MY.UAНовини
Оптимізм диктатора: чому Путін все ще вважає, що може перемогти та захопити усю Україну. Ось декілька причин
Оптимізм диктатора: чому Путін все ще вважає, що може перемогти та захопити усю Україну. Ось декілька причин

Оптимізм диктатора: чому Путін все ще вважає, що може перемогти та захопити усю Україну. Ось декілька причин

Останні локальні успіхи на фронті та зменшення підтримки України надихають російського диктатора на те, що він все ще має достатньо ресурсів для перемоги, тобто повного захоплення України, чого прагнув на початку вторгнення.

За два роки війни ані Україна, ані Захід не переконали Путіна в тому, що він повинен погодитися на компроміс. Натомість російський диктатор залишається зосередженим на досягненні своїх початкових цілей шляхом затяжної війни. Та й чого спинятися, адже людський ресурс, який до того ж мовчки йде на смерть, великий. Російські енергоресурси все ще купують у світі, фактично даючи кошти на продовження агресії, а санкції хоча й працюють, але не так ефективно, якби хотілося.

"Музика" для вух Путіна – проблема з пакетом допомоги США, що застряг у Конгресі. Навіть польські фермери своїм блокуванням кордону надають певну долю оптимізму диктатору. Адже у його розумінні, це ознаки втоми у ЄС від війни.

Саме тому Росія не відмовиться від своїх максималістських цілей щодо України. Таким чином вибір, який стоїть зараз перед Україною та західними партнерами, відносно простий – також воювати виключно до повного розгрому Росії.

Про те, що "надихає" Путіна та Росію до продовження повномасштабної війни – у матеріалі OBOZ.UA.

Проблема допомоги

Володимир Путін продовжує намагатися перемогти в Україні через два роки після початку вторгнення. Вважається, що на сьогодні російський президент налаштований значно оптимістичніше, ніж рік тому коли українці змогли звільнити Харківську область та Херсон. Сьогодні його оптимізм підкріплений неспроможністю США надати 60 мільярдів доларів допомоги та нещодавніми обмеженими успіхами на фронті.

Наразі Путін наказав міністру оборони РФ Шойгу продовжувати наступ після захоплення Авдіївки, битва за яку тривала більше чотирьох місяців. Під час оборони міста в українських воїнів катастрофічно не вистачало боєприпасів. За оцінками експертів, Росія на даний час обстрілює Україну в співвідношенні снарядів п’ять до одного на лінії фронту.

Естонія підрахувала, що РФ може виробити 4,5 мільйона снарядів цього року, тоді як Європа не може досягти цілі щодо постачання Україні бодай 1 мільйона. Жодних боєприпасів із США не надходило з початку січня.

Російські застарілі ще радянські заводи хоча й відстають технологічно від західних, але перевершують кількісно їхні виробничі потужності, особливо коли доходить до таких необхідних речей, як, наприклад артилерійські снаряди.

Обіцянки західних чиновників пожвавити власну оборонну промисловість, аби допомогти Україні, зіткнулися з бюрократичними проблемами. Звісно, зусилля Європи відчутні та вони все ще не справляються з двома найважливішими речами: модернізацією власних систем оборони та одночасним наданням адекватної допомоги Україні. Жоден з цих напрямків не відповідає гостроті ситуації.

Фактор Трампа

Путін майже напевно сподівається на повернення до Білого дому непередбачуваного Дональда Трампа, політика, який часто хвалить кремлівського диктатора і який може відмовити Україні в майбутньому, змусивши її укласти мирну угоду, яка не буде відповідати національним інтересам.

Думка про те, що Путін реально розглядає як один із варіантів своєї перемоги зміну господаря Білого Дому у 2024 році, не є такою вже нісенітницею. Кремль дедалі активніше заявляє про бажання провести переговори та закріпити нинішній статус-кво, звичайно, на своїх умовах

Трамп, на відміну від Байдена, не відкидає переговорів із Путіним, це треба чітко розуміти. Більш за все він буде активно просувати тему глобальних домовленостей. Путін робитиме все можливе, щоби це відбувалося у форматі лише між Росією і Штатами.

Жодних моральних зобов'язань у Трампа перед українцями немає, адже, за його словами, повномасштабна війна почалася не за нього. Тому йому буде досить легко вчиняти так, як вигідно особисто йому, можливо, наплювавши на інтереси та трагедію України.

Методи, якими він готовий утихомирити агресора, явно не до вподоби українцям.

