Расмуссена про можливість введення військ Альянсу на територію України.

Якщо НАТО не зможе домовитися про чіткий шлях для України, існує можливість, що деякі країни можуть вдатися до індивідуальних дій… Ми знаємо, що Польща дуже налаштована на надання конкретної допомоги Україні. І я не можу виключити можливості, що Польща в цьому контексті залучиться ще сильніше на національному рівні, а за нею будуть країни Балтії – цілком можливо, включаючи варіант з відправленням військ на поле бою,
– Расмуссен у статті від 7 червня 2023 року розмірковує над можливими гарантіями безпеки для України напередодні саміту НАТО у статті видання The Guardian.

Відзначимо, що тоді слова Расмуссена стосувалися ситуації, коли Україну не запросять до НАТО на липневому саміті у Вільнюсі (і, до речі, досі не запросили).


Володимир Зеленський зустрічався з Андерсом Фогом Расмуссеном в січні цього року / Фото ОП

Також суттєво змінилася ситуація в названих Расмуссеном державах. Країни Балтії активно розбудовують оборонні лінії на кордонах з Росією і шкодують, що не мають такої системи призову та рекрутів, як у сусідній Фінляндії.

Ну а в Польщі… нині там висипають на землю українське зерно і відмовляються від зустрічей з українськими колегами, з якими спілкуються шляхом обміну нотами. Натомість заступник польського міністра національної оборони Цезарій Томчик прямо говорить, що "у Польщі немає такого проєкту та ідеї".

Зрозуміло, що пан Расмуссен не сам це вигадав, то ж можемо констатувати, скільки пройшло часу між пробним каменем та першим реальним обговоренням. Нині абсолютно напевно відомо, що одностайного рішення НАТО точно не буде. У доказ цього маємо заяви представників США, Польщі, Швеції та Словаччини. Втім, це може бути рішення окремих країн – такого механізму НАТО не забороняє.

Про це казав, зокрема, словацький прем'єр Фіцо.

Я можу підтвердити, що є країни, які готові відправити свої війська до України, є країни, які говорять "ніколи ", серед яких Словаччина, і є країни, які кажуть, що цю пропозицію потрібно розглянути,
– Фіцо про ідею військ НАТО в Україні.

Але є один нюанс.

Чи не забули спитати Україну?

Також варто розуміти й позицію самої України, адже без неї та її дозволу нічого не відбудеться в принципі.

Про це ще в минулому році сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

До завершення збройного конфлікту на території України іноземні держави не вводитимуть свої війська на територію нашої країни. Щобільше, ми цього не просимо, ми говоримо: дайте зброю – ми самі знаємо, як воювати,
– наголосив глава МЗС Кулеба.


Володимир Зеленський та Еммануель Макрон / фото ОП

ЗСУ навчилися ефективно знищувати російських окупантів на землі, в небі та в морі, а тому потрібно лише не заважати це робити. А для цього потрібні ракети (Шольц, що по "Таурусу"?), літаки (F-16, "Міраж 2000" та "Гріпен"), а також снаряди, багато снарядів.

Якщо союзники це зроблять та забезпечать й надалі для ЗСУ надійний тил, то їм не потрібно буде лізти в саме пекло та набувати відсутній у них бойовий досвід на практиці, гинути (так, бо це війна) у полях Донеччини чи кримських степах – за них все зроблять ті, для кого ці землі рідні. І лише тоді війська союзників дійсно можуть прибути до України для гуманітарних місій, розмінування та охорони кордонів.

Саме це нині робить без 5 хвилин повновладний член НАТО – Швеція (26 лютого згоду на вступ шведів до Альянсу нарешті дав парламент Угорщини). Більших жертв українцям від союзників наразі не потрібно.

Привиди великої війни

Варто розуміти, що такі заяви – не лише про Україну, але й гра в довгу. Це план дій для НАТО на перспективу. Не секрет, що за час після перемоги у Холодній війні колишні союзники дещо розслабилися і втратили форму. Деякі катастрофічно, як Німеччина, деякі опинилися в полоні візіонерства і власних уявлень про війну майбутнього як протистояння роботів за мінімальної участі людей.

