MY.UAНовини
Телеграм: найпоширеніші міфи про платформу
Телеграм: найпоширеніші міфи про платформу

Телеграм: найпоширеніші міфи про платформу

Медіаексперти — про те, чи можливо користуватися російським месенджером безпечно.

Попри інформаційні та безпекові ризики, пов’язані зтелеграмом, українці продовжують користуватися ним. За роки свого існування він зі звичайного месенджера перетворився на соціальну платформу, де інформація поширюється на багатомільйонну аудиторію. Потенційній небезпеці телеграму була присвячена публічна дискусія Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) «Телеграм: погляд під збільшувальним склом. Небезпеки, переваги, альтернативи», в якій взяли участь журналіст і кіберблогер Назар Токар, менеджер проєктів ЦЕДЕМ із медіаграмотності та протидії дезінформації Олександр Монастирський і заступник директорки ЦЕДЕМ, головний експерт із медійного права та модерації контенту в соціальних мережах Ігор Розкладай. Модерувала захід старша проєктна менеджерка напряму «Незалежні медіа» ЦЕДЕМ Євгенія Стаднік.

Загалом учасники дискусії радять не зважати на зручність користування, натомість обмежити доступ телеграму до особистої інформації, а краще взагалі відмовитися від соцмережі. Під час панелі «Феномен телеграму: історія становлення та чому навколо соцмережі так багато негативу» Назар Токар розповів, що причини небезпеки криються не просто в російському походженні розробників телеграму, а в їхній можливій співпраці зі спецслужбами Росії.

«За легендою, платформу створили два брати (Павло і Микола Дурови — «ДМ»), які хотіли мати безпечну соцмережу, до якої не мала б доступ ФСБ, яка на той момент начебто стукала у двері до Павла Дурова. І така гарна легенда дуже добре зайшла. Але я одразу скажу, що є безліч непрямих доказів того, що Росія і Телеграм працюють разом», — каже Токар.

Безпека в телеграмі, за його словами, має вирішальну роль. Хоч самі представники Телеграму неодноразово говорили, що це безпечний месенджер, зашифрований криптографічним рівнем шифрування інформації, — насправді ж інформація від вашого телефона до сервера телеграму передається в зашифрованому вигляді, але на серверах вона зберігається не зашифрованою. Тобто там є ключі, щоб читати будь-яке листування. При цьому частина серверів телеграму й досі перебуває в Росії, що також викликає певні підозри. Видалити інформацію з цих серверів неможливо, користувач може лише не додавати туди нової інформації, якщо перестане користуватися соцмережею.

Звісно, месенджер пропонує зробити так званий секретний чат — це означає, що цей чат буде видно лише на смартфоні, а на комп’ютері ви його не побачите, і в такому випадку інформація буде зашифрована. Але, каже Назар Токар, секретні чати мало хто використовує.

Також до Телеграму є питання щодо фінансування, адже робота платформи, зарплата працівників, оренда офісів у Лондоні та Дубаї на все це потрібні гроші. Водночас довгі роки месенджер був безплатним, а послуга «Преміум» з’явилася не так давно і є необов’язковою. Дуров продав «ВКонтакте» за 400 мільйонів доларів, але і цих грошей не вистачило б на підтримку такого месенджера як телеграм, говорить Токар.

«З відкритих джерел можна побачити, хто дає гроші на телеграм. Одним із найбільших інвесторів є Фонд прямих інвестицій Уряду Росії. Це офіційний фонд, який інвестує в цікаві Росії проєкти. Також інвесторами були російські бізнесмени Роман Абрамович, Сергій Солонін, Давид Якобішвілі та компанія ВТБ, котра на 60% належить російській державі», розповів Назар Токар. 

Телеграм на смартфоні має доступ майже до всіх додатків: до контактів, геолокації, усі файли, фото та відео, скриншоти, може мати доступ до буфера обміну. Можна спробувати відімкнути доступ телеграму до геолокації та інших параметрів, проте на смартфонах є спільне сховище — віртуальна одиниця, де різні програми зберігають інформацію, тож телеграм усе одно матиме доступ до даних.