Санкції працюють, але поки не у вбивчих масштабах

На Заході вважають, що "санкції сильно б’ють по російському військовому комплексу", спричиняючи серйозні проблеми. Однак РФ намагається впоратися з нестачею західних компонентів.

Агресор отримує практично все необхідне для продовження виробництва смертоносного озброєння, забезпечуючи себе технологіями. Аналіз торгових даних показує, що така продукція, вироблена в ЄС та США, постачається через треті країни, як-от Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, Вірменія, Киргизстан чи Казахстан. Таким чином санкції та експортний контроль завадили військовим зусиллям Путіна набагато менше, ніж очікувалося.

Кремль переорієнтував Росію на воєнну економіку , піднявши витрати на оборону до 7,5% ВВП, із цілодобовою роботою заводів і десятками тисяч нових робочих місць, створених попри санкції Заходу.

Треба визнати той факт, що західні санкції поки так і не спричинили колапс усієї російської економіки. РФ зберігає своє головне джерело доходу –нафтогазовий сектор, який хоча і постраждав, та все одно приносить суттєві прибутки. Китай та Індія надають важливу підтримку російській економіці, збільшивши імпорт російської нафти та інших товарів.

Така обмежена економічна війна навряд чи змусить Путіна сісти за стіл переговорів. Адже надходження до російського бюджету хоча й падають, але не катастрофічно.

Допомога від нових друзів

Два дружні Кремлю криваві режими – північнокорейський та іранський – допомагають РФ, активно поставляючи різноманітне озброєння у доволі великих масштабах.

Співпраця між Росією та Іраном вже тривалий час на досить високому рівні. Так, передача Shahed-136 дає змогу росіянам майже щодня здійснювати масований наліт на нашу країну. Не так давно іранці навіть побудували завод з виробництва ударних БПлА вже в РФ. Також протягом останнього часу регулярно виринали свідчення про відправлення Росії іранських снарядів для ствольної артилерії, зокрема 152-мм для Д-20 і 122-мм для Д-30, а також 122-мм реактивних снарядів. Розглядається питання постачання балістичних ракет.

Зі свого боку, Північна Корея володіє одними з найбільших запасів артилерійських снарядів та реактивних боєприпасів до зброї радянських часів, які вже активно передає Росії. Також КНДР є однією з небагатьох країн із великими запасами танків радянської епохи, які Москва використовує у війні, – Т-54 і Т-62. Окрім цього, Росія вже активно використовує проти українців північнокорейські балістичні ракети.

Особняком у цьому списку друзів стоїть Китай. Так, ця країна ніби не поставляє Росії озброєння, але якби не економічне та політичне "плече" Китаю, то ми, напевно, давно мали б зовсім інший результат цієї війни.

Головна причина оптимізму Путіна – нерішучість Заходу

"Основне, чому Путін все ще вважає, що може перемогти в Україні після двох років повномасштабної війни та зруйнованих початкових планів – він отримує значну підтримку від диктаторських режимів світу та бачить невпевненість країн Заходу у напрямку протидії його агресії", – таку думку в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA висловив дипломат, посол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині у 2010-2017 роках Олександр Левченко.

"Фактично сьогодні вся економіка Білорусі працює на російський військово-промисловий комплекс. Іран, знаємо теж, забезпечує потреби РФ у різних видах озброєння та БПлА. Дуже активно йде поставчання боєприпасів, балістичних ракет та техніки з Північної Кореї. Китай, Індія та інші країни так званого Глобального Півдня  купують нафту та газ. На цьому фоні ми спостерігаємо проблеми з постачання української армії снарядами, бойовою технікою, ракетами та фінансуванням з боку США, які все ще не можуть до кінця визначитися з наданням фінансово-військової підтримки Україні.

Тобто, нерішучість наших західних партнерів, певна затримка з допомогою в США, яка пов'язана з передвиборчим процесом, розхитування росіянами ситуації в Штатах та ЄС у напрямку, що Україна просто споживає американські та європейські гроші, краде їх і так далі - все це грає на руку Кремлю.

Звісно, що такий розвиток подій надихає Путіна продовжувати війну, дає йому надію, що у нього є серйозний шанс матеріалізувати такі проблеми України у власні успіхи на фронті.

Між тим, очевидно є надія й в України, що негативна на сьогодні ситуація для неї зміниться на краще. Що США таки вирішать позитивно питання фінансування, а значить ми отриманням балістичні ракети великої дальності, снаряди, ППО, бронетранспортери та інші дієві засоби боротьби проти Росії.

