MY.UAНовини
Живопис попелом і землею. Як Олег Базилевич — вiйськовий, сценарист, учений, поліглот, художник — бачить і фіксує війну
Живопис попелом і землею. Як Олег Базилевич — вiйськовий, сценарист, учений, поліглот, художник — бачить і фіксує війну

Живопис попелом і землею. Як Олег Базилевич — вiйськовий, сценарист, учений, поліглот, художник — бачить і фіксує війну

Живопис попелом і землею. Як Олег Базилевич — вiйськовий, сценарист, учений, поліглот, художник — бачить і фіксує війну

Феноменом сучасної української армії є те, що в ній багато цивільних, зокрема вчителів, викладачів, айтівців, інженерів, менеджерів, художників і поетів. Одним із таких героїв, у прямому сенсі цього слова, є Олег Базилевич — учений-географ, історик, письменник, сценарист ігрового й документального кіно, перекладач-поліглот, художник.

Інфоприводом для ексклюзивного інтерв’ю послугувало нещодавнє відкриття першої персональної виставки Олега Базилевича в залах галереї «Хлібня» Національного заповіднику «Софія Київська». Художня виставка добровольця (на війні з 24 лютого 2022 року), старшого лейтенанта, заступника командира батареї 1-го самохідного артилерійського дивізіону 1-ї окремої танкової Сіверської бригади. Всі представлені в експозиції роботи Олег написав на лінії фронту в період із березня 2022-го до лютого 2024 року. Виставка «Фронтова палітра», організована за підтримки культурного центру «Дом Майстер Клас», триватиме до 16 березня.

Фото надане автором

Спробуємо представити грані Олега Базилевича, в яких він яскраво реалізується та про які ми змогли поговорити. Як поділився Олег, йому, католику, починаючи зі зрілих років, допомагає давня буддійська практика — «вертикальна дисоціація»: «Треба виокремити певний аспект своєї свідомості, «внутрішнього спостерігача», й відділити його від себе, щоби поглянути на себе не «збоку», а «згори». Тоді ясніше розумієш, про що тій людині «внизу» краще зараз думати, чому приділити увагу, що робити. Так я й намагаюся робити те, що насправді треба».

Фото надане автором

 

Художник

— Олеже, до свого військового наплічника ви поклали альбоми, олівці, фарби, пензлі й навіть флейту. Чому?

— Оскільки розумів, що, може, ніколи й не повернуся до цих занять. Якщо йдеш на війну, то ти вже фаталіст. Розумієш, що в будь-який момент усе може припинитися.

— З 2022 року ваша палітра складається переважно із землі, глини, сажі, попелу...

— А ще з рослинного соку, наприклад від пелюсток соняшника в окремих роботах. Саме дощі літа 2022-го, неймовірна багнюка, в якій довелося виконувати різноманітні завдання, наштовхнули на думку, що ґрунт і глину з окопів можна використовувати замість фарб. Малювати землею — не те, у що викладаєш якийсь містичний сенс, він сам туди вкладається. Це ж наша земля, Батьківщина, від неї — сила. Ми всі з нею міцно пов’язані — хоча, можливо, далеко не всі з нас усвідомлюють цей зв’язок.

Фото надане автором

— Коли ви почали малювати?

— У три рочки. Я побачив червоний мотоцикл, він мені дуже сподобався, тож я взяв червоний олівець і намалював його. (Усміхається.) Вийшло непогано. І до сьогодні малюванням займаюся за внутрішнім покликом. Був приклад батька (Олег Петрович Базилевич — відомий футболіст, тренер. — М.М.). Він малював, був захоплений скульптурою. Його мати та бабуся теж малювали. Бабуся тата була знаною на Полтавщині майстринею петриківського розпису, печі розписувала. Карлівський район Полтавської області — там нікого не залишилося під час Голодомору, всі загинули. Нащадки запорожців, виселених Катериною після знищення Січі. Про них збереглося багато цікавих історій. Знаю, що прапрадід чумакував... Але в Голодомор вимерло все їхнє село. Вижила татова мати, бо тоді вже працювала викладачкою в Харкові. А всі інші родичі загинули.