Ще одна небезпека телеграму, за словами Назара Токаря, пов’язана з доступом до контактів. У телефонній книзі може зберігатися багато чутливої інформації про різних людей. Наприклад, у телеграмі людина може бути підписана ніком і не мати фотографій, але в телефонах користувачів записана як «Сергій ЖЕК», «Антон СБУ» або «Тетяна ТЦК». Маючи добірку підписів людини у смартфонах різних користувачів, можна з’ясувати, чим людина займається, її повне ім’я та прізвище тощо. Причому ця людина може і не мати власного акаунту в телеграмі — її цифровий портрет телеграм створить через тих, хто ним користується, каже Токар.

 Назар Токар

Ще одна проблема криється в російських провайдерах, які забезпечують трафіком інших провайдерів — це Retn та Global.net. «Retn зараз контролює приблизно 30–35% усього українського трафіку. Це російський магістральний провайдер, який підключає наші домашні провайдери до інтернету, зокрема “Волю”, “Київстар: домашній” та інших. Власник Retn є росіянином і колишнім працівником ФСБ. Компанія Global.net — це британська компанія, яка при цьому має свої сервери у Росії, і саме вона є одним з основних провайдерів для передачі трафіку телеграму. Виникає питання, якщо ми так хочемо дистанціюватися від Росії, то чому практично весь наш трафік передають саме російські компанії? Не знаю, це питання відкрите», — каже Токар.

Чи можливо користуватися телеграмом, не втрачаючи даних, розказав Олександр Монастирський під час наступної панелі: «Міфи про телеграм, у які ми віримо, та як безпечно користуватися платформою». Як і перший спікер, Монастирський сказав, що захищеність інформації в телеграмі — це міф. Телеграм не має наскрізного шифрування — процесу закодовування та захисту повідомлення, даних, які передаються безпосередньо між двома девайсами, на яких відбувається спілкування. Тобто всю інформацію мають бачити тільки користувачі з двох конкретних девайсів без третіх осіб. Так працює WhatsApp, наприклад.

«Коли я готувався до презентації, я буквально у вільному доступі знайшов процедуру, як можна будь-який профіль деанонімізувати. Хоч частково, але ви спокійно можете отримати дані про активність користувача. І що найцікавіше це робиться через ботів у самому телеграмі. Він видає вам ID профілю користувача, і через інші боти ви вже можете подивитися, в яких чатах він є, які групи читає, яка його активність, що він завантажує тощо. Це купа інформації, яку можна використати проти вас. І я вже не говорю про сторонній софт, як, наприклад, “Око Бога” програма, створена, ймовірніше за все, російськими програмістами для того, щоб стежити та деанонімізовувати користувачів у телеграмі. Такого роду софт був використаний під час протестів у Білорусі під час виборів, коли користувачів телеграму деанонімізували та читали їхні чати й листування», — каже Монастирський.

Другий міф — що альтернативи телеграму не існує. Проте, за словами Монастирського, це твердження має частку правди, що не існує месенджера, який був би один в один як телеграм. Потрібно розуміти, що телеграм — це 800 млн користувачів по всьому світу, і якщо ці користувачі перейдуть в умовний Signal, який має приблизно 50 млн користувачів, месенджер може не втримати цього. Але розробники додатків, таких як Signal та WhatsApp, готові еволюціонувати та запроваджувати новий функціонал. Вони в тісному контакті зі своїми користувачами, тож розуміють їхні запити та потреби.

Третій міф — у телеграмі існує якісна модерація контенту. Загалом модерація контенту — це інструмент, який дозволяє платформам наглядати, контролювати, керувати контентом і поведінкою користувачів у соцмережах. Це має запобігати піратству, завантаженню, зливанню даних тощо.

Щодо самих умов використання телеграму, то вони прості та вкладаються буквально в чотири пункти, що, за словами Монастирського, є дуже дивним: прийняти політику конфіденційності, не використовувати сервіс для розсилки спаму або обману, не пропагувати насильство в публічних каналах, ботах і не розміщувати незаконний порнографічний контент. Очевидно, що останні два пункти в телеграмі навіть не виконуються.

 Олександр Монастирський

Наступний міф полягає в тому, що ефективна модерація дозволяє боротися з дезінформацією та фейками. Якраз телеграм є платформою, яка чи не найбільш зручна для поширення фейків. Це терабайти інформації, яку читають і поширюють люди. Що можуть робити користувачі — це щонайменше не поширювати такий контент серед знайомих і мислити критично. Люди неусвідомлено допомагають ворогу, коли діляться подібним контентом. Якщо користувач — військовий, то краще просто видалити телеграм і перейти на Signal і на WhatsApp.

