Для короткозорості та далекозорості: вчені вдосконалили універсальні контактні лінзи
"Спіральні" контактні лінзи для корекції зору, розроблені групою французьких учених, вигинають світло таким чином, що усувають проблеми з баченням близько і далеко, і, на відміну від мультифокальних лінз, що існують вже давно, вони обіцяють не підвести за будь-якого освітлення, пише Freethink.
"На відміну від існуючих мультифокальних лінз, наша лінза добре працює в широкому діапазоні умов освітлення та зберігає мультифокальність незалежно від розміру зіниці", – каже Бертран Сімон, доцент Вищої школи Інституту оптики.
Ідея створити лінзу зі спіралеподібною поверхнею, яка змушувала б вхідне світло обертатися, як штопор, виникла у вченого Лорана Галіньє, коли він вивчав сильні деформації рогівки.
"Оптичний вихор" здатен створювати кілька точок фокусування на лінзі, дозволяючи людині з поганим зором чітко бачити на різних відстанях, не турбуючись про спотворення, які можуть супроводжувати традиційні мультифокальні лінзи.
Винахід перевірили на групі добровольців. Ті повідомили, що у них покращилася здатність бачити на різних відстанях та при різному освітленні.
Нова технологія може принести користь не лише для корекції зору, а й у інших сферах, вважають вчені. Наприклад, для дистанційного зондування за допомогою БПЛА.
Нагадаємо, раніше у США створили контактні лінзи з доповненою реальністю.