MY.UAНовини
«Макрон-Бонапарт», «Україна капітулює» та «готуйтеся до ядерки»: реакція агітпропу на обговорення відправлення військ НАТО до України
«Макрон-Бонапарт», «Україна капітулює» та «готуйтеся до ядерки»: реакція агітпропу на обговорення відправлення військ НАТО до України

«Макрон-Бонапарт», «Україна капітулює» та «готуйтеся до ядерки»: реакція агітпропу на обговорення відправлення військ НАТО до України

Що неслося у Кремлеграмі 25 лютого — 1 березня 2024 року. Розбираємо ключову тезу тижня.

27 лютого 2024 року президент Франції Еммануель Макрон сказав, що не виключає можливість відправлення військ країн НАТО в Україну, щоб допомогти Києву стримати агресію Росії. Обговорення відбувалося під час організованого ним саміту у Парижі. Макрон додав, що перспектива обговорювалася відкрито, втім європейські лідери не дійшли згоди щодо цього питання. Французький лідер не уточнив, що саме мав на увазі: дислокування військових підрозділів, солдатів матеріально-технічного забезпечення, інструкторів чи операторів західних систем озброєнь.

Але сказав, що західні партнери поступово збільшили свою підтримку до рівня, який у 2022 році здавався нереалістичним. Він навів приклад Німеччини, яка пропонувала Києву шоломи та спальні мішки на початку повномасштабного вторгнення, а зараз працює над тим, щоб постачати більше танків і ракет.

«Я не зніматиму двозначності сьогоднішніх дебатів, називаючи імена. Я кажу, що це питання було порушене як один із варіантів. Багато людей, які нині кажуть “ніколи, ніколи”, — це ті самі люди, що два роки тому казали “жодних танків, жодних літаків, жодних ракет дальнього радіуса дії”. Маймо смирення визнати, що ми часто відставали від графіка на шість-дванадцять місяців. Це й було метою сьогоднішньої дискусії: усе можливо, якщо це корисно для досягнення нашої мети», — сказав Макрон.

Британське видання Financial Times припустило, що заява Макрона — не якась обмовка чи помилка, а цілеспрямована відповідь на неодноразові запитання журналістів.

На ситуацію зреагував генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, сказавши, що альянс не має планів про надсилання своїх військ до України: «Союзники по НАТО надають Україні безпрецедентну підтримку. Ми робили це з 2014 року й активізувалися після повномасштабного вторгнення. Але немає жодних планів щодо розміщення військ НАТО на території України». Своєю чергою низка європейських чиновників виступила проти пропозиції Макрона. Серед них були деякі з прихильників України, зокрема Сполучене Королівство, США, Польща, Чехія, Іспанія, Італія, Німеччина, а також Угорщина та Словаччина — країни, лідерів якихкритикували за їхню антиукраїнську позицію. Втім, країни Балтії схвально сприйняли ідею Макрона: прем’єрка Естонії Кая Каллас сказала, що західні лідери не повинні виключати можливість введення сухопутних військ в Україну. А міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс зауважив, що на «полях битв України вирішується доля Європи», тож «ініціатива, що стоїть за вчорашньою зустріччю в Парижі, варта уваги».

  • Читайте також:Антиукраїнське суголосся Фіцо й Орбана: як деякі заяви сусідів України підігрують російській пропаганді

Коментуючи заяву французького колеги, президент Зеленський сказав, що всі ініціативи, спрямовані на посилення України у відбитті російської агресії, є хорошими для всього світу. Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента України Володимира Зеленського, привітав «початок дискусії». Він сказав, що подібна риторика в колах європейських політиків вказує на чітке розуміння, на якому відповідальному етапі повномасштабної війни з Росією ми перебуваємо.

Речник Кремля Дмитрій Пєсков сказав, що поява військових НАТО на території України призведе до неминучого прямого конфлікту Альянсу з Росією та ескалації ситуації.

У цій статті розбираємо, як російський агітпроп відповів на слова Макрона про ймовірність уведення військ НАТО в Україну.

