MY.UAНовини
Воювати за фахом: як набирають спеціалістів у Центрі рекрутингу ЗСУ
Воювати за фахом: як набирають спеціалістів у Центрі рекрутингу ЗСУ

Воювати за фахом: як набирають спеціалістів у Центрі рекрутингу ЗСУ

Вже понад два тижні у Львові працює перший в Україні Центр рекрутингу української армії. Це пілотний проєкт Міністерства оборони та Львівської міської ради. Тут можна дізнатися всю актуальну інформацію про вакансії у ЗСУ. І оскільки, як кажуть в самому Центрі, вони не мають відношення до структур ТЦК, а рекрутери не є військовослужбовцями, тож і повісток тут не вручатимуть. Як працює Центр і чи матиме він успіх, дізнавалися журналісти Коротко про.

Повісток не вручатимуть

Центр рекрутингу української армії наразі єдиний у Львові та перший в Україні. Але вже незабаром такі мають з'явитися у кожному районі, кажуть у міській раді. Тут працюють п'ять рекрутерів - це цивільні особи, дехто із них має досвід служіння в армії. Саме вони повинні консультувати та надавати допомогу охочим служити у війську.

Рекрутер Галина Піскорська, що дехто побоююється прийти – тож лише телефонує. Фото: Роман Балук/Львівська міська рада

- У Центрі можна дізнатися всю актуальну інформацію про вакансії в армії, поспілкуватися з представниками бригад та вибрати бажану професію. Ми консультуємо, проводимо профорієнтаційні тести, але в жодному разі не вручаємо повісток - у нас немає на це повноважень, - розповідає рекрутер Галина Піскорська.

Рекрутери зізнаються, що насправді багато хто дійсно переживає, чи не отримає тут повістки.

- Не всі залишають у нас анкети, дехто - просто номер телефону, дехто приходить, дізнається про вакансії і йде, не залишаючи жодних даних про себе, а є й такі, хто просто телефонує і дізнається все по телефону, - каже пані Галина. - Бувають такі дні, що у нас більше телефонних дзвінків, ніж приходить "живих" відвідувачів.

Пан Микола дізнався про роботу Центру із новин. Тож вирішив теж поцікавитися вакансіями у ЗСУ.

- Мені 49 років, і я розумію, що рано чи пізно мене мобілізують, бо підпадаю за всіма параметрами, - каже чоловік. - Тож вирішив прийти і запитати про вакансії, щоб знати, де можу служити, а не кинули невідомо куди. Я водій, тому хотів би отримати саме таку роботу в армії.

Працюють у Центрі цивільні і повісток не роздають. Фото: Роман Балук/Львівська міська рада

Всі хочуть бути айтівцями

Галина Піскорська каже, що найчастіше відвідувачі запитують про вакансії в ІТ-сфері.

- Хочуть бути зв'язківцями, операторами БПЛА. Я не можу сказати, яких вакансій найбільше зараз у ЗСУ, це буде не дуже коректно озвучувати назагал. Але особовий склад потрібен у різних напрямках, бо люди втомлюються, отримують поранення, тож потрібна заміна. Ми вносимо в базу та опрацьовуємо кожного кандидата, але оскільки запити різні, то задовольнити всіх апріорі неможливо. Для нас головне, щоб людина потрапила в ЗСУ на ту вакансію, щодо якої вона має відповідний досвід, - каже рекрутерка.

Поки ми розмовляли, у центр завітав ще один відвідувач. Молодий чоловік представлятися не захотів, лише сказав, що йому 27 років і він айтівець. 

- Я маю добре оплачувану роботу, працюю за комп'ютером, тож хотів би щось схоже мати й у війську. Мої дані взяли, обіцяли зателефонувати, коли підберуть вакансію, - сказав юнак.

За два тижні роботи Центру рекрутингу сюди звернулося понад 130 людей. Це і чоловіки, і жінки. 76 із них залишили тут свої анкети. Також вже близько 50% анкет відвідувачів опрацьовують бригади і військові частини, і близько 20 людей вже визначились із посадами і проходять процедуру оформлення.