Міф №5 — анонімним телеграм-каналам, які розповідають про вильоти ракет, завжди можна довіряти. Звісно, є канали, які поширюють інформацію, яка іноді підтверджується, що викликає довіру. Але треба пам’ятати, що анонімні телеграм-канали у випадку чогось не несуть жодної відповідальності. Зважаючи на модерацію контенту, яка є в телеграмі, користувач не має кому поскаржитися. Ви можете надіслати скаргу на це повідомлення, але навряд чи їх хтось розгляне. Крім того, такі канали створені перш за все для бізнесу, де товаром є користувачі. Вони дуже часто люблять рекламувати все підряд, тож швидше за все це просто бізнес, де спочатку набивають аудиторію, щоб потім ці канали продати.

  • Читайте також: В Україні на основі анонімних телеграм-каналів сформована інформаційна «армія» для війни з внутрішніми опонентами чинної влади або її критиками

Наступний міф — про синю галочку, яка, на думку адміністрації телеграму, мала би гарантувати якісні достовірні джерела. Проте в телеграмі таку галочку мають Russia Today, телеграм-канал Дмитра Медвєдєва, Ольги Шарій тощо. Олександр Монастирський каже, що є цілі схеми, які допомагають купувати ці верифікації. Також після появи послуги «Преміум» в телеграмі біля свого ніку можна поставити будь-яке емодзі. І часто люди ставлять емодзі, схожі на галочку верифікації, що теж може ввести користувачів в оману.

Сьомий міф — телеграм є безпечним майданчиком для поширення авторського контенту. В цьому месенджері повністю відсутній будь-який нагляд за поширенням авторського контенту, тобто фактично через цю маленьку модерацію будь-хто може поширити будь-що і не понести за це жодної відповідальності. «Якщо ви музиканти й хочете продавати свою музику в телеграмі або постити певні авторські матеріали, нікому нічого не заважає просто їх вкрасти та злити у вільний доступ — і ви втратите свій дохід. Так наразі відбувається з книжками та з іншим контентом, за який нам потрібно було би платити. Це про культуру споживання перш за все», — пояснює Монастирський.

Щодо безпечного користування телеграмом, він радить відписатися від усіх анонімних каналів, не надсилати в додатку персональні дані, документи, номери карток чи будь-яку чутливу інформацію, яка може бути використана проти вас. Не завадить вимкнути доступ до камери, геолокації, контактів, мікрофону, бо через все це вас потенційно можуть відстежувати. Точність геолокації в телеграмі — до 50 м, тож якщо відбувся якийсь приліт і ви написали про це своєму другу чи подрузі, навіть не уточнюючи, де саме, то з допомогою цієї функції можна спокійно скорегувати вогонь чи розуміти, де працює ППО. Також Олександр Монастирський радить не спілкуватися у телеграмі з військовими, натомість пропагувати перехід на альтернативні канали комунікації.

  • Читайте також: Чому й навіщо українське суспільство зробили заручником російського телеграму?

Під час наступної панелі «Телеграм: правові виклики та порушення принципів роботи медіа» Ігор Розкладай розповів, як зберегти баланс між свободою вираження думки та захистом громадян і національною безпекою.

«Коли блокували “ВКонтакте”, Україна дуже неправильно скористалася своїми аргументами, тому що єдиний посил, який був поданий на той час до міжнародних партнерів, це питання національної безпеки. Це був найслабший посил, який на той час можна було використати, тому що «ВКонтакте» був відомий двома “прекрасними” “П”: порнографія та піратка. І якби Україна дуже чітко сказала, що “ВКонтакті” — це розсадник піратства, а ми боремося за цивілізований захист авторських прав, я думаю, що і реакція була б трошки інша. Але, на жаль, комунікація — це слабка наша сторона», — каже Ігор Розкладай. 

  Ігор Розкладай

Він упевнений, що рано чи пізно телеграм теж заблокують в Україні, й цього разу важливо всім правильно пояснити, чому саме цей месенджер — загроза. На його думку, союзницею в цьому питанні для України може стати білоруська опозиція, яка вже має не одне підтвердження зливу даних спецслужбам через телеграм.

