MY.UAНовини
Не Магучих єдиною: у Глазго стартує ЧС з легкої атлетики
Не Магучих єдиною: у Глазго стартує ЧС з легкої атлетики

Не Магучих єдиною: у Глазго стартує ЧС з легкої атлетики

Українські легкоатлетки останнім часом міцно окупували п’єдестал у стрибках у висоту

1 березня у Глазго стартує чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщеннях. Цей турнір стане останнім великим змаганням перед Олімпіадою-2024 у Парижі. До початку Ігор залишається менше 5 місяців і все, що залишиться спортсменам до старту головного змагання 4-річчя, це комерційні турніри.

У столиці Шотландії зберуться багато елітних легкоатлетів, але й тут є своя загвоздка. Не всі види легкої атлетики входять у програму так званих "зимових" чемпіонатів світу, турнірів у приміщеннях. І навіть у тих, що входять далеко не всі зірки приїхали на змагання. Є втрати і у збірної України.

Згадати минуле та надихнутися на майбутнє

Чемпіонати світу з легкої атлетики у приміщеннях з’явилися нещодавно. Перший турнір пройшов у Парижі 1985 року. А з 1993 року у змаганнях бере участь і збірна України. Змагання здебільшого проводяться раз на два роки. І якщо з 1985-го до 2003-го року це були турніри у непарні роки, то з 2004-го – у парні. І за цей період було пропущено лише ЧС-2020, який не відбувся через пандемію коронавірусу. Щоправда, зараз є плани IAAF (Міжнародна федерація легкої атлетики) проводити турнір щороку. На даний момент у календарі заплановані ЧС-2025 у Нанкіні (Китай) та ЧС-2026 у Торуні (Польща).

Першою чемпіонкою світу з легкої атлетики у закритих приміщеннях в історії незалежної України стала Інесса Кравець, яка виграла єдине золото для нашої команди на тому ЧС-1993 у Торонто (Канада) у потрійному стрибку. Також на першому турнірі українські легкоатлети вибороли ще чотири бронзові медалі. А потім, на ЧС-1995, єдину медаль Україні – золоту, приніс стрибун із жердиною Сергій Бубка.

1997-го було вже дві золоті медалі – у штовханні ядра відзначилися Віта Павлиш (у жіночих змаганнях) та Юрій Білоног (чоловіки). А останнім чемпіоном 90-х став Олександр Багач, який переміг у змаганнях із штовхання ядра на ЧС-1999.

У нинішньому столітті українці, як і раніше, рідко здобували золоті медалі – 2006-го чемпіонами стали Людмила Блонська (п’ятиборство) та Іван Гешко (біг, 1500 метрів), а 2012-го – Наталія Добринська (п’ятиборство). Дійшло до того, що на ЧС-2018 збірна України взагалі залишилася без нагород та місця у медальному заліку.

Але, 2022-го, коли турнір проходив 18-22 березня, менш як через місяць після початку повномасштабного вторгнення, а російські війська стояли під Києвом і доля держави висіла на волосині, нашим легкоатлеткам вдалося здійснити диво. Ярослава Магучих виграла змагання у стрибках у висоту, а Марина Бех-Романчук здобула срібло у потрійному стрибку.

Ті дві медалі та 6-е місце у загальнокомандному заліку досі здаються подвигом. Особливо з огляду на умови та психологічний стан спортсменок, у яких нагороди були завойовані.

Без втрат не обійшлося

На нинішньому чемпіонаті світу було виступати лише сім спортсменів з України. При цьому п’ять із них в одній дисципліні – стрибки у висоту. Цікаво, що у складі, названому 22 лютого, були присутні 6 спортсменів, проте, в останній момент була додана ще одна стрибунка у висоту – Юлія Чумаченко. Окрім неї на змагання до Глазго вирушили Ярослава Магучих, Юлія Левченко, Андрій Проценко, Олег Дорощук (усі – стрибки у висоту), Юлія Лобан (п’ятиборство) та Ганна Плотіцина (біг, 60 метрів із бар’єрами).

При цьому до стрибків у висоту буде прикута найбільша увага українських вболівальників, що природно. Адже нарівні з Магучих за перемогу на ЧС та ЧЄ, етапах "Діамантової ліги" та інших престижних стартах борються і Левченко, та інші українські спортсменки.