Макрон — Наполеон-невдаха і блефун

Низка пропагандистів та офіційних представників російської влади порівняла Еммануеля Макрона з іншим французьким лідером Наполеоном І (Бонапартом), якого росіяни зазвичай згадують у контексті французько-російської війни 1812 року. Пропагандисти часто зображують Наполеона розпалювачем Французько-російської війни й агресором, який вдерся в Росію в 1812 році, але «приехал Кутузов бить французов» — і ті програли. Поразка армії Наполеона та її відступ подається як тріумф Росії. На тлі цього «бонапартизм» Макрона розцінюється як амбітна, втім наперед програшна стратегія.

Глава російської Держдуми В’ячеслав Володін у своєму телеграм-каналі назвав заяви Макрона бажанням підвищити рейтинги, дорікнув довготривалими протестами руху «жовтих жилетів», стагнацією економіки та політичними поразками Франції на Африканському континенті. «Макрон забув, як кілька років тому, порівнюючи сучасну Францію з часами Наполеона, говорив, що Бонапарт “не зважав на втрати”, але з того часу країна “ставить людське життя понад усе”… Щоб зберегти особисту владу, Макрон не вигадав нічого кращого, ніж розпалити третю світову війну. Його ініціативи стають небезпечними для громадян Франції», — написав Володін.

Пропагандистів Соловйов у своєму телеграм-каналі також дорікнув французькому лідеру в «бонапартизмі»: «Макрон — політичний вискочка, який, зважаючи на все, вирішив уявити себе ще й Наполеоном».

«Випорожнення Наполеона, спитай у предків, чим закінчилися для Франції в 1812 році подібні витівки… І знаєте, товаришу Макроне, у нас народ такий, що й без обмундирування піде лапки жаб’ячі відривати, хоч голими руками, якщо вони в наш бік потягнуться», обурювалися в анонімному телеграм-каналі, що поширює прокремлівську риторику (93 тис. підписників).

Частина маніпулятивних повідомлень стосувалася ідеї, що французький президент буцімто не має на увазі реального відправлення військ до України, а лишень створює медійні сенсації. Мовляв, якби й справді були такі наміри, союзникам України не потрібні були б додаткові домовленості, консенсуси та дозволи. Приміром, анонімний телеграм-канал (403 тис. підписників), що поширює ворожі наративи, написав: «Консенсусу членів зустрічі Макрону не вистачило? Це ж не була зустріч у рамках НАТО чи ЄС (де потрібен консенсус для ухвалення рішення)! Зрештою, щоб сидіти в Африці, Макрону консенсус не потрібен. Відправити німецький корабель воювати з хуситами Шольцу консенсус не потрібний, а тут раптом потрібний консенсус».

Російська пропагандистка й дипломатка Марія Захарова у своєму телеграм-каналі (475 тис. підписників) глузувала, що ця витівка геть несерйозна, адже Макрон буцімто збирається «організувати дивізію “Шарлемань II” (Charlemagne deux) для оборони бункера Зеленського», маючи на увазі 1-шу французьку дивізію в складі військ Ваффен-СС Третього Рейху і таким чином вкотре апелюючи до «нацистської природи» України та нагадуючи про «денацифікаційну» місію Росії. А також учергове повторюючи поширене твердження російської пропаганди про те, що всі нинішні європейські політики самі є нащадками нацистів.

 «Капітуляція Києва близько, Захід окупує Україну, а Росія застосує ядерку»

Пропагандисти сприйняли пропозицію відправлення військового контингенту як ознаку близької поразки Києва. Маніпулятори також просували ідею, що, мовляв, якщо союзницькі війська ввійдуть до України, це означатиме її фактичне захоплення: територію просто розділять між різними державами. Приміром, проросійський телеграм-канал із мільйонною аудиторією писав: «Якщо європейці починають обговорювати цей сценарій, значить справи на фронті погані й багато хто в ЄС уже говорить про капітуляцію Києва, і багато сил в ЄС пропонують встигнути увійти до кейсу розпилу України, ввівши туди якісь контингенти, в основному на західну частину України… Таке відчуття, що Україну вже почали ділити».