- Ми почали роботу дуже активно, бо з перших днів відкриття були люди, готові розпочати свою роботу у ЗСУ. Ідея полягала в тому, щоб об'єднати зусилля усіх бригад, які сьогодні працюють і потребують людей, з військовими частинами. Тож спільно з Міноборони ми створили таке місце, де можна отримати будь-яку інформацію про вакансії, які на сьогодні є у військових, - розповідає директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Валентина Бартошик.

Рекрутер має запропонувати ті варіанти, які потребують сьогодні військові частини чи бригади. Фото: Роман Балук/Львівська міська рада

Намагаються зрозуміти мотивацію

Валентина Бартошик розповідає, що людина, яка відчуває потребу і бажає знайти себе у лавах української армії, може прийти в Центр і отримати необхідну інформацію, враховуючи свій фах, навики та розуміння того, що сьогодні вона потрібна армії в іншій зайнятості, ніж у цивільному житті.

- На сьогодні є багато запитів від цивільних, від колишніх військових, від чоловіків і жінок, навіть від офіцерів запасу. Вони приходять і цікавляться, чи є відповідні посади, на яких вони могли б бути корисними. Тому кожного дня ми отримуємо відповідні дані, заповнюємо анкети, які пропонуємо нашим бригадам для розгляду і прийняття рішення, - каже чиновниця.

Вона також розповідає, що в Центрі працюють рекрутери, цивільні люди, які мають певний досвід, знання в цій галузі. Їхня задача - надати інформацію та зрозуміти мотивацію цієї людини.

- Це, до речі, найважливіше. Рекрутер має запропонувати ті варіанти, які пропонують сьогодні військові частини чи бригади. Ми також використовуємо пошукові сайти. Якщо кандидат ідеально підходить, ми контактуємо з бригадами чи військовими частинами, залежно від того, хто кого на яку посаду шукає, і вже на місці відбувається спілкування з роботодавцем, - говорить Бартошик.

Наразі львів'яни напрацьовують алгоритм роботи, оскільки є першими в Україні. Але згодом такі центри будуть відкривати в інших містах України. На черзі - Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Київ та Полтава.

За два тижні роботи Центру сюди звернулись понад 130 чоловік. Фото: Роман Балук/Львівська міська рада

Думка експерта

Військовий експерт Павло Нарожний вважає, що такі центри рекрутингу до ЗСУ - необхідні, адже це можливість піти служити до армії на ту посаду, яку ти хочеш, маєш досвід:

- Існує стереотип, що армія - це бігати з автоматом і стріляти. Насправді у війську є маса професій, і 70% із них - це забезпечення. Це - кухарі, водії, збирачі дронів, медики, кінологи тощо. Окрім того, треба розуміти, що питання мобілізації - це лише питання часу. І саме такі рекрутингові центри - це сучасний метод, коли можна піти служити на ту посаду, яку ти хочеш, до якої маєш навики та досвід. Адже коли вручать повістку і викличуть в ТЦК, то вже кинуть на ту спеціальність і в ту частину чи бригаду, де найбільше бракує людей. Тому вважаю, що це гарна ініціатива і вона має право на існування, і ця система буде працювати.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Києві назвали переможця фестивалю "Молодість"
ZN UA
2025-11-01T22:51:48Z
"Весь клуб підспівує": в одеському клубі увімкнули російську пісню, яка реакція влади
Фокус
2025-11-01T22:21:46Z
У Маріуполі окупанти готуються до відкриття драмтеатру
УкраинФорм
2025-11-01T21:21:26Z
3 небанальні фільми, які обов'язково варто подивитися в останній місяць осені
24tv
2025-11-01T21:18:43Z
Йолка викинула зі свого хіта згадку про Україну: як він тепер звучить
ГЛАВКОМ NET
2025-11-01T20:51:20Z
10 найочікуваніших серіалів листопада, які не можна пропустити цього місяця
24tv
2025-11-01T20:06:37Z
Королева Геловіна Гайді Клум показала створення свого "дуже потворного" костюма
Фокус
2025-11-01T19:15:10Z
7 найкращих фільмів листопада, про які всі говорять
Фокус
2025-11-01T19:06:31Z
Леся Нікітюк поділилася найважливішою подією і розкрила ім'я сина
GlavRed
2025-11-01T18:27:12Z
Ощадбанк дасть мільйон гривень: хто з українців може отримати грант у 2026 році
Хвиля
2025-11-02T01:30:45Z
Укренерго запровадило на неділю погодинні графіки в окремих регіонах
УкраинФорм
2025-11-02T00:51:23Z
Nutella може подорожчати через поганий врожай фундука в Італії
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T00:36:26Z
Скільки гривень у 20 доларах 1 листопада
24tv
2025-11-01T21:12:03Z
"Ситуація критична": ексміністр попередив про ризик переходу енергосистеми в "острівний режим"
TSN
2025-11-01T21:06:22Z
Дефіцит продуктів у Запоріжжі: які полиці у супермаркетах ризикують стати пустими
Политека
2025-11-01T20:30:36Z
5000 гривень на комуналку: пенсіонерам компенсують платіжки за газ, воду та світло
Хвиля
2025-11-01T20:30:09Z
РФ готує масовані удари по Україні: названо ймовірні цілі обстрілів
GlavRed
2025-11-01T20:27:27Z
Ви будете здивовані: чи є в Україні запаси золота
24tv
2025-11-01T20:27:04Z
Трамп закликав скасувати правило, яке дозволяє демократам блокувати роботу уряду
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T03:06:42Z
Російські війська завдали удару по Запоріжжю, є поранені
УкраинФорм
2025-11-02T02:39:16Z
Критична потреба, – полковник запасу пояснив, чому Путін запрошує ЗМІ до Покровська
24tv
2025-11-02T02:33:33Z
СБУ залучає подвійних агентів для викриття колаборантів, які працюють на ФСБ – The Telegraph
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T02:00:14Z
Росія завдала удару балістичними ракетами по Чернігівщині
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T01:51:27Z
Трамп наразі не зламався під тиском Путіна: який хитрий план щодо ядерки просуває Кремль
24tv
2025-11-02T01:30:56Z
Прем’єр Канади вибачився перед Трампом після скандалу через рекламу
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T01:30:01Z
Російський Іл-76 із санкційного списку прибув до Венесуели
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T00:57:43Z
"Буде швидко, жорстоко і солодко": Трамп пригрозив вторгненням США у Нігерію
Фокус
2025-11-02T00:33:53Z
В Одесі спалахнув скандал через російську музику у клубі Palladium
ГЛАВКОМ NET
2025-11-02T02:42:43Z