Деякі країни практикують обмеження не для всіх громадян, а лише для представників певних сфер. Наприклад, тікток заборонено мати чиновникам США та Канади. Телеграм також заборонений до використання військовими й силовими структурами в низці країн, зокрема у Швейцарії.

Якщо Україна покаже, що вона взаємодіє з усіма безпечними соцмережами та блокує телеграм через низку безпекових причин, то дорікнути їй обмеженням свободи слова буде неможливо.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Соцсети
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
В Україні запрацював маркетплейс новітніх технологій для військових
InternetUA
2025-04-29T02:04:50Z
У Павлограді стався курйоз з погруддям Леніна. Як його "модернізували"
Telegraf
2025-04-29T01:30:01Z
США гальмують передачу Україні австралійських танків, обіцяних півроку тому, — ЗМІ
Фокус
2025-04-29T01:15:37Z
Українець досяг пенсійного віку та має норму стажу, але зарплати замало. Якою буде пенсія
Telegraf
2025-04-29T00:24:00Z
Церковний календар на травень: які свята відзначатимуть віряни
ZN UA
2025-04-29T00:13:10Z
Норвегія суттєво посилює свої військові можливості: F-35 та ракети JSM
Хвиля
2025-04-28T22:36:26Z
Кого з чоловіків після 50 призвуть на службу. Адвокат дав відповідь
Telegraf
2025-04-28T22:27:04Z
Обіцяні Україні Австралією танки Abrams досі не виїхали: причини
ZN UA
2025-04-28T21:49:39Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Чи близько перемир'я: Кремль на тлі зустрічі Трампа та Зеленського надіслав чіткий сигнал США
24tv
2025-04-29T01:39:22Z
ГУР назвав окуповану територію, яку Росія найбільше боїться втратити
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T01:30:17Z
Підприємці США кидають виклик тарифам Трампа у судах - NYT
Хвиля
2025-04-29T01:24:04Z
Макрон обіцяє посилення тиску на Росію з боку Європи та США
Лига
2025-04-29T00:57:22Z
Путін уже нікому не довіряє: які дії свідчать про це
24tv
2025-04-29T00:33:25Z
Служба зовнішньої розвідки Росії робить Європу ворогом номер один - Le Monde
Хвиля
2025-04-29T00:15:10Z
"Кеш" не влазить у банк та бронь у "розстрочку": що ще розкрили плівки НАБУ у справі Комарницького ‒ розслідування
ZN UA
2025-04-28T23:58:51Z
"Помруть мільйони": Венс знову дав прогноз на війну Росії проти України
Telegraf
2025-04-28T23:30:47Z
IBM інвестує $150 мільярдів у США для розвитку квантових технологій та виробництва
InternetUA
2025-04-28T22:02:21Z
Ексочільник компанії «Оператор ГТС України» підтримав призначення Корецького
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T21:33:56Z
Porsche продовжує поставки в США попри повідомлення дилерів про припинення поставок
Топ Жир
2025-04-28T21:30:22Z
Temu підвищує ціни для американців через мита США для Китаю
InternetUA
2025-04-28T20:49:26Z
Напругу в розетках підвищать до 230 В: чи є небезпека і що зміниться для українців
GlavRed
2025-04-28T20:27:15Z
Українцям платитимуть подвійні лікарняні: кому нові правила від ПФУ додадуть грошей
Знай
2025-04-28T20:12:46Z
Беззаперечний лідер: в якому регіоні зосереджені найбільші запаси нафти у світі
24tv
2025-04-28T20:03:50Z
Польща оновила угоду про будівництво першої АЕС
iPress
2025-04-28T20:03:08Z
Новий законопроєкт про криптовалюти в Україні: заборонять деякі види реклами та захистять споживачів
ITC
2025-04-28T19:43:11Z
«Minecraft: Фільм» став найкасовішим у 2025 році: скільки приніс у прокаті
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T01:48:24Z
Меган Маркл уперше прокоментувала розлучення з принцом Гаррі
GlavRed
2025-04-28T23:25:49Z
"Зазнала невдачі": як складається особисте життя Дженніфер Еністон зараз