  • Натомість бойові дії в Україні показали, що піхота та кількість досі є вирішальним фактором і маленьке компактне військо профі буде програвати величезній армії, нехай і набраній з зеків чи навіть шанувальників руського репу.
  • Також війна довела, що артилерія все що важлива, а снарядів і ракет потрібно дуже багато. Чи є все це нині у союзників? Ні, немає, але має бути і саме для цього нині в Європі та США розгортають з нуля нові зброярські заводи та збільшують обсяги виробництва на старих, міркують над тим, як повернути призовну систему замість контрактної, нарешті проводять масштабні навчання.

Звісно, ні Європа, ні США, ні Канада, ні інші держави цивілізованого світу (навіть Південна Корея не сильно вже бажає возз'єднання з Північчю) не хочуть воювати самі, це чітко засвідчує соціологія, проте, існує об’єктивна ситуація, коли світу загрожують авторитарні режими.

Це не лише Росія, але й КНДР, Іран і Китай. З ними неможливо вести переговори, адже вони сприймають їх як слабкість, а тому збройного протистояння, схоже, не уникнути. І, якщо слідувати цій логіці, то війна в Україні – лише початок. А далі будуть, наприклад, "Сувальський коридор" і Молдова. А далі Близький Схід, Тайвань, Південна Корея чи Південно-китайське море.

Кожна з цих територій постає як новий Західний Берлін, який також було страшно захищати, бо Хрущов запровадив боокаду та відверто погрожував ядерними бомбами, але Кеннеді все одно віддав наказ підвести танки на "Чекпоїнт Чарлі".

Тоді, 27 жовтня 1961 року американські танки М-48 встали навпроти радянських Т-54, але все завершилось мирно, бо на чолі двох наддержав стояли адекватні люди. Нині ситуація може бути геть іншою, адже нині з адекватністю в російських бункерах великі проблеми, а в Білому домі вже незабаром може оселитися продавець кросівок за 399 доларів.

