MY.UAНовини
Десять років справам Майдану: чи понесуть покарання винні та чи дочекаються рідні справедливості
Десять років справам Майдану: чи понесуть покарання винні та чи дочекаються рідні справедливості

Десять років справам Майдану: чи понесуть покарання винні та чи дочекаються рідні справедливості

Про тривалі суди, перші вироки й обміни винних у Росію.

Минула десята річниця з початку подій на Майдані, які ввійшли в історію України як Революція гідності. У найвирішальніші її дні в центрі столиці на вулиці Інститутській відбулися масові вбивства мирних протестувальників. Тоді від куль силовиків загинуло 48 людей. Загалом під час Революції гідності було вбито 107 людей, які стали Небесною сотнею.

За даними Офісу Генерального прокурора, нині розслідують понад 4 тисячі справ щодо Майдану. Вже наявний вирок по одній із них. Він містить понад 1700 аркушів, що робить ці справи унікальними, бо такого великого тексту вироку немає в українських судах. Крім того, великим плюсом стала процедура заочного засудження, досудового розслідування та слідства in absentia (за відсутності відповідача). Адже дехто з причетних до злочинів на Майдані, втік до Росії, на непідконтрольні території України та до Криму.

Як розслідуються справи Майдану, в чому складність покарання винних та як нашому суспільству зберегти національну пам’ять про Революцію гідності — про це поговоримо з адвокаткою родин Небесної сотні, членкинею Адвокатської дорадчої групи Вікторією Дейнекою.

Вікторія Дейнека

— Вікторіє, що зараз відбувається з розслідуванням справ Майдану? Скільки їх дійшло до суду, скільки справ мають вирок? І що вам вдалося зробити за ці десять років?

— Зараз дуже багато справ передано до суду. Великий плюс, що були ухвалені зміни до Кримінально-процесуального кодексу щодо так званого заочного засудження, досудового розслідування і слідства — процедура «in absentia» (це спеціальна процедура кримінального провадження досудового розслідування та судового розгляду за відсутності обвинуваченого. Була запроваджена Законом України від 7 жовтня 2014 року № 1689-VII “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини”. — «ДМ»). Це для тих підозрюваних, хто повтікав одразу або пізніше — не у 2014 чи 2015 році після подій, а під час досудового розслідування. По них були зупинені провадження, їх оголосили в розшук. Така проблема була, і вона залишається. Частина втекла саме до Росії й Інтерпол відмовляється їх відображати в міжнародному розшуку, виставляти на них картки, тому що вважає, що це політичне переслідування з прив’язкою до того, що це було повалення влади Януковича. Тому це було проблемою, аби притягнути винних до відповідальності.

— Колишні беркутівці, які є підсудними, кажуть, що вони виконували наказ і діяли в рамках закону. Я би хотіла зрозуміти межу між виконанням наказу і злочину. І чи були прецеденти, коли правоохоронці зупиняли свавілля своїх колег?

— Таких прецедентів немає. Правоохоронці не дають покази один на одного, хоча, звісно, коли вони там працювали в групах і навіть у різних силових структурах, то бачили, хто там був. Звісно, можна по фотографіях — якщо прізвищ не знають — упізнати, надати покази тощо. Вони всі не співпрацюють зі слідством, покривають один одного. Оцінювати чиїсь дії на місці не можна, тому що це був величезний натовп правоохоронців і вони злагоджено діяли.

— Чи є вже хтось, хто несе відповідальність за свої дії під час Революції гідності?

— Є деякі люди, які відбувають покарання. Це представники «тітушок» в одноепізодних справах, де є один потерпілий і матеріали справи не були досить об’ємними. Такі справи не настільки складні, як, наприклад, справа щодо 20 лютого 2014 року — щодо розстрілів на Інститутській — де дуже багато вбитих, поранених і понад 100 потерпілих. Це багатоепізодна справа, вона потребує і тривалішого досудового розслідування, і судового розгляду також.