Інший анонімний телеграм-канал на 126 тисяч підписників поширює алярмістські тези. Буцімто, якщо НАТО порушить «червоні лінії», то Росія застосує ядерну зброю і переможе Альянс: «Москва на різних рівнях постійно дає зрозуміти, що у разі війни з НАТО через абсолютну невідповідність потенціалів Альянсу і Росії у звичайних озброєннях, Росія відразу застосує ядерну зброю». Схожі тези поширювали в кримському окупаційному телеграм-каналі на 57 тисяч підписників: «Усім потрібно розуміти, що пряма наземна операція країн ЄС та НАТО на території України це вже не СВО». Цей допис супроводжувався глумливою картинкою, на якій емблему НАТО було стилізовано під нацистську свастику.

Що насправді означають заяви Макрона

На початку повномасштабного вторгнення Макрон говорив, що Путіна не можна принижувати та що йому треба «зберегти обличчя». У 2022 році він скептично говорив, що, Україна, «скоріш за все, за десятиліття» до вступу в ЄС. Втім, діалог із Путіним виявився безрезультатним, адже диктатор не готовий до компромісів, і Макрон збагнув це. І вже у своєму новорічному зверненні 2023 року президент Франції запевнив Україну в підтримці «до перемоги». У травні 2023 року Франція надала Великобританії дозвіл на експорт франко-британських крилатих ракет Storm Shadow в Україну, після чого були поставлені французькі крилаті ракети великої дальності SCALP-EG. Фактично Франція першою пішла на крок, який до цього ще один союзник України США не наважувався зробити. У серпні того ж року ​ Макрон підкреслив, що Євросоюз повинен бути готовим до «різних швидкостей» ухвалення рішень у тих сферах, де важче досягти консенсусу, оскільки ЄС розглядає можливість інтеграції України, Молдови та країн Західних Балкан. На початку 2024 року в Парижі почала діяти «артилерійська коаліція», в якій Франція разом зі США тримала лідерство. А коли перед ЄС постало питання спрямування 50 мільярдів євро на підтримку України, Макрон запевнив, що попри палкі мрії Путіна про «втому від України», серед західних лідерів її немає. Також президент Франції закликає не дивитися в бік Штатів і не чекати на результати виборів президента, а діяти на підтримку України безвідносно до цих факторів.

По-перше, подібні заяви можна сприймати як тестування «червоних ліній». Допомога Україні — динамічний процес, і з кожним роком західним партнерам вдається досягти консенсусу зі щораз складніших питань. Згадаймо, скільки дискусій було щодо відправлення «наступальних», а не лише «оборонних» видів озброєння. Як західні демократії побоювалися долучатися до «танкової коаліції» чи «коаліції літаків-винищувачів», боячись роздратувати Путіна. Врешті, Україна отримала 230 танків західного зразка, триває підготовка наших пілотів до використання F-16, а Париж натякає на надання й інших видів літаків. Врешті, оскільки європейські лідери не висловили готовності надсилати свої контингенти до України, подібні заклики можуть мобілізувати їх в інший спосіб підтримати Київ (як-от озброєнням і тренувальними програмами наших бійців).

По-друге, слова Макрона слід сприймати в ключі заяв на лідерство у сфері безпеки європейського континенту. Створивши П’яту республіку в 1958 році, французький генерал Шарль де Голль, який фактично сформував вектор зовнішньої політики Франції, прагнув більше працювати над лідерством у Європі та дистанціюватися від США. Нині амбіції європейського лідерства Франції нікуди не зникли, а відносини зі Штатами покращилися та вийшли на стратегічний рівень.

Врешті, це повідомлення Путіну, що він не має шансів на перемогу в Україні, адже союзники рішуче налаштовані на спільну протидію ворогові. Нехай немає консенсусу щодо відправлення військового контингенту до країни, яка не є членом НАТО, втім, є розуміння, що не слід відкидати цю можливість, і на випадок нападу Москви на країни Балтії, Україна буде одним із ключових фронтів боротьби проти Росії.