Ми бачимо серйозне бажання передових європейських держав покращити свої позиції у наданні нам допомоги. Звичайно, нам би хотілося аби цей процес відбувався значно швидше та активніше. Все це може набагато покращити ситуацію на фронті. Тільки за такого розвитку подій у Путіна зникне переконання, що він таки завоює Україну", – зазначив Олександр Левченко.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Франція закликала переглянути закон про НАБУ і САП: "Ще не пізно все виправити"
Европейская правда
2025-07-23T09:52:31Z
Зеленський визначив, хто представить Україну на переговорах з РФ у Стамбулі
Европейская правда
2025-07-23T09:52:04Z
Глава МЗС Ізраїлю приїхав до Києва вдруге з початку вторгнення
Комсомольская правда
2025-07-23T09:51:25Z
Київський суддя задекларував BMW, мільйони доходу та "заначку" під матрацом
Telegraf
2025-07-23T09:51:22Z
Держава витратила 9 млрд грн на НАБУ, а результат — нуль справ із реальними посадками, — експерт
Telegraf
2025-07-23T09:51:15Z
Хакерські атаки Росії стають сильнішими: як світ може відповісти на кіберзагрози Москви
InternetUA
2025-07-23T09:49:53Z
Закон про обмеження повноважень НАБУ і САП набув чинності: текст документа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T09:48:59Z
"Ганьба і відставка", – Кротевич влаштував жорсткий рознос керівництву НАБУ
24tv
2025-07-23T09:48:43Z
Потужна спека накриє Україну: у яких регіонах розігріє до +34 градусів
GlavRed
2025-07-23T09:51:04Z
У Рівному зафіксували випадок тропічної малярії
УкраинФорм
2025-07-23T09:51:02Z
Робот евакуював важкопораненого бійця ЗСУ під вогнем противника
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T09:45:52Z
Водна криза на тимчасово окупованій Донеччині сягнула критичного рівня - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-23T09:36:55Z
Дефіцит продуктів у Кіровоградській області: що стає розкішшю для українців
Политека
2025-07-23T09:31:24Z
Найближчим часом очікуються ще кілька етапів обмінів полоненими
Известия Киев
2025-07-23T09:31:10Z
Сарана здатна дістатися Полтавщини
AgroPortal
2025-07-23T09:30:57Z
Ворог проривається на висоти: Братчук повідомив про загострення на Запоріжжі
GlavRed
2025-07-23T09:27:40Z
Негода вдарила по столичному зоопарку: пошкоджено вольєри, огорожі та дерева
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T09:21:05Z
"Порішати" інвалідність стало важче, та все ще можливо: що не так з реформою МСЕК
Telegraf
2025-07-23T08:33:58Z
5 найнебезпечніших психологічних міфів про схуднення, які заважають вам жити
24tv
2025-07-23T08:27:43Z
ВООЗ занепокоєна новим спалахом вірусу у світі
iPress
2025-07-23T07:33:48Z
Яка дешева риба не містить ртуті, але має найкорисніший склад
24tv
2025-07-23T07:30:04Z
Японія передала для столичних лікарень сучасне реабілітаційне обладнання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T06:36:44Z
Скільки вам залишилося жити: розроблено тест, який може показати, коли ви помрете
Фокус
2025-07-23T06:15:44Z
Сказ і чума атакують: Україна фіксує нову хвилю небезпечних інфекцій серед тварин
Gazeta UA
2025-07-23T04:51:14Z
Кому потрібно більше спати – жінкам чи чоловікам
24tv
2025-07-23T04:39:57Z
ВООЗ б'є на сполох через поширення небезпечного вірусу, який переносять комарі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T03:42:39Z
Золотисте курча з хрусткою скоринкою: не робіть цю помилку – і результат буде, як ніколи раніше
24tv
2025-07-23T09:48:45Z
"Не зміг відкрити штори": гість показав дивний номер у готелі, де за ним могли спостерігати
24tv
2025-07-23T09:48:30Z
Чим підживити гортензії в середині літа, щоб пишно цвіли до перших заморозків
Gazeta UA
2025-07-23T09:42:52Z