Київ, вулиця Інститутська, лютий 2014 року (фото Getty Images)

Є такі справи, є особи, зокрема Юрій Крисін (Юрій Крисін є фігурантом кількох кримінальних проваджень, його називають координатором «тітушок», які здійснювали напади на майданівців на початку 2014 року. — «ДМ») з убивства журналіста В’ячеслава Веремія (Веремій загинув від вогнепального поранення на місці. «ДМ») — він відбуває покарання вже не один рік у колонії, йому було Апеляційним судом призначено п’ять років позбавлення волі. Верховний Суд залишив вирок у силі.

Фігурує в деяких епізодах справи щодо беркутівців, зокрема, Андрій Хандрикін (ексберкутівця з Харкова звинувачували в катуванні двох учасників Революції гідності біля стадіону імені Лобановського 20 січня 2014 року. Згідно з версією слідства, за попередньою змовою з іншими працівниками міліції Хандрикін бив і катував активістів із метою їх залякування. — «ДМ») — був виправдальний вирок. Потім його скасували. Хандрикін з’являвся до суду, потім утік, але його знайшли, і будемо сподіватися, що він буде відбувати покарання.

Київ, Майдан Незалежності, лютий 2014 року  (фото Getty Images)

— Ви говорили про те, що Інтерпол відмовляється подавати в розшук колишніх беркутівців, тому що вважає, що це політичний тиск. Що робити, щоб люди, які вчиняли злочини або віддавали накази, все ж понесли відповідальність?

— Тут не тільки від Інтерполу все залежить, а й від Росії, тому що вона має видати цих осіб нам, щоб вони відбували тут покарання. Цього не станеться, тому це на сьогодні ніяк неможливо реалізувати. Якщо вони будуть десь подорожувати — то так. Якщо вони будуть виставлені в розшук навіть після того, як відбудеться суд і буде обвинувальний вирок із позбавленням волі в порядку заочного засудження — тобто не умовні терміни чи інші види покарання — то так, буде шанс, що їх затримають і доставлять до органів правопорядку України, де вони будуть відбувати покарання.

— Цей пошук триватиме протягом усього їхнього життя?

— Так. Якщо на стадії досудового розслідування вони оголошені в розшук — то це розшук, поки йде досудове розслідування. Але коли вже оголошено вирок — це вже інше, тоді вже є документ, який фактично встановив, що це конкретна особа, яка робила протиправні дії, скоїла злочин і проти неї винесене конкретне покарання. Не треба забувати про першу інстанцію, апеляцію, Верховний Суд — це теж потребує певного часу.

Частина «тітушок» не дожила до сьогоднішнього дня. Є інформація, що хтось помер, когось убили. Їх потроху зачищають. Вони були долучені до взаємодії, багато знали та багато чого протиправного робили, за версією слідства. І вони зразу і повтікали — коли Янукович утік, то вони за ним до Криму, хтось на непідконтрольну територію, хтось уже в Росії.

— Одна з найрезонансніших справ Майдану — це розстріли героїв Небесної сотні. Що розслідувано зараз по ній? І на якому етапі справа?

— Велику справу щодо Януковича та його високопосадовців, які проходять у справі розстрілів на Інститутській 18–20 лютого 2014 року, направлено до суду для заочного засудження. Янукович і ще дев’ять обвинувачених — це Олександр Якименко (ексголова СБУ у 2013–2014 роках. — тут і далі «ДМ»), Віталій Захарченко (ексміністр внутрішніх справ у 2011–2014 роках), Павло Лєбєдєв (ексміністр оборони України у 2012–2014 роках), заступники Захарченка — їх багато. Всі, хто були залучені — правоохоронці на чолі з Януковичем, — організовували ці незаконні дії, які призвели до того, що було вбито багато людей і завдано шкоди. Ця справа нині на стадії підготовчого судового засідання, оскільки визначається суд, який буде її розглядати. Вона отак ходить між Шевченківським судом і Київським апеляційним для визначення підсудності. Досі в нас ще не було жодного засідання по суті в суді першої інстанції, але в будь-якому випадку для нас це добре, тому що є ймовірність, що все ж таки в судовому рішенні будуть встановлені певні факти й буде відповідь на питання, хто та що конкретно робив.