Колаж: Наталія Лобач

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Яке свято 29 квітня 2025 та що підкаже, яким буде літо
Факти ICTV
2025-04-29T03:00:29Z
У світі закінчується скумбрія: експерти розповіли, чим замінити рибу
GlavRed
2025-04-29T02:27:07Z
В Україні запрацював маркетплейс новітніх технологій для військових
InternetUA
2025-04-29T02:04:50Z
У Павлограді стався курйоз з погруддям Леніна. Як його "модернізували"
Telegraf
2025-04-29T01:30:01Z
США гальмують передачу Україні австралійських танків, обіцяних півроку тому, — ЗМІ
Фокус
2025-04-29T01:15:37Z
Українець досяг пенсійного віку та має норму стажу, але зарплати замало. Якою буде пенсія
Telegraf
2025-04-29T00:24:00Z
Церковний календар на травень: які свята відзначатимуть віряни
ZN UA
2025-04-29T00:13:10Z
Норвегія суттєво посилює свої військові можливості: F-35 та ракети JSM
Хвиля
2025-04-28T22:36:26Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
"Дивна ідея": Венс заявив, що не вірить у перемогу України
Фокус
2025-04-29T03:12:27Z
Вибори в Канаді: Ліберальна партія Марка Карні перемагає – канадські медіа
24tv
2025-04-29T02:51:07Z
100 дней, которые изменили мир. Чего добился президент Трамп и реально ли это развернуть
Европейская правда
2025-04-29T02:43:43Z
Макрон пояснив, що відбулося між Трампом і Зеленським на похороні Папи Римського
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T02:36:04Z
США тиснуть на Грецію, щоб вона передала Україні свої системи Patriot - ЗМІ
Gazeta UA
2025-04-29T02:34:57Z
Хоч Трамп уже побив всі антирекорди: рейтинг президента США може впасти ще нижче
24tv
2025-04-29T02:24:59Z
Для чого Путін оголосив нове перемир'я? ISW відповів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T02:15:32Z
Чи близько перемир'я: Кремль на тлі зустрічі Трампа та Зеленського надіслав чіткий сигнал США
24tv
2025-04-29T01:39:22Z
Фінансовий гороскоп на сьогодні, 29 квітня: для яких знаків Зодіаку день стане найгіршим для кредитів і покупок
Знай
2025-04-29T03:12:26Z
«Злітна смуга» у поле. Як погода скоротила терміни посівної
AgroPortal
2025-04-29T03:00:29Z
IBM інвестує $150 мільярдів у США для розвитку квантових технологій та виробництва
InternetUA
2025-04-28T22:02:21Z
Ексочільник компанії «Оператор ГТС України» підтримав призначення Корецького
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T21:33:56Z
Porsche продовжує поставки в США попри повідомлення дилерів про припинення поставок
Топ Жир
2025-04-28T21:30:22Z
Temu підвищує ціни для американців через мита США для Китаю
InternetUA
2025-04-28T20:49:26Z
Напругу в розетках підвищать до 230 В: чи є небезпека і що зміниться для українців
GlavRed
2025-04-28T20:27:15Z
Українцям платитимуть подвійні лікарняні: кому нові правила від ПФУ додадуть грошей
Знай
2025-04-28T20:12:46Z
Беззаперечний лідер: в якому регіоні зосереджені найбільші запаси нафти у світі
24tv
2025-04-28T20:03:50Z
«Minecraft: Фільм» став найкасовішим у 2025 році: скільки приніс у прокаті
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T01:48:24Z
Меган Маркл уперше прокоментувала розлучення з принцом Гаррі
GlavRed
2025-04-28T23:25:49Z
"Зазнала невдачі": як складається особисте життя Дженніфер Еністон зараз
GlavRed
2025-04-28T23:25:32Z
Татусеві дітки: Меган Маркл показала дітей від принца Гаррі
GlavRed
2025-04-28T23:15:12Z
Ще один Візлі: зірка "Гаррі Поттера" вдруге став батьком
GlavRed
2025-04-28T21:27:09Z