Україна в даній ситуації виграє для союзників час. Це дуже цинічно звучить, але такою є правда і ціна за десятиліття сліпоти.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Удари по Москві і Пітеру: названо зброю, яку ЗСУ можуть використати для атак
GlavRed
2025-07-21T15:27:58Z
Зеленський визначив п’ять головних напрямків для МЗС: що зміниться
TSN
2025-07-21T15:27:19Z
Йдеться про держзраду в НАБУ – ухвали суду тут не потрібно, – нардеп оцінив дії Офісу генпрокуратури та СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T15:18:36Z
Виїзд у відпустку за кордон із бронюванням: чи може чоловік виїхати в України
24tv
2025-07-21T15:18:22Z
Україна починає новий формат співпраці з державами Бенілюксу
Европейская правда
2025-07-21T15:18:17Z
Президент назвав три ключові теми для нових переговорів з Москвою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T15:15:28Z
Посилення ППО та підготовка воїнів. Зеленський провів зустріч із главою МЗС Франції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T15:09:36Z
Зеленський на нараді послів: Тепер американський напрямок - за Стефанішиною
УкраинФорм
2025-07-21T15:03:58Z
У Запорізькій області росіяни атакували дронами цивільну автівку
УкраинФорм
2025-07-21T15:24:54Z
Рятувальники назвали області з руйнівними наслідками через негоду
Gazeta UA
2025-07-21T15:12:48Z
Чисті кімнати за копійки. Де в Одесі можна винайняти бюджетне житло біля моря
Telegraf
2025-07-21T15:03:54Z
У Києві заступили на чергування медичні автомобілі з Канади
AutoCentre
2025-07-21T15:03:38Z
На площі Ринок у Львові встановили унікальну скульптуру лева XVII століття
Комсомольская правда
2025-07-21T15:01:03Z
Дефіцит риби в Дніпропетровській області: які види зникають з магазинів
Политека
2025-07-21T15:00:34Z
На Херсонщині за день унаслідок обстрілів РФ постраждали четверо людей
УкраинФорм
2025-07-21T14:57:47Z
Бійці 3 ОШБр на Харківщині знищили надрідкісну ціль із запасів ЗС РФ
Фокус
2025-07-21T14:57:34Z
Росіяни обстріляли Костянтинівку зі ствольної артилерії
УкраинФорм
2025-07-21T14:33:46Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
Війська РФ обстріляли театр у Херсоні, пошкоджений фасад
УкраинФорм
2025-07-21T14:27:15Z
Щасливий від найпершої зустрічі: Бакланов розповів про нову закоханість після розлучення з Цимбалару
Вива
2025-07-21T14:21:49Z
Зірка "Папіка" Даша Петрожицька чесно про те, чому рідко грає в кіно: "Хочеться чогось іншого"
24tv
2025-07-21T14:00:51Z
Суспільне оголосило виконавців, які ввійшли до лонглисту нацвідбору на «Дитяче Євробачення 2025»
Детектор М
2025-07-21T13:49:58Z
ASANITY випустив дебютний сингл «You Say» - про стосунки що ведуть в нікуди.
FM-TV
2025-07-21T13:46:53Z
Україна і Франція поглиблюють співпрацю в оборонній промисловості
УкраинФорм
2025-07-21T15:18:59Z
ЄС може тихо заборонити оренду газових приладів починаючи з 2030 року
Топ Жир
2025-07-21T15:18:57Z
Знову вводили план "Килим": у Росії стався серйозний колапс в аеропортах
24tv
2025-07-21T15:09:19Z
Зарплати в ІТ-менеджменті: у кого зростають, а хто втрачає
24tv
2025-07-21T15:09:09Z
Що буде з цінами на кавуни в Україні цього літа - прогноз
TSN
2025-07-21T15:06:59Z
Україна отримає додаткові Patriot від Німеччини: подробиці
TSN
2025-07-21T15:03:24Z
Єврокомісія скорочує фінансування дотацій для фермерів
AgroPortal
2025-07-21T15:00:30Z
Заправки Київщини оновили цінники: водіям показали, скільки коштують бензин, дизель та автогаз
Хвиля
2025-07-21T14:57:02Z
Нацбанк оголосив офіційний курс гривні на 22 липня
УкраинФорм
2025-07-21T14:54:45Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
Нова соцдопомога: медичні огляди та підтримка з документами
Знай
2025-07-21T11:36:36Z
У США чоловік загинув через те, що зайшов в кабінет, коли там працював МРТ апарат
24tv
2025-07-21T11:24:14Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Змішайте кабачки з вівсянкою: рецепт оладок, які ви ще точно не готували
Telegraf
2025-07-21T14:36:44Z
Від нього просто зносить дах: неймовірний рулет "Снікерс", який вдасться у всіх
24tv
2025-07-21T14:33:07Z
Чи зможете ви знайти 4 яблука за 15 секунд: надзвичайна загадка для найрозумніших
GlavRed
2025-07-21T14:27:21Z
