MY.UAНовини
До війська чи на нари? Як суди карають і за що милують ухилянтів
До війська чи на нари? Як суди карають і за що милують ухилянтів

До війська чи на нари? Як суди карають і за що милують ухилянтів

У 2022 році винесено 250 вироків у справах щодо ухилянтів, а у 2023 році – близько 300. Зараз в Національній поліції знаходиться понад 9000 таких кримінальних проваджень, 2600 обвинувальних актів направлено до суду. Такі дані в інтерв’ю “Цензор.НЕТ” навів перший заступник голови НПУ Максим Цукірідзе.

В Україні триває мобілізація, і декому доводиться робити для себе вибір: йти у військо чи на лаву підсудних. Чи рятує остання від мобілізації, на що орієнтуються суди, обираючи покарання, за що можуть виправдати - розбиралася журналіст Коротко про.

“Перебував у періоді безперервного пияцтва”

Кримінальна відповідальність настає, коли військовозобов’язаний пройшов ВЛК, був визнаний придатним або обмежено придатним, але не з’явився до ТЦК та СП за мобілізаційним розпорядженням, яке в народі називають бойовою повісткою. Військкоми подають дані на таку людину в поліцію, там відкривається провадження за ст. 336 КК України – ухилення він призову під час мобілізації (від 3 до 5 років позбавлення волі).

Такі ж наслідки настають, коли чоловік з’являється в призначений день та час і пише заяву про відмову від мобілізації. Але це менш розповсюджений варіант. Частіше розраховують “пересидіти”, а на суді каються і шукають пояснення.

Наприклад, "перебував у періоді безперервного пияцтва." Саме таким чином намагався розчулити суд житель Волинської області, якого визнали придатним до військової служби. У додаток до цього він пояснив, що "не розуміє, що має робити в лавах ЗСУ". Суддя оцінив відвертість обвинуваченого, нарахувавши йому 3 роки реального позбавлення волі.

Таке ж покарання отримав житель Сумщини, який одразу після проходження ВЛК так залив очі, що мусив десять днів лікуватися в наркодиспансері. Опісля він таки дійшов до ТЦК, де отримав бойову повістку, але до пункту збору уже не дійшов – розгубив за тими пригодами сміливість. Суд дійшов висновку, що умовний термін для такої особи “сприятиме ухиленню інших осіб від призову на військову службу під час мобілізації та, в свою чергу, вплине на якість оборони України...”

Намагаючись виправдатися, обвинувачені часто посилаються на раптове погіршення стану здоров’я, травму руки, ноги, хворобу дружини. Це не звільняє від покарання, проте може забезпечити іспитовий строк.

- Все, що сказано на словах, не є поважними причинами, - каже адвокат Микола Михальчук. – Розлади стану здоров’я, сімейні обставини мають бути підтверджені документально. Наприклад, коли прибути в призначений час завадила кончина близького родича, треба надати свідоцтво про смерть. Якщо знадобилась госпіталізація, я раджу клієнтам одразу телефонувати або цінним листом сповістити ТЦК, що документи будуть надані після виписки. Якщо військовозобов’язаний хворіє вдома, має бути листок непрацездатності від сімейного лікаря.

“Не моя війна” і “пас корів”

З огляду практики, 3 роки або 3,5 - найпопулярніший спосіб покарання. Якщо обвинувачений визнає провину і кається, як правило, призначається умовний термін, тобто дається іспитовий період. Подейкують, що це робиться не тільки з міркувань гуманності, а й для того, щоб зберегти для ЗСУ мобілізаційний ресурс. З нар у колонії в армію не можна забирати, з обліку у службі пробації – можна.

- Я думаю, що такого конкретного завдання немає. У більшості випадків умовний термін виправданий, бо людина може спокутувати провину, залишаючись на свободі. Багато залежить від обставин справи, від того, як поводиться обвинувачений на суді, - коментує Микола Михальчук.

Наприклад, Ратнівський районний суд врахував як пом’якшувальну обставину той факт, що місцевий житель не пішов у червні минулого року на війну, бо в цей час пас корів. Чоловік щиро каявся і отримав 3 роки з іспитовим терміном.

А селянин з Мукачівського району на Закарпатті, який також посилався на зайнятість у власному господарстві, отримав 3 роки без іспитового терміну. Свідки показали, що, коли чоловікові принесли мобілізаційне розпорядження, він заявив, що не хоче служити і що це “не його війна”.

