Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
Зазначається, що грантові кошти, які надаються на безповоротних умовах, сягнули майже 75% від загального обсягу фінансової допомоги. Серед донорів: Японія - 901 млн дол. США (пільгове фінансування та гранти), Норвегія - 295 млн дол. США (грант), Іспанія - 3 млн доларів США (пільгове фінансування).
Усі кошти за перших два місяці 2024 року надійшли до держбюджету через проєкти Світового банку.
Як уточнили в Мінфіні, Японія надала грант у 465 млн дол. у межах проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine), пільговий кредит у 297 млн дол. через проект «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності» (INSPIRE), грант у 89,8 млн дол. через проєкт «Екстрений проект надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України» (ARISE), грант обсягом 49,4 млн дол. через проєкт «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE).
Норвегія спрямувала грантове фінансування обсягом 295 млн дол. у межах проекту PEACE in Ukraine.
Кредитні кошти обсягом 3 млн дол. під гарантію Іспанії були залучені через проєкт «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).
У Мінфіні нагадують, що міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків держбюджету, зокрема, на забезпечення оплати праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, співробітників ДСНС, пенсійні виплати, гуманітарні потреби, а також забезпечення соціального захисту населення.
Як повідомляв Укрінформ, у 2024 році щомісячна потреба у зовнішньому фінансуванні сягає близько 3 млрд дол., тож подальша ритмічна бюджетна допомога необхідна для забезпечення соціальних видатків.