Де зараз оперна діва Валентина Степова і чим вона займається після смерті чоловіка
24tv
2025-04-28T20:33:10Z
Вдова Віталія Білоножка зворушливо вшанувала пам'ять покійного співака
GlavRed
2025-04-28T20:27:51Z
"Дякую Богу за це щастя": Могилевська вперше показала свого чоловіка
GlavRed
2025-04-28T20:27:36Z
7 захопливих українських серіалів, які можна подивитися на YouTube
24tv
2025-04-28T19:57:00Z
Росія вдарила дронами по Києву, вибухи в Росії: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T02:51:34Z
Поліцейські розслідують смертельну ДТП за участі чотирьох авто в Одеському районі
Украина Криминальная
2025-04-29T00:18:02Z
Вибухи на Запоріжжі: Росія продовжує бити "Шахедами"
24tv
2025-04-28T23:42:14Z
У Житомирі поліція розшукує безвісно зниклу 33-річну містянку
Украина Криминальная
2025-04-28T23:33:51Z
У Рязанській області прогриміли вибухи: під атакою нафтозавод
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T22:33:54Z
У деяких районах Іспанії та Португалії поступово відновлюється електропостачання
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T22:18:42Z
На Чернігівщині через атаку дронів загинув пенсіонер
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T21:51:21Z
Кошта про масштабні відключення електроенергії в Європі: Наразі ознак кібератаки немає
InternetUA
2025-04-28T21:49:27Z
Прем'єр Іспанії заявив, що електропостачання відновлено на половині території країни
24tv
2025-04-28T21:39:55Z
Як правильно – "серцевий біль" чи "сердечний біль": якої помилки варто уникати
GlavRed
2025-04-29T01:48:00Z
Урожай картоплі буде рекордним: вам потрібен лише один аптечний засіб
24tv
2025-04-28T18:36:03Z
Роботи Neuralink уже імплантують чипи в мозок, хірурги скоро будуть не потрібні, - Маск
InternetUA
2025-04-28T18:16:02Z
Алергія чи застуда: як відрізнити ці захворювання весною
24tv
2025-04-28T17:54:26Z
Як самостійно видалити кліща: епідеміологиня поділилася важливими нюансами
Знай
2025-04-28T17:51:38Z
Вірус папіломи людини: близько 29% молодих українців не знаю, що це
ZN UA
2025-04-28T16:34:53Z
Персик мрії — це реально: ключові поради від садівника
GlavRed
2025-04-28T16:27:26Z
Їжа без пестицидів — мозок без туману
360ua.news
2025-04-28T15:03:44Z
Виявили "перемикач" хвороби Паркінсона: це може стати революцією в лікуванні захворювання
24tv
2025-04-28T14:24:57Z
Вибухова ніч у Росії, атака "Шахедів" на Україну: хронологія 1161 дня війни
24tv
2025-04-29T03:21:15Z
Мінлива хмарність та без суттєвих опадів: прогноз погоди на 29 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T03:03:51Z
Подорожчання бензину в Києві: вартість здивує українців
Политека
2025-04-29T03:00:04Z
Гороскоп на завтра 30 квітня: Левам - радісна новина, Ракам - важливе рішення
GlavRed
2025-04-29T02:57:34Z
Холод нарешті відступить? Коли до України повернеться довгоочікуване тепло
Telegraf
2025-04-29T02:33:43Z
Ініціативність і рішучість стануть запоруками успіху: гороскоп на 29 квітня
24tv
2025-04-29T02:03:15Z
Горять автівки та приватний будинок: Київ атакували ударні дрони
GlavRed
2025-04-29T00:39:33Z
Гороскоп на травень 2025 для Дів: зміни, кар'єрне зростання, фінансові зобов'язання
GlavRed
2025-04-29T00:33:04Z
В Росії – неспокійна ніч: окупанти скаржаться на гучні вибухи та БпЛА відразу в кількох областях
24tv
2025-04-29T00:06:01Z
Який соус корисніший - кетчуп чи гірчиця: фахівці поставили крапку в суперечці
GlavRed
2025-04-29T01:06:40Z
Чому підлога постійно липка після миття: список помилок, які роблять всі