Тільки не обрізайте її: натомість зробіть з гортензією ці 3 речі у липні
24tv
2025-07-23T09:33:00Z
Китайський гороскоп на завтра 24 липня: Козлам - зрив, Собакам - стрес
GlavRed
2025-07-23T09:27:51Z
Ретроградний Меркурій у серпні: для 4 знаків зодіаку починається нова глава життя
GlavRed
2025-07-23T09:27:29Z
Де можна ловити рибу в Луцьку: найкращі місця
24tv
2025-07-23T09:06:13Z
Ні грама зайвого жиру: готуємо коропа на мангалі – найкращий рецепт для походу на природу
24tv
2025-07-23T09:03:52Z
Неприємний запах з дивану зникне за хвилини: один засіб творить дива
GlavRed
2025-07-23T08:27:01Z
Наречений Лесі Нікітюк насмішив умовою, коли розсекретить ім'я їхнього сина
TSN
2025-07-23T09:51:46Z
«Хто нас розвів?» — від хрестоматії до пророцтва
Детектор М
2025-07-23T09:51:45Z
Не обійшлось без російської пропаганди: оголошено програму Венеційського кінофестивалю-2025
24tv
2025-07-23T09:39:35Z
Стрижки каре для круглого обличчя: актуальні зачіски на літню пору
24tv
2025-07-23T09:39:07Z
«Бути собі ціллю»: у столиці презентували виставку про лідерство жінок з інвалідністю під час війни
ZN UA
2025-07-23T09:28:33Z
Несуть квіти та свічки на Алею слави: Лос-Анджелес прощається з легендарним Оззі Осборном
24tv
2025-07-23T09:27:24Z
Брюс Вілліс втратив здатність говорити через хворобу: що відомо про «Міцного горішка»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T09:24:04Z
Ніхто не чекав такого від зірки "Гаррі Поттера": шокуючі ролі, які зіграв Деніел Редкліфф
24tv
2025-07-23T09:18:38Z
"У мене немає українського паспорта": Олег Винник здивував заявою про свої документи
Фокус
2025-07-23T09:13:29Z
Понад 100 гуманітарних та правозахисних організацій заявили про голод в секторі Гази
УкраинФорм
2025-07-23T09:48:06Z
"Караоке на Майдані" повернулось, але не на екрани: що задумав Ігор Кондратюк
Фокус
2025-07-23T09:42:31Z
Неможливо впізнати: пара показала, як змінився інтер'єр будинку за 2 роки ремонту
24tv
2025-07-23T09:39:48Z
Черногоренко йде з посади? Заява заступниці міністра оборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T09:39:03Z
«Шахеди» можуть стати керованими — на це вказують компоненти, знайдені в російських дронах
InternetUA
2025-07-23T09:31:16Z
"Одна з них": кішка вирішила, що вона курка і не відходить від зграї
Фокус
2025-07-23T09:30:43Z
Уже в серпні, – ексофіцер Повітряних сил сказав, на що робитиме ставку Росія під час атак
24tv
2025-07-23T09:27:53Z
Відстали від реалій: армія США видала скид з дрона, як дивину і нарвалася на критику через Україну
Фокус
2025-07-23T09:27:32Z
Декого з ФОПів звільнено від сплати військового збору: хто в списку
Фокус
2025-07-23T09:27:21Z
Чоловік намагався втопити собаку в морі в Одеському районі
Украина Криминальная
2025-07-23T09:51:33Z
Правоохоронці України та Чехії ліквідували мережу шахрайських call-центрів – фото
Лига
2025-07-23T09:48:47Z
​Літак потонув: ДБР невідкладно розпочало розслідування аварії Mirage-2000 на Волині
24tv
2025-07-23T09:42:05Z
Розтрата майже ₴750 тис. під час ремонту дитячої спортивної школи «Козак» – повідомлено про підозру директору закладу
Украина Криминальная
2025-07-23T09:39:28Z
В Італії розбився надлегкий літак: є загиблі
Европейская правда
2025-07-23T09:30:02Z
Жахливе відкриття: чоловік виявив, хто тривалий час крав їжу з його холодильника
Фокус
2025-07-23T09:27:47Z
Затримано зловмисників, які викрали киянина та вимагали в нього 50 000 доларів вигаданого боргу
Украина Криминальная
2025-07-23T09:24:37Z
Біля грецького Коринфа спалахнула масштабна лісова пожежа: евакуюють села
Европейская правда
2025-07-23T09:24:35Z
За пів року в Україні у ДТП загинуло 1367 людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T09:24:20Z