Київ, Майдан Незалежності, 20 лютого 2014 року (фото Getty Images)

Суд встановить події так, як це встановлено Святошинським судом щодо 20-го числа, по беркутівцях — безпосередніх виконавцях із підрозділу київського «Беркуту». Поки вирок не набув чинності, є апеляції й від потерпілих. Не всі задоволені вироком — як прокурори, так і захисники. Але в будь-якому випадку там виписано, що це було, якими доказами воно підтверджується, як це оцінюється і хто конкретно що робив. Тобто це суд зміг встановити. Тому це дуже великий позитив.

— За словами керівника департаменту в справах Майдану Офісу генерального прокурора Олексія Донського, 69 справ про тяжкі злочини, скоєні на Майдані, можуть закрити через термін давності. Що з цим робити?

— Потрібно поспішати з розглядом справ, оскільки є строки давності. Вони не безмірні й рано чи пізно вичерпаються, тому тут усе ж таки ключове — щоб були організовані судові процеси, як це, наприклад, було зроблено у Святошинському суді. Щоб бажання було в суду  все-таки організувати таким чином процес, щоб усі засідання відбувалися раз чи двічі на тиждень. Святошинський суд слухав по два дні на тиждень, майже цілий  робочий день. І на суддів цієї колегії не розписували нові справи, в них було менше навантаження, тому що вони розглядали велику складну справу, яка вісім років розглядалася в суді. Вирок би мали дати ще у 2020 році, якби не було обміну в грудні 2019-го, коли, зокрема, беркутівці були віддані на обмін. Їм змінили запобіжні заходи: троє з них перебували на той момент під вартою — їм змінили на особисте зобов’язання, один був під домашнім арештом — йому його також змінили. І їх одразу ж із зали суду передали на обмін.

— Як ви тоді як адвокатка родин героїв Небесної сотні сприйняли це рішення суду?

— Це був психологічно важкий процес, бо коли твій потерпілий біля тебе й розуміє, що ці особи причетні до вбивства його дитини, а суд робить усе, щоб їх обміняти, — втрачається надія на те, що конкретно хтось понесе покарання. І це був дуже великий ризик того, що ця справа могла бути похована на той момент. Треба віддати належне присяжним, що було бажання все ж таки довести цю справу. Зрештою це була справа честі й для складу суду. Ми можемо бути незадоволені всі вироком, і в нас є теж якісь питання. Але те, що робота була пройдена, зроблена, дані відповіді й закінчилося це вироком, — це великий плюс. Ми змогли продовжувати справу по всіх п’ятьох беркутівцях лише тому, що заочне засудження було ухвалено, тому що двоє з них повернулися та з’явилися до суду, а трьох із них суд оголосив у міжнародний розшук. Оскільки в нас ішов судовий процес, справа розглядалася по суті й прокурор звернувся з клопотанням про продовження розгляду саме в порядку «in absentia», то ми продовжили та маємо сьогодні цей перший вирок — трьом призначено довічне позбавлення волі. Це також важливо, бо дає сигнал і приклад іншим суддям, що можна організувати процес за бажання навіть у такій багатоепізодній справі з великою кількістю відеоматеріалів. Адже все потрібно було дослідити, дати оцінку й описати. Сам вирок має понад 1700 аркушів. Це унікальність цієї справи, тому що такого великого тексту вироку, напевно, немає у нас в Україні в судах.

Головне фото: Київ, Майдан Незалежності, 20 лютого 2024 року (Getty Images)