Від повістки на відправку до пункту збору мобілізованих відмовився і житель Полтавської області, але 20 000 гривень, які він задонатив на ЗСУ під час слухання справи, врятували від реального строку.

- Умовний чи неумовний строк - багато в чому залежить від так званого переконання судді: закон дозволяє на таке посилатися. Тому за одних і тих же обставин, навіть коли немає явних обтяжуючих чи пом’якшуючих чинників, можуть бути різні вироки, - зазначає адвокат Ігор Зорин.

Влітку минулого року принциповий суддя з Ріпкинського райсуду Чернігівської області дав 3 реальні роки за ухилення від мобілізації чоловікові, на боці якого була позитивна характеристика зі служби пробації і для якого навіть прокурор просив іспитовий термін.

Прийшов по довідку до РАГСу - а тут тобі тюрма

На внутрішнє переконання, “яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження,” посилався і Ківерцівський районний суд (Волинська область), виносячи вирок 21-річному хлопцю, якого звинуватили в ухилянстві. Якщо апеляція не вирішить інакше, він має відсидіти у в’язниці 3,5 роки.

А починалося з того, що парубок сам прийшов до ТЦК та СП по довідку для укладання шлюбу. За воєнного стану РАГСи вимагають від наречених військово-обліковий документ, а хлопець такого не мав, бо був звільнений від призову на строкову службу на підставі інвалідності батька, отриманої в АТО.

У ТЦК парубка відправили на ВЛК, а згодом виписали бойову повістку. На суді він казав, що був певний: до 27 років не підлягає мобілізації, тому не прийшов на пункт збору. Тільки під час процесу дізнався, що одночасно зі звільненням від призову був поставлений на облік військовозобов’язаних. В ТЦК та СП йому про це не повідомили.

Проте суддя послалася на те, що хлопець перебуває на обліку військовозобов’язаних, мав про те знати, отже, провина вважається доведеною.

- Розглядаючи подібні справи, суди, на жаль, не виходять за межі обвинувального акту. Рішення судді ґрунтувалося суто на тому, що хлопець перебуває на обліку. Чи законно він був зарахований до списку військовозобов’язаних, чи відповідає вік обвинуваченого мобілізаційному віку – це не досліджувалось, - констатує Ігор Зорин.

Юрист нагадує, що військовозобов’язаними вважаються чоловіки від 18 до 60 років. Проте за нині діючими правилами мобілізації до 27-річного віку підлягають тільки ті, хто пройшов базову службу і отримав військово-облікову спеціальність.

18 повісток в одні руки

Ця історія може здати неймовірною, але - чиста правда. Мешканець Полтавської області отримав аж 18 бойових повісток. 16 разів він чесно приходив до ТЦК та СП, прибував у навчальний центр і... повертався назад. Визнаного придатним до служби не хотіла брати до себе жодна військова частина.

Вже особисто підполковник возив “невезунчика” в навчальний центр – а там все одно казали: дякуємо, не треба.

Секрет такої впертості ТЦК щодо цієї особи залишається загадкою. У коментарях для ЗМІ представник ТЦК зазначав, що в центрі - своя комісія, свій відбір, і впливу вони на те не мають.

Так чи інакше, але дві останні – 17-ту і 18-ту - повістки чоловік проігнорував, за що отримав кримінальну справу, яка завершилася угодою зі слідством про визнання провини та іспитовим терміном у два роки.

- Цей випадок можна назвати унікальним, - коментує адвокат Микола Михальчук. - Незрозуміло, чому навчальний центр відправляв чоловіка назад до ТЦК, коли мав право направити на повторну військово-лікарську комісію.

В той же час юрист зазначає, що порушення з боку ТЦК немає, оскільки кількість бойових повісток на одну особу не обмежена. Поки “придатний” перебуває на іспитовому терміні, йому мають право вручити ще кілька викликів.

Релігія – тонка річ

Непоодинокі випадки, коли підсудні посилаються на релігійні переконання, які не дозволяють їм брати до рук зброю. Виправдатися таким чином намагався житель Волинської області, який переконував суд, що є апологетом «Свідків Єгови». У 1995 році чоловік уже відбував два роки неволі за відмову проходити строкову військову службу.

Однак вагомих доказів своє приналежності до релігійної організації волинянин не надав, так й жінка, яку викликали як свідка, не підтвердила, що бачила цю особу на зборах ієговістів. На Іваничівській райсуд розповідь чоловіка враження не справила. Вирок – три роки позбавлення волі.

