На Еверест — лише з чіпом: влада Непалу оголосила про обов'язкове нововведення
Альпіністи, які піднімаються на Еверест, тепер мають орендувати і носити під час своїх подорожей пристрій для відстеження, щоб у разі потреби скоротити час на пошуково-рятувальні місії, повідомляє CNN.
Чіп, за який альпініст має заплатити від $10 до $15, буде вшитий в його куртку, а після сходження буде повернутий і переданий в оренду наступному альпіністові.
За словами Ракеша Гурунга, директора департаменту туризму Непалу, відомі альпіністські компанії вже використовують GPS-трекери.
Незабаром розпочнеться весняний альпіністський сезон, який зазвичай триває з березня по травень. Саме в цей період умови для підкорення найвищої гори світу є найбільш сприятливими. Більшість сходжень відбуваються близько 18 травня. Підйом на Еверест може тривати до двох місяців.
Еверест є небезпечним для сходження, а останніми роками він стає дедалі більш переповненим і ще більш небезпечним для життя. Минулого року Непал видав рекордну кількість дозволів на сходження на Еверест протягом весняного сезону. Цей сезон, водночас, став одним і одним із найсмертоносніших за останній час: 12 підтверджених смертей і п'ятеро альпіністів, які зникли безвісти.
Уряд вжив інших заходів, щоб убезпечити бажаючих підкорити вершину. Минулого року Рада з туризму Непалу оголосила, що альпіністи на будь-якій горі зобов'язані отримати картку системи управління інформацією про відстеження від уповноваженого альпіністського агентства, щоб забезпечити безпеку відвідувачів і запобігти неліцензованим походам.
В минулому Непал вже впроваджував чіпи для відстеження. У 2017 році департамент туризму країни надав деяким підкорювачам Евересту GPS-трекери, щоб запобігти помилковим заявам про сходження на вершину і полегшити порятунок. Тоді чиновники від туризму заявили, що якщо концепція спрацює, вони зроблять її обов'язковою для всіх альпіністів.
Нещодавно альпіністів, які здійснюють сходження на гору Еверест, зобов'язали забирати свої екскременти та доставляти їх до базового табору для утилізації.
Раніше вчені заявили про те, що альпіністи, які щороку розбивають табір та йдуть підкорювати Еверест, приносять із собою мікробів, які потім залишаються на найвищій горі у світі.