Повертаючись до свого захоплення живописом, мушу зізнатися, що коли вже був студентом географічного факультету, все одно пішов на підготовче відділення архітектурного факультету художнього інституту, де моїм учителем був такий майстер, як Віктор Володимирович Крижанівський. Потім окремо вчився в нашого видатного педагога Григорія Яковича Хусіда.

Фото надане автором

 

Географ-історик

— Чому обрали факультет географії?

Я любив усі науки, й суспільні, й природничі, й точні, й гуманітарні. Але обрав географічний, бо географію знав найкраще, а, наприклад, на історичний факультет треба було мати так звану підтримку, тобто сумнозвісний «блат». Вважаю, що історія та географія — це у своїй глибині одна й та сама наука, яку просто розділили, щоб було зручніше викладати. Насправді немає нічого історичного, яке б не було географічним. І навпаки. Ще мене вабили міжнародні відносини, філософія, романо-германська філологія. Якби був вільний вибір, мабуть, пішов би на щось міжнародне, бо дуже любив вивчати іноземні мови, багато читав в оригіналі ще з дитинства.

— Якими мовами володієте?

— Англійською, польською, іспанською, трошки чеською та болгарською. Є плани на вивчення й інших мов.

— Але ж повернімося до історії, бо історію ви досліджуєте з юності, з нею та над нею працюєте як публіцист, письменник, сценарист.

— Історія особисто мені цікава тим, що вона досліджує причини, наслідки, можливості, вікна можливостей, які виникають у певні історичні моменти. На жаль, поширенішим є трактування історії просто як запису хронології подій. Мене більше цікавить зміст того, що відбувається. Впевнений, усе має прихований зміст, приховану причину. В мене багато істориків у роду. (Усміхається.) Татові сестра й мати — кандидатки історичних наук, викладали свого часу в київському університеті.

Фото надане автором

— 2015 року ви написали статтю про «війну всіх проти всіх, коли всі гілки на цьому страшному «дереві війни» почнуть раптом плодоносити». За тезами вашої статті було створено великий документальний фільм «Третя світова війна». Як ви можете прокоментувати це дослідження сьогодні — на початку 2024 року, вже маючи практичний воєнний досвід?

— Погоджуюся з тим, що кажуть: минає третій рік «триденної операції» в десятирічній війні, яка триває вже майже дев’ять віків. (Усміхається.) Вперше Київ вони спалили за Андрія, так званого Боголюбського, в далекому ХІІ столітті.

— Де ми зараз?

— Завжди думав, що нам треба мислити великими категоріями. І водночас бачити й маленьке, й велике. Важливо збагнути, що війну за створення найбільшої імперії у світі розпочав Чингісхан, а нині її продовжує Путін. Ця війна за захоплення й контроль над територіями відповідає мисленню тиранів, деспотів суходолу. Є різні типи цивілізацій: цивілізації шляхів і цивілізації кордонів. Київ, історична наша Русь, — це цивілізація шляхів, «із варяг у греки», всі наші річки були торговельними шляхами. А імперія Чингісхана, Російська імперія — це цивілізації кордонів. Між цими двома типами цивілізацій — глибокий системний конфлікт. Це глибокі архетипові речі, що лежать в основі різних культур і всіх довготривалих воєнних конфліктів. Цивілізації кордонів намагаються розширитися й часто не дають права сусідам на самостійне існування. Ми стикаємось із дуже важливим питанням, значення якого часто недооцінюють. А саме: наскільки сильним чи навіть визначальним може бути вплив географічної мапи. Погляньмо на чинники розвитку англо-саксонської цивілізації: шляхи сполучень, мореплавство, дифузія нововведень та інституцій, контакти, комерція. І порівняймо з «кацапстаном», у якого єдина мета — як колись в Орди, «максимізація пасовищ», загарбання нових територій, підкорення всього цивілізованого живого великому євразійському степу. Ці речі треба осмислювати й розмовляти про них зі світом, який, судячи з усього, не дуже розуміє, з чим ми маємо справу.