А ось Марина Бех-Романчук відмовилася від виступів на ЧС, і це стало великою втратою для команди. Зіркова українська легкоатлетка, срібна призерка минулого ЧС-2022 у приміщеннях, достроково завершила цьогорічний зимовий сезон через запалення ахіллового сухожилля. При цьому спочатку 28-річна українка планувала взяти участь у ЧС.

Збірна України перед чемпіонатом світу-2024

Бех-Романчук вже зосереджена на літньому сезоні та підготовці до Олімпіади 2024 року в Парижі. Туди вона вже відібралася в потрійному стрибку і має час до 30 червня відібратися в суміжній дисципліні – стрибку в довжину.

"Не думаю про тиск на мене"

Безперечно, головною надією української збірної у цьому турнірі є Ярослава Магучих. Адже після чемпіонату світу-2022 у закритих приміщеннях, спортсменка виграла класичні чемпіонат Європи-2022 та чемпіонат світу-2023 на відкритому повітрі. І тепер, за відсутності олімпійської чемпіонки росіянки Марії Ласіцкене у срібного призера Олімпіади-2021 у Токіо Магучих, здається, немає суперників. Вона вже виграла всі великі турніри, крім Олімпійських ігор. І у Глазго, за п’ять місяців до Ігор у Парижі, звичайно ж, не захоче втрачати переможний темп.

"Іноді я забуваю про те, що мені всього 22. За спиною вже стільки досвіду, що здається, ніби я старша. Але незважаючи на все, я не думаю про тиск на мене. Стрибки у висоту – це моя пристрасть. І мій тренер, Тетяна Степанова, завжди каже, що я роблю те, що дійсно люблю, тому маю насолоджуватися цим.

Цього року ми трохи змінили розбіг та, як показали змагання, це працює. Крім того, ми після кожного турніру обговорюємо з тренером помилки та дивимося, куди рухатися далі”, – зазначає Ярослава перед чемпіонатом світу.

Ярослава Магучих

Тренер спортсменки Тетяна Степанова додає: "Звичайно, ми задоволені виступами Ярослави на старті сезону. У Котбусі змагання проходили тільки для стрибунів, тому вся увага вболівальників присвячена лише їм. А в Нью-Йорку більше люблять бігові види, але вболівали і за нас. Наприкінці змагань чітко чули "Слава Україні!".

До чемпіонату світу ми готувалися у Таллінні, де є всі умови для гарної підготовки. Впевнена, що все пройде нормально”.

Де дивитись

В Україні вболівальники зможуть побачити чемпіонат світу з легкої атлетики на платформі "Суспільне спорт" в Інтернеті та однойменному каналі, який є у переліку каналів основних всеукраїнських провайдерів. Перші медалі турніру будуть розіграні вже сьогодні ввечері.

Зокрема, о 21.40 за київським часом розпочнуться змагання у жінок, у стрибках у висоту, де виступаю одразу три українки (Магучих, Левченко та Чумаченко), а о 23.30 розпочнеться фінальний вид змагань у жіночому п’ятиборстві, де нашу країну представляє Юлія Лобан. Також сьогодні відбудуться фінали у штовханні ядра (у чоловіків та жінок) та бігу на 60 метрів у чоловіків.

Чемпіонат світу з легкої атлетики триватиме у Глазго до неділі, 3 березня.