GlavRed
2025-04-28T23:25:32Z
Татусеві дітки: Меган Маркл показала дітей від принца Гаррі
GlavRed
2025-04-28T23:15:12Z
Ще один Візлі: зірка "Гаррі Поттера" вдруге став батьком
GlavRed
2025-04-28T21:27:09Z
Де зараз оперна діва Валентина Степова і чим вона займається після смерті чоловіка
24tv
2025-04-28T20:33:10Z
Вдова Віталія Білоножка зворушливо вшанувала пам'ять покійного співака
GlavRed
2025-04-28T20:27:51Z
"Дякую Богу за це щастя": Могилевська вперше показала свого чоловіка
GlavRed
2025-04-28T20:27:36Z
7 захопливих українських серіалів, які можна подивитися на YouTube
24tv
2025-04-28T19:57:00Z
Поліцейські розслідують смертельну ДТП за участі чотирьох авто в Одеському районі
Украина Криминальная
2025-04-29T00:18:02Z
Вибухи на Запоріжжі: Росія продовжує бити "Шахедами"
24tv
2025-04-28T23:42:14Z
У Житомирі поліція розшукує безвісно зниклу 33-річну містянку
Украина Криминальная
2025-04-28T23:33:51Z
У Рязанській області прогриміли вибухи: під атакою нафтозавод
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T22:33:54Z
У деяких районах Іспанії та Португалії поступово відновлюється електропостачання
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T22:18:42Z
На Чернігівщині через атаку дронів загинув пенсіонер
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T21:51:21Z
Кошта про масштабні відключення електроенергії в Європі: Наразі ознак кібератаки немає
InternetUA
2025-04-28T21:49:27Z
Прем'єр Іспанії заявив, що електропостачання відновлено на половині території країни
24tv
2025-04-28T21:39:55Z
У Новоросійську пролунали гучні вибухи: є загоряння
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T21:09:26Z
Як правильно – "серцевий біль" чи "сердечний біль": якої помилки варто уникати
GlavRed
2025-04-29T01:48:00Z
Урожай картоплі буде рекордним: вам потрібен лише один аптечний засіб
24tv
2025-04-28T18:36:03Z
Роботи Neuralink уже імплантують чипи в мозок, хірурги скоро будуть не потрібні, - Маск
InternetUA
2025-04-28T18:16:02Z
Алергія чи застуда: як відрізнити ці захворювання весною
24tv
2025-04-28T17:54:26Z
Як самостійно видалити кліща: епідеміологиня поділилася важливими нюансами
Знай
2025-04-28T17:51:38Z
Вірус папіломи людини: близько 29% молодих українців не знаю, що це
ZN UA
2025-04-28T16:34:53Z
Персик мрії — це реально: ключові поради від садівника
GlavRed
2025-04-28T16:27:26Z
Їжа без пестицидів — мозок без туману
360ua.news
2025-04-28T15:03:44Z
Виявили "перемикач" хвороби Паркінсона: це може стати революцією в лікуванні захворювання
24tv
2025-04-28T14:24:57Z
Ініціативність і рішучість стануть запоруками успіху: гороскоп на 29 квітня
24tv
2025-04-29T02:03:15Z
Горять автівки та приватний будинок: Київ атакували ударні дрони
GlavRed
2025-04-29T00:39:33Z
Гороскоп на травень 2025 для Дів: зміни, кар'єрне зростання, фінансові зобов'язання
GlavRed
2025-04-29T00:33:04Z
В Росії – неспокійна ніч: окупанти скаржаться на гучні вибухи та БпЛА відразу в кількох областях
24tv
2025-04-29T00:06:01Z
З'їжджаються бригади з усієї України: нові подробиці атаки газовий об'єкт у Черкасах
GlavRed
2025-04-28T23:42:53Z
"Планують вивезти понад 3 тисячі": окупанти викрадають українських дітей під новим приводом
Фокус
2025-04-28T23:30:33Z
Сили оборони знищили переправу росіян, яку ті звели під час «великоднього перемир’я»
Украина Криминальная
2025-04-28T22:45:22Z
Росіяни знову запустили "Шахеди": в яких регіонах України загроза ворожого удару
24tv
2025-04-28T20:21:27Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22:00 28.04.2025
Украина Криминальная
2025-04-28T20:15:24Z