Фото надане автором

 

Письменник, сценарист

— Ви про це багато пишете. У вашому творчому доробку — понад 50 сценаріїв і кілька десятків нагород у галузі ігрового й документального кіно. Розкажіть про свій найбільший проєкт, на який ви, наскільки відомо, не втрачаєте надії отримати державну підтримку.

— Роман «Паратіхіон» відкриває завісу таємниці життя одного з найдивовижніших авторів, письменників середньовічної Русі — Нестора-Іскандера, який залишив серйозний літературно-історичний твір «Повість про здобуття Цариграду турками». Згодом я написав сценарій повнометражного ігрового фільму українською та англійською, який зібрав багато нагород престижних міжнародних кінофестивалів і конкурсів сценаріїв. Український культурний фонд трохи підтримав цю ініціативу, виділив гроші на ігрову документалку, яка теж має нагороди.

Однак цей проєкт має амбіцію повнометражного ігрового фільму, історичної драми. Є величезна чорна діра в історії України — ми не знаємо, що відбувалося від Батия до Богдана. А це цілих 400 років. Тему, пов’язану з Нестором-Іскандером, я для себе відкрив 15 років тому. Падіння Константинополя — XV століття, це злам епох. Закінчилося Середньовіччя, розпочався ранній Новий час і великі географічні відкриття. Але успішних фільмів про цей історичний момент немає, і ми розуміємо, чому. Дуже складно, багато подій, усе переплелося, як і зараз. Але постать Нестора-Іскандера — це, образно кажучи, той цвях, на який можна повісити одну велику складну й цілісну картину зміни епох. Можливо, зараз ми теж живемо в такий надважливий історичний момент, який прямо чи опосередковано визначить долю світу на віки вперед. І наша роль у цей момент є ключовою.

Отже й далі шукаєте можливості державного фінансування цього потужного іміджевого проєкту?

— Ми подавали заявку до Держкіно, бо ініціатива створення фільму такого масштабу має йти від держави… Чекаємо на відповідь… А іноземці готові брати участь. Вірю, втілений проєкт матиме й комерційний успіх.

(Сценарій «Паратіхіон» (Parateihion) здобув дванадцять міжнародних відзнак, зокрема переміг на London Movie Awards i Florence Movie Awards. — М.М.)

Фото надане автором

 

Військовий

Що вплинуло на ваше рішення зі зброєю в руках боронити Україну? Що рухало вами?

— Із Росією у мене на рівні родини, предків є свої рахунки. Мого прадіда, який був прокурором у Києві, більшовики розстріляли, коли Муравйов вдерся до міста (під час неоголошеної війни радянської Росії проти УНР. — М.М.), його вбили під час першої хвилі російських репресій. Потім — наслідки Голодомору, про які я вже згадував. Багато гілок мого родового дерева знищила імперія.

У мене було трохи часу для роздумів, але зовсім трошки. Пів дня. Ухвалив рішення методом виключення. Якщо я піду, мене можуть убити, але принаймні в мене буде зброя в руках, і це плюс. Я не помру беззахисною жертвою, а буду учасником подій — це знову плюс. Так, на фронті може бути холодно, голодно, дискомфортно, травматично, небезпечно — це купа мінусів. Але якщо я не піду — все життя відчуватиму докори сумління, що не пішов, коли це треба було зробити. Це об’єктивна потреба, навіть вища, ніж наша здатність її осягнути. Коли таке трапляється — це імператив. Гумільов-молодший писав про пасіонарність, пасіонарний поштовх. Дуже цікаві речі писав. Коли є критична маса людей (але йдеться про невеликий відсоток), готових пожертвувати життям заради вищої цілі, саме вони дають пасіонарний поштовх усьому народу. Це цілком природно. І Україна зараз переживає такий пасіонарний поштовх. Заради України, щоб нація була. Бо нас може й не бути. Історична доля України та українського народу зважується просто зараз на терезах Історії. Не можна стояти осторонь і дивитися.