Матеріал опублікований російською мовою — читати мовою оригіналу
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У США померла лавреатка «Оскара» Даян Кітон
УкраинФорм
2025-10-12T07:30:06Z
3 нові фільми на Netflix для ідеального вихідного вдома
24tv
2025-10-12T07:27:32Z
Народилися в один день: у Софії Ротару сталася радісна подія
GlavRed
2025-10-12T07:27:09Z
Рецензія на фільм “Жінка з каюти №10” / The Woman in Cabin 10
ITC
2025-10-12T07:18:40Z
Нове амплуа Клімкіна, демографічний детектив та археологічна сенсація в Одесі. Про що говорять в ютюбі
Детектор М
2025-10-12T07:15:13Z
В Україні відзначають День художника
УкраинФорм
2025-10-12T06:48:24Z
“Кейпоп-мисливиці на демонів” претендує на “Оскар”: режисери про успіх фільму та можливе продовження
ZN UA
2025-10-12T06:42:28Z
Різко захворіла: померла зірка Голлівуду Даян Кітон
GlavRed
2025-10-12T06:27:30Z
Померла Даян Кітон, зірка "Хрещеного батька" та муза Вуді Аллена
Комсомольская правда
2025-10-12T04:18:58Z
Дефіцит продуктів у Полтавській області: аграрії зіткнулися з новими викликами
Политека
2025-10-12T07:30:51Z
В Україні з початку року зареєстрували більше 1 млн сільгосптварин
AgroPortal
2025-10-12T07:30:34Z
Шоколад здешевшає: світові ціни на какао обвалилися
TSN
2025-10-12T07:18:09Z
Вучич розчарований пропозицією Росії щодо постачання газу
Европейская правда
2025-10-12T07:15:41Z
Судова тяганина. Як Україна намагається забрати активи російських банків в Україні
Украина Криминальная
2025-10-12T06:45:25Z
Обмеження по газу для опалення: депутат ВР розказав про ризики цієї зими
ZN UA
2025-10-12T06:36:39Z
Завищували ціни під час блекауту: податкова почала перевірки продавців електроніки
Хвиля
2025-10-12T06:15:02Z
Географія збуту українських молочних продуктів звузилася
AgroPortal
2025-10-12T06:00:08Z
Депутати ВР хочуть дозволить приватним компаніям будувати малі АЕС за три-пʼять років
ZN UA
2025-10-12T05:57:38Z
Куба заперечила участь своїх громадян у війні на боці рф та засудила найманство
iPress
2025-10-12T07:33:48Z
Польща повідомляє про різке зростання кібератак з боку росії
iPress
2025-10-12T07:33:20Z
Стармер візьме участь у саміті в Єгипті щодо мирного плану для Гази
Европейская правда
2025-10-12T07:27:15Z
США допомагають Україні завдавати ударів по цілях у РФ: у FT дізналися деталі
GlavRed
2025-10-12T07:27:08Z
Збройна агресія РФ нівелює російську культуру - оперна співачка
УкраинФорм
2025-10-12T07:24:53Z
Внаслідок російських ударів по Чугуєву постраждали п’ятеро людей, серед них — дитина
Мій Харків
2025-10-12T07:24:40Z
РФ атакувала ракетою та 118 дронами – є влучання у 10 локаціях
Украинская правда
2025-10-12T07:24:28Z
Заява, що не мала стати публічною. Трамп і його заклик до правосуддя
360ua.news
2025-10-12T07:18:50Z
В’їзд до ЄС: змінено правила біометричного контролю
ГЛАВКОМ NET
2025-10-12T07:12:29Z
У Єгипті розбилися в ДТП троє дипломатів із Катару напередодні саміту щодо сектору Газа
Лига
2025-10-12T07:33:52Z
Підкинули наркотики в посилку: відомі нові деталі про громадянина Індії, який здався у полон ЗСУ
24tv
2025-10-12T07:27:46Z
У Львові автомобіль травмував чотирирічного хлопчика
ГЛАВКОМ NET
2025-10-12T07:21:06Z
Війська РФ атакували енергетичну інфраструктуру Одещини, є постраждалий
УкраинФорм
2025-10-12T07:15:18Z
У Каліфорнії на пляж упав гелікоптер: постраждали п'ятеро людей – відео
Лига
2025-10-12T07:03:04Z
У США вибух на заводі з виробництва вибухівки забрав життя 16 людей
Украинская правда
2025-10-12T06:51:04Z