Інакше поставився до релігійних переконань Бориспільській міськрайонний суд, що в Київської області. Він повністю виправдав прихожанина “Свідків”, який проігнорував бойове розпорядження і не визнав своєї вини. В суді чоловік повідомив, що звертався до своєї громади з проханням підшукати невійськову службу, але його бажання не вдовольнили.

Обґрунтовуючи виправдання, суддя послався на Конституцію, яка через релігійні переконання дозволяє замінити виконання військового обов'язку альтернативною (невійськовою) службою.

- Я думаю, що таке рішення буде скасоване в апеляційній інстанції. В країні оголошено воєнний стан, триває мобілізація. За таких умов в законодавстві не передбачена відстрочка через релігійні переконання. Заміна військової служби альтернативною передбачена для строкового призову, який зараз скасовано, - коментує адвокат Микола Михальчук.

В той же час юрист згоден із тим, що остаточно це питання не врегульоване. Висловлюються пропозиції брати в армію вірян-пацифістів кухарами, водіями, комірниками.

- Навряд чи такий підхід буде доцільним, бо сьогодні ти кухар, а завтра муситимеш брати автомат і прикривати побратимів. Ми всі розуміємо, в який час живемо, - каже юрист.

Крім того, може утворитися додаткова корупційна складова, коли з’явиться забагато претендентів на альтернативу. Довідку про приналежність до релігійної організації так само можна добути за гроші, як і висновок ВЛК на свою користь.

“Авторські твори” та ляпи ТЦК

Юристи кажуть, що виправдувальних вироків по статті 366-й УК чим далі у війну, тим менше. Особливо після скандалу, який викликало рішення Зіньківського райсуду Полтавської області. 23 серпня 2023 року суддя визнав невинним чоловіка, який двічі не з’явився у ТЦК за розпорядженням, пославшись на те, що укази президента та низка законів, "є авторськими творами, не мають конституційного підґрунтя, не являються законами по суті, не являються обов’язковими для виконання народом, є офертами від суб`єкта, що надає послуги з державного управління”.

Це резонувало аж до Верховного суду. Його голова Станіслав Кравченко назвав висловлювання судді такими, що не піддаються аналізу. Однак зазначив, що рішення суду вимагає поваги, тому повинна бути апеляція.

В тому ж місяці того ж року той же суд виправдав іншого чоловіка, дійшовши висновку, що ТЦК не надало належних доказів його ухилення від мобілізації. У вироку була цікава фраза, що також облетіла мережу: “Примус до трудового контракту є формою рабства”.

Якщо відсторонитися від трактування окремими суддями законів, то ТЦК та СП справді допускають у своїй роботі ляпи, які провокують фіаско.

Так, у вересні 2023 року Липовецький райсуд Вінницької області виправдав “ухилянта”, який чесно прийшов на відправку до пункту збору, але зізнався, що трохи випив, бо йому страшно. Раз так, сказали в ТЦК, то пиши заяву на відмову. Простодушний дядько і написав...

- Розглянувши матеріали справи, суд визнав чоловіка невинуватим, оскільки жодних доказів, окрім власноручно написаної 24 лютого 2023 року заяви, не надано, - коментує справу адвокат приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини Роман Лихачов.

У спільноті “Юридична допомога військовим та призовникам” розповіли, як суд на Черкащині виправдав мешканця містечка Драбів. В ТЦК не стали перейматися отими усіма повістками, а просто подзвонили чоловікові по телефону. Не прийшов – накатали заяву в поліцію.

“Ця історія наявно демонструє правовий нігілізм працівників ТЦК та слідчих органів поліції при розслідуванні цієї справи. Цікаво, що витрати бюджету на проведення слідства, участь у ньому працівників військкомату, моральну шкоду громадянину ніхто не компенсував. Замість історії, що тривала пів року (вирок датований січнем 2023 р.), можна було б просто дотримуватися процедури мобілізації і чинити за законом”, - резюмують юристи.

В тему

Чи можуть призвати до армії між судом першої інстанції і апеляцією?

Якщо обвинувачений не укладає з прокурором угоду при визнання провини або вважає вирок занадто суворим, він подає апеляцію. Так само чинить прокуратура, якщо вважає, що вирок занадто м’який або виправдання неправомірне. На розгляд справи у вищій інстанції можна чекати і рік, і більше. Чи підпадають такі “ждуни” під мобілізацію?