— Ми з вами розмовляємо наприкінці лютого 2024 року. Дуже багато українських пасіонаріїв загинуло, покалічено фізично та ментально… Генофонд нації постраждав. І ми дуже хвилюємося за тих, хто на фронті зараз, за вас особисто. Який меседж ви б хотіли передати чоловікам у тилу, хто може, але боїться, вагається?

— Ну, не можна не піти. Розумієте?

— Припустімо, я розумію, але чимало здорових чоловіків в Україні мислять інакше. Що б ви їм сказали?

— Нехай готуються. В кого немає військової спеціальності, того направлять на курс молодого бійця або дадуть таку спеціальність. Вагаєтеся? А сором узагалі у вас є? Думати «це не моє»? Так не вийде. Це народна війна — за виживання народу. І якщо ти є частиною свого народу, то піднімай дупу та йди до військкомату. Якщо ні, то ти — або чужинець, або боягуз. Іще можна зрозуміти, коли є дійсно об’єктивні причини — хворі батьки, стан здоров’я, якісь сімейні обставини. Звісно, є різні ситуації. Але загалом ховатися від війни — то ганьба для справжнього чоловіка.

Фото надане автором

 

Оптиміст

— Ви називаєте себе оптимістом. На чому ваш оптимізм ґрунтується?

— На бажанні вірити у щось хороше. У вірі завжди є відтінок сподівання, що нам вдасться врятуватися. Віра без сподівання — це не віра. А я — віруюча людина.

— Ваші нинішні правила життя, кристалізовані війною?

— Кристалізація відбулася значно раніше, ще в юнацькі роки. Наприклад, я зрозумів, що не сприймаю спиртних напоїв. Мені противний їхній смак. Також хочу, щоби в мене була чиста, ясна свідомість. Цього загалом складно досягти в житті. Також я давно зрозумів, що хочу жити з чистою совістю. Можливо, тому, що не хочу горіти в пеклі. Але загалом — так просто краще.

 