Coca-Cola випустить новий напій на вимогу Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T09:48:13Z
Україна закликає Ізраїль поновити роботу міжурядової економічної комісії
УкраинФорм
2025-07-23T09:39:07Z
"Нова золота ера": Японія інвестує $550 млрд у США, які отримають 90% прибутку
FaceNews
2025-07-23T09:33:58Z
Хто має право на дострокову пенсію в Україні: в ПФУ назвали головні умови
GlavRed
2025-07-23T09:27:52Z
Майбутніх інвесторів SpaceX попереджають, що Маск може повернутися в американську політику — Bloomberg
InternetUA
2025-07-23T09:24:59Z
"Зерновий шок": Україна різко скоротила експорт основних культур
Хвиля
2025-07-23T09:12:54Z
Блискавична дія санкцій: ще один танкер не вантажитиме паливо з індійського НПЗ
24tv
2025-07-23T09:12:00Z
Гендиректор OpenAI попереджає про загрозу масового шахрайства зі штучним інтелектом
ZN UA
2025-07-23T09:09:45Z
Українці можуть компенсувати частину витрат за комуналку, але є умови
Знай
2025-07-23T09:06:21Z
Евертон має намір замінити Янга захисником Баварії
Football.ua
2025-07-23T09:52:56Z
Колишній абсолютний чемпіон світу з боксу вимушено завершив кар'єру через ризик осліпнути
24tv
2025-07-23T09:42:33Z
Півзахисник Інтера хоче повернутися до Ла Ліги
Football.ua
2025-07-23T09:42:21Z
Шандрук: Верес гратиме на перемогу та радуватиме вболівальників
Football.ua
2025-07-23T09:28:59Z
Довбик змінив ігровий номер у Ромі
Football.ua
2025-07-23T09:28:54Z
Фергюсон — новий конкурент Довбика на вістрі атаки Роми
Football.ua
2025-07-23T09:28:43Z
Ще один гравець Мілана може перебратися до Болоньї
Football.ua
2025-07-23T09:00:40Z
"Завжди опускають голову": українська бійчиня розповіла про росіян в ММА
24tv
2025-07-23T08:57:58Z
Українські арбітри працюватимуть на матчі кваліфікації Ліги конференцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-23T08:51:30Z
Павуки насправді прийшли з океану: знайдено доказ віком 500 млн років
Фокус
2025-07-23T09:45:42Z
Потенційно придатний для життя світ: на поверхні супутника Юпітера панує "хаос"
Фокус
2025-07-23T09:45:01Z
Apple скасовує ще більше скандальних елементів Liquid Glass у новій бета-версії iOS 26
24tv
2025-07-23T09:33:41Z
Не робіть цього — 5 помилок, які "вбивають" батарею смартфона
InternetUA
2025-07-23T09:19:16Z
Найнепотрібніший телефон 2025 року: якій моделі присудили цей сумний титул
Фокус
2025-07-23T09:15:02Z
Sharp представила прототип VR-перчаток із тактильним зворотним зв’язком
360ua.news
2025-07-23T09:12:22Z
Невідома катастрофа майже знищила людство: на Землі залишалося лише 1280 осіб
Фокус
2025-07-23T09:00:03Z
Землянам не бачити спокою? Чи вирує на Землі магнітна буря
Telegraf
2025-07-23T08:54:56Z
Alibaba запускає модель кодування штучного інтелекту, яку рекламують як найсучаснішу
InternetUA
2025-07-23T08:39:47Z
Створені для знищення: чому абсолютно нові Chevrolet Corvette розрізають навпіл
ЗаРулем
2025-07-23T09:42:34Z
Škoda Karoq: безпека понад усе
AutoCentre
2025-07-23T09:31:48Z
Тест-драйв Opel Mokka 2025: простір та збалансовані зміни
ITC
2025-07-23T08:57:42Z
У Китаї Xiaomi YU7 перепродають дорожче за новий
360ua.news
2025-07-23T08:51:49Z
Opel представив електричний позашляховик, який може стати серйозним конкурентом для спортивних хетчбеків
Топ Жир
2025-07-23T08:48:49Z
Вже за кілька років: Європа хоче заборонити авто з ДВЗ у прокатних сервісах
AutoGeek
2025-07-23T08:48:31Z
Для небагатих країн: представлено новий 7-місний кросовер Mitsubishi
ЗаРулем
2025-07-23T08:45:47Z
Нове покоління найнадійнішого авто у світі показали до презентації
Фокус
2025-07-23T08:30:39Z
Таких лише 19: на аукціон виставили рідкісний суперкар Ferrari
AutoCentre
2025-07-23T08:09:57Z