Читайте також
Справа Майдану: суд визнав винним викрадача активіста Юрія Вербицького, але звільнив від покарання
Представник Офісу генпрокурора: Розслідування щодо виконавців убивств на вулиці Інститутській завершене
Вісім років змін. Лідери громадських організацій про досягнення та провали України після Революції гідності. Частина перша
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
Майдан
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Як виступати публічно і не боятися: секрети успішного спікера
GlavRed
2025-07-27T01:06:29Z
Сором: навіщо він нам і як керує нашим життям
GlavRed
2025-07-26T23:27:32Z
День ангела 27 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-26T21:24:24Z
Отримайте щедрий урожай аґрусу: одна дія, яку робить 80% одеських садівників
24tv
2025-07-26T20:54:54Z
Бур'янів не буде до кінця року: їх вбивають 3 інгредієнти, які є на кухні
24tv
2025-07-26T18:57:55Z
Парфуми багатих жінок: 3 аромати з кілометровим шлейфом
24tv
2025-07-26T18:12:11Z
Ці 5 слів притягують борги та злидні: не варто їх говорити
24tv
2025-07-26T18:06:33Z
Зірки теж тануть: який смак морозива підходить твоєму знаку Зодіаку влітку-2025
Знай
2025-07-26T17:51:51Z
Романтичний серпень: кому зі знаків Зодіаку пощастить у коханні в серпні 2025 року
Фокус
2025-07-26T17:15:16Z
Жадан: Війна змінила українську мову, наповнивши її болем
УкраинФорм
2025-07-26T22:45:30Z
DISCOMAN – "Королева" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-26T21:15:33Z
«Буря» з України зібрала аншлаги на відкритті Міжнародного Шекспірівського фестивалю
УкраинФорм
2025-07-26T21:06:01Z
Ювілей Шевченківської премії: Зеленський розширив перелік номінацій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T20:42:26Z
Николь Кидман показала свою 14-ти летнюю дочь
GlavRed
2025-07-26T20:27:53Z
Крістіна Агілера приголомшила сміливою фотосесією
GlavRed
2025-07-26T20:27:41Z
Яскрава анімація та добрі історії: 4 нові мультфільми, які треба подивитися з дітьми
24tv
2025-07-26T20:18:27Z
У Києво-Печерській лаврі відкрили виставку пам’яті загиблих в Оленівці
ZN UA
2025-07-26T18:37:32Z
Ексдружина фронтмена Coldplay Гвінет Пелтроу потролила скандал зі зрадою: "влаштувалася" в Astronomer
TSN
2025-07-26T18:18:06Z
Від сексу до омлету: вісім дешевих і простих способів позбутися стресу
Gazeta UA
2025-07-26T21:42:30Z
Вчені навчили комарів протистояти малярії: що це означає для людства
TSN
2025-07-26T21:24:37Z
Труситиме весь день: вчені назвали щоденну звичку, яка призводить до підвищення тиску
Знай
2025-07-26T19:51:17Z
До Дня медичного працівника Валерій Дубіль, Віта Присяжнюк і фонд «Надія» здійснили гуманітарну місію на Донеччину та Сумщину
Политека
2025-07-26T19:48:25Z
Присідання, тяга і ще дещо: ось 5 простих вправ, які швидко приведуть вас у форму
24tv
2025-07-26T19:09:23Z
Скільки спати, щоб не зашкодити здоров'ю
24tv
2025-07-26T18:18:58Z
Коли сон тільки зашкодить: вчені розкрили тривожний нюанс
Фокус
2025-07-26T18:12:09Z
Що небезпечніше — спека чи холод:критичні межі, за якими життя неможливе
GlavRed
2025-07-26T17:27:16Z
Невидимі вороги: найпоширеніша алергія у світі
GlavRed
2025-07-26T15:27:38Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
В Таїланді підтвердили готовність до припинення вогню, але тільки за однієї умови
Telegraf
2025-07-27T01:03:08Z
Повернення того, що було до 22 липня: громадський діяч проаналізував законопроєкт Зеленського
24tv
2025-07-27T00:42:27Z
Ізраїль відновлює постачання гуманітарної допомоги в сектор Гази - ЦАХАЛ
УкраинФорм
2025-07-27T00:36:39Z