Післяслово

Кілька днів тому Олегу Базилевичу зняли шви. Він проходить ВЛК. Тридцять днів на відновлення — і повертається до побратимів на фронт, де точно планує бути, поки не демобілізують за віком. 60 років Олегу виповниться в листопаді 2024-го. «Ми зараз біля Гуляйполя, в Запорізькій області. Це, звісно, не найгарячіша ділянка фронту, але нам там вистачає…»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Дипломат пояснив, чому у Трампа не вийде закінчити війну за 24 години
TSN
2024-11-13T02:48:01Z
Маск в адміністрації Трампа відповідатиме за боротьбу з бюрократією
УкраинФорм
2024-11-13T02:42:07Z
Політолог припустив, як можна припинити співпрацю Росії та КНДР
24tv
2024-11-13T02:30:31Z
Нобелівська лауреатка Матвійчук: ЄС у безпеці тільки тому, що українці опираються російській агресії
УкраинФорм
2024-11-13T02:30:05Z
ЄС видав рекордну кількість посвідок на проживання: хто у лідерах
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T02:24:30Z
Зеленський поговорив з прем’єром Канади Трюдо: "Скоординували кроки напередодні зустрічі G20"
ZN UA
2024-11-13T02:21:57Z
Трамп визначився з кандидатурою нового міністра оборони США
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T02:21:13Z
Трамп може вирішити "питання Росії" на одне покоління - дипломат
TSN
2024-11-13T02:18:24Z
Загроза наступу РФ на Запоріжжі: в РНБО зробили важливу заяву
GlavRed
2024-11-13T02:04:18Z
Бобровий Супермісяць 15 листопада: цікаві прикмети та забобони
TSN
2024-11-13T02:18:02Z
Чому під час засинання сіпаються кінцівки та виникає відчуття падіння
24tv
2024-11-12T20:06:31Z
Андрющенко назвав головну причину смертності в Маріуполі
24tv
2024-11-12T18:51:49Z
Які зміни відбудуться з організмом, якщо щодня їсти квасолю
24tv
2024-11-12T18:21:23Z
Уряд дав старт реформі соціального страхування - Жолнович сказала, що вона передбачає
УкраинФорм
2024-11-12T18:18:48Z
Гумдопомога, лікування та реабілітація: глави МОЗ України і Литви підписали угоду
УкраинФорм
2024-11-12T17:28:56Z
Чому не можна гортати телефон, сидячи у туалеті: лікар назвав серйозну причину
GlavRed
2024-11-12T16:27:39Z
Скільки треба солі на квашення капусти: робимо запаси на зиму
Комсомольская правда
2024-11-12T16:14:20Z
Сплеск вживання алкоголю під час пандемії триває і сьогодні
Portaltele
2024-11-12T16:09:24Z
У Росії злетіли стратегічні бомбардувальники Ту-95 - Повітряні сили
УкраинФорм
2024-11-13T02:18:35Z
Бобровий Супермісяць 15 листопада: що категоричного не варто зробити з погляду езотерики
TSN
2024-11-13T02:18:32Z
Мінсоцполітики домовилися з Cisco про співпрацю у використанні технологій у соціальній сфері
InternetUA
2024-11-13T02:01:35Z
Майже третину сил ППО України складають ЗРК HAWK, які передав Тайвань – Forbes
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T01:06:57Z
Партизани розвідали військові стратегічні об'єкти у Підмосков'ї
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T00:42:27Z
У Пентагоні уточнили суму, що залишилася на військову допомогу Україні
24tv
2024-11-13T00:36:02Z
Бронювання від мобілізації: у Міноборони зробили важливу заяву
GlavRed
2024-11-13T00:27:33Z
ЮНІСЕФ закликає захистити українських дітей після удару РФ по Кривому Рогу
УкраинФорм
2024-11-13T00:24:31Z
Найстарша в Англії: прабабуся хоче зробити тату на своє 100-річчя, але боїться реакції доньки
Фокус
2024-11-13T00:15:13Z
Партнери України значно відстають від диктатур у виробництві снарядів - експерт
Хвиля
2024-11-13T02:09:46Z
В деяких областях вводять графіки обмежень потужності – що це означає
TSN
2024-11-13T02:00:57Z
Після війни наслідки ударів по енергетиці все ще будуть відчутні: прогноз експерта
