Знищення незаконного Кримського мосту, який з'єднує територію українського півострова з країною-терористом РФ, може виявитися непростим завданням навіть для країн, які мають потужну далекобійну зброю. Окупанти захистили цю конструкцію різними засобами протиповітряної оборони.
Тому, крім мосту, насамперед необхідно буде знищити позиції ППО окупантів на українському півострові. Про це повідомляє видання Defense Express.
Варто зазначити, що питання знищення Кримського мосту знову виникло у публічній площині через прослуховування Інспектора повітряних сил Бундесверу Інго Герхартца. Німецькі військові з певним скепсисом відносяться до ідеї використання крилатих ракет Taurus для знищення мосту. У разі використання цих ракет ураження мосту призведе лише до появи дірок у ньому, а не до падіння всієї конструкції. При цьому витрата ракет вимірюється у цифрах понад 30 одиниць.
Аналітики зазначили, що Кримський міст є капітальною спорудою, яка захищена потужними засобами ППО, а навколо неї знаходиться кілька авіабаз. При цбому Чорне море майже повністю прострілюється протикорабельними ракетами.
США
Сполучені Штати мають найширший арсенал засобів далекобійного ураження, однак у питанні знищення Кримського мосту частина з них навряд чи буде корисною. Наприклад, у разі атаки по мосту крилатими ракетами Tomahawk, конструкція навряд чи зазнає істотних руйнувань, адже бойова частина цієї ракети всього 340 кг. Те саме стосується і ATACMS, яка несе лише 220 кг бойової частини.
Однак ці системи озброєння можуть стати в нагоді для знищення позицій ППО та авіабаз на Кримському півострові. Лише після "розчищення" шляхів до мосту його знищення стане реальнішим завданням. Для цього в арсеналі повітряних сил США є спеціальні високоточні бетонобійні бомби. Йдеться про GBU-28 вагою 2,1 тонни та з напівактивною системою наведення, що використовується з F-15E. Удар такими бомбами по опорах мосту буде для нього фатальним, тому що вони пробивають до 5 метрів залізобетону. В якості альтернативи є бомба BLU-109 з комплектом JDAM, яку можна скидати і з F-16.
Крім того, США має спеціальну неядерну бомбу GBU-57 для B-2 вагою 12,3 тонн. Ця зброя може пробити до 16 метрів бетонних конструкцій.
Ізраїль
Армія Ізраїлю має потужну авіаційну компоненту. Однак у разі протистояння з РФ його ресурсів було б недостатньо для повноцінної блискавичної операції з тотального завоювання переваги у повітрі.
У той же час Ізраїль має оперативно-тактичний ракетний комплекс LORA, хоча він офіційно і не знаходиться на озброєнні ЦАХАЛ. Ця система озброєння має дальність ураження 430 км, а вага проникаючої бойової частини становить близько 600 кг.
При цьому аналітики зазначили, що у випадку з Кримським мостом це було б комплексне завдання з використанням помилкових цілей, можливо, додаткових відволікаючих ударів плануючими бомбами, придушенням ППО та іншими завданнями.
Франція
Французька армія не може похвалитися великим запасом далекобійного озброєння. У цієї країни мало аналогів крилатих ракет Tomahawk – MdCN. Більше того, балістичних ракет, окрім міжконтинентальних під ядерні заряди, Франція взагалі не має.
Серед можливого інструментарію для знищення Кримського мосту могли б послужити крилаті ракети SCALP, їхня перша специфічна версія Apache і високоточні далекобійні бомби AASM Hammer.
На думку аналітиків, SCALP, як і у випадку з Taurus, можуть лише "наробити дір" у дорожньому полотні мосту. Але для складнішого завдання в арсеналі повітряних сил Франції є Apache.
Ця ракета була створена для знищення аеродромів противника і несе 1050 кг бетонобійних боєприпасів Kriss. Однак головний недолік Apache полягає в дальності ураження – лише 140 км.
Більш того, для ураження мосту повноцінними бетонобійними боєприпасами знадобиться підлетіти ще ближче – на 70 км для використання AASM Hammer. Цей комплект реактивного двигуна та системи наведення може встановлюватись на американську протибункерну бомбу BLU-109 з вагою бойової частини 874 кг.
Нагадаємо, російські пропагандисти виклали зміст майже 40-хвилинної розмови між генеральним інспектором ВПС Німеччини Інго Герхарцем із трьома офіцерами про деталі можливого постачання в Україну та використання крилатих ракет Taurus. Розмова, ймовірно, мала місце 19 лютого.
Раніше начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов припустив, що Україні складніше прогнати окупантів з Донбасу, ніж з території тимчасово захопленого ворогом Криму. Він пояснив, що на схід нашої держави армія країни-агресора Росії налагодила безперервні лінії постачання.
Як повідомляв OBOZ.UA, командувач Військово-морськими силами України Олексій Неіжпапа вважає, що Кримський міст, незаконно збудований російськими окупантами через Керченську протоку, не існуватиме. На його думку, цей стратегічний для РФ об'єкт може не дожити до кінця 2024 року.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!