Уряд Канади включив до “чорного списку” шістьох громадян Росії після смерті лідера опозиції та політичного ув’язненого Олексія Навального.
Про це повідомляється на сайті уряду в Оттаві.
Під санкції потрапили високопосадовці, співробітники російської прокуратури, судової та виправної служби Ямало-Ненецького автономного округу, де останні місяці відбував строк противник диктатора Володимира Путіна.
— Разом з нашими партнерами Канада продовжуватиме тиск на Кремль, щоб він провів повне та прозоре розслідування смерті Олексія Навального. Сьогоднішні заходи відповідають канадським принципам та цінностям, – заявила міністр закордонних справ Мелані Жолі.
Під канадські санкції потрапили:
- керівник управління ФСВП Ігор Ракітін;
- начальник колонії у селищі Харп Вадим Калінін;
- слідчий Олександр Воропаєв;
- Марина Бобек, Кирило Никифоров та Катерина Фролова – посади не вказані.
Смерть Навального у в’язниці – що відомо
16 лютого місцеве управління Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) РФ повідомилопро несподівану смерть російського опозиційного політика Олексія Навального.
Офіційна версія керівництва колонії – у в’язня відірвався тромб. Проте родичі Навального, його прихильники та міжнародні експерти сумніваються, що смерть опозиціонера настала природним способом і вони неодноразово наголошували на тому, що його умисно вбито.
У зв’язку з тим, що тіло довгий час не віддавали матері, Людмилі Навальній – лише на дев’яту добу після смерті – провести незалежну експертизу щодо справжніх причин смерті політика було неможливо.
Олексія Навального поховали 1 березня на Борисівському цвинтарі у районі Мар’їно у Москві. З ним прийшли попрощатися десятки тисяч людей з усієї Росії, проте дружина та двоє дітей не були присутніми – в цілях безпеки сім’я політика залишила РФ на початку повномасштабної війни з Україною.