- Теоретично так, бо до розгляду апеляції вирок не має законної сили, людина вважається не судимою і підлягає мобілізації. Але зазвичай на практиці таке не відбувається, - каже адвокат Микола Михальчук.

Теги за темою
Суд
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Києві затримується рух тролейбусів №27
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T18:09:50Z
На Київщині працює ППО
УкраинФорм
2024-11-28T18:06:37Z
Окупанти планують нову операцію на Півдні: у ЗСУ розкрили цинічні плани ворога
GlavRed
2024-11-28T18:06:17Z
Коли в Україні настане справжня зима
24tv
2024-11-28T18:03:29Z
В Україну йде потепління: у яких областях влупить +11
GlavRed
2024-11-28T17:27:19Z
Секрет російського наступу: чому командування ЗСУ не може йому протидіяти
Фокус
2024-11-28T17:21:56Z
ГУР показало, як за допомогою дронів знищують замасковані танки й укріплення росіян
УкраинФорм
2024-11-28T17:15:32Z
У Львові вулицю перейменували на честь Ірини Фаріон
УкраинФорм
2024-11-28T17:09:02Z
У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків - правозахисник
УкраинФорм
2024-11-28T17:01:53Z
Зеленський: Путін розмахує своїм "Орешником", щоб зірвати зусилля Трампа
Хвиля
2024-11-28T18:21:08Z
Зеленський нагадав правило, яке мають виконувати українці під час повітряної тривоги
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T18:21:07Z
Зеленський у п’ятницю планує провести розмову із Шольцом
УкраинФорм
2024-11-28T18:19:42Z
Проросійська влада Грузії відмовляється від переговорів про вступ до ЄС до 2028 року
Европейская правда
2024-11-28T18:19:07Z
Зеленський розповів, навіщо Путін погрожує "Орешником"
TSN
2024-11-28T18:18:25Z
Двоє з трьох болгар на суді у Британії зізналися у шпигунстві на користь Росії
InternetUA
2024-11-28T18:16:01Z
Україна готова провести другий Саміт миру – Єрмак
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T18:09:14Z
В США є сучасні протиракетні комплекси, які перехоплять все, що Росія може вигадати – Подоляк
TSN
2024-11-28T18:09:07Z
Менше років – більше шансів на демобілізацію: у Раді хочуть знизити вік військових резервістів
Знай
2024-11-28T18:06:05Z
Фільм «БожеВільні» покажуть у США
УкраинФорм
2024-11-28T18:19:56Z
Нагадує дитинство: як Джессіка Честейн перетворила свій дім у зимову казку
24tv
2024-11-28T18:15:32Z
"Не можу зрозуміти, чому люди його ненавиділи": Марго Роббі зробила несподіване зізнання
Фокус
2024-11-28T18:12:41Z
"Йому погрожували": кум Потапа розповів, що сталося з репером
GlavRed
2024-11-28T18:06:18Z
Ймовірний бойфренд Анджеліни Джолі поставив крапку в чутках про стосунки з актрисою
Фокус
2024-11-28T17:45:25Z
Мистецтво, слово допомагають інтегрувати Україну у світовий культурний простір - Точицький
УкраинФорм
2024-11-28T17:39:21Z
Де зараз Ірина Гришак, яка зіграла Соню в серіалі "Голова"
24tv
2024-11-28T17:33:21Z
Артем Пивоваров та Макс Барських здивували спільним треком на вірш українського поета
24tv
2024-11-28T17:33:01Z
Відомий режисер розповів, чому Джулія Робертс відмовилася від зйомок у сиквелі "Ноттінг-Гілл"
Фокус
2024-11-28T17:15:49Z
Чай без цукру може бути шкідливим: як краще пити цей напій
24tv
2024-11-28T16:27:33Z
Скільки платять українці з кишень за меддопомогу – дослідження
Украина Криминальная
2024-11-28T15:24:50Z
Лише 45% українців обізнані про симптоми інсульту
УкраинФорм
2024-11-28T15:13:07Z
Учені знайшли легкий спосіб видалити шкідливий мікропластик із питної води
24tv
2024-11-28T15:03:03Z