Росія заявила, що внаслідок атаки безпілотника в порту Туапсе спалахнув нафтовий танкер
Украинская правда
2025-11-02T02:39:03Z
Фейкові продажі, «допомога» і вигадані послуги - шахраї продовжують виманювати гроші у укра
InternetUA
2025-11-02T02:33:32Z
У Туапсе РФ горить танкер, влада заявляє про атаку дронів
УкраинФорм
2025-11-02T02:06:02Z
Керівницю відділу екоінспекції Придніпровського округу викрили у незаконному збагаченні
УкраинФорм
2025-11-02T01:36:42Z
Поліцейського зафіксували на відео під час спроби збити чоловіка автомобілем
Топ Жир
2025-11-02T01:12:20Z
Уражено глибоководний причал, виникла пожежа: у мережі показали момент удару по порту в Туапсе
24tv
2025-11-02T00:57:59Z
У Німеччині на Гелловін сталася пожежа у церкві і масове отруєння на вечірці
УкраинФорм
2025-11-01T23:33:15Z
В Ізмаїлі пролунали вибухи, росіяни атакують дронами південь Одещини
ZN UA
2025-11-01T23:18:48Z
"Повертайтесь до себе": Польщу накрила хвиля агресії проти українців
Хвиля
2025-11-02T02:30:50Z
Автоматично продовжили вже понад 720 тисяч відстрочок - Шмигаль
УкраинФорм
2025-11-02T02:27:47Z
Відпустка за сімейними обставинами: чи може отримати військовий, у якого помер батько
ZN UA
2025-11-02T02:03:39Z
Медичні підрозділи ЗСУ почали видачу адаптивного одягу для поранених
УкраинФорм
2025-11-02T01:15:44Z
У Бельгії над військовою авіабазою були помічені дрони
УкраинФорм
2025-11-02T00:21:30Z
Росія спустила на воду атомний підводний човен «Хабаровськ» — можливий носій ядерних торпед «Посейдон»
ZN UA
2025-11-01T23:39:39Z
Виплати "Пакет школяра" згорять на карті: як батькам не втратити гроші
Хвиля
2025-11-01T23:30:37Z
2 листопада: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-11-01T22:57:47Z
«Зимова підтримка» включатиме, як вже запущені програми, так і нові проєкти - Свириденко
УкраинФорм
2025-11-01T22:09:19Z
Учені назвали напій, який врятує від наслідків малорухливого способу життя
TSN
2025-11-01T22:21:37Z
Зеленський доручив сформувати "зимову підтримки"
Украинская правда
2025-11-01T18:12:47Z
Її вважають «секретом довголіття» — і це не вівсянка: яку кашу треба їсти, щоб жити до 100 років
TSN
2025-11-01T17:51:08Z
Негайно позбудьтеся: найшкідливіші олії для приготування їжі
TSN
2025-11-01T16:03:24Z
Вчені близькі до перемоги над хворобою Альцгеймера – з'явилися нові технології
Комсомольская правда
2025-11-01T15:07:47Z
Три знаки Зодіаку, які частіше стикаються з психологічними труднощами: у всьому винні їхні емоційність та чутливість
Знай
2025-11-01T09:51:10Z
Може зіпсувати консервацію: як вдома швидко виявити неякісну сіль
GlavRed
2025-11-01T09:27:46Z
Спортзал подарує Porsche Panamera за схуднення: які умови
TSN
2025-11-01T09:21:17Z
На Сонці сталися спалахи: з якою силою вдарить магнітна буря
TSN
2025-11-01T06:51:00Z
Cadillac Celestiq у 2026 році коштуватиме від 400 тисяч доларів
Топ Жир
2025-11-01T21:42:07Z
Ця сучасна версія Chevrolet Chevelle 70/SS перевершує за потужністю Bugatti Chiron
Топ Жир
2025-11-01T19:57:31Z
Агресивний кузов та лаконічний салон: Toyota bZ отримала екстремальну версію
AutoCentre
2025-11-01T19:13:29Z
Модель Nissan Versa 2027 року може показати, що доступна ціна не обов’язково означає нудний автомобіль
Топ Жир
2025-11-01T18:12:52Z
На заводі Daimler Buses виготовили ексклюзивний автобус
AutoCentre
2025-11-01T17:09:30Z
План Аризони для бігаючих порушників швидкості — це браслет на щиколотку для вашого автомобіля
Топ Жир
2025-11-01T14:51:45Z
Новий електрокросовер Honda 0 α виходить на ринок у 2027 році
360ua.news
2025-11-01T12:21:40Z
Старий Nissan Patrol перетворили на монстра із характеристиками Bugatti
Фокус
2025-11-01T12:00:28Z
Чи запозичила компанія Mansory ідеї у Honda?
Топ Жир
2025-11-01T10:57:30Z