Атака на Харківщину: є постраждалі, серед них – дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-10-12T06:45:05Z
Поліція намагалася знайти зниклу жінку: в цьому копам допоміг її собака
Фокус
2025-10-12T06:00:43Z
У Первомайську під час сварки та бійки 57-річний дядько застрелив 34-річного племінника
Украина Криминальная
2025-10-12T05:48:28Z
Нові правила в’їзду в ЄС вже від 12 жовтня: що треба знати українцям, плануючи поїздки до країн Євросоюзу
TSN
2025-10-12T07:33:03Z
Загибель блогера Ганіча у Києві: що відомо про нього, та кому він написав перед смертю
InternetUA
2025-10-12T07:27:46Z
Куди їдуть українці: Євростат показав, які країни тепер обирають біженці
Хвиля
2025-10-12T07:00:09Z
Справжня свобода починається не з прапора — а з чесності перед самим собою
Детектор М
2025-10-12T06:57:17Z
Пам'яті поліцейського Сергія Хавлука
УкраинФорм
2025-10-12T06:09:00Z
Для багатодітних затвердили нову виплату: скільки грошей обіцяють
Знай
2025-10-12T06:06:30Z
Прах воїна розвіяно над Холодним Яром. Згадаймо Олексія Назарчука
ГЛАВКОМ NET
2025-10-12T06:00:38Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Дніпропетровській області: як отримати важливі виплати
Политека
2025-10-12T05:30:41Z
Коли чоловік пішов на війну: на Хмельниччині жінок вчать обходитися у побуті без чоловіків
Комсомольская правда
2025-10-12T05:03:04Z
Над Україною бушує магнітна буря потужністю 5 балів: лікарі попереджають про небезпеку
TSN
2025-10-12T07:18:08Z
Знижують стрес та зміцнюють серце: дієтолог назвав топ-5 найкорисніших соків
Знай
2025-10-12T03:51:39Z
Можуть зіпсувати весь образ: косметологи назвали найпопулярніші помилки у макіяжі
Знай
2025-10-11T20:51:05Z
Каша за копійки, яка рятує нашу підшлункову: чому ми дарма недооцінюємо її користь
TSN
2025-10-11T15:36:20Z
Який чай корисніший - чорний чи зелений: поставлено остаточну крапку в питанні
GlavRed
2025-10-11T15:27:37Z
Волоські горіхи без цвілі та гіркоти: 3 секрети їхнього зберігання
24tv
2025-10-11T14:15:56Z
Це може бути небезпечно: три предмети у ванній, якими ніколи не слід ділитися
Фокус
2025-10-11T14:00:52Z
Терехов: Харкову потрібен сучасний апарат МРТ для медичних закладів
Мій Харків
2025-10-11T13:36:44Z
Розкрито причину ожиріння - їжа тут ні до чого
TSN
2025-10-11T13:06:48Z
Бампери з Польщі для вантажівок Volvo, Man, Mercedes, DAF, Scania
AutoGeek
2025-10-11T18:39:14Z
Opel показав нову версію Grandland із запасом ходу 700 км
AutoCentre
2025-10-11T18:13:56Z
На аукціон виставили унікальний Mercedes 90-х із величезним двигуном від суперкара
Фокус
2025-10-11T16:27:52Z
Єдиний позашляховик «Україна» буде виставлено на продаж
AutoCentre
2025-10-11T16:09:42Z
Можна "вбити" двигун, якщо не знати: скільки секунд потрібно, щоб прогріти авто
GlavRed
2025-10-11T14:27:34Z
Відбулася світова прем’єра Mercedes-Benz eIntouro
AutoCentre
2025-10-11T14:15:11Z
Веселить усіх водіїв: в авто знайшли загадкову кнопку "пуск медузи"
GlavRed
2025-10-11T12:27:10Z
Водії отримають особливе "бронювання": достатньо одного кліку в Дії
Хвиля
2025-10-11T12:00:18Z
Як в Україні працює раритетна вантажівка польського виробництва
AutoCentre
2025-10-11T10:09:01Z
На Чернігівщині за добу зафіксували 59 ворожих обстрілів, пошкоджений енергооб'єкт
УкраинФорм
2025-10-12T07:33:27Z
Генеральний штаб ЗСУ інформує про втрати ворога на 12.10.25
Украина Криминальная
2025-10-12T07:33:07Z
Донеччина знеструмлена внаслідок ранкових ворожих обстрілів
УкраинФорм
2025-10-12T07:33:04Z
На Харківщині минулої доби відбулося 38 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-10-12T07:21:35Z