На Харківщині рішенням облради ліквідували МСЕК
УкраинФорм
2024-11-28T14:18:27Z
Як пити більше води: декілька корисних порад
Bin UA
2024-11-28T13:53:00Z
Ніколи не робіть цих помилок під час розігрівання супу: як це правильно робити
TSN
2024-11-28T13:39:42Z
Чим не можна закушувати алкоголь, щоб не нашкодити організму
TSN
2024-11-28T12:51:48Z
У США дозволили трансплантацію органів між людьми з ВІЛ
1News
2024-11-28T12:48:27Z
На культуру та стратегічні комунікації у держбюджеті-2025 передбачені ₴11,3 мільярда
УкраинФорм
2024-11-28T18:13:16Z
РФ атакує ракетами енергосистему: в Україні почалися відключення електрики, — Галущенко
Фокус
2024-11-28T18:00:54Z
Що буде з цінами на бензин: міністр фінансів дав відповідь
TSN
2024-11-28T18:00:10Z
Вступ до ЄС: Україна розпочала пре-скринінг законодавства у сфері залізничного транспорту
УкраинФорм
2024-11-28T17:57:46Z
Україна наступного року отримає $22 мільярди від заморожених активів РФ - Марченко
УкраинФорм
2024-11-28T17:48:45Z
У Норвегії схвалили $3,2 млрд допомоги Україні у 2025 році
Европейская правда
2024-11-28T17:45:44Z
Стрімке падіння курсу рубля: експерти розповіли, чим це загрожує економіці Росії
Политека
2024-11-28T17:42:52Z
Україна отримала майже 5 млрд доларів від Світового банку
Хвиля
2024-11-28T17:36:58Z
На аукціоні із суборенди земельну ділянку продали за рекордні ₴133 мільйони
УкраинФорм
2024-11-28T17:36:18Z
День подяки: як залишатися сильними та об'єднаними у важкі часи
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T18:21:21Z
Афера на закупівлі військової форми. Викрито ексрадника з Міноборони та екснардепа
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T18:13:27Z
Південна Корея відмовила у продажу зброї Україні
360ua.news
2024-11-28T18:12:43Z
Фахівці із супроводу ветеранів розпочнуть роботу у грудні
УкраинФорм
2024-11-28T18:09:32Z
Гумор – наша суперсила: як українці у мережі реагують на чергові обстріли та відключення світла
24tv
2024-11-28T18:09:06Z
"Або вони, або я": співробітник ТЦК розповів про мобілізацію в Україні
TSN
2024-11-28T18:09:01Z
На Рівненщині судитимуть жінку, яка поширювала інформацію про місця видачі повісток
InternetUA
2024-11-28T18:06:49Z
Українці зможуть задонатити "тисячу Зеленського" у фонд Притули
Комсомольская правда
2024-11-28T17:54:42Z
Прикра помилка: жінка була впевнена, що виграла в лотерею 72 млн фунтів
Фокус
2024-11-28T17:42:07Z
Моторошна аварія у Києві з жертвою: ДТП можна було б уникнути
24tv
2024-11-28T18:15:52Z
Росіяни обстріляли Білозерку на Херсонщині - четверо постраждалих
УкраинФорм
2024-11-28T18:13:23Z
Через паркомісце у Львові стався скандал: постраждав ветеран війни
TSN
2024-11-28T18:09:49Z
У Луцьку під час ракетної атаки РФ в укритті народилася дівчинка
УкраинФорм
2024-11-28T17:39:01Z
Співробітник СБУ сприяв незаконному майнінгу криптовалют в Україні
InternetUA
2024-11-28T17:07:38Z
Напад на журналіста Ткача: обвинувачені отримали умовний термін, який ще й можуть оскаржити
Украина Криминальная
2024-11-28T16:45:38Z
Чоловік втратив понад 147 000 гривень, намагаючись придбати резервну систему живлення
InternetUA
2024-11-28T16:08:13Z
В Івано-Франківську судили чоловіка, який зберігав дитячу порнографію
InternetUA
2024-11-28T15:51:51Z
Очільницю Хмельницької МСЕК залишили під вартою, заставу зменшили до 280 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-28T15:51:35Z
"Динамівський Лукаку" оформив перший хет-трик українських клубів в Юнацькій лізі УЄФА
24tv
