Про це оголосив журналістам голова Євроюсту Ладіслав Хамран на полях міжнародної конференції United for Justice. United for Heritage, передає кореспондент Укрінформу.
“Генеральний прокурор (України Андрій Костін – ред.) і члени спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів щойно підписали продовження свого мандату ще на два роки”, – сказав він.
Хамран наголосив, що на створення слідчої групи, яке відбулося через три тижні після початку повномасштабного вторгнення РФ, його надихнули колеги з України.
“Спочатку угоду підписували на перші два роки. Ці два роки справді змінили те, як міжнародна спільнота розпочинає та ініціює документування злочинів, повʼязаних із війною. JIT тепер складається з інших країн, які тут представлені. Це Україна, Литва, Польща, Латвія, Естонія, Словаччина та Румунія. Цю команду підтримує Міжнародний кримінальний суд, Євроюст та Європол як дві європейські агенції”, – пояснив голова Євроюсту.
За його словами, Спільна слідча група раніше підписала меморандум про взаємопорозуміння із керівництвом ЄС і лишається найбільшою міжнародною інституцією з документування військових злочинів в історії.
“Ніколи раніше такі групи не створювали, і ніколи ще не документувалися воєнні злочини, поки тривала війна. Ми вважаємо це великим досягненням, і результат спільної праці говорить сам за себе”, – наголосив Хамран.
Як повідомляв Укрінформ, Спільну слідчу групу утворили Польща, Литва та Україна 25 березня 2022 року, згодом до неї приєдналися Естонія, Латвія і Словаччина. Також учасниками групи є Євроюст та, вперше у своїй історії, Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.
Метою JIT є сприяння розслідуванню та судовому переслідуванню винних у скоєнні найтяжчих міжнародних злочинів. Серед іншого, країни-учасниці ведуть роботу з українськими громадянами - потерпілими та свідками, які перебувають на їхній території.