Частина Одещини без світла та води: що сталося
TSN
2025-10-12T07:18:27Z
На Харківщині через російські удари за добу постраждали п'ятеро людей
УкраинФорм
2025-10-12T07:15:55Z
Більш ніж 200 боєзіткнень, росіяни тиснуть на Харківщині: карта фронту 12 жовтня
24tv
2025-10-12T07:06:27Z
Графік відключення світла на тиждень з 13 по 19 жовтня в Чернігівській області: попередження для жителів
Политека
2025-10-12T07:00:37Z
За добу армія РФ завдала 755 ударів по населених пунктах Запорізької області
УкраинФорм
2025-10-12T06:36:20Z
Гороскоп на тиждень з 13 по 19 жовтня: Тельцям - хаос, Ракам - допомога
GlavRed
2025-10-12T07:27:48Z
Список здивує багатьох - які речі ніколи не можна викидати в унітаз
GlavRed
2025-10-12T07:27:17Z
Ці чотири знаки зодіаку змінять свою долю 2026 року: на них чекає великий успіх
TSN
2025-10-12T07:18:27Z
Форель – вибаглива риба: чому її не знайти в кожній річці
24tv
2025-10-12T07:12:09Z
Їх "не розгадати": психолог назвала найзагадковіші знаки зодіаку
24tv
2025-10-12T07:06:02Z
Українська "Каппадокія": куди поїхати, щоб помилуватися білими скелями та красивим каньйоном
24tv
2025-10-12T06:12:16Z
“Попадаються навіть найвпевненіші в собі”. Психологія обману: як шахраї маніпулюють нашими емоціями
Украина Криминальная
2025-10-12T06:09:43Z
Стануть як нові: секретний засіб, який зробить шкарпетки білосніжними
24tv
2025-10-12T05:51:46Z
Господиня розказала, як назавжди позбутися вологи та цвілі у хаті
Фокус
2025-10-12T05:00:00Z
Microsoft завершує підтримку Windows 10: користувачів закликають готуватися до змін
ZN UA
2025-10-12T07:21:52Z
Чому варто перезавантажувати телефон раз на тиждень
InternetUA
2025-10-12T07:09:55Z
Що на думці у ШІ: чи дійсно штучний інтелект є штучним
Фокус
2025-10-12T07:00:32Z
Apple готується дотримуватися закону Техасу про гарантію віку
InternetUA
2025-10-12T07:00:04Z
ШІ-стартап Маска долучився до перегонів з розробки «моделей світу» для відеоігор - FT
УкраинФорм
2025-10-12T07:00:01Z
Figma співпрацює з Google та зможе додати Gemini AI до своєї дизайнерської платформи
InternetUA
2025-10-12T06:45:59Z
Ютубери, що їх виключили з платформи за порушення правил, тепер можуть попросити «другий шанс»
InternetUA
2025-10-12T06:30:47Z
Дані десятків організацій були викрадені в результаті хакерських атак, що були пов'язані з Oracle
InternetUA
2025-10-12T06:15:37Z
Витік даних Discord торкнувся щонайменше 70 000 користувачів
InternetUA
2025-10-12T06:00:54Z
Збірна України з футболу готується до матчу з Азербайджаном у відборі ЧС-2026
УкраинФорм
2025-10-12T07:30:12Z
Через футболіста збірної України не перейменували вулицю на честь радянського маршала
24tv
2025-10-12T07:12:33Z
Вінісіус Жуніор знову усміхається, але його майбутнє — як ніколи невизначене
Football.ua
2025-10-12T07:06:43Z
Велосипедистка Марія Сухопалова: Відчути себе звичайною дівчиною можу лише два тижні на рік
Комсомольская правда
2025-10-12T07:03:45Z
Отримав тяжке поранення руки на Майдані і став голкіпером. Роман Линдов – про український ампфутбол
ГЛАВКОМ NET
2025-10-12T07:00:23Z
Колумбія та Аргентина - у півфіналі ЧС-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-10-12T06:57:26Z
Постекоглу на межі відставки: Ноттінгем Форест може знову змінити тренера
Football.ua
2025-10-12T06:54:07Z
Мастантуоно зазнав травми під час матчу за збірну Аргентини
Football.ua
2025-10-12T06:51:47Z
Пресконференція Реброва перед матчем проти Азербайджана: онлайн-відеотрансляція
Football.ua
2025-10-12T06:45:43Z