2024-11-28T18:09:36Z
Тенісистка Іга Свьонтек провалила допінг-тест через снодійне
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T17:51:00Z
"Нецікаво, наср**ти": ображений росіянин прокоментував момент із Трубіним
24tv
2024-11-28T17:45:20Z
Боєць UFC кинув виклик Роналду
24tv
2024-11-28T17:30:01Z
Родрі: Моя мета — повернутися у цьому сезоні
Football.ua
2024-11-28T17:29:45Z
Буковина припинила співпрацю з півзахисником
Football.ua
2024-11-28T17:19:48Z
"Динамо" Київ — "Вікторія" Пльзень: де дивитися матч Ліги Європи
Фокус
2024-11-28T17:09:55Z
Матч у Берліні між командами Ізраїлю та Німеччини охороняють 1,5 тисячі поліцейських
Европейская правда
2024-11-28T17:07:23Z
Гуті: Ми всі хотіли б знати, що не так із Мбаппе
Football.ua
2024-11-28T17:01:00Z
Цей трюк використовувала ваша бабуся: як правильно смажити цибулю
24tv
2024-11-28T18:03:32Z
Чому люди плачуть: учена дала цікаве пояснення
GlavRed
2024-11-28T18:00:14Z
Чому люди довіряють картам Таро: пояснюємо психологічні трюки, які застосовують ворожки
24tv
2024-11-28T17:54:58Z
Чому їжа прилипає до сковорідки: ви робите постійно одну й ту ж помилку
24tv
2024-11-28T17:48:52Z
Більшість забуває: чого потрібно уникати під час прання зимових курток
GlavRed
2024-11-28T17:27:52Z
Озвучено поради, як правильно обрати дрова для обігріву
AgroNews
2024-11-28T17:21:05Z
Напевно, пора: як часто потрібно чистити водостоки в будинку
24tv
2024-11-28T17:09:14Z
З дворецькими та спа: у 2025 році запустять перший в історії круїз для собак
24tv
2024-11-28T17:03:14Z
Гороскоп Таро на 29 листопада для всіх знаків Зодіаку: яким буде цей день
Политека
2024-11-28T16:30:52Z
S.T.A.L.K.E.R. 2: у фейковому відео росіяни стверджують, що гра «зливає» дані гравців у ТЦК
ITC
2024-11-28T18:02:52Z
Як використовувати повербанк під час відключень світла: три неочікувані лайфхаки
InternetUA
2024-11-28T17:42:31Z
Наукова блокчей-платформа Pump Science «загубила» ключ, який одразу потрапив до рук хакерів
ITC
2024-11-28T17:31:44Z
Мудрик зіграє з перших хвилин проти Гайденгайма
Football.ua
2024-11-28T17:24:34Z
Штучний інтелект створив "дикий" звук, який ніколи раніше не чули
TSN
2024-11-28T17:09:46Z
Створює атмосферу розкоші: надзвичайно простий спосіб прикрасити кухню до різдвяних свят
24tv
2024-11-28T17:09:30Z
Samsung Galaxy S25 Ultra вперше на відео, а також скриншоти One UI 7.0
ITC
2024-11-28T16:40:06Z
Вчені спростували уявлення про еволюцію людського мозку
Portaltele
2024-11-28T16:10:36Z
Розроблена перша у світі вітряна турбіна штучним інтелектом
Portaltele
2024-11-28T16:10:08Z
Українці в 2024 році потратили мільярд доларів на електромобілі: найпопулярніші моделі
Фокус
2024-11-28T17:51:01Z
Mercedes-Maybach та Rolls-Royce, посуньтесь: Huawei анонсувала розкішний електричний седан Maextro S800 класу D+ з ціною від €124,3 тис
ITC
2024-11-28T17:11:41Z
Range Rover показав прототип першого електричного кросовера бренду
AutoCentre
2024-11-28T17:05:07Z
Всього 56 тис грн: водіям показали найдешевший електричний Renault
Знай
2024-11-28T16:52:07Z
Недорогі та економічні: визначено найкращі гібриди з пробігом
Фокус
2024-11-28T16:51:25Z
Тест-драйв Volkswagen Tiguan: шик Туарега в меншому форматі
AutoCentre
2024-11-28T16:10:28Z
Maserati підготувала ювілейну версію GranTurismo
AutoCentre
2024-11-28T15:18:21Z
BEDNAR презентував новинку 2025 року на OK Agro
AgroPortal
2024-11-28T15:00:56Z
Новий кросовер Opel Mokka – тепер з технологією ChatGPT!
AutoCentre
2024-11-28T14:46:23Z