Пошкоджена залізниця, яку РФ використовує для військової логістики: дрони атакували Волгоград
Фокус
2025-07-27T00:12:32Z
У Держдепі США засудили розслідування щодо соцмережі X у Франції
InternetUA
2025-07-27T00:04:38Z
Cтармер обговорить з Трампом закінчення війни в Україні – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T00:03:51Z
Безугла розповіла про свою психічну хворобу
1News
2025-07-26T23:39:25Z
У США заговорили про втрату підтримки Зеленського: що може спровокувати
GlavRed
2025-07-26T23:27:27Z
Військовий облік: коли на нього треба стати 17-річним юнакам
ZN UA
2025-07-27T01:03:00Z
Повторних злочинів не скоюють 95% осіб, які пройшли пробацію - Мін’юст
УкраинФорм
2025-07-27T00:54:02Z
Церковний календар: які православні свята будуть у серпні
ZN UA
2025-07-27T00:03:41Z
Прикордонники знищили біля Вовчанська гармату та склад з обладнанням росіян
УкраинФорм
2025-07-26T23:57:06Z
Вітаємо медиків зі святом: найтепліші листівки зі щирими побажаннями
Gazeta UA
2025-07-26T21:54:47Z
Литва готова виділити €30 мільйонів на закупівлю Patriot для України - глава Міноборони
УкраинФорм
2025-07-26T21:46:14Z
Україна увійшла в топ-10 країн за витратами на армію - інфографіка
TSN
2025-07-26T21:24:36Z
Цілий рік будете нещасними: що категорично заборонено робити 27 липня
Telegraf
2025-07-26T21:24:08Z
З Днем медика 2025: найгарніші картинки-привітання зі святом
24tv
2025-07-26T21:15:37Z
Росіяни атакували Сумську громаду, троє поранених
УкраинФорм
2025-07-27T00:57:14Z
Декілька районів Туреччини охопили масштабні лісові пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T00:54:37Z
Дрони атакували залізничну підстанцію у Волгограді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T00:24:25Z
Мінус нефтебаза: дрони прилетіли до Волгоградської області РФ та влаштували пожежу
Telegraf
2025-07-26T23:51:26Z
Росіяни атакували Харків дронами: було чутно вибухи, спалахнув будинок
Telegraf
2025-07-26T23:39:25Z
У Чернівцях затримали зловмисника, який намагався вбити чоловіка
Украина Криминальная
2025-07-26T23:36:19Z
Начальника збірного пункту Київського ТЦК затримали на хабарі у $3,5 тисячі
УкраинФорм
2025-07-26T23:24:23Z
"Чо ета": у Росії горить нафтобаза в Октябрьському
24tv
2025-07-26T22:42:23Z
У Греції вирують лісові пожежі: влада оголосила евакуацію
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T22:36:29Z
Оракул Ленорман на 27 липня 2025 року: прогноз для всіх знаків зодіаку — Стрільцям прорив, Ракам підтримка
TSN
2025-07-27T00:33:23Z
ЗСУ просунулися на трьох напрямках, росіяни – на чотирьох: карти ISW на 27 липня
24tv
2025-07-26T23:54:02Z
ДРГ ворог у Покровську діють професійно — військовий експерт
TSN
2025-07-26T23:48:20Z
Росіяни сунуть на трьох напрямках: карта фронту від Deep State
24tv
2025-07-26T23:18:51Z
У Харкові пролунали вибухи, місто масовано атакують російські дрони
ZN UA
2025-07-26T22:36:51Z
На Покровському напрямку ЗСУ знищили склад боєприпасів і багато техніки: зведення Генштабу
24tv
2025-07-26T20:00:49Z
Ворог намагається пробити оборону на Сіверському напрямку: яка тактика росіян
24tv
2025-07-26T19:39:20Z
Прикордонники бригади «Помста» відбили російський штурм під Білогорівкою
УкраинФорм
2025-07-26T19:34:13Z
У зоні відповідальності ОСУВ «Хортиця» ворог змінив тактику «м’ясних» штурмів - Сили оборони
УкраинФорм
2025-07-26T19:33:04Z
"Не подобаються деякі фрази": Усик зізнався, що хотів би змінити гімн України
Фокус
2025-07-27T01:15:27Z
Боєць-зрадник з України програв другий поспіль бій нокаутом у UFC під прапором Росії
ZN UA
2025-07-27T01:06:30Z