Як ефективно позбавитися від плям на унітазі: безпечні методи очищення
24tv
2025-07-21T14:24:38Z
Плануєте працювати в Європі? Ось скільки платять за годину в різних країнах
360ua.news
2025-07-21T15:27:15Z
Українці намагаються незаконно в'їхати до Польщі, використовуючи фальшиві права далекобійників - Bild
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T15:27:12Z
Кохання, що сильніше смерті: маловідомі факти про Олену Телігу та що було між нею й Донцовим
24tv
2025-07-21T15:15:23Z
Якою буває спільна власність на житло: що робити, аби не втратити свою частку
24tv
2025-07-21T15:15:07Z
Хто може вийти на пенсію раніше 60 років і за яких умов: деталі
Фокус
2025-07-21T15:12:43Z
Папа Римський планує «перезапустити» діалог із РПЦ - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-21T15:06:36Z
Кладовища майбутньої війни. Естонія, Латвія
Петр и Мазепа
2025-07-21T15:00:50Z
Щомісяця в Україні мобілізують до 30 тисяч осіб - Веніславський
УкраинФорм
2025-07-21T14:57:18Z
Ландсбергіс: Потрібно збільшити виробництво дронів у 10 разів, щоб росіяни звикли до їх дзижчання
Лига
2025-07-21T14:48:43Z
Сауль передумав переходити в Трабзонспор
Football.ua
2025-07-21T15:24:45Z
Діас погодив контракт з Баварією – Романо
Football.ua
2025-07-21T15:24:20Z
Зоря підписала бразильського хавбека Руана Олівейру
Football.ua
2025-07-21T15:21:45Z
Місію виконано, – Усик звернувся до вболівальників після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-21T15:18:59Z
ПСЖ хоче підписати Камавінгу — Marca
Football.ua
2025-07-21T15:04:15Z
Станкович завершує перехід в Брюгге
Football.ua
2025-07-21T15:01:04Z
Карпати – Шарджа: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-21T14:58:03Z
Жіноча збірна України з гандболу U-19 стала чемпіоном Європи у дивізіоні B
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:42:20Z
Челсі відпустив Сарра в оренду до Страсбуру
Football.ua
2025-07-21T14:37:58Z
У Києві знищили бойову частину збитої російської ракети Х-69, що впала біля будинку
УкраинФорм
2025-07-21T15:21:32Z
На Рівненщині чоловіки знущалися над собакою: у справу втрутилася поліція
24tv
2025-07-21T15:06:54Z
Трьом співробітникам НАБУ повідомлено про підозру в скоєнні ДТП, що призвели до каліцтва потерпілих
Украина Криминальная
2025-07-21T15:06:11Z
Одесит помстився за образу, завдавши ножових поранень співмістянину
Украина Криминальная
2025-07-21T15:03:19Z
У Києві водій маршрутки накинувся з лайкою на пасажирів через українську: деталі скандалу
Telegraf
2025-07-21T15:00:36Z
У Рівному водій на Range Rover тікав від патрульних і врізався в магазин
УкраинФорм
2025-07-21T15:00:22Z
Війська РФ обстріляли Марганець: є поранена, виникла пожежа
УкраинФорм
2025-07-21T14:51:39Z
На Сахаліні згорів найдовший у Росії вугільний конвеєр
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:45:35Z
За дії сексхарактеру стосовно 16-річної доньки 6 років увʼязнення отримав житель Запоріжжя
Украина Криминальная
2025-07-21T14:33:56Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
На це пішло 20 років: створено "магічні стани" для боротьби з помилками у квантових комп'ютерах
24tv
2025-07-21T15:09:27Z
Сейсмічна активність Єлловстоуна виявилась удесятеро вищою, ніж вважали
360ua.news
2025-07-21T15:05:58Z
У Windows 11 знайшли приховану функцію
InternetUA
2025-07-21T15:01:08Z
Гряде нова ера гаджетів: у Китаї готують тонкий смартфон із надвитривалою батареєю
Фокус
2025-07-21T15:00:42Z
У США створили унікальний чип, який може стати основою квантових комп'ютерів майбутнього
InternetUA
2025-07-21T14:49:16Z
Хакери атакували урядові установи та підприємства світу, використавши вразливість у системі Microsoft SharePoint
Детектор М
2025-07-21T14:27:41Z
Користувач втратив $1,2 млн через фішингову транзакцію
InternetUA
2025-07-21T14:16:31Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z
Чому бензобак в одних авто зліва, а в інших справа: відповідь введе у ступор
GlavRed
2025-07-21T13:27:57Z
Новий електричний пікап Isuzu вражає своєю високою вартістю
Топ Жир
2025-07-21T13:18:10Z
Недорогі та безпроблемні: експерт назвав кращі авто для початківців вартістю до $10 000
Фокус
2025-07-21T13:00:52Z