GlavRed
2024-11-13T01:27:50Z
Графіки відключення світла повернули для підприємств у двох областях: їх можуть ввести і в інших регіонах
ZN UA
2024-11-12T22:43:00Z
Як відреагували ціни на нафту на новий прогноз від ОПЕК
24tv
2024-11-12T22:09:30Z
В Україну повертаються графіки відключень світла: кого зачепить в першу чергу
GlavRed
2024-11-12T21:30:08Z
Індія та Саудівська Аравія замінили Європу в покупках російського мазуту
iPress
2024-11-12T21:26:57Z
Долар різко подорожчав, тоді як євро та фунт стерлінгів фіксують серйозні втрати
24tv
2024-11-12T21:03:36Z
Яйця знову здорожчають напередодні свят – Пендзин
ZN UA
2024-11-12T20:57:49Z
Олесь Санін: П’ятеро людей з команди фільму «Довбуш» загинули, семеро зникли безвісти
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T02:51:09Z
У Лондоні оголосили переможця Букерівської преміі 2024 року
ZN UA
2024-11-13T02:40:46Z
Лауреаткою Букерівської премії стала британська письменниця Саманта Гарві
УкраинФорм
2024-11-13T00:51:12Z
Творець "Леона" і "П'ятого елемента" Люк Бессон візьме участь у форумі в Москві
GlavRed
2024-11-13T00:27:55Z
Ще один хлопчик пішов у відставку: Мадонна покинула 28-річного коханого
GlavRed
2024-11-12T23:27:00Z
У Києві вперше показали виставу «Дзяди» за поемою Адама Міцкевича, переосмислену на сучасний лад
Детектор М
2024-11-12T22:27:43Z
"Світ тісний": Дорофєєва і Дантес зустрілися вперше за довгий час
GlavRed
2024-11-12T22:27:38Z
Глядачі від нього у захваті: скільки епізодів у серіалі "Реванш" та про що він розповідає
24tv
2024-11-12T21:48:53Z
"Я ж у вас одна": Алла Пугачова жорстко поставила на місце російський шоу-бізнес
GlavRed
2024-11-12T21:27:34Z
Бобровий Супермісяць 15 листопада 2024 року: три ритуали для потужної трансформації
TSN
2024-11-13T02:18:05Z
З чого роблять крупу кускус: спосіб виготовлення продукту здивує багатьох
GlavRed
2024-11-13T02:12:32Z
Легше, ніж здається: як відрізнити натуральне вершкове масло від підробки
GlavRed
2024-11-13T01:27:35Z
І в вогонь, і в воду: астрологи назвали ТОП-4 найвідданіших знаків зодіаку
GlavRed
2024-11-12T23:27:22Z
Що робити, щоб орхідея не в'янула: 3 помилки, які всі допускаються
24tv
2024-11-12T23:00:38Z
Лише 4 інгредієнти – і вам цілують руки: фантастичний десерт, який розлітається вмить
24tv
2024-11-12T21:57:05Z
У вас дуже мало часу: що неодмінно треба зробити перед Днем народженням, щоб потім не жалкувати все життя
Знай
2024-11-12T21:30:01Z
Простий тест, який допоможе у виборі партнера: який танець вам до душі більше
GlavRed
2024-11-12T21:27:01Z
Старовинна українська страва за рецептом гуцульської бабусі: як приготувати тертий гарбуз
24tv
2024-11-12T20:36:40Z
Бобровий Супермісяць 15 листопада 2024 року: чому така назва
TSN
2024-11-13T02:18:51Z
"Не дати супротивникові розвинути темп операції": експерт розповів, що відбувається на Донецькому напрямку
Политека
2024-11-13T02:00:37Z
Українські військові та грузинські добровольці підняли прапор НАТО на горі Казбек
УкраинФорм
2024-11-13T02:00:25Z
Уражають точно в ціль: як росіяни намагаються вберегти техніку від українських FPV-дронів
24tv
2024-11-13T01:45:35Z
Гороскоп на сьогодні: астрологічний прогноз на 13 листопада для всіх знаків Зодіаку
Политека
2024-11-13T01:04:51Z
DeepState: Російські війська мають просування поблизу 10 населених пунктів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T00:24:32Z
Російські загарбники атакують Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2024-11-13T00:15:54Z
У Запоріжжі вночі пролунали вибухи
TSN
2024-11-13T00:15:50Z
Окупанти просуваються біля Курахового та ще 9 населених пунктів: карта DeepState
24tv
2024-11-13T00:15:24Z