На Покровському напрямку через паніку масово дезертирують російські військові
УкраинФорм
2025-11-02T03:09:42Z
ЗСУ просунулися на одному з напрямків, росіяни кажуть, що теж тут мають успіх — ISW
ZN UA
2025-11-02T03:03:45Z
Ворог ударив по Запоріжжю: поранено двох людей, працюють комунальні служби
TSN
2025-11-02T02:51:15Z
"Ворог починає осідати в місті": у DeepState розповіли, що відбувається у Покровську
Фокус
2025-11-02T02:00:58Z
Окупанти вирубують у Криму дерева цінних порід під приводом насадження виноградників - ЦНС
УкраинФорм
2025-11-02T00:54:47Z
На Київщині дев’ять громад отримали нові шкільні автобуси
УкраинФорм
2025-11-02T00:10:42Z
Росіяни атакували "Шахедами" місто на Чернігівщині, влучили по по житловому сектору — РВА
ZN UA
2025-11-01T23:39:28Z
Війна, день 1347. Операції на Донеччині, атаки на Миколаїв та нова програма Зеленського
Football.ua
2025-11-01T23:00:58Z
Ворог укріплюється у Покровську: росіяни облаштовують спостережні пункти — DeepState
ZN UA
2025-11-01T22:51:47Z
Левам потрібно зробити вибір: гороскоп на 2 листопада
24tv
2025-11-02T03:03:33Z
Гороскоп на завтра 3 листопада: Близнюкам - подарунок, Скорпіонам - критика
GlavRed
2025-11-02T02:39:21Z
Колишні повернуться: яким ТОП-4 знакам зірки підготували зустріч із минулим
GlavRed
2025-11-02T00:27:44Z
«Укрзалізниця» запускає програму «УЗ-3000» для безплатних подорожей Україною
ZN UA
2025-11-01T22:33:38Z
Як швидко та легко очистити кухню: жир та наліт зійде на очах
24tv
2025-11-01T21:18:46Z
Щоб повернути весь смак та аромат: скільки треба замочувати гриби перед приготуванням
24tv
2025-11-01T20:48:38Z
Як позбутися пилу вдома: тіктокер показав ефективний лайфхак, який дійсно працює
24tv
2025-11-01T20:33:05Z
Орхідея почне цвісти вдвічі швидше: дотримуйтеся елементарних порад
24tv
2025-11-01T20:06:58Z
Не десерт, а порція дива: той самий пляцок "Пані Валевська", від якого всі у захваті
24tv
2025-11-01T18:24:00Z
OpenAI ввела нову заборону для ChatGPT
InternetUA
2025-11-02T03:01:16Z
На чеському телебаченні з'явиться перша віртуальна телеведуча
InternetUA
2025-11-02T02:03:26Z
Масштабний зсув на дні: розкрито таємницю гігантського розлому в Тихому океані
GlavRed
2025-11-02T01:33:45Z
YouTube почав блокувати відео з обходом обмежень Windows 11
InternetUA
2025-11-02T00:03:31Z
Дослідження Єльських економістів визначило точну кількість втрачених продажів Tesla через політичні погляди Маска
Топ Жир
2025-11-01T23:33:03Z
Цікавий тест на IQ: спробуйте знайти захованого слона за 21 секунду
GlavRed
2025-11-01T22:27:08Z
У Польщі хакери атакували платіжну систему та викрали дані клієнтів популярної турфірми
InternetUA
2025-11-01T22:00:34Z
Характеристики всіх смартфонів лінійки Samsung Galaxy S26 розкрито до анонсу
InternetUA
2025-11-01T21:51:34Z
На екрані смартфона з'явилася літера "E" — що це та як діяти
InternetUA
2025-11-01T20:03:27Z
Під час матчу «Реала Мадрида» з «Барселоною» на трибунах загинув вболівальник
ГЛАВКОМ NET
2025-11-01T22:51:30Z
Бенфіка без проблем обіграла Віторію Гімараєш
Football.ua
2025-11-01T22:42:43Z
Салах забив 250-й гол за Ліверпуль
Football.ua
2025-11-01T22:36:12Z
Мадридський клуб продовжив тріумфальний хід
Football.ua
2025-11-01T22:15:49Z
Ліверпуль нарешті перервав серію без перемог
Football.ua
2025-11-01T22:06:58Z
Британського слаломіста відсторонили від змагань через сторінку в OnlyFans
ГЛАВКОМ NET
2025-11-01T21:51:36Z
Ювентус святкує 128 років і першу перемогу під керівництвом Спаллетті
Football.ua
2025-11-01T21:51:29Z
«Дніпро» продовжив безпрограшну серію у Суперлізі, обігравши «Київ-Баскет»
УкраинФорм
2025-11-01T21:48:51Z
Шандрук: Тішимося не тільки з результату, а й тому, що забили 3 голи
Football.ua
2025-11-01T21:15:42Z