Українка Бакастова перемогла російську чемпіонку і майора ЗС РФ Велику на чемпіонаті світу з фехтування
Фокус
2025-07-26T23:27:45Z
Ювентус готовий запропонувати капітану Спортінга Лісабон п'ятирічний контракт
Football.ua
2025-07-26T21:46:05Z
Захисник Ренна повернеться до Дженоа
Football.ua
2025-07-26T21:16:56Z
Кухаревич відзначився голом за Слован Братислава в другому поспіль матчі
Football.ua
2025-07-26T20:40:18Z
Хто краще стрибнув у басейн: Усик з донькою влаштували змагання в Іспанії, – драйвове відео
24tv
2025-07-26T20:36:38Z
Так, він не завжди був лисим: цей маловідомий факт з біографії Джейсона Стейтема вас вразить
24tv
2025-07-26T20:24:42Z
"Ніхто інший": легенда боксу назвав головну особливість Усика
24tv
2025-07-26T20:06:00Z
Проблемні кредити, судові позиви банків: що робити та чи варто залучати адвоката?
Украина Криминальная
2025-07-26T23:54:06Z
Який мінімальний термін оренди землі можна укласти в липні 2025 року
24tv
2025-07-26T19:03:34Z
5 професій, які зникнуть найближчим часом
24tv
2025-07-26T18:57:31Z
Світові запаси матча вичерпуються на тлі трендів у соцмережах та неврожаю - BBC
InternetUA
2025-07-26T18:56:59Z
Перегріта воєнна економіка РФ вкрилася глибокими тріщинами, - Bloomberg
FaceNews
2025-07-26T18:34:46Z
Пенсійний фонд підвищив середню зарплату для розрахунку пенсій
360ua.news
2025-07-26T18:21:32Z
Економіка РФ здивувала стійкістю, але вкрилася глибокими тріщинами - Bloomberg
GlavRed
2025-07-26T18:04:01Z
Від неї відмовився Євросоюз: яка купюра євро давно вийшла з обігу
24tv
2025-07-26T18:03:06Z
Катар пригрозив Європі зупинкою постачання газу через директиву ЄС
УкраинФорм
2025-07-26T17:37:39Z
Японська компанія створила VR-рукавички, які передають дотик у віртуальній реальності
InternetUA
2025-07-27T01:01:15Z
Головним науковцем Meta став один із творців ChatGPT
InternetUA
2025-07-26T23:01:11Z
Google Pixel 10 отримає новий фірмовий відтінок Moonstone
InternetUA
2025-07-26T21:37:58Z
Facebook — найнебезпечніша платформа для активістів
InternetUA
2025-07-26T20:22:15Z
Загроза для Землі минула, але є нюанс: чому астероїд розміром з багатоповерхівку досі небезпечний
Фокус
2025-07-26T19:57:41Z
Вулкани — ворота з надр Землі: як працюють та чому вони вивергаються
GlavRed
2025-07-26T18:27:32Z
Студенти створили на 3D принтері дрон, що літає, пірнає та злітає з води за секунди
InternetUA
2025-07-26T18:23:46Z
27 липня Землю накриє сильна магнітна буря: чого очікувати метеозалежним людям
Фокус
2025-07-26T17:51:21Z
Які предмети поруч з роутером блокують Wi-Fi сигнал
InternetUA
2025-07-26T17:17:02Z
Який автомобіль в жодному разі не варто купувати: відповідь автомеханіка
GlavRed
2025-07-26T23:27:18Z
Цей унікальний ретро-корвет міг би переконати нас обрати його замість ZR1X
Топ Жир
2025-07-26T23:21:59Z
Жінка переказала понад 7 тисяч доларів за авто, яке так і не отримала
Украина Криминальная
2025-07-26T22:45:12Z
GR Corolla Auto: як ралійний автомобіль намагається бути цивілізованим — огляд
Топ Жир
2025-07-26T21:36:16Z
Honda планує страхувати ваші авто, маючи унікальну перевагу
Топ Жир
2025-07-26T19:51:00Z
Орендар Hertz зняв відео свого авто, щоб спростувати помилку штучного інтелекту, але його спроба залишилася марною на тлі громадського обурення
Топ Жир
2025-07-26T18:06:24Z
Audi готує електричну заміну TT: перші подробиці майбутньої прем’єри
360ua.news
2025-07-26T17:49:41Z
Водіям ввели важливу заборону – кого стосується
Знай
2025-07-26T17:21:26Z
Як у Rolls-Royce — електрокросовер Genesis GV90 справді матиме тренерські двері
ITC
2025-07-26T17:05:08Z