24tv
2025-04-28T22:00:16Z
Навіть не треба мʼяса: нереально смачна запіканка на вечерю – її з'їдають в одну мить
24tv
2025-04-28T20:57:07Z
Пліснява з вікон зникне раз і назавжди: елементарний спосіб
24tv
2025-04-28T20:03:38Z
Насолода, перед якою не встоїть ніхто: рецепт знаменитого "Битого скла" з крекерами
24tv
2025-04-28T19:36:36Z
Ось 3 головні причини постійних сварок у парах
24tv
2025-04-28T19:36:07Z
Що потрібно для потужного росту перцю: експерт радить особливе підживлення
GlavRed
2025-04-28T19:25:29Z
Непал посилить умови для альпіністів - сходження на Еверест дозволять не всім
Комсомольская правда
2025-04-28T18:40:14Z
Як Альпи, але дешевше: куди поїхати за кордоном, щоб закохатися в гори
24tv
2025-04-28T18:21:04Z
Ексчемпіон UFC, який боксував із Ф'юрі та Джошуа, на смерть збив дівчину
ZN UA
2025-04-28T21:58:47Z
Онлайн-трансляція матчу Арсенал – ПСЖ у півфіналі Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-28T21:24:26Z
29 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T21:09:25Z
Серія А: Педро і Ондрейка обмінялися дублями, перемога Кальярі
Football.ua
2025-04-28T20:49:27Z
Стало відомо, коли відбудеться переможний парад Ліверпуля
Football.ua
2025-04-28T20:19:36Z
Анчелотті погодився очолити збірну Бразилії на ЧС-2026 — Романо
Football.ua
2025-04-28T19:52:45Z
Барселона розгромила Трабзонспор та виграла Юнацьку лігу УЄФА
Football.ua
2025-04-28T19:01:22Z
Суд обрав запобіжний захід колишньому українському боксеру: що відомо
24tv
2025-04-28T18:45:32Z
Удінезе та Болонья сильнішого не визначили
Football.ua
2025-04-28T18:34:14Z
Блокчейн допомагає повернути довіру до рішень штучного інтелекту
InternetUA
2025-04-29T03:01:13Z
Незвичайна головоломка: знайдіть 3 відмінності в картинках із японкою за 33 сек
GlavRed
2025-04-29T02:57:27Z
Китайський чат-бот DeepSeek знову запрацював у Південній Кореї
InternetUA
2025-04-29T01:01:53Z
Сайт Elections Canada «ліг» під час підрахунку голосів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T00:33:50Z
За завітами Сунь-цзи: бактерії застосовують підступну тактику проти вірусів-мисливців
Telegraf
2025-04-29T00:12:02Z
Apple зайняла провідну роль у розвитку упаковки SoIC від TSMC
InternetUA
2025-04-29T00:01:35Z
88 днів на рік у телефонах: як смартфони “крадуть” наше життя
InternetUA
2025-04-28T23:01:43Z
Археологи знайшли язичницьку каблучку
Gazeta UA
2025-04-28T22:39:50Z
Штучний інтелект Цукерберга викрили в «розбещенні» підлітків
InternetUA
2025-04-28T20:37:51Z
Продаж Pontiac GTO Judge на 656 миль може дорожче вашого будинку
Топ Жир
2025-04-29T01:30:42Z
Audi RS5 демонструє величезні вихлопні системи та зарядження від мережі
Топ Жир
2025-04-29T00:45:21Z
Як правильно обкатати новий автомобіль: основні речі, яких варто уникати
Gazeta UA
2025-04-29T00:33:27Z
Каліфорнія вважає, що водійські великі вантажівки без водія це чудова ідея. Що може піти не так?
Топ Жир
2025-04-29T00:00:50Z
Автомобіль з Китаю: схожість на Cybertruck та Hummer після однієї ночі
Топ Жир
2025-04-28T23:15:39Z
Водій Porsche 911 GT3 RS дізнається, що дерева міцніші за червоні колеса
Топ Жир
2025-04-28T22:45:22Z
Понад половина власників автомобілів Tesla повідомляють про акти вандалізму зі сторони невідомих осіб
Топ Жир
2025-04-28T22:00:05Z
Секретний зміст нового назв Renault Boreal SUV
Топ Жир
2025-04-28T21:00:24Z
“Subaru переносить виробництво до Канади через вплив тарифів Трампа”
Топ Жир
2025-04-28T20:00:33Z