Олег Верняєв обвинуватив керівництво федерації спортивної гімнастики у корупції
ГЛАВКОМ NET
2024-11-12T23:30:04Z
Бражко: Треба виграти групу Ліги націй — це головна задача
Football.ua
2024-11-12T22:46:09Z
Бафетімбі Гоміс оголосив про завершення кар'єри
Football.ua
2024-11-12T22:15:24Z
Понад 35 тисяч уболівальників "Баварії" відмовилися від квитків на матч із "Шахтарем"
ZN UA
2024-11-12T22:13:25Z
Рідних Узелкова захейтили в Мережі: Марина Боржемська звернулась до українців
TSN
2024-11-12T22:12:26Z
Раньєрі готовий відновити тренерську кар'єру заради Роми
Football.ua
2024-11-12T22:03:44Z
Кохана гравця Шахтаря похизувалась підтягнутим животиком: фото палкої білявки
24tv
2024-11-12T21:48:41Z
Патрульна з Києва – бронзова призерка чемпіонату з бодибілдингу: розкішні фото красуні
24tv
2024-11-12T21:48:09Z
Фанати Баварії планують бойкотувати гостьовий матч проти Шахтаря у Лізі чемпіонів
Football.ua
2024-11-12T21:36:51Z
Шахраював та крав з банківських рахунків знайомих кошти – жителя Малина засудили до 7 років позбавлення волі
InternetUA
2024-11-13T01:52:44Z
На Львівщині 48-річний чоловік помер від правця
ZN UA
2024-11-12T22:12:42Z
На Тернопільщині від отруєння блідою поганкою померла дитина
TSN
2024-11-12T22:12:24Z
Росіяни атакували Запорізьку область: в ОВА повідомили про руйнування і наслідки
TSN
2024-11-12T22:12:17Z
Скандал у Полтаві з "Сашею Браслєтом" отримав несподіване продовження
TSN
2024-11-12T22:12:11Z
У мережі написали про вибух у відділенні поліції Дарницького району Києва: що сталося насправді
24tv
2024-11-12T20:57:33Z
Було погане передчуття: 11-річний Платон врятував маму та сестру під час удару по Кривому Розі
24tv
2024-11-12T20:51:44Z
Шахрай надурив дитину при купівлі мобільного телефона
InternetUA
2024-11-12T20:51:42Z
На Гаїті банда обстріляла пасажирський рейс під час посадки
Петр и Мазепа
2024-11-12T20:21:19Z
Signal додав нові функції до дзвінків, як у Zoom та Google Meet
УкраинФорм
2024-11-13T02:27:11Z
Головний чат-бот ГУР тепер можна знайти у Viber
УкраинФорм
2024-11-13T01:57:23Z
Чому кіт нявкає біля зачинених дверей: вчені дали цікаву відповідь
GlavRed
2024-11-13T01:39:29Z
Бобровий Супермісяць 15 листопада 2024 року: що означає цей період з погляду езотерики, астрономії та астрології
TSN
2024-11-13T01:06:26Z
Французькі видавці преси подали до суду на соцмережу X
InternetUA
2024-11-13T01:01:46Z
У Viber запрацював чат-бот розвідки: ГУР нагадало, як передати позиції ворога
InternetUA
2024-11-12T21:42:54Z
Sony замовляє два супутники для тестування лазерного зв’язку
Portaltele
2024-11-12T21:10:14Z
Астрономи засумнівалися в аномальності магнітного поля Урана
Portaltele
2024-11-12T21:10:01Z
Прогноз магнітних бур на 13-15 листопада: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2024-11-12T21:00:13Z
Як показали найперший Volkswagen Transporter
AutoCentre
2024-11-12T21:34:22Z
Жінка на ходу вискочила з машини та втопила її в річці: причина змусить усіх водіїв здригнутися
Знай
2024-11-12T20:51:14Z
Найпопулярніший автобус Великої Британії переведуть на електротягу
AutoCentre
2024-11-12T19:21:20Z
Volkswagen почне будувати електромобілі на китайській платформі
AutoGeek
2024-11-12T18:58:15Z
Найпопулярніші електромобілі в Україні за регіонами
360ua.news
2024-11-12T18:12:37Z
Представлений новий позашляховик BYD Leopard 8
Portaltele
2024-11-12T18:07:34Z
Безпека перемагає дизайн: Hyundai повертає фізичні кнопки в автомобілі
ITC
2024-11-12T15:17:31Z
Renegade та Mulsano представили NFT колекційних авто з цінником у $100
ITC
2024-11-12T15:17:15Z
Brabus представив 1000-сильні гібридні Mercedes-AMG
AutoCentre
2024-11-12T15:16:26Z