![У семи українських профтехах навчатимуть на операторів цивільних дронів](https://thumbor.my.ua/X2QoJ6D3EEdiBxmZZoZ4o8p5HUA=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F45c6f7a88e1f86f6810ec3ac4b790c07.jpg)
У семи українських профтехах навчатимуть на операторів цивільних дронів
В Україні у семи профтехах цього року запровадять нову навчальну програму - "Оператор цивільних дронів"
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Йдеться про профтехи у Львівській, Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській і Чернігівській областях.
За словами Федорова, завдяки підтримці Євросоюзу вже вдалося закупити дрони для практичного навчання та підготувати викладачів. Надалі мережу профтехів, де навчатимуть цієї програми розширюватимуть. Крім того, у планах затвердження освітнього стандарту для цієї професії.
"Вміти керувати цивільним дроном - надважливо для України сьогодні. Ці безпілотники використовують під час посівної, у рятувальних операціях, розмінуванні, вони допомагають оцінити збитки від бойових дій, а журналісти використовують їх для документування війни", - наголосив міністр.
- Раніше засновник Всеукраїнської освітньої компанії Setstud Олександр Кондратюк закликаввводити економіку в шкільну програму. Він вважає, що це допоможе боротися з корупцією і змінити ставлення до грошей в Україні.