Який соус корисніший - кетчуп чи гірчиця: фахівці поставили крапку в суперечці
GlavRed
2025-04-29T01:06:40Z
Чому підлога постійно липка після миття: список помилок, які роблять всі
24tv
2025-04-28T22:00:16Z
Навіть не треба мʼяса: нереально смачна запіканка на вечерю – її з'їдають в одну мить
24tv
2025-04-28T20:57:07Z
Пліснява з вікон зникне раз і назавжди: елементарний спосіб
24tv
2025-04-28T20:03:38Z
Насолода, перед якою не встоїть ніхто: рецепт знаменитого "Битого скла" з крекерами
24tv
2025-04-28T19:36:36Z
Ось 3 головні причини постійних сварок у парах
24tv
2025-04-28T19:36:07Z
Що потрібно для потужного росту перцю: експерт радить особливе підживлення
GlavRed
2025-04-28T19:25:29Z
Непал посилить умови для альпіністів - сходження на Еверест дозволять не всім
Комсомольская правда
2025-04-28T18:40:14Z
Як Альпи, але дешевше: куди поїхати за кордоном, щоб закохатися в гори
24tv
2025-04-28T18:21:04Z
Ексчемпіон UFC, який боксував із Ф'юрі та Джошуа, на смерть збив дівчину
ZN UA
2025-04-28T21:58:47Z
Онлайн-трансляція матчу Арсенал – ПСЖ у півфіналі Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-28T21:24:26Z
29 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T21:09:25Z
Серія А: Педро і Ондрейка обмінялися дублями, перемога Кальярі
Football.ua
2025-04-28T20:49:27Z
Стало відомо, коли відбудеться переможний парад Ліверпуля
Football.ua
2025-04-28T20:19:36Z
Анчелотті погодився очолити збірну Бразилії на ЧС-2026 — Романо
Football.ua
2025-04-28T19:52:45Z
Барселона розгромила Трабзонспор та виграла Юнацьку лігу УЄФА
Football.ua
2025-04-28T19:01:22Z
Суд обрав запобіжний захід колишньому українському боксеру: що відомо
24tv
2025-04-28T18:45:32Z
Удінезе та Болонья сильнішого не визначили
Football.ua
2025-04-28T18:34:14Z
Китайський чат-бот DeepSeek знову запрацював у Південній Кореї
InternetUA
2025-04-29T01:01:53Z
Сайт Elections Canada «ліг» під час підрахунку голосів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T00:33:50Z
За завітами Сунь-цзи: бактерії застосовують підступну тактику проти вірусів-мисливців
Telegraf
2025-04-29T00:12:02Z
Apple зайняла провідну роль у розвитку упаковки SoIC від TSMC
InternetUA
2025-04-29T00:01:35Z
88 днів на рік у телефонах: як смартфони “крадуть” наше життя
InternetUA
2025-04-28T23:01:43Z
Археологи знайшли язичницьку каблучку
Gazeta UA
2025-04-28T22:39:50Z
Штучний інтелект Цукерберга викрили в «розбещенні» підлітків
InternetUA
2025-04-28T20:37:51Z
Яєшня над розплавленим металом: як Дмитро Комаров працював горновим на "Запоріжсталі"
24tv
2025-04-28T20:18:07Z
Невідомі вкрали біткоїнів на $333 млн. — токени Monero подорожчали на 50%. Але чому?
ITC
2025-04-28T19:43:33Z
Продаж Pontiac GTO Judge на 656 миль може дорожче вашого будинку
Топ Жир
2025-04-29T01:30:42Z
Audi RS5 демонструє величезні вихлопні системи та зарядження від мережі
Топ Жир
2025-04-29T00:45:21Z
Як правильно обкатати новий автомобіль: основні речі, яких варто уникати
Gazeta UA
2025-04-29T00:33:27Z
Каліфорнія вважає, що водійські великі вантажівки без водія це чудова ідея. Що може піти не так?
Топ Жир
2025-04-29T00:00:50Z
Автомобіль з Китаю: схожість на Cybertruck та Hummer після однієї ночі
Топ Жир
2025-04-28T23:15:39Z
Водій Porsche 911 GT3 RS дізнається, що дерева міцніші за червоні колеса
Топ Жир
2025-04-28T22:45:22Z
Понад половина власників автомобілів Tesla повідомляють про акти вандалізму зі сторони невідомих осіб
Топ Жир
2025-04-28T22:00:05Z
Секретний зміст нового назв Renault Boreal SUV
Топ Жир
2025-04-28T21:00:24Z
“Subaru переносить виробництво до Канади через вплив тарифів Трампа”
Топ Жир
2025-04-28T20:00:33Z